Pühapäev, 9. juuni 2019
17:15
Rasmus Voolaid: Tervitused Tallinna lennujaamast! Soccernet.ee on täies koosseisus kohal ning paistab, et ka Eesti jalgpallikoondis on ilma kadudeta pärale jõudnud. 
17:17
Rasmus Voolaid: Lend on tunni pärast, Frankfurtist ootab ees bussisõit Mainzi. Loodetavasti suudame juba täna lugejatele reisilt värsket sisu tuua.
17:18
Rasmus Voolaid: Aga seniks ootame teie küsimusi (ka Brit ootab), millele järgemööda vastame.
11:04
Rasmus Voolaid: Tere hommikust! Eile õhtul jõudsime pärale ja suurte jalgpallihuvilistena läksime kohe Eesti ajakirjanike delegatsiooniga Rahvuste liiga finaali vaatama. Nüüd on käes uus päev ja alustame kohe Pikk ette (ja ise järele) podcasti salvestamisega.
11:06
Rasmus Voolaid: Aga lindistame saate ära ja siis vastame enne Saksamaa pressikonverentsi ka siinsetele küsimustele.
11:55
Külastaja F2nn kommentaar
Küsimused reimile: Mida on Reimil öelda neile kes väidavad et ta vahetustega hiljaks jäi ? Milles väljendub Reimi mainitud noorenduskuur ? (Eelmine mäng asendati ju noori noortega, veteranid olid kõik platsil)
11:55
Külastaja Lennujaamakoristaja kommentaar
Kas tuleb saun või mitte?
11:55
Külastaja Joshua Bohui kommentaar
Kes võidab?
11:55
Külastaja jaan kommentaar
Kas Sorga alustab Saksmaa vastu põhis?
11:55
Külastaja tugitoolisportlane kommentaar
Kui selle soccerneti kolmiku seas on keegi kes oli koondisega kaasas Ungaris siis kui nad meile 5 lõid või Bosnias siis oleks huvitav teada mis too isik arvab eesootavast kohtumisest... Kas tuleb taas õuduste õhtu vms ...
11:58
Rasmus Voolaid: Kusjuures kõik need küsimused said vähemalt põgusalt kui mitte tõsisemalt meie peagi avalikuks minevas saates läbi arutatud. Ungaris ja Bosnias (mõlemal korral) oli Ott kohal ning peagi vastab pikemalt.

12:20
Külastaja asd kommentaar
Küsimus Britile: mis oleks sinu unistuste pilt Saksamaa - Eesti mängul, mille püüda sooviksid?
12:21
Brit Maria Tael:  Ilus unistus oleks ikkagi Eesti koondise väravatähistus pildile saada 🙄
13:19
Ott Järvela: Tugitoolisportlane küsis: "Kui selle soccerneti kolmiku seas on keegi kes oli koondisega kaasas Ungaris siis kui nad meile 5 lõid või Bosnias siis oleks huvitav teada mis too isik arvab eesootavast kohtumisest... Kas tuleb taas õuduste õhtu vms ..."

Olin 2013 Budapestis, kui Ungarile 1:5 kaotati (see juhtus vahetult pärast kodus Hollandiga tehtud 2:2 viiki), samuti mõlemal Zenicas peetud mängul Bosnia ja Hertsegoviina vastu (2008 kaotati 0:7 ja 2016 0:5). Samuti vaatasin 2016 novembris Brüsselis, kuidas Belgiale 1:8 alla jäädi.

Aga ma ei arva, et nende mängude vahetu tunnistamine oleks kuidagi seotud homse kohtumisega. Need on ikkagi täiesti erinevad sündmused ja võistlused. Ning kui juhtub, et Eesti saab homme suureskoorilise kaotuse, siis ei ole põhjused kindlasti samad, mis 2008, 2013 või 2016.

Suureskooriline kaotus on aga võimalus, millega oleks totter mitte arvestada. Saksamaa on väga tugev meeskond ja mängib koduväljakul. Juhul, kui nende esitus on hea, oleks isegi kõigi mängijate maksimaalse soorituse puhul keeruline kaotust vältida. Kaks aastat tagasi sai näiteks Norra võõrsil MM-valikmängus Saksamaa käest 0:6 kolaka...

Käimasoleval kümnendil on Saksamaa jäänud kodustes valikmängudes võiduta kaks korda. 2012 tehti 4:4 viik Rootsiga ja 2014 1:1 viik Iirimaaga.
13:23
Ott Järvela: Jaan küsis: "Kas Sorga alustab Saksamaa vastu põhis?"

Loogilisem oleks ikkagi alustada Rauno Sappineniga, kes näitas ka mängus Põhja-Iirimaaga oma kvaliteeti palli kaitsmisel. Iseasi, palju tekib võimalusi pall üldse temani toimetada. Erik Sorga sekkumise järel ei suutnud Eesti enam palli rünnakul hoida ning jäädi Põhja-Iirimaa surve alla.
13:42
Külastaja Jormma kommentaar
Ise eelistaks Sappineni asemel Sorgat. Ott oled sa kindel et asi ei olnud vastupidi ? Mulle paistis küll selliselt et pall suudeti vastaste väljaku poolele toimetada mängu esimeses pooles ja just Sappinen jäi täiesti kahvatuks ehk tema kasutegur oli olematu. Ja pigem paistis mulle et kui Sorga mängu sekkus olid ülejäänud satsi jalad nii pehmed et Sorga pidi endale iga palli välja võitlema. Sorga paistis nende mõne mänguminutiga kordades näljasem kui Sappinen.
13:43
Ott Järvela: Ma arvan, et sul ei ole õigus.
13:50
Külastaja njaa kommentaar
Enda arvates oli Sorga väga aktiivne, aga meeskond oli 10 minuti pärast pehme (eesotsas Zenjoviga).
13:51
Ott Järvela: Saksamaa peatreeneri kohusetäitja Marcus Sorg ütles äsja pressikonverentsil, et suurt rotatsiooni ta võrreldes laupäeval Valgevenes peetud kohtumisega ei planeeri. Saksamaa tuleb Eesti vastu ilmselt seega üpris sarnase koosseisuga, mis sai end Borissovis kenasti sisse mängida.
13:52
Külastaja njaa kommentaar
Aga kui suur on tõenäosus, et Reim üllatab ning Tamm alustab tipus?
13:52
Ott Järvela: Väga väike.
13:52
Külastaja Tom kommentaar
Kas Saksamaale mindi sama 23 mehega või jäi keegi maha?
13:52
Ott Järvela: Samad 23.
15:03
Külastaja mel kommentaar
Kui palju maksis Mainzi kohalikus pubis Rahvuste liiga ajal õlu vähem, kui Amps Arenal?
15:03
Rasmus Voolaid: Kohalikus pubis maksis õlu 3,90 ja kui mälu ei peta, siis oli Amps Arenal hind vist 4 eurot? Seega on vastus, et 10 senti vähem.
16:23
Külastaja realist kommentaar
Gibraltar mitte ei kaotanud Saksamaal vaid 0:4? Teoorias võiks Saksamaa näidata vãhemalt sama "efektiivset" realiseerimist homme vms ...
16:23
Külastaja njaaja kommentaar
Sorga võib liikumises teravam olla kuid kehaliselt nii vastase kui palli katmisel ja hoidmisel kindlasti Sappinenile vastu ei saa. Sorgast võib olla rohkem kasu kui tekib näiteks kontra või ülekaalurünnaku võimalus, aga muus osas on vaja ikka Sappineni tarkust ja kogemust mitte pelgalt Sorga näljasust ja (hull)julgust.
16:34
Külastaja ... kommentaar
Kui Ott Järvela peaks homme olema Eesti A-koondise peatreener ja kõik otsused üksinda vastu võtma, siis millise asetuse ja koosseisuga sa Saksamaa vastu läheksid? Ning olukord oleks selline, et Põhja-Iirimaa mäng polnud mitte reedel, vaid 2 nädalat tagasi, ehk siis kõik mängijad värsked ja valmis.
16:35
Ott Järvela:
1. Nii enda kui ka kõigi Eesti jalgpallisõprade õnneks ma pole Eesti peatreener.

2. Kui kõik mängijad oleksid värsked, terved ja heas vormis ehk me elaksime utoopilises ideaalmaailmas, siis läheksin võõrsil Saksamaa vastu mängima 4-5-1 asetusega, kus:
- väravas Sergei Lepmets,
- kaitses vasakult Artur Pikk, Ragnar Klavan, Joonas Tamm, Taijo Teniste,
- alumised poolkaitsjad Karol Mets ja Mattias Käit,
- ülemine poolkaitsja Konstantin Vassiljev,
- ääreründajad Sergei Zenjov ja Siim Luts/Ken Kallaste,
- ründaja Rauno Sappinen.
19:10
Külastaja Marek kommentaar
Olen tänase päeva jooksul peatunud mitmes Mainzi ja Wiesbadeni kohvikus, sh vanalinna-südalinna omades, ja keskmiselt maksab õlu seal 4-4,50 eurot, aga leiab ka 2,50 ja 3-eurost keelekastet. Tallinna vanalinnas maksab õlu kui palju täpselt? :D
19:10
Külastaja PR kommentaar
Mis kell hakkab Eesti koondise pressikonverents ning kes mängijatest Eesti poolelt osaleb?
19:10
Rasmus Voolaid: Eesti koondise pressikonverents hakkab viie minuti pärast ning mängijatest on tulemas Karol Mets.
19:20
Ott Järvela: Karol Metsa esimesed mõtted: "Väga raske mäng ja väga raske väljakutse. Kõige tähtsam on taktikalisest distsipliinist kinnipidamine. Tuleb ise julge olla, mitte tunda aukartust. Saksamaal nõrka kohta leida ei ole. Jäi silma, et nad suudavad väga väikesel maa-alal kombineerida. See on nende peamine tugevus."
19:22
Ott Järvela: Karol Mets: "Vaimselt peame väga tugevad olema. Kui me pole mängus kohal või hästi häälestunud, siis võib valusalt kätte maksta. Aga vaatasime videot ja paar asja jäid Saksamaa kohta silma. Ka neil on kohad, mille pealt on neid võimalik üllatada."
19:24
Rasmus Voolaid: Martin Reim on kohal: "Kindlasti on sakslastega mängimisel esikohal taktika, sest väljakul algab malemäng. Kui väiksem riik tuleb ja kaitsest lähtuvalt mängib, siis sakslastel on oskust ja mängutarkust, et erinevaid võimalusi otsida."
19:26
Rasmus Voolaid: Bussi parkimisest: "Eks see oleneb palju vastasest ja aeg-ajalt sunnitakse bussi parkima. Tänapäeva jalgpallis ei ole see enam nii eriline, sest ka suured klubid ja riigid pargivad aeg-ajalt bussi. Kindlasti tuleb mängus perioode, kus meid on surutud oma kasti ja tuleb hakkama saada."
19:30
Rasmus Voolaid: "Ma arvan, et ma lähen nende mängijatega, kes nii mulle kui abilistele tunduvad kõige rohkem mänguks valmis. Mitte ainult kogemuste, vaid ka füüsilise poole pealt. Kindlasti tuleb palju meetreid läbida ka ilma pallita ja vaimne tugevus peab mängus olema. Ühest küljest on vaja värskust, aga ka tarkust."
21:19
Külastaja Mario kommentaar
kas 1:3 kaotus liigituks pigem õnnestunud mängule hulka?
21:20
Ott Järvela: Sellele küsimusele ei ole võimalik antud andmete põhjal vastata. On olemas mõned tingimused ja asjaolud, mille korral võiks see skoor olla rahuldav. Aga enamikel puhkudel pole ikkagi mõtet kaotust õnnestumiseks liigitada.
11:43
Külastaja Kribenski kommentaar
Kas on usuks põhjuks, et Saksa hoiame nullil, ehk 0:0 viik? Kas see on reaalne?
11:45
Ott Järvela: Vastab Jüri Ratase ümmarguste vastuste generaator: "Kindlasti kuulub 0:0 selle kohtumise võimalike tulemuste sekka. Ma kinnitan, et see variant ei ole laua pealt maas. Ükski variant ei ole laua pealt maas. Seda ma võin lubada. Ent ei tasu tormata ja teha ennatlikke järeldusi või prognoose, sest lõpliku lahenduseni jõudmine pole eesmärk omaette. Ühtlasi kasutan siinkohal võimalust ja kinnitan, et me oleme läbirääkimistele avatud."
11:47
Ott Järvela: Tuntud FC Flora ja Eesti koondise fänn Sen andis eile õhtul kolm lubadust:

1. Kui Eesti võidab 1:0, siis jätab ta suitsetamise maha.
2. Kui Eesti võidab 2:0, siis jätab ta napsuvõtmise maha.
3. Kui Eesti võidab 3:0, tuleb ta Mainzist jala koju tagasi.

Seega kui Eesti juhib 90+2. minutil 2:0 ja teenib nurgalöögi, tuleb Lepmets ette saata...
11:50
Külastaja Roland kommentaar
Või Ott saadaks Kallaste platsile? Pealegi kas Kallaste oligi see tüüp kes laupäeva õhtul staadionil sprinte tegi kui kõik olid juba lahkunud ?!?
11:50
Külastaja Viuvau kommentaar
Ott miks sa Ojamaale Lutsu või Kallastet eelistad ?
11:53
Ott Järvela: See arutelu jäi eile veidi poolikuks. Kes tahab näha, kuidas jutud algasid, peab live-blogi veidi allapoole kerima. Aga miks ma leian, et tänane mäng on Ken Kallaste põhikoosseisu määramiseks paslik? Me mängime Saksamaaga. Võõrsil. Vastase prognoositav pallivaldamise protsent on 70 kandis. Enamiku ajast peab Eesti meeskond joostes tööd tegema. Kallastel on ka mitmeid muid häid omadusi, aga tema suur töövõime on tänastes tingimustes tõhus ja vajalik omadus.
14:13
Külastaja skeptik kommentaar
Kribenski, Eestil on reaalsem võõrsil San Marinoga 0:0 viiki mängida kui, et Saksamaaga... Pealegi viimati suudeti ametlikus võõõrsilmängus mõne euroopa tipptiimi vastu 0:0 hoida piisavalt kaua mingi 15+ aastat tagasi kui võõrsil Portugalis oli 75. minutil 0:0 - ilmselt kõik teavad kuidas too mäng lõppes ...
14:58
Külastaja From Kribenski to skeptik kommentaar
Kui bussi parkimine õnnestub, siis ju isegi hästi minna. 😀
17:56
Külastaja Heix kommentaar
Loen siin. " suure" "jalkaspetsi' Jävela ja kommenteeriate kommentaare ja paneb suurelt imestama et aetakse unistusi ja reaalsust nii suurelt segi. Eesti võimalused isegi pall raamidesse lüüa on ju nulli lähedane. Edu muidugi aga vähemalt 5 väravaline pakk on tulemas..miinimum
17:57
Külastaja Jormma kommentaar
Reim: "Kui vanemad mängijad korralikes klubides korralikult ei mängi, siis tuleb noortele ka võimalust anda". Ott oskad sa ehk lahata kes on need vanemad mängijad ?
18:03
Rasmus Voolaid: Jämedalt võttes - praeguse koondise võõrsil pallivatest vanematest mängijatest on viimaste kuude jooksul vähe mänguaega teeninud Mihkel Aksalu, Joonas Tamm, Ken Kallaste ja Henrik Ojamaa. Märtsis mänginud meestest võib sinna nimekirja kanda ka Brent Lepistu. Lisaks ka Ilja Antonovi, kelle seis viimasel ajal paremaks on läinud.

Vähemalt rahuldava koguse mänguaega on sellest seltskonnast teeninud Sergei Zenjov, Nikita Baranov, Artur Pikk, Henri Anier, Artjom Dmitrijev, Karol Mets, Taijo Teniste ja Madis Vihmann.

Rauno Sappineni seis on nii ja naa, aga tema võib veel pigem nooremaks mängijaks lugeda.

18:06
Külastaja rallikas kommentaar
Tulles Seni 3:0 võidu lubaduse juurde, siis kas peale jala koju tuleku kaasnevad ka eelnevad punktid?
18:06
Rasmus Voolaid: Jah, 3:0 võit 1:0 ja 2:0 lubadusi ei tühista.
18:11
Külastaja RoM kommentaar
Ott. Kui see valiktsükkel lõppeb 0punkti ja ütleme max 3 löödud väravaga, mis sinu arvates , kas Reim jääb veel peatreeneriks ?
18:12
Rasmus Voolaid: Tegime tiiru linna peal, et näha, kui palju tänast mängu linnapildis üldse paistmas on. Eesti jalgpallifännide tunnustuseks tuleb öelda, et praegu on küll nemad vähemalt 1:0 kui mitte 2:0 ees. Saksamaa fänne olen näinud umbes viit, äsja hotellituppa saabunud Ott teatas, et tema nägi oma retkel täpselt üht.

Foto: Brit Maria Tael


18:12
Ott Järvela: 0 punktiga valikgrupis viimaseks jäänud peatreeneriga oleks EJL-il üpris keeruline lepingut pikendada. Seega ma arvan, et kui jäädakse 0 punktiga viimaseks, siis Reim ei jätka. Jalgpallis lihtsalt asjad enamasti käivad nii.
18:14
Rasmus Voolaid: Foto: Brit Maria Tael
18:50
Rasmus Voolaid: Fulham peab ikka Mattias Käiti meeles.
14:52
Rasmus Voolaid: Nonii, kurbus maha lennatud ja tagasi Eestis. Seekord mitte koondislastega sama lennuga, vaid nemad tulevad veidi hiljem.
14:54
Rasmus Voolaid: Päris kummaline õhtu oli. Peamised aruteluteemad olid mõistagi, et mis läks valesti ja mis moodi tegelikult oleks pidanud mängima.
14:55
Rasmus Voolaid: Kuigi reis on läbi, siis oleme kolmekesi veel Saksamaa lainel ja toodame lugusid/videosid/galeriisid. Jätame veel natukeseks ka selle LIVE-ülekande tiksuma, kui keegi miskit küsida tahab.
19:59
Külastaja mel kommentaar
Kui mängijatel pärast sellist etteastet ei ole kõige meeldivam ajakirjanike ette astuda, siis kui keeruline sellise katastroofi kajastamine on? Jättes välja seda, et me oleme kõik eestlased ja hingelt alati loodame, et meie jalgpallil hästi läheks.
20:14
Ott Järvela: Tehnilise poole pealt ei ole tavapärasest keerulisem, sest selles plaanis liigituvad keerulisemateks kohtumised, mis püsivad pikalt tasavägistena, sest siis tuleb lõpuhetkedel töötada suure ajasurve tingimustes. Eile kadus see oht 20. minutiks, kui löödi kolmas värav. Ebameeldivast teemast kirjutamine minu jaoks isiklikult probleeme ei valmista, sest kannustavaks jõuks pole mitte positiivse emotsiooni edastamine, vaid positiivse emotsiooni saamine hästi tehtud tööst.

Inimlikult saan ma muidugi aru, et asjaosalistel oli eilse mängu järel ajakirjanikega vestlemine pigem ebameeldiv, sest selja taga oli suur professionaalne kollaps. Aga intervjuueeritava meeleolu tajumine ja asjakohaste küsimuste esitamine ei ole ühildamatud tegevused.
20:35
Ott Järvela: Saksamaa koondise peatreeneri kohusetäitja Marcus Sorgi mõtetega ongi vast paslik meie live-päevik kokku tõmmata, sest on ju igati aus anda lõppsõna võitjatele. Eesti koondis jätkab EM-valikmängudega kolme kuu pärast, kui 6. septembril võõrustatakse A. Le Coq Arenal Valgevenet ja 9. septembril Hollandit.
Nimi:
 
Kommentaar või küsimus edastatud!