Teisipäev, 8. jaanuar 2019
09:44
Ivar Lepik:  Tere hommikust! 
09:45
Ivar Lepik: Tänane päev saab küll olema täis lennukeid ja lennujaamasid, et Dohasse kohale jõuda, aga teen sellegipoolest jutulõime lahti. Isegi kui minul ei ole suurt midagi öelda, siis saate vähemalt teie küsida. Vastan esimesel võimalusel, seega tasub aeg-ajalt tagasi tulla ja kontrollida.
09:46
Ivar Lepik:  Aga tegelikult on plaan esimesed lood juba Eesti pinnalt kätte saada, seega loodetavasti on ka minul midagi põnevat kirjutada! 
09:48
Ivar Lepik: Enne lennujaama pean aga veel mõningate organisatoorsete asjadega tegelema, seega hetkel minu poolt kena päeva jätku ja peatse jällerääkimiseni.
12:17
Ivar Lepik:  Sissekanne number kaks: lennujaamas!
12:20
Ivar Lepik: Natuke on veel oodata, aga siiani on kõik ilusti sujunud. Koondis tundub ka üsna ühes tükis turvakontrollist läbi olevat, vähemalt need mehed, kes Tallinnast lendavad.
12:21
Ivar Lepik: Joonas Tamme värsked mõtted siin. Rääkisime ka Martin Reimi ja Markus Poomiga, nende asjade toimetamine on hetkel käimas, seega jääge lainele.
12:21
Külastaja asd kommentaar
Kui ERR ei suvatse/saa/taha ise mängudest pilti toota siis ehk saab Soccernet seda kuidagigi teha, ei?
12:22
Ivar Lepik:  Staadionilt me kindlasti ise pilti toota ei saa. Ilmselt on küsimus selles, kas/kes mängust ülekannet teeb. Saab näha, kuidas see küsimus laheneb.
12:22
Külastaja Doha kommentaar
Mida on kuulda märtsikuisest sõprusmängust ?
12:24
Ivar Lepik: Mingid jutud käivad ja mänguta ei tohiks jääda, aga päris lukus asjad ilmselt veel ei ole - pidime ju jaanuaris ka esialgu hoopis Aafrikasse minema, aga nüüd ootab Katar.
12:51
Ivar Lepik:  Kiirelt Reimi mõtted Vaštšukist ja nüüd mina lennukile. Järgmise sissekandeni!
13:11
Kasper Elissaar: Ivar asus juba teele, aga vaatame siis üle, kes täna Tallinnas koondise kogunemisel kohal olid.
13:49
Kasper Elissaar:
16:07
Külastaja Doha kommentaar
Soomes kannab Eesti - Soome mängu üle Viasat Jalkapallo & Viaplay,kl 13.55 järelikult pilti toodetakse .
16:07
Kasper Elissaar: Otsepilti näeb ka Eestis.
17:41
Külastaja jaap kommentaar
ebatavaline, ent tervitatav uudis ju siiski. viimane aeg, et jalgpallurid ise selles osas sõna ja seisukoha võtavad. aastaid suurturniiridel "veristel" staadionitel mängitud, õige pea mängitakse suisa "põlvini veres". minu respekt Rikule, suurem osa kas ei huvitu, ei küündi või pigistavad silma kinni.
17:41
Külastaja Maks kommentaar
Tubli poiss!
17:41
Külastaja jaap kommentaar
kas mu sõnavõtt oli miskitpidi ebasünnis, et pärale ei jõudnud?
17:42
Ivar Lepik:  Ei, ei olnud ebasünnis, lihtsalt siin ei ole konstantselt kedagi jälgimas. Seetõttu võivad asjad viibida.
17:43
Ivar Lepik:  Meie oleme nüüd aga Istanbulis ja ootame jätkulendu. Esialgu tundub, et kõik läheb kenasti!
01:49
Külastaja jaap kommentaar
@ivar. aight, noprobs. ei ürita siin mingit vandenõuteooriat käima tõmmata, ega midagist. lihtsalt teema läheb korda.
01:51
Ivar Lepik:  Tere jälle! Kell on kohaliku aja järgi lähenemas kolmele ja oleme lõpuks edukalt hotelli (ja hotellituppa) jõudnud. Et hommikusöök juba koidab, pikka juttu hetkel ei tee, koondiski peab hommikul varakult rooste maha raputama ja juba keskpäeval tehakse esimene, sissejuhatav treening.
01:52
Ivar Lepik:  Kasperile vastuseks: ei ole veel kuulnud, et oleks räägitud. Reim on vähemasti endiselt talle omaselt rõõmsameelne, aga usun, et küll Vaštšuki vastulausega juba ka kursis ollakse.
01:52
Külastaja njaa kommentaar
Miks üldse Vastsuk jälle teemaks toodi? Saaks aru kui ta mängiks klubis stabiilselt?
01:55
Ivar Lepik: Eks see plaat ketrab nii kaua kuni seda plaati on. Ühest küljest justkui ei oleks Vaštšuki kutsumine õigustatud, teisest küljest on see Bulgaaria klubi päris korralikul tasemel ja ... Meil on koondises hetkel näiteks Märten Kuusk, kes hooaja teisel poolel ka Eesti liiga klubis episoodiliselt väljakul käis. Ehk eks see latt on seal kuskil selline. Kui Vaštšuk Levskis regulaarselt mängiks, oleks ilmselt kisa ka märkimisväärselt suurem. 
01:58
Ivar Lepik:  Üks jäädvustus mõne aja tagusest ka, kui rattad maha olid saanud:

02:04
Ivar Lepik: Aga olgu nii. Tänaseks tõmbame joone alla ja nagu öeldud, homse päeva alguseni ei ole enam kaua jäänud. 
09:49
Ivar Lepik:  Hommikust! Näeme esimest korda Kataris päikesevalgust ja see on oodatult ere, mis tähendab, et päikeseprillid tuleb igal juhul välja otsida. Nii hotell üldiselt kui hommikusöök jätsid väga hea mulje, seega siiani ei saa küll millegi üle nuriseda. Aga Katar seabki endale kõrgeid standardeid. 
09:49
Ivar Lepik:  Järgmiseks ootab meid ees käik koondise treeningule, mis peaks algama Eesti aja järgi orienteeruvalt kell 11.
13:02
Ivar Lepik: Mõned kiired klõpsud ka esimesest treeningust. Nagu Martin Reim lubas, ei tehtud midagi erilist, aga mehed said kanged kondid välja sirutada ja natuke liigutada. 
14:19
Ivar Lepik: Mõtteid esimese treeningu eel Martin Reimilt ja Janno Kivisillalt. Lähemate tundide jooksul saate lugeda ka Trevor Elhi Bulgaariasse kolimise tagamaadest. 
14:20
Ivar Lepik: Galerii tänaste piltidega on ka üleval ja sealt uudisest leitav. 
14:30
Ivar Lepik:  
14:32
Ivar Lepik: Natukene ka sellest, kus koondis treenis. Tegu on Katari ühe edukaima klubi, 13-kordse meistri Al Saddi kompleksiga, kus suutsin kokku lugeda kaheksa täismõõtmetes muruväljakut.
14:35
Ivar Lepik:  See staadion kauguses on Al Saddi peaareen ehk Jassim bin Hamad Stadium, kus Eesti peab oma turnee teise matši Islandi vastu. Ligi 13 000 pealtvaatajat mahutaval areenil on mängitud näiteks Itaalia superkarikat, ka Katari koondise mänge võõrustatakse aeg-ajalt.
14:38
Ivar Lepik: Lähemal asuv suurehitis on aga hoopis Ali Bin Hamad al-Attiyah Arena, mis on 7700 istekohaga sisehall. Ehitati see 2015. aastal käsipalli MM-iks, aga hiljem on mängitud ka näiteks futsalit, seega jalgpallist päris mööda pole pääsetud. Al Saddi all kuuluvad ka käsi-, korv-, võrkpalli, lauatennise ja kergejõustiku osakonnad, seega kulub neile selline multifunktsionaalne hall marjaks ära. 
14:42
Ivar Lepik: Al Saddi jalgpallimeeskonda esindavad siis teiste seas näiteks Hispaania legendid Xavi ja Gabi, seega on tituleeritud mehed nendel platsidel ilmselt varemgi käinud. 
14:44
Ivar Lepik:  Aga selle teate pealt on ilmselt paslik hakata tegelema ka reisi teise poolega ehk vaadata, milline on kohalik eluolu. Siiani oleme teinud kõike paralleelselt koondisega, kui lõunasöök välja arvata, aga peagi läheme omal käel kolama.
14:44
Ivar Lepik:  Nagu ikka - kui midagi pakub huvi, küsige, ja vastan esimesel võimalusel!
15:00
Külastaja marks kommentaar
kuidas soojaga lood on?
15:01
Ivar Lepik: Soe on. Termomeeter ütleb hetkel 26 kraadi, õhtul 20. Päikese käes olemiseks soovitaks eestlasele valget särki ja lühikesi pükse - ise läksin muidugi mõlemaga alt kohe.
15:03
Külastaja Kribenski kommentaar
Kui teil oleks võimalik küsida Reimilt, et kas Londak on täitsa koondise mõistes maha kantud või on tal veel võimalus olla konkurentisis?
15:09
Ivar Lepik: Ma küll usun, et sellele küsimusele võin ise vastata - Londak enam koondist ei esinda - aga kui võimalus avaneb, siis uurime. 
15:29
Külastaja asd kommentaar
Võiksite mõne kohaliku eestlasega ka kokku saada näiteks võimaluse korral
15:30
Ivar Lepik: Loodetavasti tullakse Eestit staadionile toetama!  
19:09
Ivar Lepik:  Nonii. Oleme rännakult tagasi ja edukalt. Kogemuse võrra rikkamad. Ostsime SIM-kaardi (meeldivalt lihtne), võtsime raha välja (segadusttekitav, vist ka kohalike jaoks), tutvusime kohaliku kiirtoiduketi toodanguga (regular tähendab, et maitseainet ei kasutata) ja supermarketiga (hinnad on ligikaudu samad, vaid piimatooted umbes kaks korda kallimad).
19:11
Ivar Lepik:  
19:24
Ivar Lepik: Mõned tähelepanekud veel:

* Pimedaks läheb varakult, umbes nagu meilgi. Kummaline sooja ja pimeda kombinatsioon, mida kohtab Eestis ehk paaril ööl aastas.

* Suur osa autodest, mis ringi liiguvad, on valged, et inimesed nende sees elusalt ära ei küpseks. Liiklus on võrreldes enamiku Euroopaga kohutav ja ummikutest ei ole pääsu. Fooritsüklid tunduvad meie jaoks ebaloogilised, sest pikalt põleb üks tuli ja siis pikalt teine.

* Üldiselt tundub, et auto (või buss) on soositud liiklusvahend. Jalgrattaga sõitmiseks peab siin väga julge olema, jala käies võib juhtuda nii, nagu näete bussiga pildil - ühel hetkel saab kõnnitee lihtsalt otsa! Ja siis ei tule teda tükk aega tagasi. Ülekäiguradasid on vähemalt siin piirkonnas üldse vähe ja kui ka on, siis autojuhte pigem ei huvita. 

* Loomadega probleeme ei tundu olevat. Koeri küll väidetavalt Kataris on, aga isiklikult ei ole veel ühtegi näinud; mõned kodutud või hulkuvad kassid käivad tänavatel, kuid neid on pigem vähe ja nad ei ole liiga pealetükkivad.
19:25
Külastaja whoever kommentaar
Katar peaks praegu Liibanoniga mängima. Seda mängu ka jälgite?
19:31
Ivar Lepik:  See mäng toimub Abu Dhabis ehk Ühendemiraatides, seega mingit varianti vaatama minna ei olnud. Siin baarist või mingisugusest sellelaadsest asutusest (Katar on suhteliselt alkoholivaba) mööda minnes küll jalgpalli näidati, aga hoopis mingi Tottenhami mängu kordust.
19:31
Ivar Lepik:  Seda, kas kohalik TV (hotelli oma) mängu üle kannab, ei õnnestu hetkel kahjuks kontrollida, sest pult on lahkunud parematele jahimaadele.
19:33
Ivar Lepik:  
19:35
Ivar Lepik:  Jana poolt äge droonivideo ka tänaselt treeningult, lõpupoole on ka linna kõrgelt näha.
19:49
Ivar Lepik: Mis edasi? Täna lubame natuke vabama õhtu ja ehk saab ka unetunnid tasa teha. Homme hommikul uuesti linnaga tutvuma, nüüd juba kaugemale, ja õhtul ootab mängueelne treening ning saab kuulda Martin Reimi mõtteid mängust Soomega. Ülehomme on muidugi juba mängupäev!
19:50
Ivar Lepik:  Hetkel aga jätan teid mõneks ajaks taas üksi. Küsimustele vastan esimesel võimalusel!
09:31
Ivar Lepik: Kena neljapäeva hommikut! On mängueelne päev, mis tähendab mängueelset treeningut. Nagu öeldud, see õhtul, aga enne läheme uuesti eluoluga tutvuma. Täna on ilm väga tuuline, mis tähendab, et võibolla tuleb isegi midagi pikemat selga panna.
09:31
Külastaja mm kommentaar
kas hotell on nii võimas, et neil oma telekanal?
09:32
Ivar Lepik:  Usun, et saite aru, mida mõtlesin. Ma ei ole kindel, kuidas siin kohalik teleturg toimib, võibolla kohalik VSB näitab mängu. Aga vastuseks küsimusele - hotellil on oma telekanal ka, jah.
09:33
Ivar Lepik: Mis veel hotelli puudutab, siis eile õhtul sai arusaamatult arvuti jaoks internet otsa (telefonis toimis edasi) ja seetõttu möödusid päeva viimased tunnid rohkem lugedes.  
09:34
Külastaja Tar kommentaar
Tekkis suur küsimärk, miks on koondises Hendrik Pürg ja Märten Kuusk? Kas ongi nii et kui otse florasse kohe koondis? Vastust ootama jäädes.
09:35
Ivar Lepik: Pürgi kohalt, ma usun, ei tohiks kellelgi pretensioone olla - kui vaatame Eesti tipptiimide keskkaitsjaid, siis seal ei ole algkoosseisu meeste seast suurt muud valikut. Kui Klavanid, Metsad ja teised on kohal, ei ole ka Pürg koondises olnud, mis on loogiline. 
09:38
Ivar Lepik: Kuuske (ja natuke ka Pürgi) selgitas Reim lennujaamas:

"Jah, meil oli siin kolm keskkaitsjat, keda kindlasti tahtsime, aga kolmega paraku minna ei saa. Põhimõtteliselt tegime valiku [Artjom] Artjunini, [Vladimir] Avilovi ja Kuuse vahel. Lähtusime sellest, et [Marek] Kaljumäe ja Artjunin on koondises olnud, nende puhul teame, et väga keeruline on väga suurt arenguhüpet teha. Teame, mis tasemel nad on ja kui on väga vaja, saame neid kasutada. Aga me tahamegi anda võimaluse noorematele, kellel on potentsiaali ja perspektiivi.

Märten Kuusk küll ei mänginud Flora eest põhis, aga ta oli põhimees U21 koondise eest, kus ta mängis keskkaitses. Samamoodi [Henrik] Pürg - ta ei ole siin sellepärast, et ta Florasse mängima läks, vaid ta oli U21 koondise põhimees ja ma usaldan ka U21 treenereid ja valikuid ehk sealt on võetud need parimad, keda on selles vanuses võtta. Samamoodi on siin mõned mängijad veel üle-eelmise U21 omad - [Hindrek] Ojamaa, [Rasmus] Peetson, ka [Robert] Kirss. Nemad on sellised, kellel on võimalik veel mingi hüpe teha."
09:40
Ivar Lepik: Kui vaatame võrdluseks U21 koondise viimast mängu, siis ega seal tegelikult hästi ei ole keskkaitsjatega. Pürg, Kuusk, Kaldma (koondises mängis küll teist kohta) ja Grauberg.
09:45
Ivar Lepik: Kaldma, kes oli koondises aasta tagasi Okeaanias, tegi tänavu väikese sammu tagasi, ei olnud vahepeal ka Paides põhimees; Grauberg tegi väga tugeva hooaja esimese poole, aga sügise poole vajus samuti veidi ära. Lisaks peab natuke arvestama mängijatüüpi.
09:47
Ivar Lepik:  Grauberg, usun, saab kindlasti võimaluse aasta pärast, kui Soomes ennast pildile suudab mängida. Kaldmal on praeguse seisuga isegi keerulisem seis, sest Eesti tippudes vabu kohti justkui ei ole. Tuleb Paidega medalimängu sekkuda, et koondiseuksest sisse mahtuda.
09:52
Ivar Lepik: Kui vaatame veel edasi, siis U19 on huvitavaid kujusid, kellest võiks midagi tulla - Kaspar Laur, Markkus Seppik, Maksim Tšerezov, ka Artur Šarninit hinnatakse väga kõrgelt. Aga kõik nemad on veel selgelt liiga toored. Ainus mees, kes U19 koondisest oleks ehk valmis praegu siin olema, on Mark Anders Lepik, aga teda ka Reim lennujaamas mainis.  
10:55
Ivar Lepik:  Üks lugu veel eilsest - homse Soomega mängu valguses natuke sellest, mis toimub sealpool lahte.
10:56
Ivar Lepik:  Aga nüüd meie linna peale. Küsimustele vastan õhtul!
16:10
Ivar Lepik:
16:12
Ivar Lepik:  Värsket materjali! Lisaks vaadake ka Instagrami, kus story kaudu natuke lisamaterjali saab.
16:17
Ivar Lepik:  Aga piltidest:

1) See hiiglaslik tõrvikut kandev jänes-antiloop (ametlikult selgus hiljem, et Orüks) näeb välja nagu olümpiamaskott, kuid olümpiat ei ole Katar (veel) korraldada saanud. Pildilt ilmselt väga ei paista, aga ümbrus oli kulunud ja räämas - selgus, et see 30 meetri kõrgune kuju püstitati 2006. aasta Aasia mängudeks. Ehk ta on juba vana ka.

2) Kui muidu saab reeglna kõnnitee suvaliselt otsa, siis keset ühte tänavanurka on maha laotatud hoopis punane vaip. Hollywoodi oaas? Ei tea. Jääb ebaselgeks, mis on plakati sõnum. Kui keegi keelt mõistab, siis täitsa huvitaks.

3) Katari siluetti olete kindlasti näinud postkaartide peal ja mujal, öösel on see ilusam, aga mulle hakkas silma hoopis üks teine põnev faktor - härradele meeldib oma pilte majade peale panna. Kaadrisse mahtus neid kolm - esimesed kaks on joonistatud (kõige vasakpoolsem oli näiteks Katari panga hoone), kõige parempoolsem otsustas aga profiilipildi kasuks.


16:17
Ivar Lepik:  Mis edasi? 45 minuti pärast peaks Martin Reim jagama mängueelseid mõtteid ja siis juba treening. Jääge lainele!
20:13
Ivar Lepik:  Kes ei ole veel jõudnud lugema, siis osa Martin Reimi mõtetest. Mingi osa jääb juba eelvaate jaoks. Peagi aga Marko Meeritsa jutud sellest, kuidas Rootsis läks. 
20:20
Ivar Lepik:  Nagu lubatud. Järgmine lugu täna on eelvaade, aga võin juba etteruttavalt öelda, et pühapäevaks on midagi põnevat (ja üsna ootamatut) soolas.
20:20
Külastaja Risto234 kommentaar
Vaatasin veits mängu koefe ja tundub, et kihlveokontorid liiguvad samas taktis nagu môlema Rootsi mängu eel mis teatavasti lõppesid 1:1 seega kui keegi usub erinevalt kihlveosaitidest, et Eesti taas jaanuaris ei kaota siis viik/Eesti võit(X2) on saadaval 2.50'ga umbes. Topeltgarantiid ei anna, et nii lâheb aga mine tea.
20:44
Külastaja gatar kommentaar
Kas väljapoole Eestit ka mingit kanalit on kus netis mängu jälgida
20:45
Ivar Lepik: Ei oska öelda. Küsitav. 
22:46
Külastaja Klaus Völler kommentaar
Mõned küsimused: 1. Milline on koondislaste nö päevamenüü? Kas pakutakse pigem euroopalikke või kohalikke roogi? 2. Kas hotelli baaris või kusagil mujal alkoholi ka müüakse? 3. Kas olete käinud mõnes sealses supermarketis või lausa turul? Mis muljed sealt on olnud? 4. Kuidas tundub sealne muruväljaku(te) kvaliteet? 5.Kas kohalike inimestega on ka juttu olnud, olnud tänaval või mujal? Kuidas seal inglise keelega on, mida nad tulevasest MMist arvavad?
23:02
Ivar Lepik: Aitäh põnevate küsimuste eest!

1. Ausalt öeldes ei tea, mida neile pakutakse lõunaks ja õhtuks, kuid hommikusöögi põhjal julgen oletada, et menüü on hotellis küll euroopalik. Mingid asjad on võrreldes Eestiga teisiti (näiteks meie hotellides kõige tavalisemat omletti siin näinud ei ole, ka peekon on teistsugune), aga valik on korralik ja kartul-liha-riis esindatud, nagu ka piimatooted ja magus.

Mis üldisemalt toitu puudutab, siis "kohalikku" toitu tundub siin üldse vähevõitu olema; eks õigupoolest ei olegi ju Katar nii pika ajalooga riik, et neil saaks mingi tugev firmamärk olla. Täna istusime maha ühte kohta keset kõrghooneid, mis reklaamis end kui Katari tänavatoit, aga reaalsuses sai seal kõike halloumist (Küproselt pärit juust) kuni tacodeni (ei pea vist tutvustama). 

2. Poes ei müüdud, hotelli baaris peaks müüdama. Hetkeks oli plaan täna täpsemalt järgi uurida, mis õlut pakutakse, aga otsustasime, et jätame selle homseks (muidugi juhul, kui tulemus väärib tähistamist).

3. Supermarketi muljetest kirjutasin eile. Piimatooted on kallimad, kõik muu ligikaudu sama; ka seal on tendents teiste asju müüa (väga palju brittide (Tesco) kaupa näiteks). Aga üldiselt oli pood väga viisakas. Turule ei ole veel jõudnud, aga on plaanis.

4. Treeningväljakud, mida seni näinud oleme, on suurepärased. Iga Eesti meeskond unistaks sellisel mängimisest. Täielik tipptase. Selle koha pealt siin tagasi ei hoita. Sõitsime täna mööda ka väljakust, kus mängisid lapsed, kahjuks ei õnnestunud üle aia tuvastada, mis platsiga nö mitteprofessionaalses keskkonnas tegu oli.

5. Kohalikud (tegelikult on vaid 12% elanikest päriselt kohalikud, aga üldistame) mõistavad inglise keelt kenasti, sisuliselt on see siin teine käibekeel, mis on ka loogiline, sest väga palju inimesi on Indiast, Nepaalist jne. Kohalikega ei ole veel väga palju rääkida jõudnud, ka MM-ist, aga võib juba öelda, et nad on väga viisakad ja vastutulelikud. Kultuur on väga sõbralik.
00:18
Ivar Lepik:  Mängu eelvaade siia ka. Vähem kui 14 tunni pärast kõlab juba avavile, mis tähendab, et tänaseks kõik. Homseni!
12:01
Külastaja gatar Olibet töö rahu kommentaar
Vabandus ette FCKlooras6off Kurb on see et kaotus kaotuseks olgu se 0-1 v 1-7 mängu vaatamattagi on selge koondised A B C D tasemel mitte ühtegi mängu tegevat mängijat peale Täri st tema tiimi keskväljal midagigi tegevat mängijat nimega Kostja Eestil ei ole! Väyrynen ega Eremenko ehk viimane kunagi veel tuleb...
12:02
Ivar Lepik: Tere jälle! Kaks tundi mänguni. Meie liigume staadionile juba 15 minuti pärast, ehk saan sealt varajasi muljeid ka teieni tuua.
12:03
Ivar Lepik: Vähemalt kuni õhtuni on siin vähem juttu ja LIVE-uudises rohkem, sest mäng on mäng. Tänane päevakava näeb lisaks Eesti - Soome mängule ette hiljem Rootsi - Island mängu külastamist, seega tuleb tihe jalgpallipäev.
12:53
Rasmus Voolaid: Ivar on veel staadionivärava taga lõksus ja sisse ei saa. Nii kaua tuleb materjali Twitterisse ja Instagrami, pildile pääses ka alati särasilmne Jana!

13:43
Ivar Lepik:  Mängujutud leiate sealt!
18:16
Ivar Lepik:  See on võit! Ja nüüd tagasi tavarütmi. Kõik jutud on portaalis üleval, leiate kindlasti.
18:16
Ivar Lepik:  Kui ennist sai lubatud, et täna kaeme ka Islandi ja Rootsi mängu, siis ajanappuse tõttu läks see plaan lörri (loe: ei jõudnud tööd ära teha). Ajakirjaniku elu, mis teha.
18:18
Ivar Lepik: Läheme siis asendusena peagi hoopis sööma - seni oleme hommikusöögi peal läbi ajanud. Lugege järelkaja, jääge lainele ja ootan küsimusi!
23:53
Ivar Lepik: Söömas käidud, baaris käidud ehk vastata saab ühele eilsele küsimusele!

2. Kas hotelli baaris või kusagil mujal alkoholi ka müüakse?

Hotelli baaris müüakse küll. Täitsa viisakas koht. Alkohol hakkab meie rahas 15 eurost, nii õlled (nii 0,5l kui näiteks Corona pudelid) kui esimese otsa kokteilid (alkohol+lahjendaja), kokteilimad asjad on 15-20 euro vahele. Samas ei koonerdatud alkoholiga ja pähklid tulid kauba peale kaasa, päris mitmes Eesti kohas võib sama raha eest vähem saada.
00:02
Ivar Lepik: Homme on koondisel taastumispäev, mis tähendab ühte treeningut. Küll aga annab see võimaluse ajakirjanikele veidi põhjalikemateks intervjuudeks, loodetavasti saan kätte kolm lugu. Pärast lõunat sõidame aga ilmselt uuesti Khalifa staadioni juurde, kus pidavat olema üht-teist põnevat vaadata ja teha.
00:03
Ivar Lepik: Tänaseks kõik, homseni!
09:59
Ivar Lepik:  Tere jälle!
09:59
Külastaja mart kommentaar
kas koondise juures on tunda kergendust ka, et aastale hea algus tehti?
10:02
Ivar Lepik: Kindlasti teatav kergendus on. See osa jäi järelkajast välja, aga Reim ütles ka, et parem on alati võiduga alustada - kui oleks saanud näiteks suure paki, oleks teise mängu eel teatav võidukohustus. Selles plaanis on asjad väga hästi, et mänguks Islandiga saame rahulikult valmistuda ja kui seal midagi totaalselt aia taha ei lähe, on ka valikmängudeks hea foon loodud. 
10:02
Külastaja Blondie kommentaar
Miks Eesti mängijatest keegi pead ei julge värvida ? Mujal suht levinud ,kasvõi Agüero hetkel . Stepanovil vist kunagi olid mingid salgud blondid .
10:05
Ivar Lepik: See on vist seotud eelkõige eestlaseks olemisega - kui palju Eesti mehed üldse pead värvivad? Sellist Pogba tasemel meest meil ju ei ole ja kujutan ette, et kui keegi Premium liiga meestest hakkaks nii soengutega mängima, jääks ta paljudele hambusse.
10:07
Ivar Lepik: Teine teooria on see, et ajal, kui paljud koondislased noored olid, ei seostatud juuste blondeerimist mitte niiväga jalgpalluritega, vaid pigem oli see mingil määral vene poiste värk. Eestlane on ju loomult tumeda peaga, venelane heledamaga. Läheb ehk veel kümme aastat mööda ja koondisesse jõuavad need, kes ongi näinud, kuidas Messid-Agüerod-Ramseyd juukseid värvivad ja sellel ei ole enam mingit rahvuslikku varjundit.
10:08
Ivar Lepik:  Oma juuksurit koondisel kahjuks kaasas ei ole, seega ei oska kelleltki küsida ...
11:36
Külastaja skeptik kommentaar
Oma juuksurit koondisel pole aga kokk? Lepmets peaks oskama süüa küll teha (meisterkoka vääriliselt) ...
11:36
Ivar Lepik:  Ei ole ka kokka. Eesti ei ole ilmselt nii suur riik (või edukas koondis), et saaks selliseid asju lubada.
13:05
Külastaja Juuksur kommentaar
Kas sinjavski ja lilander pole värvinud?
13:06
Ivar Lepik: Vist on küll. Nagu ütlesin, jah, ilmselt viie-kümne aasta pärast jõuavad koondisesse need mehed, kes on üles kasvanud maailmas, kus see on jalgpallurite jaoks tavaline nähe.
13:08
Külastaja John Smith kommentaar
Järgmised 10-12 aastat Käit - Poom kindel keskväljaduo ?
13:09
Ivar Lepik: Ei tea muidugi, kes meil veel alt peale kasvamas on, aga potentsiaali on Poomis kindlasti ja suhtumise taha ei tohiks ka asi jääda. Hetkel võiks nii arvata küll. Käit saab loodetavasti terveks ja leiab endale sobiva klubi, aga jah, miks mitte. Ma isegi läheksin siis nii kaugele, et ütleksin, et Mets-Käit-Poom oleks väga huvitav kolmik.
13:10
Ivar Lepik: Olen seega endiselt seda meelt, et meie jaoks ei ole kõigis mängudes kõige mõistlikum mängida kahemehelise poolkaitseliiniga. On ka neid mänge, aga vähemalt Euroopa keskmike vastu peame suutma mängida ka nelja kaitsja ja viie poolkaitsjaga.
13:23
Ivar Lepik:  Aga nõnda. Mind ootavad nüüd intervjuud ja siis juba ilmselt linna peale. Õhtuni ja nagu ikka, ootan küsimusi!
18:34
Ivar Lepik:  
18:35
Ivar Lepik:  Täna siis kasutasime paari vaba tundi selleks, et külastada kohalikku ilmselt kuulsaimat kaubanduskeskust. Oli elamus küll. Nagu piltidelt näete - kui midagi tahetakse teha, siis Katarist raha selle jaoks ikka leiab.
18:38
Ivar Lepik: Intervjuud läksid kenasti, sain päris põnevat ja ausat materjali meestelt. Aitäh Robert Kirsile, Rasmus Peetsonile, Brent Lepistule ja Hindrek Ojamaale! Lugusid saate lugeda järgmise nädala jooksul. Esimene suurem lugu aga juba homme, mis ei puuduta niivõrd meie koondist.
21:36
Ivar Lepik: Arvan, et võime tänasele päevale joone alla tõmmata. Koondislastel oli täna taastav treening ja seejärel said nemadki natukene tutvuda linnaga ja kasutada hotelli võimalusi, õhtul peeti koosolek. Seega homme läheb nende jaoks tõsisem töö jälle lahti.
21:53
Ivar Lepik:  Vahepealsel ajal ootan aga küsimusi nagu ikka.
10:07
Külastaja Skeptik kommentaar
Kas teie vaade hotellitoast pole piisavalt hea, et seda jäãdvustada või olen selle maha maganud?!?
10:08
Ivar Lepik:  Tere jälle! Uus päev, uued mõtted. Esimene lugu Rain Nappirist, kes elab ja töötab Kataris, peaks peagi portaali üles minema. Järgmiste kallal näen juba vaeva. Koondis aga samal ajal valmistub vaikselt mänguks Islandiga.
10:10
Ivar Lepik:  Tänane plaan näeb ette maailmakuulsa Museum of Islamic Arti külastamist ja hiljem loodetavasti hotelli squashiväljaku järeleproovimist, kui aega jääb. Eile jõudsime ajakirjanikega jõusaalis kiire õhtuse treeningringi teha.
10:10
Ivar Lepik: Mis puudutab vaadet hotellitoast, siis meie toa vaade on kahjuks tõesti teise maja seis. Ei ole sealt midagi pildistada.
18:08
Ivar Lepik:  Nii! Tänaselt tiirult tagasi. Nägime ka midagi peale selle, mida turistidele enamasti tahetakse näidata - ja õnneks just seda, mida oleksime näha tahtnud!
18:09
Ivar Lepik:  
18:09
Ivar Lepik:  
18:15
Ivar Lepik: Lühidalt: mängisid noormehed, silmaga hinnates vahemikus 20-25-aastased, ja neid olid palju; käigus oli mitu "platsi", kus väravaid tähistasid oksad ja kuigi süsteem jäi mõnevõrra ebaselgeks, vahetati aeg-ajalt seda, kes puhkab; tegu oli väidetavalt kohalikega ehk katarlastega, mis on usutav, sest inglise keel osutus veidi probleemseks.
18:19
Ivar Lepik:  Nende keskmisest kehvem inglise keele oskus kombineerituna sellega, et ilmselt olime me nende jaoks veidi ootamatu nähe, tähendas, et kahjuks suurt vestlust arendada ei olnud võimalik. Ühest küljest pelgasid nemad natuke meid ja teisalt ei tahtnud meie ka mängu segada. Igatahes oli tore näha, et sellised asjad toimuvad. Kui riided oleks olnud veidigi sobivamad, oleks hea meelega kaasa tahtnud mängida.
18:23
Ivar Lepik: Üks põnev fakt taksojuhilt (taksoga on siin odav sõita ja neid on palju) veel: Kataris sadas viimati vihma ligi kaks kuud tagasi. Tema iseloomustas seda kui väga võimsat sadu, kuidas palju vett oli tänavatel ja autod pidid seisma. Lähemal inspekteerimisel selgus, et Kataris on vee äravooluks väga minimaalselt võimalusi ehk igasugune vihm jääbki tee peale, kui ta just ära ei aurustu.
18:24
Külastaja Muu teema kommentaar
Imelik, et Neymari polnud eile üldse koosseisus, samuti pole vigastust, kas oli kaartidega eemal või on suur üleminek õhus?
18:24
Ivar Lepik:  Väidetavalt sai puhkust. Üleminekut ei usu.
19:51
Ivar Lepik: Nüüd läheme aga ajakirjanikega end hoopis teisel alal proovile panema - hotellis on squashiväljak. Loodetavasti jääme terveks!
22:30
Ivar Lepik:  
22:32
Ivar Lepik: Squash on täitsa tore mäng. Kes pole proovinud, julgen soovitada - ei nõua varasemat reketi hoidmise kogemust. Tundub keeruline, aga tegelikult on väga lihtne.
22:34
Ivar Lepik: Nüüd aga minu poolt tänaseks siin kõik, vormistan teile lugemiseks homset suurt lugu - Robert Kirss ja Rasmus Peetson saavad seal sõna. Juttu tuleb koondisest, klubist, Pärnu jalgpalli hetkeseisust, ajateenistusest.
22:35
Ivar Lepik:  Lisaks on homme päev enne mängu, mis tähendab, et õhtul lubatakse meid taas koondise treeningule ja saame sealt värskeid mõtteid ja muljeid teieni tuua.
22:36
Ivar Lepik:  Vahepeal aga sama vana noot - küsimused on oodatud ja vastan esimesel võimalusel!
09:51
Ivar Lepik: Kolmekõne on formaat, mis mulle väga meeldib - eelmisel aastal Kostjast tehtud lugu oli ehk veidi rohkem süvitsi, aga põnevat lugemist pakuvad kahtlemata ka Roberti ja Rasmuse mõtted. Eks neil on terve karjäär veel ees.
09:51
Külastaja Ikka kommentaar
Kas te ivar tahtsite koondise trenni minna?
09:52
Ivar Lepik: Ma arvan, et iga poiss, kes kunagi jalgpalli mänginud, on unistanud koondisest. Ei saa öelda, et ei oleks tahtnud! Aga muidugi ma kahtlustan, et olen sellega natuke hiljaks jäänud ja enam Reim kutset ei saada.
09:54
Ivar Lepik: Aga täna on uus päev ja uued väljakutsed. Läheme õige pea linna peale, et tutvuda kohaliku turuga; seejärel jõuame loodetavasti ise veel trennist läbi ja siis juba koondise treeningule, kust saame Martin Reimi värsked mõtted teieni tuua.

14:53
Ivar Lepik:  Turul käidud. 
14:53
Ivar Lepik:  
14:55
Ivar Lepik:  Oli positiivne kogemus, midagi teistsugust. Rohkem kohalikke tooteid, ostsime isegi midagi-natuke kodumaale kaasa. Ei oldud ka väga pealetungivad, ainult kohalike mustriga sallide müüjad üritasid väga aktiivselt neist lahti saada.


14:55
Ivar Lepik: Aga ... 
14:55
Ivar Lepik:  
14:56
Ivar Lepik:  See jäi häirima ja kripeldama. Nii ei tohiks olla. Aga nii on.
17:08
Külastaja Kus kommentaar
Mängu näeb?
17:08
Ivar Lepik:  ERR-i spordiportaal peaks vähemasti kandma. Aga see on alles homme, eks.
17:35
Ivar Lepik:  Nüüd ootab meid aga koondise trenn, mis tähendab, et paari tunni jooksul saan siit Martin Reimi mõtted teieni tuua.
19:54
Ivar Lepik:  Nagu lubatud, värsked mõtted mängu eel! Sõna said täna Reim ja Frank Liivak. Osa jutust jäi ka eelvaate jaoks, seega tasub oodata.
20:07
Ivar Lepik:  Täna tuleb mulle nüüd töine õhtupoolik, sest valmis on vaja kirjutada nii eelvaade kui tegeleda edasi Hindrek Ojamaa ja Brent Lepistu lugudega. Kui kellelgi on küsimusi, proovin jooksvalt vastata, aga kui ei ole, siis võib juhtuda, et on hommikuni eetrivaikus ... Seega küsige julgelt, üks viimaseid võimalusi!
09:48
Ivar Lepik:  Uus päev, uued väljakutsed! Eelvaade lugemiseks. Päeva peale tuleb ka Hindrek Ojamaa intervjuu ja siis õhtul juba mäng, Eesti aja järgi kell 18.45 avavile.
09:50
Ivar Lepik:  Islandi puhul on võibolla kõige huvitavam, et 14 mängu ollakse võiduta. Kui meid selline mõõn tabaks ... Ma ei kujuta ette. Muidugi on neil vastased olnud tasemel - Mehhiko, Peruu, Norra, Ghana, Argentina, Nigeeria, Horvaatia, Šveits, Belgia, Prantsusmaa, Šveits, Belgia, Katar, Rootsi - aga vaevalt rahul ollakse, et sellest seeriast on kirjas viis viiki (Ghana, Argentina, Prantsusmaa, Katar, Rootsi) ja üheksa kaotust.
09:50
Külastaja Reim kommentaar
Kui mängime nagu Soome vastu, siis pole Islandiga lootust ka. Kindel kaotus.
09:51
Ivar Lepik:  Island, võiks eeldada, on grammi tugevam jah, samas võiks nende stiil meile ka paremini sobida. Vihmanni ja Tammega oleme päris hästi valmis õhuduelle võitma.
09:51
Külastaja anton kommentaar
teeb koondis midagi mängu päeval teistmoodi?
09:54
Ivar Lepik: Kindlasti teeb, aga sellest, mis väljapoole näha ... Täna tuldi sööma ehk veidi hiljem kui eelmistel päevadel. Ja Reim oli habet ajanud. Muud olulist raporteerida ei oska.
09:56
Ivar Lepik: Milline on tänane kava? Koondis peaks tegema hommikul ka kerge liigutamise, siis lõuna ja siis juba staadionile. Ajakirjanike jaoks on täna aega tööle keskenduda - viimane käik linna peale jääbki eilseks - aga praeguse plaani kohaselt proovime lisaks tunnikese ka ise treenida. Pole midagi teha, squash on haarav!
10:00
Ivar Lepik: Orienteeruvalt 18.00 kohaliku aja järgi (17.00 Eestis) liigume staadionile, mäng lõppeb kohaliku aja järgi umbes 21.30, sinna veel paar töötundi otsa, ja juba 6.45 väljub tagasilend ehk ilmselt orienteeruvalt öösel nelja paiku tuleb lennujaama poole liikuma hakata. Öö jääb täna igatahes lühikeseks.
10:43
Külastaja skeptik kommentaar
Kas Kulinitsi jaoks on koondiseuks igaveseks kinni?
10:48
Ivar Lepik: Seda on Reimilt mäletamist mööda üsna otse küsitud ja parafraseerin: ei ole igaveseks tingimata kinni, aga selleks, et võimalus saada, tuleb olla teistest selgelt parem.

Ehk siis ma usun, et kuni Kulinitš mängb sellisel tasemel nagu ta mängib - ta oli nüüd kaks aastat küll Sloveenias, aga tabeli tagumises otsas - ja arvestades, et ta on juba 26, siis pean ebatõenäoliseks, et teda kunagi koondises näeme. Sama lugu tegelikult Podholjuziniga, kes on samuti 26 ja Eesti liigas kunn. Kui nad suudaksid teha sammu kuskile edasi, kasvõi Skandinaaviasse, ja seal korralikes klubides võtmerolli mängida, siis usun, et küll ka kutse tuleks. Aga pigem ei näe seda juhtumas.
11:15
Külastaja lcust kommentaar
kas mängu kantakse ka teleris üle?
11:15
Ivar Lepik: Ainult netist näeb, kinnitatakse mulle.
18:06
Külastaja dasd kommentaar
kas kulinitšil on ka varasemast karjäärist tumedad pilved pea kohal nagu podholjuzinil (mõtlen näiteks selliseid, mille puhul üks teatud aparaat punaseks läheb)?
18:06
Ivar Lepik:  Just, ta oli ka kunagi mingil määral neid nimekirjades.
18:06
Külastaja Keit kommentaar
Kulinitš ja Podholjuzin juba 26... aidake meenutada kui vanalt tuli esimest korda koondisesse näiteks Rimo Hunt.
18:06
Külastaja mm kommentaar
kihlveopetturite jaoks on vist ikkagi pigem uks kinni. samas saalijalkast on grigorjevi näitel ka avatud uste poliitikat näha.
18:07
Külastaja liob kommentaar
Tere! Olen keskmine soccerneti luegeja. Laisk- ja jalgpallitaustaga, googledamine on ju keeruline. Soccernetis käin aga ikkagi. Juba mitmendat korda, kui koondisemängud on näiteks kusagil kaugel maal (kataris, ka eelmine aasta oli sama), siis on üsna loogiline, et koondis mängib mingil teistsugusel kellaajal. Eelmine aasta magasin mitu mängu maha, muidugi laiskusest, aga lugesin igat kokkuvõtet soccernetist. Neid mänge oleksin tahtnud näha, aga magasin maha, kuna polnud aimugi (laisk et googledada kusagilt livescoreist ja arvutada timezone difference) millal mäng täpselt toimub. Sama ka Soome mängu ajal, pea igas uudises on, et "Eesti kohtub Soomega Dohas" teisipäeval! Aga eesti aega pole kusagil. Ehk, väike palve toimetusele tulevaseteks aastateks. Ehk panete tihedamalt ka kellaaja. Olgem ausad, soccernetil on oma lojaalne lugejabaas- ja tavainimesed siia eriti ei kipu. Ehk tulevikus, kasvõi siis nende imelike mängude ajal (kui koondis on välisturneel vm) märgite ka, mis kellaajal on mäng ja kui te saaksite (tavaliselt praegu küsitakse, kus kannab üle mängu) ka näiteks panna kohe uudisesse vm kust peaks seda mängu vaadata saama. Ettetänades, soccerneti lugeja
18:09
Ivar Lepik: Eelvaadetes on alati Eesti aeg kirjas, sealt ikka leiab. Ja tegelikult on hea koht Soccernet.ee kalender (otsige lehel veidi paremalt poolt) - seal tuleb kursor õige kuupäeva peale suunata ja näeb ära, mis kell mäng toimub!
18:09
Külastaja Njaa kommentaar
Vihmann liigub Florast edasi see talv või jääb edasi tiksuma?
18:10
Ivar Lepik: Ma usun, et nii Floral kui tal endal on huvi, et mees liiguks edasi. Aga täpsemalt ei tea midagi. Eeldades, et tema tõenäoline sihtkoht võiks olla Skandinaavia, siis ei pea üleminek toimuma jaanuari jooksul (kuigi oleks kasulikum, arvestades hooajaks ettevalmistust).
18:11
Ivar Lepik: Aga nüüd taas soovitan mõneks ajaks mängu LIVE-uudisesse ümber kolida, jutuks läheb seal!
21:41
Ivar Lepik:  Nii. Mäng selja taga, esimesed mõtted üleval, tegelen nüüd ka Vassiljevi ja Koskori mõtete kirja panemisega. Lisaks on boonusena Islandi lootsi Erik Hamreni jutud tulekul.
00:34
Ivar Lepik:  Jutud on juba mitu head tundi üleval, olete saanud lugeda. Meie aga peame õige varsti seama sammud juba lennujaama poole, et alustada tagasiteed. Väike uinak veel ja siis minekule!
10:54
Ivar Lepik:  Tere hommikust! Tänane päev algas 4.30 äratusega, 4.40 startimisega ja nüüd, veel mitu-mitu head tundi hiljem, on jalad Istanbulis maha saanud. Siin tuleb veeta veel mõned tunnid ja jõuamegi õhtuseks tipptunniks ilusti-kenasti Tallinna.
10:56
Ivar Lepik:  See tähendab ühtlasi, et ka see LIVE hakkab vaikselt otsi kokku tõmbama. Et alustasin 8. jaanuaril kodust, on ilmselt aus, kui kirjutan ka lõppsõna kodus. Ehk et nii kaua ootan ka küsimusi!
10:57
Ivar Lepik:  Aga pole lugu, juba kahe kuu pärast on koondis uuesti reisil. Martin Reim kinnitas eile, et pärast Põhja-Iirimaad ootab meid kontrollmäng Gibraltaris.
11:03
Ivar Lepik:  Mis materjali veel reisilt tulemas on? Suurematest lugudest eelkõige Brent Lepistu, aga eile õnnestus juttu puhuda ka Matvei Igoneniga; lisaks rääkis Kostja Vassiljev paari lausega seisust Poolas. Kogu seda materjali saate loodetavasti lugeda homse ja ülehomse jooksul. Täna siis loomulikult veel koondislaste hinded tulekul.
19:15
Ivar Lepik:  Ja lõpuks kodus!
19:16
Ivar Lepik:  Õnnelikult. Loodan, et ka koondis sai kõik varustuse kätte.
19:16
Külastaja juss kommentaar
mis mulje katar jättis? nii jalka kui ka elu kohapealt
19:21
Ivar Lepik: Võib öelda, et eeltöö ei valetanud.

1) Katar on tõesti üli-, ülisõbralik maa. Ja see viisakus, naeratamine, teretamine on nakkav. Väga hästi oli aru saada, kuidas Istanbulis olid inimesed juba veidi reserveeritumad ja siis muidugi juba lõpuks Eesti, kus ... Teate isegi.

2) Liiklus on üsna karm. Mitte India-karm - reeglid ikkagi eksisteerivad - aga auto on jumal ja kui kuskilt läbi mahub, siis sealt ka läbi minnakse. Signaalitamine kumiseb siiani kõrvades ehk veel üks asi, mis eestlasele harjumatu. Aga samas on seal võimalik ellu jääda ja mingid osad kultuurist on täitsa mõistlikud (näiteks ei sõideta ka ummikus ristmikku kinni - asi, mida Eestis alatihti juhtub).

3) Kas tahaks seal elada? Iseenesest on hinnatase Eestiga sisuliselt sama ja kliima soojem, vigastusoht väiksem, aga see, et seal loodust ei ole, annab õhu kvaliteedis tunda. Saastet on palju. Eks see on harjumise asi - kas harjub ära või ei harju üldse. Selleks peaks seal pikemalt olema kui nädal. Teisalt olime meie ka klimaatilises mõttes "jahedal" ajal, neid suviseid temperatuure ja olusid on raske ette kujutada.
19:22
Ivar Lepik: Mis puudutab (kohalikku) jalgpalli, siis tingimused olid tõesti suurepärased. MM-i staadion, mida tegelikult rohkem ootasin, ei jätnud mingit erilist muljet või sümpaatiat, aga see teine areen oli küll jalgpalli jaoks sisuliselt ideaalne. Ja treeningväljakute kvaliteet on ka tipptasemel. Pole midagi öelda. 
19:23
Ivar Lepik:  Eesti koondise mängudega jäin vähemalt mina ka rahule. Olin vaimselt valmistunud, et võime kaks mängu kaotada (samas teades, et tulemus ei olegi nendes mängudes peamine), seega võit ja viik olid väga magusad. Ei oska kurta. Siit on hea edasi minna.
19:24
Külastaja realist kommentaar
Mãrtsis uuesti turneele Pôhja-Iirimaa + Gibraltar?
19:25
Ivar Lepik:  Kardetavasti mina mitte, sest meil käib asi vähemal või rohkemal määral rotatsiooni korras. Muidugi tahaks minna, aga saan ka aru, et päris nii pole aus.
19:26
Ivar Lepik:  Aga ma arvan, et sellega tõmbakski siit joone alla. Oli meeleolukas, oli töökas, oli tore ja loodetavasti suutsin tuua teieni põnevat nii jalgpallist kui kohalikust elust. Mõned lood, nagu öeldud veel tulekul. Head õhtut ja järgmise korrani!
Nimi:
 
Kommentaar või küsimus edastatud!