Võitluslik Tammeka vandus Infonetile alla (hinda!) (4)

Albert Taar (punases) sai kirja oma esimese värava Infoneti särgis. Foto: Gertrud AlatarePremium liiga 26. voorus näitas südikat mängu Tartu Tammeka, kes jäi Tallinna Infoneti vastu küll 0:3 kaotusseisu, kuid suutis mängu lõpus vahe minimaalseks teha.

Nägid mängu? Hinda mängijaid siin!

Tammeka ja Infoneti vaheline kohtumine lubas tulla huvitav, sest eelmises voorus andsid tartlased suurepärase lahingu Florale ning võidust lahutasid neid vaid lõpuminutid. Infonet omakorda sai valusa obaduse Sillamäe käest ning pidid oma medalipretensioonide kinnitamiseks ilmtingimata võitma. Vastasel juhul oleks rong medalite koormaga jaamast lahkunud.

Mäng algas Infonet taktikepi all – tallinlased võtsid keskväljal initsiatiivi enda kätte, kuid kesktsoonist kaugemale tihti ei jõutud. Tammeka ei suutnud oma mängu käima saada ning esimese veerandtunni vältel jõuti vaid loetud kordi üle oma väljakupoole, kuid Infoneti kaitses töötas kindlalt ning Igonen võis mõelda millelegi muule, kui oma meeskonna päästmisele.

Samm-sammult muutus Infoneti domineerimine totaalseks, ehkki Tammeka kaitse lahtimuukimine nõudis aega ja mingit ebatavalist lahendust – ohtlikud momendid tekkisid pärast kiirrünnakuid, kui Infoneti ääred võtsid enda peale julguse või kui kiired lühisöödud tekitasid Tammeka kaitse marmortahvlis pragusid. Taaskord polnud just viimase otsustava löögiga Infonetil vedamist. 20. minutil läks Manucho katse pärast ilusat kombinatsiooni üle jala ja 33. minutil lendas Lipini karistuslöök napilt mööda.

Väravat oli siiski õhus tunda ning testimistelt naasnud Albert Taar viis loetud minutid enne poolajavilet Infoneti juhtima. Trevor Elhi jooksis selgelt üle Tammeka paremkaitsja, aga sööt Manuchole läks veidi pikaks. Jätkuolukorrast leiti kastijoonel täiesti üksinda seisnud Taar, kes palli ülitäpselt allanurka saatis.

Manucho sai isegi värava kirja. 45. minutil viis ebaõnnestunud kaitsemäng penaltini, mida Tanel Melts realiseerida ei suutnud. Miks? Sest penalti korjas ära ülikoolilinlaste nooruke kiiper Karl Johan Pechter. Kuid juba silmapilgu pärast tuli poolelt väljalt tsenderdus ja Manucho sai täiesti üksinda palli omaks võtta ja üle väravast välja tõtanud Pechteri tühja puuri tõsta.

Tammeka tõstis pead

Teisel poolajal tuli Infoneti totaalse domineerimise tulemuseks Deniss Malovi värav, kes kasutas ära Meltsi ilusa söödu ning lõi 3:0. Tundus, et nüüd hakkab asi liikuma nahutamise poole, kuid ootamatult võttis Tammeka end kokku ja leidis jõudu, et Infonetile peavalu tekitada.

63.minutil andis esimese häirekella Kristjan Tiirik, kes lõi napilt üle. Infonet proovis taas olla ohtlik – Valov ja Golovljov võinuksid parema õnne korral Indrek Koseri hoolealused maha matta.

Kaks minutit enne lõppu lõi Martin Hurt ühe tagasi. Mihhail Gutak leidis tsenderdusega Hurda, kes pani võrgu sahisema. Kahe minuti pärast teenis Tammeka penalti, mida läks sooritama vanameister Kristjan Tiirik. Võrreldes esimesel poolajal eksinud Meltsiga oli kõik kui öö ja päev: 11-meetri karistuslöök lendas väravasse, tehes skooriks Infoneti poolt vaadatuna 3:2

Viigistamiseks Tammekal aega polnud, kuid kaotusele vaatamata näitas Tammeka iseloomu ning kui tartlastel õnnestub edasipidigi sama mängu näidata, siis võivad Tammeka fännid unistada ka kuuendast kohast.

22. augustil kell 19.00 Sportland Arenal (Asula 4c, Tallinn)

Tallinna FC Infonet - Tartu JK Tammeka 3:2 (2:0)
40. Albert Taar, 45+1. Manucho, 52. Deniss Malov - 88. Martin Hurt, 90+2. pen. Kristjan Tiirik

Eksitud penalti: 45. Tanel Melts (Karl-Johan Pechter tõrjus)
Hoiatused: 90+2. Deniss Malov - 43. Jürgen Lorenz, 44. Martin Hurt, 55. Mihhail Gutak
Mänguolud: +17, vahelduv pilvisus; kunstmuru väga heas seisukorras.