Pühapäev, 14. aprill 2019
14:55
Rasmus Voolaid: Tervitused! Hiiu staadionil läheb peagi käima vooru viimane kohtumine, kus on omavahel vastamisi Nõmme Kalju ja Tartu Tammeka.
14:57
Rasmus Voolaid: Meeskonnad sammuvad platsile. Ilm on jalgpalli mängimiseks super!
14:58
Rasmus Voolaid: Algkoosseisudes on nii palju põnevat, et Tammeka eest alustab keskkaitses endine Kalju noormängija Daaniel Maanas, puudu on Kevin Anderson. Lisaks on Kaido Koppel otsustanud pingile jätta Sander Kapperi ning äärtel alustavad nooremad Artur Uljanov ja Sten Reinkort.
14:59
Rasmus Voolaid: Kaljul midagi niivõrd huvitavat ei ole, aga tagasi koosseisus (ent pingil) on Pavel Londak. Välismängijate piirangu tõttu jääb eemale Hector Nunez.
14:59
Rasmus Voolaid: Läksime!
15:01
Rasmus Voolaid: Tammeka teenis juba esimesel minutil vea, aga Järviste keskväljalt antud karistuslöök lõpetas Teleši süles. Tammeka on sel hooajal suurte vastu igal võimalusel proovinud karistuslöögid kasti lasta.
15:03
Rasmus Voolaid: Värav LILIU SAAB OMA JUBA/LÕPUKS KÄTTE! Juba ehk juba neljandal minutil, lõpuks ehk alles kuuendas mängus. Ja kes põleb? Nooruke keskkaitsja Daaniel Maanas ...
15:05
Rasmus Voolaid: Zasavitši pani söödu Liliu suunas, mis poleks ehk kuigi ohtlik isegi olnud, aga Maanas lõi pallist mööda ja Liliu pääses automaatselt Pechteriga silmitsi. Edasine oli juba vormistamine.
15:07
Rasmus Voolaid: Juba kaheksandal minutil oli ka Tammeka väga ohtlik. Tekkolt suurepärane karistuslöök ja Aloe sai peaga suunama.
15:11
Rasmus Voolaid: Kirss oli lähedal, aga kukkumise pealt vajutas napilt-napilt tagapostist mööda. Väga ohtlik!
15:17
Rasmus Voolaid: Paur tegi sensatsiooniliselt Järvistele ära, aga tema sööt värava ette omasid ei leidnud. Tammeka on v-ä-g-a ära vajunud ja mäng on kogu täiega Kalju käes.
15:18
Rasmus Voolaid: Et asjad tartlaste jaoks veel hullemad oleks, siis nüüd sai ka Pechter haiget.
15:18
Rasmus Voolaid: Pechter ikkagi jätkab, aga seda teeb ka Kalju surve.
15:24
Rasmus Voolaid: Tammekalt nüüd üks haruldane rünnak ja teeniti Kalju karistusala kõrval audivise. Rünnak lõppes Järviste hea konksuga, aga vasakuga kauglöök ebaõnnestus.
15:26
Rasmus Voolaid: 26 minutit mängitud ja Avilov saadab Subbotini nurgalöögi järel peaga palli posti! Vedas Tammekal.
15:27
Rasmus Voolaid: Tammekal teenis taas 25 meetri pealt löögikoht, aga Uljanov lõi umbes 25 meetrit üle.
15:30
Rasmus Voolaid: Hoiatus 31. Zasavitši lendas pahasti Maanasele sisse ja siin polnud variantigi, Ošomkov pidi lehvitama.
15:34
Rasmus Voolaid: Tammeka sai umbes teise korralikuma positsioonirünnaku üles võetud, mis lõppes Reinkorti kiire löögiga. Hea üritus, aga Teleš altnurgast püüab.
15:37
Rasmus Voolaid: Kalju on nurgalööke täna ikka väga erinevat moodi lahendanud - nüüd mängiti taas lühidalt lahti ja Liliu tsenderduse järel pani Avilov üle.
15:40
Külastaja Kesne kommentaar
Mängu näitab ka kuskilt?
15:40
Rasmus Voolaid: Näitab küll, ETV2 pealt.
15:41
Rasmus Voolaid: Prosal oleks olnud ruumi veidi veel edasi minna, aga kasutas selle ruumi juba kaugemalt ära ning lõi selgelt mööda.
15:43
Rasmus Voolaid: Sairinen sai Tekko nurgalöögi järel peaga suunama, aga mitte piisavalt tugevalt ja Teleš kindlalt püüdis. Poolaja lõpus on Tammeka rohkem mängu sisse saanud.
15:44
Rasmus Voolaid: Hoiatus 44. minutil jooksis Sairinen Pauri pikali ja sai kollase.
15:45
Rasmus Voolaid: Kalju oli mänguliselt üle ja seega minnakse pausile igati teenitud 1:0 edu pealt!
15:59
Rasmus Voolaid: Vahetusi ei tehtud. Mäng taas käib!
16:02
Rasmus Voolaid: Tammeka saatis juba teist korda ise Liliu üks-ühele, aga nüüd pani ta palli posti!
16:03
Rasmus Voolaid: Seekord söötis Järviste ise ideaalse palli Liliule jala peale.
16:06
Rasmus Voolaid: Okoye tõrjus karistusalast Kalju tsenderduse ja Subbotin sai umbes 20 meetri pealt otse õhust lajatada, aga napilt ristnurgast mööda.
16:11
Rasmus Voolaid: Liliu tegi Järvistele rumala vea, aga sai hoopis ise korralikult haiget ja püstitõusmine läks vaevaliselt.
16:14
Rasmus Voolaid: Oioi, Paur tegi jällegi imelise eeltöö, aga Liliu löök ... täiega üle jala ja umbes 30 meetrit mööda.
16:15
Rasmus Voolaid: Vahetus 61. minutil tegi Kalju esimese vahetuse: Paur ise kohe ka puhkama ja Mašitšev platsile.
16:15
Rasmus Voolaid: Hoiatus 15 sekundit läks aega ja juba Mašitševile kollane!
16:16
Külastaja nonoh kommentaar
Mašitševile oleks võinud anda ka punase tglt..
16:16
Rasmus Voolaid: Nõus, pigem punane kui üldse mitte kaart.
16:16
Rasmus Voolaid: Mis toimus?! Liliu pani palli värava suunas ja kas Subbotin tegi Choupo-Motingit? Ootame kordust.
16:17
Rasmus Voolaid: Selles suhtes Subbotinil vedas, et Liliu löök/sööt oleks läinud väravast mööda, aga Subbotin lõi selle palli poole meetri pealt väravast kaugemale.
16:19
Rasmus Voolaid: Nonii, mehed?! Ei kiusa Ott Järvelat!
16:21
Rasmus Voolaid: Tõe huvides: Ott siiski ei saanud palliga pihta, vaid löök läks ikka piirdesse.
16:21
Rasmus Voolaid: Vahetus 67. Pead raputav Reinkort puhkama, Sander Kapper mängu.
16:22
Rasmus Voolaid: Kulinitš pani 68. minutil korraliku pommi ja Pechter tegi hiilgava tõrje!
16:26
Rasmus Voolaid: Värav 72. Liliu paneb teise! Pechter sai küll esipostis käe vahele, aga imes selle palli siiski sisse.
16:27
Rasmus Voolaid: Söödupunktid lähevad Subbotinile.
16:27
Külastaja kuule kommentaar
kas sa saaksid palun kulinitšile edasi öelda, et ta järgmine kord sisse lööks.. mul hädasti punkte vaja fantasys.
16:31
Rasmus Voolaid: Vahetus Tammeka läheb ründama. 77. minutil vahetas Martin Jõgi Daaniel Maanase välja.
16:35
Rasmus Voolaid: Tammekal oli päris ohtlik kontravõimalus, aga keskväljalt läks sööt paremale äärele Prosale mitte keskelt vabana liikunud Uljanovile. Lõppes kõik Kalju jaoks hästi.
16:37
Rasmus Voolaid: Hoiatus 82. Jõgi küünarnukk käis Subbotini näos ja kollane.
16:37
Rasmus Voolaid: Jõgi nüüd sai kohe ka palli väravasse, aga enne tegi Uggele vea.
16:39
Rasmus Voolaid: Vahetus84. Kirss (Kalju) ja Tekko (Tammeka) ära, Sobtšenko ja Kartsep sisse. Kartsepale on see ka Premium liiga debüüt.
16:43
Rasmus Voolaid: Tammekal veel natuke aega on ja üritatakse. 89. minut ja nurgalöök.
16:43
Rasmus Voolaid: Paju löögi järel tuleb üks nurk veel.
16:44
Rasmus Voolaid: Nüüd on 90 minutit täis ja lisa tuleb kolm minutit.
16:46
Rasmus Voolaid: Üks lisaminut läbi ja Prosa oli Järviste nurgalöögi järel väga-väga lähedal.
16:46
Rasmus Voolaid: Vahetus 90+2. Subbotin teenitud puhkusele ja Alex Matthias Tamm saab mängu kirja.
16:48
Rasmus Voolaid: Liliu tegi Sairinenile ära ja otsis veel kolmandat, aga seda Pechter ei lubanud. Aga kõik! Kaljule veenev 2:0 võit.
16:49
Rasmus Voolaid: Nõmmekatele igati teenitud punktid tabelisse ja Tammeka sai neljanda kaotuse järjepanu.
16:49
Rasmus Voolaid: Aga sellega mina tänaseks lõpetan. Staadionilt toob head ja paremat kraami lugejateni Ott Järvela.