Vormis Tammeka läheb punase laterna vastu (0)

Indermitte enam Paides ei mängi, aga Hurt teeb Tartu eest endiselt tegusid. Foto: Rein MurakasSeitsmenda vooru viimases kohtumises lähevad kesk-Eestis omavahel vastamisi kohalik Paide Linnameeskond ja Tartu Tammeka.

Paide hooaeg on alanud pettumust valmistavalt, aga viimases voorus suudeti võõrsil Transiga viiki mängida ja sellega jäädi kindlasti rahule. Järelikult on vormikõver vaikselt üles minemas ja ehk suudavad ka teised peale vanameister Vjatšeslav Zahovaiko varsti värava üles leida.

Tartlased on aga Tamme staadionile naasmise järel justkui uuesti sündinud, kui Transi üle suudeti võit võtta ja Flora vastu ette minna. Kuigi kolme punkti ei õnnestunud võtta, siis häbisse ka ei jäädud.

Paberil on Paide ehk tugevam, aga vorm on ilmselgelt parem Tammekal, kumb jääb homme peale?

Paide peatreener Meelis Rooba: "Paide esimene mäng naturaalmurul. Tähtis on suuta väljaku ja uute oludega kohaneda, viimasest mängust Narvaga on vaja kaasa võtta meeskondlik mängimine. Usun, et töötame õiges suunas ja saame ka tehtud töö tulemuseks reliseerida."

Mängija Rene Puhke: "Tammeka ei ole lihtne vastane, seda on näidanud nende viimased kaks mängu. Meie eesmärk on näidata kodus head mängu."

Tammeka treener Mario Hansi: "Lihtne loogika ütleb, et kes - kas Paide või Tammeka - kaitses parema mängu teeb, see ka võidab. Kuuldavasti on tribüünidele oodata Tartust ka väikest fänniarmeed, mis on väga meeldiv!"

Väravavaht Karli Kütt: "Paistab, et meeskonnal on hetkel hea minek ning mängupilt muutub iga mänguga paremaks ja loogilisemaks. Oleme saanud pidada ka kaks murumängu, mis võib anda meile kerge eelise Paide ees, kes pole veel murule saanud. Läheme kindlasti kolme punkti võtma!"

Piletiinfo: Täispilet 3 €, sooduspilet 1 €

18.04. kell 18.45 Paide linnastaadionil (Kooli 1, Paide)

22.05. vs Paide (k)

(k) - kodus; (v) - võõrsil; võ - võidud; vi - viigid; ka - kaotused; vv - väravate vahe

Kihlveokontorite koefitsendid:

Paide võit - 2,15
Viik - 3,40
Tammeka võit - 2,80
Huvitavaid fakte:
  • Paide on võitnud 24 omavahelisest meistriliiga mängust 13 ja Tammeka 6 ning viigiga on lõppenud 5 mängu. Väravate vahe on Paide kasuks 46:31.
  • Eelmisel hooajal lõppesid kõik 4 Paide ja Tammeka vahelist liigamängu võõrsilmeeskonna võiduga.
  • Paide on meistriliigas ainus klubi, kes pole tänavu võiduarvet avanud.
  • Üks mängija - Vjatšeslav Zahovaiko - on löönud 66,7% Paide väravatest.
  • Tammeka väravate vahe on esimestel poolaegadel positiivne 5:3, aga teistel poolaegadel negatiivne 4:12. Paide väravate vahe on esimestel poolaegadel 2:6, teistel 4:9.
  • Tammeka kaitsja Valeri Šabanov tähistab mängujärgsel päeval oma 20. aasta juubelit; Paide peatreener Meelis Rooba saab 2 päeva pärast kohtumist 38-aastaseks.