Trans tõestas Paides, et väärib kohta esinelikus (galerii!) (0)

Narva Trans kindlustas Premium liiga 29. voorus oma neljandat kohta, alistades võõrsil tabeli viienda Paide Linnameeskonna 5:2.

Mõlemad meeskonnad üllatasid väravavahi valikuga. Paide puuri kaitses täna 17-aastane Rene Merilo, Transi põhikoosseisu pääses esmakordselt Kosovo kindamees Betim Halimi. Pingile jäid seega Kaarel Rumberg, kes kolmapäeval Floral seitse väravat lüüa lasi, ning Artur Kotenko, keda segas palavik.

Paide läks kohtumisele suure tuhinaga peale ja avas juba viiendal minutil skoori. Tarmo Neemelo võttis pika palli rinnaga maha, sai Andre Frolovi ja Dejan Djermanovici lühikeste söötude järel palli tagasi ning kõmmutas 15 meetrilt posti. Tagasipõrganud palli saatis Neemelo ise peaga võrku.

Kaotusseisu jäänud Trans asus domineerima ning teenis palju standardolukordi, kuid ei suutnud esimese 35 minuti jooksul 17-aastast puurivahti tõsiselt proovile panna.

Läbimurre tuli avapoolaja lõpus, kui narvalased lõid kahe minuti jooksul kaks väravat. Esmalt mängis Michael Lilander käega, takistades Dmitri Prošinil värava ette murda, ja Viktor Plotnikov realiseeris penalti, millele Merilo küll käe vahele sai. Seejärel eksis Kristjan Pelt peaga tagasisöödul, Arseni Kovaltšuk sai enne Merilod varba vahele ning Eduard Golovljov vormistas Transi teise tabamuse.

58. minutil andis Plotnikov oivalise läbisöödu Deniss Poljakovile. Viimane pääses Meriloga silmitsi, tegi ühe löögipette ja veeretas palli võrku - 3:1.

Transi neljanda värava lõi Plotnikov ise, saates oma nõrgema, parema jalaga madala kauglöögi väravavahi külje alt puuri.

Külaliste viiendale tabamusele andis tsenderduse Poljakov. Märten Pajunurm lasi liiga lihtsalt pallil üle oma pea lennata, Golovljov võttis selle endale peaga ette ja paigutas kenasti posti kõrvale.

Lohutuseks muutis Paide lõpus seisu enda jaoks veidi viisakamaks. Halimi jäi trahvikastis Yann Michael Yao vastu hiljaks ja Djermanovic realiseeris penalti väga kindlalt. Sloveenia ründaja on nüüd pidanud kolm Premium liiga kohtumist ja pole veel kuivale jäänud.

Transi türklasest peatreener Cenk Özcan pole aga kuue mänguga veel kordagi kaotanud. Trans kasvatas oma edumaa Paide ees 13-punktiliseks.

Mängu parim - Viktor Plotnikov

Plotnikov jättis küll oma esimese hea võimaluse realiseerimata, kuid lõi kaks väravat ja andis ühe suurepärase resultatiivse söödu.

22. septembril kell 16.00 Paide linnastaadionil

Paide Linnameeskond - JK Narva Trans  2:5 (1:2)
5. Tarmo Neemelo, 89. pen. Dejan Djermanovic - 38. pen., 77. Viktor Plotnikov, 40., 85. Eduard Golovljov, 58. Deniss Poljakov

Väravasöödud: 5., 89. x - 38., 77. x, 40. Arseni Kovaltšuk, 58. Viktor Plotnikov, 85. Deniss Poljakov
Hoiatused: 16. Pavel Dõmov, 37. Michael Lilander, 88. Sander Sinilaid - 89. Betim Halimi
Mänguolud: +15, vahelduv pilvisus, tuuline ilm; muruväljak heas seisukorras.