Võimsast algusest Sillamäele piisas (1)

Nii Ratnikov (paremal) kui Dubõkin mängisid tänases Sillamäe võidus võtmerolli. Foto: Jana PiparTänavuses esimeses Ida-Viru derbis pakkusid Narva Trans ja Sillamäe Kalev tavapäraselt tulise ja huvitava duelli, kus parema realiseerimisega võttis kolm punkti koduteele külalismeeskond sadamalinnast.

Kohtumine kahe kange Ida-Viru satsi vahel möödus esialgu Sillamäe pallivaldamise tähe all ning 17. minutil tõi see kiigutamine pisut ootamatult ka tulemuse.

Väravakombinatsioon sai alguse mõõdetust püstsöödust, misjärel Daniil Ratnikov väravale tulistas - kuigi mängujuhi üritusele suutsid narvakad veel ette viskuda, siis jätkuolukorras põrkas nahkkera täpselt Jaroslav Kvassovile, kes pikemalt mõtlemata ka mänguvahendi uuesti võrgu poole saatis ning oma hooaja kuuenda väravaga Sillamäele juhtohjad andis.

Juba kuus minutit hiljem võisid Sergei Frantsevi juhendatavad taas rõõmustada - sedapuhku tõi sadamalinlastele värava terav kontrarünnak, mille lõpetuseks Aleksandr Dubõkini kasti äärest sooritatud ülepuusalöök efektse kaarega üle Roman Smiško postipõrkest võrku lendas - hooaja ilusaima värava vääriline tabamus oli Sillamäe 23. minutiks juba 2:0 ette viinud!

Pärast väravat kõlas ka kodumeeskonna äratuskell, kes 0:2 kaotusseisu jäädes mitmel puhul Mihhail Starodubtsevi värava all ärevust tekitas, kuid otsustaval hetkel löögi siiski sihtmärgist mööda või puuriluku kinnaste vahele saatis. Viisteist minutit enne lõppu Trans kodupubliku rõõmuks ikkagi ühe oma võimaluse ära realiseeris, kui Marek Kaljumäe löök-söödu võttis kastis osavalt omaks Volodõmõr Kilikevitš, kes seejärel nahkkera juba Starodubtsevit kunstmurule naelutades allanurka saatis ning selle tulemusena mängu lõppu kuhjaga elevust külvas.

Transi surve tulemusena võttis aina kaitsvama suunitluse ka külalismeeskond Sillamäe, kelle väravat ohustasid peamiselt narvakate standardolukorrad. Paraku paraadtõrjetele Starodubtsevit viimaste minutitega enam ei sunnitud ning seega võiski Sillamäe koduteele asuda ülimagusate võidupunktidega, mis nende hooaja algusele kahtlemata pisut rõõmsamad toonid annab.

Mängu parim - Aleksandr Dubõkin

31-aastane paremäär oli terve kohtumise jooksul Sillamäe rünnakute üks peamiseid eestvedajaid. Enda äärel nii mitmelgi puhul Vladislav Fjodorovi jalgu sõlme ajades andis Dubõkin korduvalt värava alla ohtlikke tsenderdusi. Lisaks õhkas mees piisavast enesekindlusest, et ka ise kasti murda ning lööki proovida. Tänase esituse krooniks sai Dubõkin kirja ka tõelise iluvärava, mis pikaks ajaks Narva haavas ning Sillamäe võidule juhtis.