U-17 neiud tegid vägeva poolaja ja said esikoha (0)

Kuigi leedulannadele piisanuks turniiri võitmiseks ka viigist, oli juba pärast avapoolaega, mille jooksul löödi kolm väravat, sisuliselt selge, et esikoht jääb Eestisse. Kohtumise lõpus tegi keskkaitsja Jessika Uleksini kaunis karistuslöök seisu veelgi ilusamaks.

"Kõige tähtsam oli see, et me tuleksime ja mängiksime, ja oluline oli kaitsta eelmise aasta Balti turniiri võitu, ja mängijad said sellega suurepäraselt hakkama. See, et me suutsime juba esimesel poolajal kolm väravat lüüa, oli vägev. Pärast Läti mängu tegime oma väikesed korrektiivid, rääkisime läbi, mida on vaja muuta, ja esimesel poolajal mängijad täitsid neid ülesandeid, mis olid neile antud, nii et võib rahule jääda," kommenteeris eestlannade peatreener Katrin Kaarna Soccernet.ee-le.

"Lõppkokkuvõttes karikas on käes ja mõlemad mängud võitsime. Läti mängus oleksime võinud mänguliselt paremad olla, aga see oli selle võistkonnaga üle pika aja esimene mäng, nii et uuesti sisse-elamine vajas natuke aega."

Eesti otsib teistest rohkem söödumängu

"Mängisime palju paremini kui Läti vastu, sööt liikus kiiremini, tegime ilusti pressi ja saime palju väravaid löödud, olime enesekindlamad," andis Eesti kapten Ketlin Saar oma võistkonna tänasele esitusele igati positiivse hinnangu. "Oleme rahul, mõlemad mängud ju võitsime ja kindlustasime jälle esikoha nagu eelmiselgi aastal."

Kaarna sõnul on Eesti teistest Baltimaadest üle kõige rohkem just võistkondliku taktikaga: "Meie üritasime mängida rohkem jalgpalli ja hoida palli rohkem kui vastased. Leedu küll alguses üritas, aga nad mängivad rohkem pika palli peale ja loodavad rohkem individuaalsete oskuste peale. Ja tundub, et ka füüsiliselt oleme hakanud vaikselt nendelt eest ära minema."

Sarnasel arvamusel on ka Saar: "Võib-olla otsime rohkem söödumängu, samas kui Läti ja Leedu proovivad rohkem pika palliga meist jagu saada."

Leedu ei saa kordagi raamide vahele

Esimesed pealelöögid sooritas Leedu, aga ülejäänud poolaeg kuulus Eestile, kes avas 9. minutil skoori, kui Alina Fitissova söödu võttis Lisette Tammik trahvikastis endale ette ja saatis palli kindlalt posti kõrvale.

14. minutil murdis Elizaveta Rutkovskaja vasakult äärelt palliga karistusalasse, kuid tema löök lendas tagumisest postist kaugelt mööda.

Eesti ründavad mängijad näitasid pidevalt, et on Leedu kaitseliinist kiiremad, ning pallid kaitseliini seljataha tekitasid ohtu. 18. minutil pääses tipuründaja Fitissova keskelt vastaste eest plehku ja jõudis väravavahiga silmitsi. Tema esimene löök tabas küll puurivahti, kuid pall põrkas talle pärast tagasi ja ise pikali olles lükkas ta "lauapalli" võrku - 0:2.

Kolm minutit hiljem ei olnud Fitissova kaugel oma teisest tabamusest, aga tema löögi suutis väravavaht posti äärest tõrjuda.

Poolaja viimasel, 40. minutil pääses vasakäär Rutkovskaja pärast Sandra Reiviku oivalist läbisöötu Leedu värava alla ja sokutas palli esiposti juurde võrku, suurendades eduseisu kolmeväravaliseks.

Teisel poolajal oli mäng rahulikum ja kulges enamuses Eesti väljakupoolel, aga erilisi variante Leedul ei tekkinud. Rohesärgid ei suutnud terve mängu jooksul ainsatki pealelööki raamide vahele saata. Kõige ohtlikumad olid nad 65. minutil, kui Lijana Gedminaite purjetas karistusalasse ja Uleksin sai viimasel hetkel libistades palli leedulannalt kätte.

Esimesel üleminutil jõudsid aga taaskord sihile sinisärgid, kui Uleksin lennutas karistuslöögi otse lähemasse ülemisse nurka.

Eestit ootab tugev EM-valikgrupp

29. juulil algab Eesti neidude U-17 koondisel veelgi tähtsam turniir, nimelt Tallinnas toimuv EM-valikturniir. Seal kuuluvad võõrustajatega ühte alagruppi Rumeenia, Norra ja Horvaatia.

"Võtame kindlasti selle positiivse elamuse ja head asjad, kõik need väravad, mis me lõime, kaasa ning vahepeal on meil veel ees laager, kus saame parandada neid asju, mis nii hästi välja ei tulnud. Koosseis on hea ja tuumik on hea. Loodetavasti saavad mõned mängijad, kes täna vigastuse tõttu mängida ei saanud, ka selleks ajaks terveks, nii et saaksime oma täisjõudu kasutada," rääkis Kaarna eesootava turniiri eelvaateks.

"Meil on tugev alagrupp, aga anname endast kõik ja proovime hästi hakkama saada," ütles Saar.

Statistika (Leedu:Eesti):