Vanna imevärav jättis Bröndby pika ninaga (67)

FC Flora naaseb Taanimaalt hiilgava tulemusega, sest Tõnis Vanna imelöök tagas neile Bröndby vastu 1:0 võidu.

Taani pronksiklubi surus Euroopa liiga eelringi avakohtumises küll enamuse ajast, kuid Mihkel Aksalu tegi väravas suurepärast tööd ning Tõnis Vanna supervärav teise poolaja alguses jäi ka kohtumise ainsaks.

Flora keskkaitsja põrutas nurgalöögi järel trahvikastist välja tulnud palli ligi 30 meetri pealt otsejoones Bröndby värava ristnurka.

Aksalu head tõrjed

Mäng algas Flora jaoks ehmatusega, kui napilt minut pärast avavilet pääses Ousman Jallow üksinda värava ette. Eestlaste õnneks koperdas ründaja piisavalt kaua, et Mihkel Aksalu jõudis tema löögi blokeerida.

Aksalu tegi poolaja jooksul veel mitu suurepärast tõrjet, hoides Florat vee peal. Taanlaste ohtrate pealelöökide kõrval oli mõni võimalus siiski ka külalistel, aga Vjatšeslav Zahovaiko ürituse tõrjus väravavaht ning Aivar Anniste ja Martin Vungi kauglöögid kaitsjad.

Teise poolaja alguses näis kõik jätkuvat Bröndby dikteerimisel, kuniks Vanna värav võõrustajaid šokeeris ja Flora lühikeseks ajaks ise ründama asus. Peagi jätkusid siiski taanlaste rünnakulaviinid ning Floralgi avanes rohkem võimalusi kui avapoolajal, aga skoor enam ei muutunud.

Korduskohtumine ootab ees täpselt nädala pärast, 23. juulil kell 18:45 A. Le Coq Arenal.