Trans leidis jõukohase derbi (0)

Foto: Gertrud AlatarePremium liiga 25. vooru kohtumises läksid vastamisi kaks meeskonda, kel motivatsiooniga probleeme polnud - Narva Trans sai korraliku obaduse naaberlinna Kalevi käest, mida niipea ei unustata ning Jõhvi Lokomotiv võttis ajaloolise esimese võidu.

Mäng tõestas, et Lokomotivi on veel vara esiliiga depoosse saata. Vaatamata probleemidele koosseisuga ja Deniss Kulikovi vigastusele esimesel minutil anti Transile vääriline lahing. Kuigi piirilinlased haarasid initsiatiivi, piirdusid rünnakud mesilaste kombel trahvitaru ümber tiirutamisega, vaid Svjatoslav Jakovlevi üritus tabas väravaposti.

Surve kandis aga viimaks 20. minutil vilja, kui karistuslöögijärgselt Jõhvi kaitsjad olukorda klaarida ei suutnud ja Transi kapten Roman Nesterovski tagumise posti juures taas lahendamas oli. Võttis siiski vaid viis minutit, kui Mihhail Zaitsev õhuvõitluses seisu silus.

Juhtohje Trans siiski käest ei andnud, kuid ilma Cekulajevsi-masti (lätlane lõi 2011. aastal 35 mängus 46 väravat) ründajata ei suuda Trans endiselt domineerimist väravateks muuta. Tsenderdused, individuaalsed sooritused, kuid lahendus puudub - pole lööke, pole väravaid.

Lahekduse leidis hoopis Jõhvi, kui avaväravale söödu andnud Dmitri Smirnov karistuslöögist palli üle Nikita Tokaitšuki rusika võrku saatis ja Jõhvi 2:1 juhtima viis. Kuigi Transi kaootiline ülekaal jätkus, olid ohtlikumad võimalused endiselt külalistel. Nesterovski löögid polnud täpsed ja Valeri Smelkovi ennastsalgavad spagaadid hoidsid Narvat kuival.

Viimaks ei suutnud enam temagi. Kaitsjatest põrkunud pall jõudis Andrejs Sinicinsi jalale, kes selle 86. minutil karistusala joonelt ristnurka virutas ja tabloole lõppseisuks 2:2 tegi.

Mängu parim - Valeri Smelkov

Tema teene, et Trans ei löönud rohkem kui kaks väravat. Paar-kolm head tõrjet teisel poolajal ning kindel mängu juhtimine andsid tiimikaaslastele rohkem vabadust. Sinicinsi tabamus oli aga liiga täpne, et keegi seda tõrjuma ulatanuks.