Ivar Lepik:  Tere kena pühapäeva!
12:57
Ivar Lepik:  Täna alustame Viljandist, külas Paide.
12:59
Ivar Lepik:  Favoriit on selgelt Paide, aga neil on selja taga rasked mängud Levadiaga ja vigastused oluliselt ründeliini räsinud. Ses plaanis ei tasu Tulevikku üldse maha kanda, sest nende parimad pojad on rivis.
13:01
Ivar Lepik:  Tõestamiskoht täna näiteks Vladislav Zanfirovil, kes teeb oma debüüdi Premium liigas. Samamoodi Ander Ott Valgel hea võimalus ründeliinis kohta nõuda.
13:01
Ivar Lepik: Aga mäng käib!
13:02
Ivar Lepik: Olgu siis märgitud, et enne avavilet peeti ka leinaseisak kohaliku maadlustreeneri Valdeko Kalma lahkumise puhul.
13:06
Külastaja ee kommentaar
Neemelo oli sulus aga pall pandi Paide väljakupoolelt mängu. :DD
13:06
Ivar Lepik:  Paide on põnevalt vangerdanud täna - Mööl mängib ründaja all, Neubauer paremkaitses, Zanfirov vasakkaitses. Paberile oli märgitud Zanfirov ründaja alla.
13:09
Ivar Lepik:  Esimesed kaheksa minutit on Viljandi kunstmurul möödunud sisuliselt võrdsete heitluses. Ei ole kummalegi väravale veel õieti ohtlikuks saadud.
13:11
Ivar Lepik: Värav Aga kohe tuleb ja Paide ette!
13:12
Ivar Lepik:  Zanfirovi karistuslöök kerib viiekasti nurgale, Neemelo lükkab peaga värava eest läbi ja tagumise postis on Sander Sinilaid mees omal kohal!
13:19
Külastaja R. kommentaar
Huvitav kaua Nõmme veel kuival hoitakse enne, kui tagasi platsile saab?
13:20
Ivar Lepik:  Selle "vahejuhtumiga" kaotas tema kindlasti rohkem kui Kask, sest tõesti, Kask on Viljandile olulisem. Mitte seetõttu, et Nõmm oleks kehvem mängija, aga Kallaste on arvestataval tasemel väravavaht ja neid teatavasti mängib üks.
13:20
Ivar Lepik:  Ehk siis kui oletada, võiks arvata, et kuni asjad Kallastel sujuvad, siis peabki Nõmm istuma.
13:21
Ivar Lepik:  Tuleviku rünnakud suubuvad karistusala piirimail. Hetkel justkui puudub selge idee, kuidas väravani jõuda, kui pall on väravast ~25-30 meetri kaugusel.
13:24
Ivar Lepik:  Mõlemad meeskonnad mängivad hetkel pigem ründavat vutti. Ei kiigutata keskväljal eriti.
13:30
Ivar Lepik:  Järjepanu võimalusi tuleb, nurgalöögid-standardolukorrad. Paide survestab, aga Kallastel on tegelikult vähe tööd olnud, pigem saavad kaitsjad hakkama.
13:31
Ivar Lepik:  Zanfirov leitakse liini taga ja aega sättida - otsustab terava nurga alt lüüa, aga päris mõnusalt terav ja Kallaste nüüd tõrjub!
13:35
Ivar Lepik:  Ja nüüd uuesti moment, Mööl oleks napilt Kallaste eest palli ära võtnud! Paide teine on tugevalt õhus.
13:39
Ivar Lepik: Teisel poolajal saab Tulevik mängida taganttuult (ja see on päris märkimisväärne), seega oleks Paidel pigem kasulik teine nüüd ära lüüa. Seitse minutit poolaega minna.
13:43
Ivar Lepik: Hoiatus 42. minutil Tanel Lang esimese mehena kaardiga protokolli kirja. Ei ole Neemeloga lihtne.
13:45
Ivar Lepik:  Hoopis Tulevik lähedal, et 45. minutil ära lüüa! Ilves tagapostis, aga ei ulata peaga!
13:45
Külastaja tuul kommentaar
kui tugev tuul on?
13:46
Ivar Lepik:  MAIT TOOM!
13:47
Ivar Lepik:  Viimase puutega oleks Tulevik 1:1 võinud lüüa - nurgalöögi segadus, Kask teeb viimase puute (võibolla käega, ühe korduse põhjal ei julge kinnitada) ja pall veereb värava nurga poole, aga Toom sirutab näpud välja!
13:47
Ivar Lepik:  Ja poolajale. Tuul on tugev. Meetrite osas ei julge sõna võtta, aga pildist on ka näha (ja kohati kuulda).
14:01
Ivar Lepik:  Kohe-kohe peaksime teise poolajaga edasi minema, aga samal ajal tasub meelde tuletada, et tunni pärast Tallinna derbi! Kes pealinnas, staadionile; kes kodudes, siis teleka ette. Koosseisud peaksid nüüd juba väljas olema.
14:01
Ivar Lepik:  Aga Viljandis teine poolaeg! Vahetusteta.
14:02
Ivar Lepik: Nagu räägitud, Tulevik nüüd siis taganttuult. Kuni seis püsib 1:0 peal, on kõik võimalik; Tulevik alustab teravalt igatahes.
14:03
Ivar Lepik:  MÖÖDA! Suluseis ka, aga ... Mööl-Neemelo-Valge kombinatsioon, terav pall värava ette ja Valge suudab kuidagi viielt meetrilt mööda saata.
14:03
Ivar Lepik:  Ehk siis Tulevik ei saa uisapäisa tormata.
14:03
Ivar Lepik:  Viljandis inimesi 373.
14:06
Ivar Lepik:  Pall Toomil süles. Loigo proovis, Toom korra laseb käte vahelt lahti, aga jõuab enne Ilvest.
14:07
Ivar Lepik: Värav JA TULEB! SURVE. KANNAB. VILJA.
14:08
Ivar Lepik:  Loigo astub Gurrutxagast mööda, paneb terava palli kasti ja Rasmus Alles ennetab tagumises postis Zanfirovit!
14:10
Ivar Lepik: Vahetus Huvitav käik 54. minutil: Ilves välja ja Rainer Peips sisse. Ei tundunud küll, et oleks Ilvesel midagi tervisega lahti.
14:12
Zahovaiko kiitis liialt Zanfirovit vist, mees 2x lasknud palli auti ja värav ka nüüd. Magab alles
14:13
Ivar Lepik:  Mingites elementides on Zanfirov tubli olnud, aga ehk oleks tõepoolest tasunud kaitsele mõeldes Mööliga kohad ära vahetada teiseks poolajaks. Teise poolaja algus küll Paidele rõõmustav ei ole olnud.
14:15
Ivar Lepik: Kiire pilk tabelisse: kui Paide siit võidu kätte saab, edestatakse Kaljut ja Transi nelja punktiga. Viigi puhul on vahe kaks. Tulevik tõuseks viigiga kaheksandaks, mööda Maardust, võidu korral tõustaks Tammekaga ühele pulgale.
14:17
Ivar Lepik: Värav SINILAID!
14:18
Ivar Lepik:  Õnne ka. Mööl algatab teravate sammudega äärel rünnaku, sööt ei tule suurem asi, aga pall jõuab Sinilaiule ja vasakuga lajatab täiest hingest. Oli küll Kallastele raadiuses, aga Roosalu jäi nii täpselt ette, et Kallaste ei näinud.
14:18
Ivar Lepik:  Vahetus Ja vahetus ka: Neubauer välja, Yann Michael Yao esimest korda sel hooajal murule.
14:19
Külastaja ok kommentaar
Milleks viljandil väravavahti väravasse, kui sellise palli laseb sisse nagu oli paide teine värav? Jah, raske märgata meeste vahelt jne, aga no see pall oli nii keskele kui keskele.
14:19
Ivar Lepik:  Fantasy-meeste kurvastuseks söödupunkti siit väravast ei tule, sest Sinilaiule söötis õnnetult ette kaitsja.
14:20
Ivar Lepik: Hoiatus 65. minutil Andre Frolovile kollane kaart.
14:21
Ivar Lepik: Vahetus  Ja vahetus Tulevikult: Alles välja ja Lauri Elur sisse.
14:22
Ivar Lepik:  Paide mängis oma vahetusega asjad nüüd ka nii ringi, et Mööl on kaitses tagasi.
14:23
Ivar Lepik:  Tulevik ohtlik! Eluril on ruumi palju, otsib veel söötu, kaitsjad blokeerivad!
14:25
Ivar Lepik: Hoiatus Sinilaid võtab Saagi maha ja Viljandi mehel on palju veel öelda ka. 69. minut.
14:26
Ivar Lepik:  MIS NÜÜD?
14:26
Ivar Lepik: Värav  LOEB. 2:2! Kaimar Saag!
14:26
Ivar Lepik: Hoiatus  Toomile veel kollane ka.
14:27
Ivar Lepik:  Saag ise pikendas Peipsile, Peips toob kasti tagasi, Saag paneb paarilt meetrilt võrku, Toom üritab välja tuua, Saag paneb uuesti, ja siis virutab Toom veel Saagile jalaga sääre pihta! See oli punase kaardi koht.
14:28
Ivar Lepik: Hoiatus HoiatusHoiatus  72. minutil kolm kaarti: Mööl, Õunap, Kaldma. Keskväljal läksid mehed päris teravalt kokku.
14:29
Ivar Lepik:  Edur ja Sinilaid olid ka kättpidi koos, aga nemad pääsevad.
14:29
Külastaja peep kommentaar
täiesti suvalt jagati kaarte. ja muidugi Toom, Toom .... mida sa teed. punase koht
14:29
Kohtunikul jälle mäng käest läinud
14:29
Toomi liigutus 100% punane! Ja Viljandi võiks muretseda endale stabiilsed kaitsjad ja väravavahi, siis tuleksid lõpuks tulemused ka, väravaid viljandi üritab ja tahab lüüa ning lööb ka, aga kaitse pluss väravavaht sedasi rikuvad tulemuse ära tihti (mitte ainult see mäng)
14:29
Tere tulemast rahvaliigasse, kus mõistust ei ole aga palli tahetakse mängida
14:30
Huvitav, kas Toom võiks saada EJL'lt hiljem karistuse ka?
14:31
Ivar Lepik:  Praktika on vist selline, et kuna kohtunik märkas olukorda, siis ei tohiks Toom saada karistada. Pigem saab kohtunik selle eest vastu näppe ja väikese puhkuse.
14:31
Ei ütleks, et kohtunikul läks mäng käest. Mängijad ise teevad selle selliseks idiootseks mänguks hetkel.
14:33
Ivar Lepik:  Sinilaid proovib jälle, aga Kallaste püüab!
14:34
Külastaja muigega kommentaar
Mulle jäi mulje, et Saag pani Toomile teisel pealöögil veidi vastu kätt. Ehk selle pärast jäi punane tulemata.
14:34
Ivar Lepik:  Saag lõi selle palli veel kindluse mõttes sisse, jah, kuigi mulle tundus, et ta tabas ainult palli. Aga ka juhul, kui lõi Toomile veidi vastu kätt, peaks otsus olema: Toom punane, Saag kollane.
14:36
Ivar Lepik: Vahetus  81. minut ja Valge välja, Andre Järva sisse.
14:37
Külastaja jj kommentaar
Selles momendis ütleb see kõik, et palli mängimist enam ei olnud ja oli tahtlik soov viga teha vastasmängijale (Toom jalalöök) ehk siis otse punane.
14:37
Mis teema muidu varumängijatega on? Miks 5 mängijat on üles antud mõlema meeskonna poolt? Kas mitte 7 ei ole võimalik? Või meie tulevane "profiliiga" koosnebki meeskondadest, kes ei ole võimelised panema pingile maksimaalne hulk mängijaid?
14:37
Ivar Lepik:  Seitse on võimalik, jah. Tuleviku pink ongi pigem lühike, Paidel mitmed mehed väljas.
14:37
Paide mängupildis on alati tunda, kui puudu on Jatta, Sanneh või Kauber..
14:40
Nagu U13 poiste mängu vaataks, nii kui võimalus tuleb siis kari naisi kiljub.
14:40
Meeskonnad võiks siis kaasta U21 mängijaid tagavaraks, kui mängijad vigased ja lihtsalt koosseis puudulik. U21 mängija saab nuusutada pingil kõrgemat taset ja motivatsiooni ka kindlasti rohkem
14:43
Ivar Lepik:  Olen sellega nõus, aga eks iga klubi teab ise, kuidas tegutseb. Kolm minutit ja natuke peale minna veel.
14:43
Ivar Lepik:  Zanfirov vs Peips jääb kaitsja peale. Tulevik tahab täna siit rohkem, mitte ainult Paide!
14:46
Ivar Lepik: Hoiatus 90. minutil Martin Kasele kollane, see on Paide kuues kaart täna.
14:48
Külastaja jahm kommentaar
Aga sellised skoorid muudavad liigat põnevamaks, keegi võiks nõrgematest hammustada levadiat ja florat ka aegajalt, siis veel põnevam liiga.
14:49
Ivar Lepik:  Küll hammustatakse. Seda valusam on, kui hammustatakse.
14:49
Ivar Lepik:  Kolm lisaminutit täis ja 2:2 jääb! Tulevik on kindlasti rahulolevam pool, aga oleks ehk nemadki täna rohkem soovinud siit.
14:50
Ivar Lepik:  Minu poolt siit kõik, aitäh. Kuulake ära intervjuud ja siis lülituge juba Tallinna derbi lainele!