Pühapäev, 15. juuli 2018
16:45
Rasmus Voolaid: Tere päevast! On küll tõeline rannailm, aga usun, et hlijemalt tunni pärast on Eestimaa rannad tühjad ning kõik on telekate ees. 75 minuti pärast algab maailma kõige suurem vutilahing.
16:48
Rasmus Voolaid: Algkoosseisud on uudises, aga paneme need ka siia. Kumbki treener pole kavaldama ja jalgratast leiutama läinud. Alustavad täpselt samad 22 meest, kes alustasid ka poolfinaale.
16:56
Rasmus Voolaid: Keda jälgida? Mõlemalt poolt on neid mängijaid palju, aga kõige rohkem on räägitud Kylian Mbappest ja Luka Modricist. Prantsusmaa poole pealt tooksin potentsiaalse jokkerina välja Olivier Giroud' ning Horvaatia poolelt Ante Rebici. Giroud teeb ees roppu tööd, aga tal on oma värav veel löömata. Rebic jättis poolfinaalis suurepärase mulje.
17:05
Rasmus Voolaid: Alla tunni mänguni. Kes siis keda? Horvaatia esimene või Prantsusmaa teine tiitel? Horvaatia on põhimõtteliselt pidanud mängu rohkem ja mõistus ütleb ilmselgelt Prantsusmaa, aga ...
17:07
Külastaja jojpo kommentaar
horvaaatiaaaaaa
17:13
Rasmus Voolaid: Lisaks MM-tiitlile võib täna kaudselt olla mängus ka Ballon d'Ori tiitel. Pool aastat on muidugi veel minna, aga Mbappe või Modric võiksid saada Ronaldo, Messi ja Salahi ees sisse päris korraliku edumaa. Ootan põnevusega lugejate arvamusi ka sel teemal.
17:19
Külastaja jaalo kommentaar
modrici ballon dor oleks lahe
17:19
Ivar Lepik:  Tere ka minu poolt! Seda päeva on oodatud neli aastat. Paljud unistused on purunenud ja mõned täitunud. Aga kahtlemata on meil olnud suurepärane MM ja loodame, et finaal on finaali vääriline.
17:20
Ivar Lepik: Olen huviga jälginud meie portaalis küsitlust, mis kolmapäevast saati üleval olnud, ja kuigi natuke siia-sinna on kohati kõikunud (täna hommikul juhtis Horvaatia 51-49), siis nüüd, 45 minutit enne avavilet on hääletuse tulemused täpselt 50-50. On see pime usk või loll lootus Horvaatiasse? Nagu Rasmus juba ütles, kaine mõistus ütleb Prantsusmaa. Aga jalgpallis ei võida alati kaine mõistus.
17:23
Ivar Lepik: Ballon d'Ori puhul on mul küll raske uskuda, et Mbappe selle saaks. Modric vääriks, aga ma tulen ikka ja jälle tagasi 2010. aasta juurde, kui nii Iniesta kui Xavi, aga eelkõige Wesley Sneijder oleksid pidanud parima mängija autasu enne Messit koju viima. Jah, võrreldes tolle ajaga on ehk hääletajatelgi tekkinud teatav tüdimus, aga siiski - raske näha.

Pikk jutt lühidalt: Kui Ronaldo Juventuse eest vähegi viisaka hooaja alguse teeb, ei ole ilmselt võitjas küsimust. Ühtegi päris tiitlit ju enne Balloni-päeva rohkem välja ei jagata.


17:31
Rasmus Voolaid: Usain Bolt läheneb finaalile teise nurga alt. Sel samal Lužniki staadionil toimus 5 aastat tagasi kergejõustiku MM. Kohalikega rääkides uurisin välja, et võrreldes tolle ajaga on väljak viidud palju madalamale ja ära kaotatud jooksurajad.

Kui pärast otsepilt juba staadionil on, siis on ikka päris raske ette kujutada, et seal kergejõustikut teha saaks, aga kuidagi on see võimalik.
17:34
Rasmus Voolaid: Aga väike finaalieelne tseremoonia. Läbivaks jooneks pidavat olema fännide pidu ja see MM on tõesti olnud korralik fännide pidu. Oman selliste ürituste suhtes kahjuks alati väga suurt eelarvamust, aga vast läheb kenasti.
17:37
Rasmus Voolaid: Tundub, et meie lugejad jagavad biiti. MM-i ametlikus Twitteris toimunud hääletus lõppes täpselt sama skooriga nagu meil.
17:39
Rasmus Voolaid: Ma olen harjunud Will Smithi telekast vaatama küll, aga mitte sellises rollis, kus ta mulle laulab. Samas ta on vist seni oma asjad kõige paremini ära teinud.
17:42
Külastaja R kommentaar
.Smith andekas vanamees :D
17:42
Ivar Lepik: Will Smith - Miami oli ikka oma ajas väga kõva laul muidugi. Hästi ajahambale vastu pidanud ka.
17:42
Rasmus Voolaid: Ta oli tseremoonia kindel täht, jah. Liikus päris kerge jalaga ja laulis vaat et paremini kui päris lauljad.
17:43
Rasmus Voolaid: Nüüd olen ma vist kõike näinud. "Kalinka" laulu saadab trummidel Ronaldinho.
17:43
Ivar Lepik: Mul on hea meel näha, et Belgia võeti vastu kui kangelased. Olgugi, et see võis olla nende parim šanss tiitlile, väärib ka pronks tunnustust.  
17:47
Rasmus Voolaid: Ja siin on selle MM-i kõige ootamatum vaatepilt.
17:51
Rasmus Voolaid: Philipp Lahm tuli karikat esitlema. Vanuse poolest oleks võinud me teda rahulikult veel ka sel MM-il näha. Paraku mitte.
17:53
Rasmus Voolaid: Ei saa salata, et vibra on sees. Mälestusväärne turniir on oma finaali ootuses. Meeskonnad on valmis väljakule tulema.
17:54
Rasmus Voolaid: Prantslaste näod on tunnelis palju närvilisemad. Samas kui keegi praegustest mängijatest teab, kuidas finaale mängida ja neid võita, siis on see Luka Modric. Ju ta teadis, mis nuppe riietusruumis vajutada.
17:55
Ivar Lepik: Loogiline ka. Kuigi täna on mõlemal ainult võita, siis Prantsusmaal on ikkagi rohkem kaotada. Eriti arvestades kahe aasta tagust.
17:57
Rasmus Voolaid: Eesti poiss Tristen saatis platsile Brozovici. Kas tulevase maailmameistri?
18:00
Rasmus Voolaid: MM-i finaal on alanud!
18:02
Rasmus Voolaid: Horvaadid tahavad. Modric käis kõige ülemise mehena surumas ja tegi Umtitile tema karistusalas juba esimese vea ära.
18:03
Rasmus Voolaid: Pavard tegi esimese eksimuse ära, aga keskkaitsjad tulid väga konkreetselt ja hästi appi. 
18:04
Ivar Lepik:  
18:05
Ivar Lepik:  Kui mõtlen viimastele suurtele finaalidele, siis tundub, et see, kes on paremini alustanud, kipub üldiselt kaotama. Et nagu kes viimasena naerab, naerab paremini või umbes nii. See (minu kõhutunne) horvaatidele head ei luba.
18:08
Rasmus Voolaid: Horvaatia surub päris korralikult. Nurgalöögid ja väga mitu tsenderdust kasti. Prantsusmaa pole veel korralikult rünnata saanud.
18:10
Ivar Lepik:  
18:13
Ivar Lepik: Vau. Päris Vabaduse väljak ei ole. 
18:13
Rasmus Voolaid: Nii-nii luurav mäng on.
18:18
Rasmus Voolaid: Brozovic võtab Griezmanni maha ja esimene ohtlik karistuslöögi koht. Griezmann on umbes sama koha pealt juba latti paugutanud.
18:18
Rasmus Voolaid: Värav GRIEZMANN RIPUTAB JA KAS LÖÖDI OMALE?
18:18
Külastaja Floid kommentaar
Korralik dive Griezmanilt
18:19
Rasmus Voolaid: Mandžukic saab pea vahele ja lööb täpselt üle Subašici.
18:19
Rasmus Voolaid: Kõige halvem võimalik algus Horvaatiale. Prantslased on näidanud, et oskavad tappa küll.
18:20
Ivar Lepik:  
18:20
Ivar Lepik:  See ei ole nüüd veel värav, aga see, mille eest karistuslöök anti - kohtunik kahjuks eksis siin.
18:20
Külastaja RealFan kommentaar
Kas Pogba suluseisus mitte ei olnud? Tahaks kordust näha...
18:20
Külastaja Floid kommentaar
Suluseisu hõngu ka?
18:21
Ivar Lepik:  Pogba ei löönud ja Pogba ei seganud piisavalt, et seda suluseisuks lugeda, on minu seisukoht. Tundub, et VAR-i oma ka.
18:22
Ivar Lepik:  
18:22
Ivar Lepik:  Ja värav ka.
18:24
Ivar Lepik:  Suluseisu otsimiseks peavad ikka väga punavalgeruudulised prillid olema.
18:24
Ivar Lepik: Läks nii. 
18:24
Rasmus Voolaid: Rakitic läheb imeväravat jahtima, aga lajatab taevasse. Päris mitme olukorra kohta küsivad mängijad Pitana käest järgi, aga ei andnud kohtunik ühtegi vilet.
18:25
Külastaja hmm kommentaar
Aga väga võimalik, et kui Pogba poleks suluseisust Mandzukicit seganud, poleks Mandzukic ka palli oma väravasse löönud. Pogba ju proovis selgelt palli mängida ja hüppas Mandzukicile selga.
18:25
Külastaja RealFan kommentaar
Pogba ründab ju ilmselgelt palli, äkki siis lihtsalt ei olnud suluseisus
18:27
Rasmus Voolaid: Hoiatus 27. Oluline kaart. Kante jooksis Perišici selja tagant maha ja ei saa enam nii jõuliselt jätkata.
18:28
Rasmus Voolaid: Värav HULL KOLL! IVAN PERIŠIC VIIGISTAB!
18:29
Rasmus Voolaid: Perišic tõmbab oma püksid üles ja osutab vasakule reielihasele. Selline pauk tuli sealt! Söödupunktid ka Vidale ilusa eeltöö eest.
18:29
Külastaja hmm kommentaar
See oli vägev värav!!!
18:29
Ivar Lepik:  
18:31
Ivar Lepik:  See oli tõesti vägev värav. Horvaatialt fantastiline töö füüsiliselt, eriti Mandžukicilt, kes mängis jalad maas peasöödu edasi - ja Perišicilt väga, väga külm närv.
18:32
Rasmus Voolaid: Tundus, et Pogbale tehti just jalgevahelt. Võis au pihta käia küll.
18:34
Rasmus Voolaid: Matuidi oli nii-nii lähedal ja mees on täiesti kindel, et mängiti ka käega. Pitana räägib teleruumiga.
18:34
Rasmus Voolaid: Perišici kätt pall puudutas, aga kas tuleb penalti?
18:34
Rasmus Voolaid: Marko Pärnpuu usub, et tuleb penalti.
18:35
Rasmus Voolaid: Nestor Pitana läheb ise vaatama.
18:35
Külastaja Penalti kommentaar
Penaltii
18:35
Rasmus Voolaid: Ei saa me ilma VAR-ita.
18:35
Ivar Lepik:  Kui penaltit ei tule, on õiglus jalule seatud.
18:36
Rasmus Voolaid: PENALTI!
18:36
Rasmus Voolaid: Griezmann on juba kaks penaltit sel turniiril skoorinud. Samas on Subašic neid väga palju ära võtnud.
18:37
Külastaja R kommentaar
KUi ei tule? Penalti oleks õigustatud ju, mängija isegi teeb liigutuse palli suunas
18:38
Ivar Lepik:  Prantsusmaa avavärava eel määrati karistuslöök valesti. Seda pidasin õigluse all silmas.
18:38
Rasmus Voolaid: Värav GRIEZMANN LÖÖB KINDLALT ÄRA! SUBAŠIC HÜPPAB VASAKULE JA GRIEZMANN LÖÖB OMALT POOLT VASAKULE!
18:38
Ivar Lepik:  
18:39
Ivar Lepik:  Käeolukord veel.
18:40
Rasmus Voolaid: Horvaatia tekitas kohe tormi prantslaste kastis, aga Rebic ei taba hästi palli ja Mandžukic ei suutnud nii kiirelt reageerida. Lloris rahustas.
18:40
Ivar Lepik:  
18:40
Rasmus Voolaid: Hoiatus 41. Hernandez võttis Rebici maha.
18:42
Külastaja R kommentaar
See VAR tekitab ikka küsimusi. Kui minnakse videoruumi ja siis läheb ikkagi väljakukohtunik ka vaatama, kas siis ruumis ei saadud otsusele või väljak ei usalda vari :D Päris suur ajakulu
18:42
Külastaja Jaan kommentaar
See kollane tuli küll lihtsalt
18:42
Külastaja Floid kommentaar
Siin mängus lüüakse veel mõned väravaid...
18:43
Rasmus Voolaid: Horvaatia tahab veel sel poolajal viigistada. Perišic võidab esimese palli ja Lovren virutas, aga Pogba jäi ette. Nurgalöök.
18:44
Ivar Lepik: Horvaatia on väga, väga hea. 
18:44
Rasmus Voolaid: Päris korralik ja pikk paanika on Prantsusmaa kastis. Umtiti on nüüd haiget saanud.
18:45
Rasmus Voolaid: Kolm lisaminutit.
18:45
Rasmus Voolaid: Umtiti on otsajoone taga ja Vida on kohe korneri järel ohtlik, aga lööb mööda!
18:47
Rasmus Voolaid: Löögid on 7:1 Horvaatiale, aga seis 2:1 Prantsusmaale.
18:48
Rasmus Voolaid: Ja lõppeb avapoolaeg! Väga kõva finaal on olnud.
18:50
Ivar Lepik:  
18:50
Ivar Lepik:  Eks Materazzil läks see finaal muidugi veel üsna sündmusterohkelt edasi ka...
18:50
Külastaja hmmm kommentaar
prantslased on õnnega koos. mitte midagi pole loonud tegelikult, ainus raamilöök tuli penaltist
18:54
Ivar Lepik:
18:55
Külastaja das kommentaar
2006 aasta finaalis oli ka finaalis kohtunik argentiinlane. ehk võiks oodata, et näiteks pogba headbuttib perisicit ja perisic lööb siis penaltiseerias penalti sisse?
18:55
Külastaja das kommentaar
2006 aasta finaalis oli ka finaalis kohtunik argentiinlane. ehk võiks oodata, et näiteks pogba headbuttib perisicit ja perisic lööb siis penaltiseerias penalti sisse?
18:55
Ivar Lepik:  Praegu liigub kõik selles suunas küll.
18:55
Ivar Lepik:  
18:59
Külastaja das kommentaar
ERRi stuudiost vastu karjuv ebakompetentsus on lihtsalt piinlik. endiselt ei teata et karistuslööke ei vaata VAR üle?
18:59
Rasmus Voolaid: Vist küll.
19:00
Külastaja das kommentaar
ERRi stuudiost vastu karjuv ebakompetentsus on lihtsalt piinlik. endiselt ei teata et karistuslööke ei vaata VAR üle?
19:04
Rasmus Voolaid: Lugesin poolajal spetsialistide arvamusi. Iker Casillas ja päris mitmed ajakirjanikud on näiteks veendunud, et see ei ole penalti.
19:04
Külastaja Muru kommentaar
Esimene oli küll selge naljanumber, vaata kuskahast tahad. Polnud karistuslööki seal ja omavärava ajal elas suluseisus olev mängija seljas. Var annab õiguse prantslastele ja siis poolkõva penalti ka otsa.
19:04
Rasmus Voolaid: Aga läks mäng taas käima. Vahetusi ei tehtud.
19:05
Rasmus Voolaid: Griezmann proovib umbes 20 meetrilt, aga lõi Subašicile sülle.
19:06
Rasmus Voolaid: Rakitic pani imelise läbisöödu ja Rebic paugutas vasakuga, aga Lloris lükkab üle lati!
19:07
Rasmus Voolaid: Perišicile tuli läbisööt, aga Lloris tuli kindlalt välja, võttis rinnaga omaks ja lõi puhtaks.
19:08
Ivar Lepik:  See kõik lõhnab väga sedamoodi, et mingil hetkel lööb Prantsusmaa kolmanda ära ja siis on Horvaatial kett nii maas, et ongi kõik. Neil oleks hädasti vaja ära lüüa.
19:09
Rasmus Voolaid: Aga Horvaatia on terve turniiri näidanud, et neile meeldib tagant tulla. Taani vastu, Venemaa vastu, Inglismaa vastu ...
19:09
Külastaja Jaan kommentaar
Prantslased on täitsa hädas
19:10
Rasmus Voolaid: Prantsusmaa on kontratel jätkuvalt kõva. Mbappe näitas esimest korda oma kiirust ja Subašic päästab.
19:11
Rasmus Voolaid: Ja klassikaline finaal. 4-5 pullimeest on väljakul ja mäng seisab.
19:12
Rasmus Voolaid: Käib edasi ja Horvaatia jätkuvalt surub.
19:12
Rasmus Voolaid: Vahetus  54. Üllatuslikult lõppeb Kante mäng ja N'Zonzi sisse. Tal on muidugi ka kaart all.
19:13
Külastaja R kommentaar
Kuna mängu korraldab FIFA siis teevad endale trahvi?
19:13
Rasmus Voolaid: Ei kujuta ette, kes sellisel üritusel turvamist korraldab ja kes trahve maksab. Ilmselt mingi spetsiaalse turvafirmaga neil diil on.
19:14
Külastaja hmm kommentaar
turvafirma saab nähtavasti korraliku trahvi
19:16
Külastaja hmm kommentaar
fännide klounaad võttis tempo korralikult alla
19:17
Rasmus Voolaid: Kusjuures tundus, et tavaline pullitaja ehk Jimmy Jump see ei olnud. Jump käis mu mälu järgi 2010. aasta finaalis platsil. 
19:17
Rasmus Voolaid: Värav 59. JA PAUL POGBA LÖÖB KOLMANDA!
19:18
Rasmus Voolaid: Pogba ise alusta rünnakut, Griezmann tõi palli kastist välja, esimene löök takerdub ja siis lööb Pogba vasakuga ära. Tundus, et Modricil tõmbas korraks juhtme kokku ja ta ei jõudnud blokeerida.
19:18
Külastaja Jaan kommentaar
Täna polegi jommis medvedjevit
19:19
Külastaja R kommentaar
No nüüd lukus ka, siit enam välja ei tule, arvestades kuidas Prantsusmaa mängu tapab eduseisus
19:20
Ivar Lepik:  Mulle tundub, et Subašici jalg ei ole ikkagi päris terve. Venemaa mängu lõpus sai ta vigastada; Inglismaa karistuslöögi puhul oleks saanud paremini tegutseda. Siin nüüd ka. Hüppamine ei tule tal hetkel väga loomulikult.
19:21
Ivar Lepik:   
19:21
Ivar Lepik:  Fännide platsile tormamine veel vahepalaks, kuni kolmas värav ka kohe teie ette.
19:22
Ivar Lepik:  
19:23
Külastaja Jaan kommentaar
Üks oli nagu miilitsa mundris
19:23
Rasmus Voolaid: Värav JUBA MAETAKSE HORVAATIAT! MBAPPE PAUGUTAB 25 PEALT NELJANDA!
19:24
Rasmus Voolaid: Tundub, et Ivaril võis Subašici osas õigus olla. Muidugi ta ei näinud ka lööki algusest peale, aga ...
19:24
Ivar Lepik:  Kas ma olen ainus, kellele Subašici tegutsemine tundub natuke ... poolik?
19:25
Ivar Lepik:  Jah. Täpselt.
19:26
Külastaja Y kommentaar
Ise olles kunagi vv siis oli selle löögijuhul vägahästi näha et ei saa seda õiget tõuget teha ,
19:27
Rasmus Voolaid:  Värav NONIII! MARIO MANDŽUKIC TEISEL POOL! KUUS VÄRAVAT!
19:27
Rasmus Voolaid: Tahtsin juba ennustada, et Lloris on turniiri parim väravavaht. Aga nüüd teeb ta Loris Kariust.
19:28
Ivar Lepik:  
19:28
Külastaja Muru kommentaar
Minu silmis rikkus siiski kohtuniku tegevus mängu ära, löögu või 5 tükki järgi, endiselt olen arvamusel, et andis prantslastele 2 korda teenimatult edu, mis sundis horvaatlased ette minema ja prantslased said kontratega nõelata.
19:28
Ivar Lepik:  Lüüakse tihedamalt kui jõuan videosid välja otsida. See on Mbappe ja 4:1...
19:29
Ivar Lepik:  
19:29
Ivar Lepik:  Ja see on Hugo Lloris' esimene eksimus MM-il ja 4:2.
19:29
Rasmus Voolaid: Vahetus 71. Rebic tuleb välja, Kramaric sisse. Otsitakse veel.
19:30
Külastaja R kommentaar
No tere talv
19:30
Külastaja Y kommentaar
Ruttu 1 veel ja mängus sees
19:30
Rasmus Voolaid: Umtiti ja Mandžukic panid pead kokku. Paha.
19:31
Rasmus Voolaid: Vahetus Tolisso tuli Matuidi asemele. 73. minutit.
19:31
Külastaja R kommentaar
Kui palju väravaid finaalis rekord on?
19:32
Rasmus Voolaid: 1958. aastal võitis Brasiilia finaalis 5:2 Rootsit. 
19:32
Külastaja R kommentaar
Prantsusmaa ikkagi MMi võidab siis Lloris saab vast ikka parima väravavahi tiitli?
19:32
Rasmus Voolaid: Ma ei usu, et pärast sellist apsakat enam saab. Pigem Courtois või Pickford ehk.
19:36
Rasmus Voolaid: 12 minutit + üleaeg veel Horvaatial aega. Läheb kiireks, aga jätkuvalt surutakse.
19:39
Külastaja Br kommentaar
Mille alusel või kuidas/kes need paremad valib üldse?
19:39
Rasmus Voolaid: Parima mängija hääletavad meedialiikmed, väravavahi ja noormängija FIFA Technical Study Group.
19:40
Rasmus Voolaid: Vahetus 81. Giroud välja ja Fekir platsile. Minut hiljem tuleb välja horvaatidel Strinic ja platsile Pjaca.
19:40
Külastaja jou kommentaar
Keda parimaks mängijaks pakute?
19:40
Rasmus Voolaid: Ma usun, et Mbappe.
19:41
Ivar Lepik:  Modric, ma usun. Mbappe saab noormängija kindlasti.
19:42
Külastaja RealFan kommentaar
Ei tea, mille jaoks horvaadid oma vahetusi veel hoiavad...
19:43
Külastaja jou kommentaar
Kõik kolm auhinna võitjat avalikustatakse mängu lõppedes?
19:44
Rasmus Voolaid: Tahaks loota küll. Muidugi viimasel ajal on erinevates kohtades igasugu vahvaid lahendusi pakutud. NBA-s näiteks anti kõige väärtuslikuma mängija tiitel välja kuu aega pärast finaalide võitu.
19:45
Rasmus Voolaid: Prantsusmaa omab praegu päris kena kontrolli ja Horvaatial hakkab aeg otsa saama.
19:45
Külastaja Br kommentaar
Horvaatial pole nii hea pink lihtsalt
19:47
Rasmus Voolaid: Horvaatia veel proovib. Nüüd läbi Rakitici, aga löök läks üle.
19:49
Rasmus Voolaid: 90 minutit on täis. Horvaatia fännid tänavad oma mängijaid fantastilise turniiri eest! Viis lisaminutit.
19:49
Rasmus Voolaid: Prantslaste pink juba naeratab.
19:51
Rasmus Voolaid:  Hoiatus90+2. Vrasljko tegi oma klubikaaslasele Griezmannile päris korraliku vea ja läks kohe vabandama.
19:53
Rasmus Voolaid: Viimane minut käib. Horvaatia on alla andnud, aga nad on teinud kõva turniiri. Prantsusmaa samas väärib seda võitu!
19:54
Rasmus Voolaid: Nestor Pitana vilistab MM-i lõppenuks. PRANTSUSMAA ON MAAILMAMEISTER!
19:54
Rasmus Voolaid: Milline turniir, milline finaal ja vägev maailmameister.
19:55
Külastaja Nh kommentaar
Ega ss midagi ei saagi loota meeskonnalt, keda isegi Eesti on võitnud!
19:55
Rasmus Voolaid: Jah! Veel eelmisel aastal ja lausa 3:0!
19:56
Ivar Lepik: Vau. Kas turniiri parim mäng jäeti tõesti viimaseks?
19:57
Ivar Lepik:  Mingil hetkel turniiri keskel mõtled küll, et aitab, kui palju võib korraga jalgpalli, aga nüüd, kui see on läbi ... Kas tõesti peab jälle neli aastat ootama?
19:58
Rasmus Voolaid: Antoine Griezmanni jaoks tähendab see tiitel ilmselgelt väga palju. Tema oli selle koondise keskne figuur. Südantsoojendav on teda vaadata. Kuu aja pärast on ta juba Tallinnas!
19:59
Külastaja hmm kommentaar
Kaks aastat. Saab peaaegu sama hea turniiri. Euroopa riigid hetkel kõige kõvemad.
20:00
Ivar Lepik:  EM on ka tore, aga ... siis võib ju järgmisel suvel Rahvuste liigat ka vaadata.
20:02
Ivar Lepik:  Aga see selleks. Jah, elu seisma ei jää ja uuel nädalal juba uued asjad, aga MM-i peame neli aastat ootama.

20:02
Rasmus Voolaid: Surnud pilguga Dejan Lovreni oleme nagu kuskil juba näinud? Tuttav pilt Meistrite liiga finaalist.
20:05
Ivar Lepik:  
20:05
Ivar Lepik: Faktid, faktid.
20:06
Ivar Lepik:
20:06
Ivar Lepik:
20:08
Ivar Lepik:  
20:12
Ivar Lepik: Minu poolt kõigile suur aitäh, kes kuu aja jooksul meiega olid! Oli pikk, oli raske, aga oli seda väärt. Palju õnne Prantsusmaale ja järgmise korrani.

Rasmus juhendab teid läbi autasustamise ka veel.


20:12
Rasmus Voolaid: Nüüd peaks juba küll kõigi prantslaste selfied tehtud olema. Viimased ennustused - kes mis auhinnad saab? Parim noor on 99% Mbappe, aga parim mängija ja parim väravavaht?
20:13
Ivar Lepik:  Ma siis ütlen selle veel ikkagi ära - minu valik Modric, Mbappe, Courtois.
20:14
Külastaja jaalo kommentaar
perisic, mbappe ja pickford
20:17
Rasmus Voolaid: Ühe auhinna jagas endale välja ka Michy Batshuayi. Raske vist vastu vaielda.
20:19
Külastaja hmm kommentaar
Brandt kandideeriks ka Kuldse Posti auhinnale. :D
20:19
Rasmus Voolaid: Jaa, tõsi!
20:20
Rasmus Voolaid: Aga ütleme siis ka selle välja, et parim väravakütt on kuue kolliga Harry Kane. Võimas alagrupiturniir, aga minu arust jäi tema panus play-offis natuke kasinaks.
20:22
Rasmus Voolaid: Parim noormängija on Kylian Mbappe. Seda polnud raske ennustada. Vägev teismeline!
20:22
Külastaja Br kommentaar
Giroud võiks saada selle eest et oli võitva meeskonna põhimängija ilma pealelööke sooritamata. Sama hea oleks võitev väravavaht ilma tõrjeid tegemata.
20:23
Rasmus Voolaid: Parim mängija on Luka Modric! Läheb küll mõru näoga, aga see on suur tunnustus suure turniiri eest suurele mängijale.
20:23
Rasmus Voolaid: Neli aastat tagasi oli täpselt sama näoga ka Lionel Messi. 
20:24
Rasmus Voolaid: Kõige resultatiivsem mängija on Kane, keda kohal ei ole. Inglased on juba kodus.
20:24
Rasmus Voolaid: Ja parim väravavavaht on Thibaut Courtois. Ivarile kolmest kolm.
20:24
Rasmus Voolaid: Kohtunikud saavad esimesena oma medalid.
20:26
Rasmus Voolaid: Infantino, Putin, Macron ja Grabar-Kitarovic jagavad medaleid. Tore, et horvaadid ei võta kohe medaleid kaelast.
20:27
Rasmus Voolaid: Horvaatia president kallistab kõiki ja peab pikki vestluseid.
20:28
Ivar Lepik:  Ma ei saanud ikka. Pidin tagasi tulema, et öelda, kui ebameeldiv seda vihmavarju seal näha on. Ole mees ja suhestu nendega, keda sa õnnitled. 
20:28
Külastaja R kommentaar
Vihm - Pisarad - maailm nutab Horvaatia kaotuse üle
20:29
Rasmus Voolaid: Huvitav aga mõelda, et mis saab Nikola Kalinici medalist? Mina annaks talle selle lausa karistuseks. Las ta saab selle medali ja näitab oma tuttavatele, et on MM-i hõbemedalist. Kõik ju teavad, et ta tegelikult ei ole.
20:30
Külastaja R kommentaar
Kuskilt lugesin, et mängijad pidid otsustama selle, kas mees saab medali või mitte.
20:31
Rasmus Voolaid: Jah, mängijate otsus. See saab mõlemat pidi olema munadega otsus, aga oleks stiilne tögamine talle see medal ikkagi anda.
20:31
Rasmus Voolaid: Peatreener Didier Deschamps sai medali kätte ja viimasena kapten Hugo Lloris. Tundub, et ta on Macroniga juba vana sõber.
20:32
Rasmus Voolaid: Infantinol on karikas käes. Laseb seda veel Horvaatia ja Prantsusmaa presidentidel suudelda. Sinna talle ikkagi vihmavarjusaatjat kaasa ei tule.
20:32
Rasmus Voolaid: PRANTSUSMAA ON KARIKA KÄTTE SAANUD!
20:33
Rasmus Voolaid: Horvaatia tähistas fotograafide seas poolfinaalis. Prantsusmaa nüüd koos karikaga pärast finaali.
20:34
Ivar Lepik: Veel üks lõbus fakt. Lloris on neljas väravavaht, kes MM-karika tõstab - seltskond Gianpiero Combi (1934), Dino Zoff (1982), Iker Casillas (2010).
20:36
Rasmus Voolaid: Aga nende stseenidega lõpetame. Prantsusmaal on täna pidu. Aitäh kõigile lugejatele, kes koos meiega seda turniiri vaatasid! Kuu aja pärast näeme mitut maailmameistrit juba Tallinnas.
Nimi:
 
Kommentaar või küsimus edastatud!