Laupäev, 4. mai 2019
15:12
Kristjan Jaak Kangur: Algkoosseisud on väljas ja Paide rivistusest suuri üllatusi ei leia. Muhammed Sanneh on mängukeelu järel tagasi. Võrreldes ennustatuga alustavad rünnakul küll Yann Michael Yao ja Andre Järva ning eelmises kohtumises põhimeeste rollis olnud Ander Ott Valge ja Tarmo Neemelo on pingil, kuid samas on loogiline, et Maardu-suguse vastase vastu saab mõni senine põhimängija puhkust. Yanni naasmine on Vjatšeslav Zahovaiko valikuvõimalusi mõnevõrra laiendanud, ent samas tuleb Paide ka kodumängule ikkagi vaid viie vahetusmehega maksimaalse seitsme asemel.
15:18
Kristjan Jaak Kangur: Ning viiemeheline pink pole midagi võrreldes Maarduga, kel on täna kaasas vaid kolm vahetusmeest. Neist kolmestki pole Deniss Suvorikov ega Maksim Krivošein sel hooajal väljakul käinud veel ainsaski mängus, Krivošein on viimastel aastatel keskendunud hoopis Maardu klubi presidendi töökohustuste täitmisele. Varuväravavahti pole Maardul täna sootuks ning muidugi torkab kohe silma ka see, et jälle puudub koosseisust Vitali Gussev.
15:57
Kristjan Jaak Kangur: Meeskonnad väljakul ja kohe läheb mänguks.
16:00
Kristjan Jaak Kangur: LÄKS!
16:02
Kristjan Jaak Kangur: Mones lööb peale ja Maardu saab esimese nurgalöögi, aga sealt ei sünni midagi ja hoopis Paidel on kiire vasturünnaku võimalus, kuid Järva sööt Yannile ebaõnnestub.
16:04
Kristjan Jaak Kangur: Kerge segadus kaitsjate ja Kassjantšuki vahel kingib nurgalöögi ka Paidele, aga ei tule sealtki midagi.
16:05
Külastaja Kribenski kommentaar
kes eestikeelne kommentaar on etvs?
16:05
Kristjan Jaak Kangur: Rasmus Raidla.
16:10
Kristjan Jaak Kangur: Paide on ettearvatult initsitatiivi enda kätte võtnud, kuid Maardu ei istu kaitses, vaid võtab ka võimalusel ohtlikke rünnakuid üles. Erinevalt protokollis pakutud asetusest mängib rünnaku tipus siiski Akasjonov, mitte Hayasaka.
16:11
Külastaja Sander kommentaar
Kust vaadata saab?
16:11
Kristjan Jaak Kangur: ETV+ või ERR-i spordiportaal.
16:13
Kristjan Jaak Kangur: Nüüd on Paide surve peale saanud. Järva tulistab paremalt äärelt - napilt tagumisest postist mööda!
16:15
Kristjan Jaak Kangur: Läbisööt jõuab peaaegu Väljale, aga Kovtun sätib oma jõulise keha ette.
16:18
Kristjan Jaak Kangur: Amemiya jääb korraks platsile maha põlve hõõruma, aga saab siiski jätkata.
16:20
Külastaja Kribenski kommentaar
Maardu on poolprofimeeskond või täitsa amatöörpunt?
16:20
Kristjan Jaak Kangur: Eelarvet vaadates amatöörmeeskond. 
16:20
Kristjan Jaak Kangur: Aga eeldaks, et välismaalased päris aitäh-sõna eest siin siiski ei mängi.
16:22
Kristjan Jaak Kangur: Maardu korraldab samuti paar reidi vastase poolele, kuid midagi sealt ei tule. Paarkümmend minutit mängitud ja Paidel on olnud paar poolvõimalust, ent veel mitte ühtegi sajaprotsendilist. Väga üllatav see samas pole, sest Maardu on suutnud viimastes mängudes kaitses kenasti seista ja ka näiteks Narva Transil oli nende värava lahtimuukimisega tükk tegemist. Kannatlikkus on asi, mida Paide täna enim vajab.
16:24
Külastaja Kribenski kommentaar
aga kas reglement ei ütle, et välismaalasele tuleb maksta vähemalt miinimumpalka?
16:24
Kristjan Jaak Kangur: Jah, tõenäoliselt nad seda saavadki. Püüame millalgi järele uurida, Maardu on kõrgliiga uustulnukana seni natuke tume maa.
16:25
Kristjan Jaak Kangur: Vahetus Järva on olnud Paide teravaim mees, Kassjantšuk peab taas tema löögi tõrjuma. Aga Maardu on sunnitud tegema juba 24. minutil esimese vahetuse, Amemiya ei saa siiski jätkata ning tema asemele tuleb Dmitrijev.
16:26
Kristjan Jaak Kangur: Dmitrijev tuleb paremkaitsesse ja Šalabai nihkub endale omasemale kohale ehk äärepoolkaitsjaks. Yao pääseb samal ajal terava nurga alt löögile, aga põrutab üle.
16:30
Kristjan Jaak Kangur:  Tänavu alles teist korda algkoosseisu kuuluv Järva tahab võimalusest tõepoolest viimast võtta, tema äärel toimub kogu aeg. Aga Paide kipub ikka kiirustama, tahtes kohe ja kiiresti esimest ära lüüa. Niimoodi tavaliselt ei tule.
16:32
Kristjan Jaak Kangur: Välja pääseb Kassjantšukiga silmitsi, kukub ja Paide nõuab häälekalt penaltit, aga Jaanovits on vana rahu ise. Kordus kinnitab: Välja astus ise palli peale.
16:34
Kristjan Jaak Kangur: Nüüd vajab Kassjantšuk veidi tohterdamist, aga tema lihtsalt ei saa ära tulla, sest varuväravavahti täna Maardul pole.
16:34
Külastaja kx kommentaar
miks gussevit pole jälle?
16:36
Kristjan Jaak Kangur: Värav Tuleb ära! Järva!
16:37
Kristjan Jaak Kangur: Pikalt oli Paide värav õhus ja see sünnibki 36. minutil, kui Yao teeb äärel temaga kaasa liikunud Kovtunile pettega ära, söödab värava ette ja Järva torkab esimese posti juurest segamatult palli võrku.
16:40
Kristjan Jaak Kangur:  Posti! Välja saab peaga lüüa, aga post päästab Maardu. Eeltöö tegi jälle Yao, kellega Maardu kaitsjad enam mitte kuidagi hakkama ei saa. Jätkuolukorras pääseb Välja veel korra löögile, kuid seekord Kassjantšuk püüab.
16:41
Kristjan Jaak Kangur: Sinilaid teeb oma klassikalise ära ehk saab kahe sekundiga kaks meest pikali: kõigepealt Boldõreviga kontakt ja siis obadus Kovtunile jalgadesse.
16:43
Kristjan Jaak Kangur: Vahelduseks ka üks Maardu rünnak, karistuslööki suudetakse isegi jätkata, aga Dmitrijevi peast läheb pall üle otsajoone. Paar minutit veel avapoolaja lõpuni.
16:45
Kristjan Jaak Kangur: Kase tsenderdab paremalt kenasti Kaldmale pea peale, aga löök läheb siiski selgelt mööda.
16:45
Kristjan Jaak Kangur: Lausa kolm minutit juurde. Eks oli ka vahetus ja mõned vigastuspausid.
16:46
Kristjan Jaak Kangur: Praegugi on Ogorodnik platsi kõrval pikali maas ja saab abi.
16:46
Kristjan Jaak Kangur: Aksjonov mängib kaitsjad üle, aga lööb siis otse Toomile sülle!
16:49
Kristjan Jaak Kangur: Üsna hoogne lõpp: Frolovi kauglöögi tõrjub Kassjantšuk ja seejärel on Maardul võimalus suurte jõududega vasturünnakule tulla, kuid Mones ei suuda keskväljal palli kontrollida.
16:49
Kristjan Jaak Kangur: Avapoolaeg läbi! Paide sai oma värava kätte ja mängupildi järgi on nad selle ka ära teeninud. Näis, kui palju see teisel poolajal kodumeeskonnal pingeid maha võtab. Aga Maardu on näidanud, et vasturünnakul suudavad nad ohtlikud olla küll.
16:53
Külastaja Kribenski kommentaar
etv+ stuudio võeti ära? :D
17:02
Kristjan Jaak Kangur: Teine poolaeg läks!
17:03
Kristjan Jaak Kangur: Vahetus  Ja algab see kohe vahetusega: Maardu peabki tegema teise vahetuse ehk avapoolaja lõpus vigastada saanud Ogorodnik lahkub ning tema asemele tuleb Maardu klubi mängiv president Maksim Krivošein.
17:05
Kristjan Jaak Kangur: Nüüd löövad jalad kokku Šalabai ja Sanneh. Šalabai vajab jalale külma.
17:05
Kristjan Jaak Kangur: Andrei Borissov on pingi juures VÄGA mõtliku näoga.
17:07
Kristjan Jaak Kangur: Ai kui lähedal on viik! Hayasaka tuleb äärelt, Monesi löök blokitakse ja eemalt tulistab Aksjonov, aga Toom püüab sõna otseses mõttes joone peal palli kinni!
17:07
Külastaja R. kommentaar
Suur tõenäosus on, et Maardu loobub liigas mängimisest.. ise pakuks, et üsna suur
17:08
Kristjan Jaak Kangur: Noh, tuletame siiski meelde, et suvel liituvad Erik Grigorjev ja Vladislav Tšurilkin. Seega loobumist neile esialgu küll veel ei ennustaks.
17:10
Kristjan Jaak Kangur: Ilm on nüüd Paides päris koledaks pööranud, vihma kallab korralikult.
17:14
Kristjan Jaak Kangur: Kase ja Aksjonov nägelevad natuke, aga Jaanovits laseb mängida.
17:15
Kristjan Jaak Kangur: Värav  Paide teine! Välja!
17:15
Kristjan Jaak Kangur: Yao tsenderdab kõõõõõrge kaarega, aga Välja suudab lüüa Kassjantšukile vastuliikumise peale tagumise posti kõrvale!
17:18
Kristjan Jaak Kangur: Vahetus  Avavärava autor Järva välja ja Tarmo Neemelo tema asemele ehk 62. minutil teeb Paide oma esimese vahetuse.
17:19
Kristjan Jaak Kangur: Paras hetk seda väravat ka meenutada. (Foto: Liisi Troska)

17:22
Kristjan Jaak Kangur: Hoiatus Dmitrijev sõidab Yaole sisse ja Paide fännide südamed jätavad löögi vahele, aga seekord jääb Yao terveks. Mängu esimene kollane kaart 64. minutil Dmitrijevile.
17:24
Kristjan Jaak Kangur: Zelentsov proovib eemalt, aga kõrgelt üle. Mängust on nüüd mõnevõrra pinge maha läinud, kui Paide oma teise värava kätte sai.
17:24
Külastaja ds kommentaar
Kristjan, mis su ennustus on, kes lõpetab 8., kes 9. ja kes 10. kohaga?
17:26
Kristjan Jaak Kangur: Sõltub sellest, kui palju Kalev oma ridu suvel täiendab. Kui jätkatakse sisuliselt sama koosseisuga nagu praegu, siis usun, et edestatakse napilt Maardut ja saadakse üheksas koht. Kui täiendatakse, võib ka kõrgemale asja olla. Kaheksandaks pakun esimese ringi põhjal Tulevikku.
17:27
Kristjan Jaak Kangur:  Paide viib palli kenasti söödumänguga karistusalasse Yaole, kuid nurgalöögist enamat ei saa. Yao tsenderduse järel pääseb peaga löögile Gurrutxaga, aga selgelt üle.
17:29
Kristjan Jaak Kangur: Vahetus  Maardu teeb 72. minutil ära oma kolmanda ja viimase vahetuse, Šalabai välja ning seni kõikides kohtumistes pingil istunud Deniss Suvorikov saab esimesed mänguminutid kirja.
17:34
Kristjan Jaak Kangur:  Vahetus 76. minutil pääseb puhkama täna kaks väravasöötu andnud Yao, kes tuli ju alles eelmises voorus vigastuspausilt tagasi ning ei ole ilmselt veel päris 90 minuti vormis. Aga väga korralik mäng temalt täna.
17:34
Kristjan Jaak Kangur: Tema asemele tuleb Kristjan Pelt ehk Mööl saab jälle väljakul natuke ründavama positsiooni.
17:37
Kristjan Jaak Kangur: Mööl ongi lähedal, et läbisööt kätte saada, aga Kassjantšuk nopib palli tema jalalt! Paide kontrollib mängu nüüd kindlalt ja rahulikult, Maardu lihtsalt ei jõua enam väga vastata.
17:38
Kristjan Jaak Kangur: Aksjonov astub Gurrutxagale korkidega jalale ja pahandab vile peale, visates palli minema. Jaanovits loeb rahulikult sõnad peale, aga kaarti veel välja ei otsi.
17:39
Kristjan Jaak Kangur: Uus võimalus Möölil, aga pall jääb pisut jala alla ja lööki ei tule!
17:41
Kristjan Jaak Kangur: Nüüd vihastab Aksjonov saamata jäänud vile peale nii, et rahmab palli lihtsalt keskjoone juurest Paide värava suunas. Seal muidugi mitte kedagi peale Toomi ei ole.
17:45
Kristjan Jaak Kangur: Paide teenib nüüd ridamisi nurgalööke, Frolov saab korra otse õhust tulistada, aga kaitsjad blokeerivad. Järgmise nurgalöögi järel jõuab pall penaltipunkti juures seisvale Koklale, aga temagi löök ebaõnnestub.
17:46
Kristjan Jaak Kangur: Nüüd on sama muster püsinud juba tükk aega: nurgalöök, keegi (seekord taas Kokla) proovib eemalt, uus nurgalöök.
17:48
Kristjan Jaak Kangur: Kolm lisaminutit. Nende alustuseks tuleb vahelduse mõttes ka Maardu korraks vastase värava alla.
17:50
Kristjan Jaak Kangur: KÕIK! Paidele kokkuvõttes kindel võit.
17:58
Kristjan Jaak Kangur: Mina omalt poolt tänan, aga täna on kell 18 tulekul veel teinegi ja eeldatavalt ehk põnevam mäng, kus vastamisi Narva Trans ja Viljandi Tulevik. Sealsed algkoosseisud peaksid samuti kohe-kohe avalikuks saama. Püsige Soccernet.ee lainel!
Nimi:
 
Kommentaar või küsimus edastatud!