Zahovaiko esimese euromängu järel: meil ei ole midagi häbeneda, aga peame treeningutel rohkem pingutama, et tempos püsida (2)

Paide peatreener Vjatšeslav Zahovaiko. Foto: Brit Maria TaelPaide Linnameeskonnda peatreener Vjatšeslav Zahovaiko ütles pärast klubi ajaloo esimest euromängu, mis kaotati Euroopa liiga esimeses eelringis võõrsil 0:2 Vilniuse Žalgirisele, et häbeneda pole midagi, ent treeningutel tuleb rohkem tööd teha.

Zahovaiko sõnas Soccernet.ee-le antud intervjuus, et kiired väravad lõid nad veidike rivist välja, aga eelkõige teisel poolajal pakutud mängupilt pakkus rahulolu.

Slava, Paidel on nüüd ajaloo esimene euromäng peetud. Mulle endale tundus, et sa mänguga terviklikult päris rahul ei ole. Aga mis sa ise ütled?
Debüüt sai tehtud, eks. Emotsioonid on kindlasti kahetised. Küll aga olen ma meeskonna esitusega üsna rahul, vägagi isegi. Jäime esimesel poolajal esimesed 15 minutit suure surve alla ja meie tempos püsimine oli natuke keeruline. Seetõttu oli see algus probleemne ja sealt tuli kohe üheksandal minutil ka värav, mida oleks võinud vältida. Aga kuidagi pärast seda väravat me hakkasime rohkem mängu sisse saama.

Žalgiris on hea meeskond heade mängijatega. See teine värav lõi meid veelgi rohkem rivist välja. Siis oli vaja mõelda, mis me teisel poolajal tegema hakkame. Võtsime natuke riske ja tegelikult teisel poolajal suutsime mängu enda kasuks pöörata. Initsiatiiv oli meie enda käes, aga mida aeg edasi, seda rohkem võtsime riske ja kui sel tasemel seda teed, siis oli vastasel häid kiirrünnaku momente. Meil oli õnne: seal olid postid-latid ja Mait [Toom] oli üsna tubli, tassides meid mingitel hetkedel.

Sellised on emotsioonid, aga kindlasti tuleb mäng veel teise pilguga üle vaadata. Minu jaoks: tempos püsimine rahvusvahelisel tasemel - nüüd ma tean, et peame treeningutel rohkem pingutama, et paremini tempos olla. Kindlasti on see hea kogemus meie meeskonnale. Meil ei ole midagi häbeneda. Meil olid omad momendid. Muidugi sellisel tasemel sa neid väga palju ei saa, aga meil olid mängu tagasisaamiseks omad lähtepositsioonid löögikohtade näol.

Kas mängu alguses oli võistkonnas natuke pinget tunda? Kogenud mängijatelt palju mustasid puuteid, mingitel hetkedel ka värava olukordades ei mindud korralikult lõpuni. Oli see uudses olukorras kõrgem tempo ja võib-olla ka kerge ärevus, mis need asjad põhjustas?
Ma ei usu, et me meeskonnal oli selline tohutu pinge peal. Muidugi ma mängijate sisse ei näe. Keegi ei näe tõenäoliselt. Meil oli meeskonnas hea külm rahu tegelikult olemas. Muidugi õnnestumise suur soov oli kõigil. Olime väga motiveeritud ja mängijad olid end väga hästi üles kütnud.

Kindlasti mõjutas natuke väljaku eripära. Sellisel aastaajal me saame väga vähe mängida kunstmuru peal. Samas mida minut edasi, seda enam kohanesime selle mängutempoga. Teisel poolajal võtsime riske ja suutsime kohati head mängu näidata. Žalgirisel oli ka raske tempos püsida. Ma näen pigem sedasi asju, et saime selle litaka kätte negatiivse skoorina, aga mänguliselt kaks erinevat poolaega. Ma näen seda sellise pilguga, et kus saame juurde panna. Näen, et saame juurde panna just selle mängutempo dikteerimises, kiirustega hakkama saamises.

Teisel poolajal see Bruno Caprioli vahetus aitas palliga mängu ja ülesehitust paremaks muuta. Algkoosseisus tegid sa aga väikese üllatuse, panustades ainult Eesti meestele.
Nii tuli välja. Me tegime võrreldes eelmise mänguga ühe vahetuse. Meil oli plaan teha tavapärasest natuke rohkem musta tööd ees ja Henri [Anier] on võimeline seda tegema. Meil oli mõte, et panustame kiirusele teisel poolajal, seetõttu ka Edrisa [Lubega] oli vahetusmeestepingil alguses. Aga ma ei tea. Ikkagi ütlen, et olen oma meeste mängu üle uhke. Võitlesime lõpuni ja olime lõpus ka headel positsioonidel, kus olid head löögid. Vastaste väravavaht tõi välja.

2:0 on tegelikult suhteliselt libe seis, sest lööd ühe tagasi ja siis võid juba isegi hurraaga teise kätte saada. Kahjuks peame siin suu puhtaks pühkima. Aga olen seda meelt, et saame siit lahkuda ainult pea püsti.

Nüüd ei olegi muud, kui saate keskenduda Premium liigale ja püüda seal nii kõrgeid kohti kui võimalik?
No igal juhul. Elu ei ole läbi. Saime siit hea kogemuse. Võtame siit kaasa ainult positiivse. Teeme oma märkmed ja nüüd keskendume ainult järgnevale mängule ja see on Tartu Tammekaga. Oleme Premium liigas mängus sees ja tahame seal kõvasti kaasa rääkida. See on täitsa kindlasti meie plaan.