Vaštšuk ja Reading viigistasid Aston Villa noortega (0)

Väljakule pääsedes on Vaštšuk Inglismaal kõvasti aktiivsust üles näidanud. Foto: Jana PiparBogdan Vaštšuk kuulus üle pika aja taas Readingu U-18 meeskonna algkoosseisu ning tubli tööpäeva teinud Eesti noortekoondislane aitas tiimil teha 1:1 viigi Aston Villa eakaaslastega.

Readingu noortemeeskonna tänases koosseisus oli erinevatel põhjustel puudu mitu põhitegijat, teiste seas Readinguga juba profilepingu teeninud Aaron Kuhl, Jack Stacey ja Liam Kelly.

Seega võis eeldada, et tabeli eesmises pooles paikneva Aston Villa vastu võõrsilt midagi lihtsalt ei teenita, kuid sellest hoolimata näitasid võimaluse teeninud Readingu pallurid kõva võitlusvaimu ning juba kaheksandal minutil asutigi juhtima.

Tabamus läks kirja küll omaväravana, kuid suurt osa selles mängis samuti juba Readinguga profilepingu sõlminud kaitsja Dom Hyam, kes suunas karistuslöögist tulnud palli peaga posti, kust nahkkera omakorda vastaste kaitsja abiga tee võrku leidis.

Reading end aga varasest juhtväravast uinutada ei lasknud ning peagi aktiviseerus silmnähtavalt ka Vaštšuk. Kõigepealt lõi Eesti noortekoondislane häid võimalusi meeskonnakaaslastele ning seejärel sai noormees ka ise hästi peaga löögile, kuid kõigi ürituste puhul jäi siiski pisut sihikust vajaka.

Vahetult enne poolajavilet oli Vaštšukil veel üks suurepärane võimalus, kuid ründaja head lööki saatis Aston Villa väravavahi Charlie Bannisteri veelgi parem tõrje. Pärast poolajapausi oli esimesel kolmveerandtunnil Readingut soosinud taganttuule eelis aga kodumeeskonnal ning see kasutati ka peatselt ära, kui kaunis kauglöök tegi seisuks 1:1.

Pärast viigiväravat jätkas Reading taas tormilist ründamist, kuid Villat päästsid nii väravaraamid kui ka puurilukk Bannister ning seega pidigi Vaštšuki koduklubi domineerimisest hoolimata viigipunktiga leppima. Tubli tööpäeva teinud Eesti noortekoondislane vahetati pingile puhkama 78. minutil.

Tänase viigi tulemusena paikneb Reading U-18 Premier League'i lõunatsoonis nüüd 25 punktiga seitsmendal tabelireal. Tänane vastane Aston Villa on kogunud 31 punkti ning hoiab neljandat kohta. 36 punktiga troonib tabelit Readingust ja Villast kaks mängu enam pidanud Fulham. Readingu järgmine kohtumine leiab aset 18. jaanuaril, kui kodus võõrustatakse tabeli punast laternat Londoni Arsenali, kes on seni 16 mängust kogunud vaid üheksa punkti.