Laupäev, 15. juuni 2019
18:53
Ivar Lepik:  Kena laupäeva õhtupoolikut!
18:55
Ivar Lepik:  Premium liiga 15. vooru viimane madin ootab meid ees Kuressaares, kus kohalikud võõrustavad Tartu Tammekat.
18:56
Ivar Lepik:  Tabeliseis ei valeta: Tartu Tammeka on viimasel, kümnendal kohal. Ja see on reaalsus. Kuressaarest, kes on kuues, lahutab neid aga vaid seitse punkti ehk kohti jagama hakata vara.
18:57
Ivar Lepik: Ülekanne peaks olema alanud, kuid hetkel vaevavad Saaremaal tehnilised probleemid. Varuge kannatust!
18:58
Rasmus Voolaid: Tervitused Kuressaarest! Pildi edastamisega on praegu probleemid, aga toon siis mängu teieni esialgu tekstipõhiselt.
18:58
Ivar Lepik: Minul tuli vähemasti hetkel pilt ette, seega ehk kellelgi veel!
18:59
Ivar Lepik:  Aga koosseisudest ...
18:59
Külastaja Hmm kommentaar
Mul tuli ka kohe pilt ette. Pole probleeme õnneks.
18:59
Ivar Lepik: Kuressaare: Magnus Karofeld, Märten Opp, Mario Pruul, Märten Pajunurm, Ranon Kriisa, Sander Seeman, Mairo Miil, Oliver Rass, Rasmus Saar, Sander Laht, Karl Ivar Maar.
Varus: Roland Kütt, Maarek Suursaar, Silver Alex Kelder, Alari Saar, Rauno Tutk, Otto-Robert Lipp, Elari Valmas.
19:00
Ivar Lepik:  Saarlased suurt ei üllata. Rauno Tutk on esialgu pingile jäänud, aga alg11 on üsnagi loogiliselt põhjendatav.
19:00
Ivar Lepik:  Läksime!
19:01
Ivar Lepik: Tammeka: Karl Johan Pechter, Mihhail Slaštšjov, Akim Sairinen, Kevin Anderson, Kevin Aloe, Tauno Tekko, Mihkel Järviste, Sander Kapper, Andre Paju, Patrick Genro Veelma, Sten Reinkort.
Varus: Carl Kaiser Kiidjärv, Reio Laabus, Daaniel Maanas, Frankline Okoye, Rasmus Tauts, Artur Uljanov, Mart Paul Preiman.
19:01
Külastaja nonoh kommentaar
Oujee, Tammekal juba Laabus varus!
19:01
Ivar Lepik:  Jah, Tammeka üks võtmemängijaid on vaikselt mängukorda saamas. Lisaks Kevin Aloe kaitseväest väljas, seega siit saab vaid paremaks minna!
19:03
No kui kannatab Koskori ka ära oodata, siis tõesti võib järjest paremaks asjad minna. Aga no vist pool kuud vaja veel kannatada jah, kui üleminekuaken avatakse?
19:03
Rasmus Voolaid: Koskor muideks on täna tribüünil olemas ehk on juba põhimõtteliselt täisväärtuslik meeskonnaliige, aga mängida veel ei saa.
19:04
Ivar Lepik:  Aga jah, üleminekaken avaneb juulist.
19:04
Ivar Lepik:  Hurraa, Rasmuse hääl!
19:04
Külastaja Fänn kommentaar
Heli paigast ära...
19:06
Ivar Lepik:  Igatahes. Tammeka on alustanud veidi ründavamalt, korra saadi peaga ka Karofeldile kätte lüüa, aga suures plaanis mängitakse seni võrdset mängu.
19:08
Ivar Lepik:  Kapper teeb teravust ja lõpuks nurgalöök.
19:10
Ivar Lepik:  Kes tahab mängu mingis võtmes vaadata, siis soovitan jälgida Tammeka noore ründaja Patrick Genro Veelma tegemisi. Ta on päris palju saanud välismaa akadeemiates käia ja noorteliigades kõvasti võrke sahistanud. Sealt võib midagi tulla.
19:10
Ivar Lepik:  Sai ta aprillis alles 17-aastaseks.
19:15
Ivar Lepik: Värav JA ESIMENE TULEB! TAMMEKA!
19:15
Ivar Lepik:  Tundus, et varem või hiljem peab see surve vilja kandma. Kapper riputab paremalt ja Reinkort lükkab peaga tagumise posti äärde! 15 minutit ja 1:0!
19:16
Tubli Tammeka, esmapilgul Tammekal parem areng toimunud peale hooaja esimest poolt, kui Eesti koondisel peale viimast 5 aastat.
19:20
Ivar Lepik:  Kuressaare veidi ärganud, aga Tammeka murrab kohe ohtlikult kontrasse ja Paju lööb ... pallist mööda.
19:23
Ivar Lepik:  Tundub, et Tammeka väikesed fännid on ka Kuressaares kohal.
19:23
Ivar Lepik:  Nurgalöök ohtlik ja Anderson saab lõpuks löögile, aga mööda!
19:30
Ivar Lepik:  Pool tundi mängitud ja Kuressaare pole sisuliselt oma mängu käima saanudki.
19:30
Kes Tammekal sooja teevad?
19:30
Ivar Lepik:  Minu silm telepildi vahendusel ei seleta. Rasmus kommenteerimise ajal siia kommenteerida ei saa kahjuks.
19:32
Ivar Lepik: Laht paneb Sairineni värava taha jooksuradadele pahasti pikali.
19:34
Aitäh!
19:35
Ivar Lepik: Hoiatus Mario Pruul sai vahepeal kollase. Jäi mul vist märkamata.
19:38
Ivar Lepik:  Nõuavad tartlased penaltit, aga nurgalöök lõpuks. Kuressaare tahtis jällegi väravavahi avangut.
19:41
Ivar Lepik:  Mäng endiselt täiesti Tammeka käes. Kaido Koppel võib küll väga rahul olla.
19:45
Ivar Lepik:  Ja poolajale Tammeka 1:0 pealt!
19:46
Ivar Lepik:  Selgelt Tammeka käes, aga 1:0 on teatavasti libe seis. Saab näha.
19:46
Ivar Lepik:  Teen siit väikese võileivapausi ja olen tagasi õige pea!
20:00
Ivar Lepik:  Ja oleme tagasi. Teine poolaeg!
20:01
Ivar Lepik:  Vahetusteta, tundub.
20:02
Ivar Lepik:  Jälle Paju! Tundub, et "torka sisse" moment, aga vist ei olnud tegelikult nii mugavalt ees.
20:02
Ivar Lepik:  Igatahes ei ole esimese kahe minuti põhjal midagi muutunud. Ikka Tartu, ikka Tammeka.
20:06
Ivar Lepik: Vahetus Kuressaare vajab muutust ja muutus tuuakse. Ründesse. Karl Ivar Maar välja, Otto-Robert Lipp sisse. 52. minut. Nüüd on küsimus, kuidas pall Lipuni toimetada.
20:08
Ivar Lepik:  Võibolla veidi ootamatu käik, aga Lipul talenti on. Ligi kaks kuud pausi selja taga.
20:08
Ivar Lepik:  Hoiatus Andre Paju teeb haiget Sander Seemanile. 54. minut.
20:11
Ivar Lepik: PENALTI! Anderson võtab Lipu maha ja ongi olemas!
20:11
Ivar Lepik:  Laht mängis superpalli kannaga ette ja Tammeka kaitsjad kärisesid. Laht ise lööma ka.
20:12
Ivar Lepik: Värav PECHTER VÕTAB PENALTI ÄRA, AGA LAHT PANEB TAGASI PÕRKUNUD PALLI SISSE!
20:12
Ivar Lepik:  Pechter oli päris lähedal, et pall kätte saada. Löök veidi liiga tugev.
20:12
Külastaja lappes kommentaar
mida vittu kuidas premium liigas ei saada pennude löömisega hakkama 😀
20:16
Külastaja Slash kommentaar
Ivar, on sul äkki pakkuda statistikat selle hooaja penaltite kohta? Mitu üritatud ja mitu sisse löödud?
20:17
Ivar Lepik:  On. Kui statistika ei valeta, oli Lahe penalti hooaja 26., neist üheksal on eksitud. Realiseeritud seega 65,4%.
20:18
Ivar Lepik:  Aga vahepeal mängivad Kuressaare ründajad palli Sairinenile vastu kätt. Äärekohtunik näitab, et penalti, aga Frischer otsustab, et ei olnud! Važinski marus.
20:18
Puhas penalt, Frischer peab peeglisse vaatama
20:19
Ivar Lepik:  Tahaks öelda, et uute reeglite järgi ei ole, aga faktina ei julge praegu öelda. Peaks täpselt üle lugema selle osa.
20:19
No oli penalt? Pigem ütleks, et loomulik asend ja pall löödi vastu kätt, ei ole võimalik kätt ära võtta sellises momendis nii kiiresti, 10 aastat tagasi oleks reeglitega vast penalti olnud, tänapäeva reeglid vist ütleks, et mitte?
20:19
Mis moodi see penalt oleks? Loe reegleid Fänn. Nii lähedalt, käsi on loomulikus asendis. Null penaltit.
20:23
Soccerneti artiklist: Viimastel aastatel kasutati käega mängust rääkides mõistet loomulik asend, mida asendab nüüd siluett. Elleray sõnul on muudatuse üheks eesmärgiks kaotada olukorrad, kus kaitsjad peavad käsi selja taga hoidma. "Kui käed on siluetist väljas, tehakse keha kunstlikult suuremaks. Kõrval võivad käed edaspidi olla, sest see on loomulik," selgitas ta. Kui käsi on siluetist eemal, määratakse viga ka juhul, kui käega mäng oli tahtmatu.
20:23
Ivar Lepik:  Seda lõplikku sõnastust vististi veel lihviti.
Külastaja muigega kommentaar
Eks need käepenaltid jäävad nüüd kohtuniku otsustada. Mõiste 'loomulik asend' on üsna segane. Teatud olukorras piisab vaid käsi küünarnukist kõverdada ja ongi justkui asend loomulik aga piisav palli peatamiseks
20:25
Ivar Lepik: Hoiatus 70. Ranon Kriisa võtab Kapperi maha.
20:25
Ivar Lepik:  See on jah teadlikult jäetud suhteliseks. Et kohtuniku otsust saaks õigustada.
20:26
Ivar Lepik: Vahetus 71. Reio Laabus! Järviste teeb ruumi.
20:30
Ivar Lepik:  Võetakse Veelma maha. Nurgalöök. Üsna võrdsustunud mäng, võib veel mõlemale poole minna.
20:30
Ivar Lepik: Vahetus 76. minut - Opp välja, Silver Alex Kelder sisse. Veidi ründavamaks?
20:33
Ivar Lepik: Vahetus Tammekalt ka teine vahetus. Artur Uljanov sisse, Reinkort välja.
20:33
Ivar Lepik:  Sairinenilt eluliselt oluline taklamine. Saarlased olid kaks-ühele minemas.
20:34
Ivar Lepik: Vahetus 79. minutil Tammeka viimane vahetus: Kapper välja, Rasmus Tauts sisse. Mõneti üllatav. Noor Veelma saab 90 minutit taas.
20:36
Ivar Lepik: Vahetus Ja Kuressaare viimane vahetus ka. Kriisa välja ja Alari Saar sisse. Kriisal oli mingi kerge häda küljes.
20:37
Ivar Lepik: Hoiatus Uljanovile kollane kiiresti. 82. minut.
20:37
Muide jooksval ribal oli Tammekale 1 punkt lisaks kirjutatud, tal kah hetkel 9 punkti, mitte 10.
20:37
Ivar Lepik:  Huvitav, hea tähelepanek!
20:39
Ivar Lepik:  HoiatusTautsile ka. Varumehed võtavad. 85. minut.
20:40
Külastaja skeptik kommentaar
Paistab, et Norras kaardi saanud Teniste klubi mäng kipub ka 1:1 viiki jäãma ...
20:40
Ivar Lepik:  Teniste ju ka Tartu poiss, kus ta saab siis teisiti.
20:42
Ivar Lepik:  Kelder täitsa üksi kastis ... sest suluseisus.
20:42
Ivar Lepik:  Tauno Tekko sai veidi haiget ja Kuressaare publik arvab, et "naised platsilt koju".
20:43
Ivar Lepik:  Paju jälle liini taga, otsib keskele, aga kõigest nurgalöök!
20:43
Ivar Lepik: Vahekokkuvõte neile, kes grillivad: seis on endiselt 1:1. Käib 89. minut.
20:44
Ivar Lepik:  Veelma võtab ette ja proovib, aga mööda! Karofeld pigem kontrollis ka.
20:45
Ivar Lepik:  Väga terav lõpp. Mõlemad üritavad tulla. Väga füüsiline lahing.
20:47
Ivar Lepik:  Neli lisaminutit, neist pool läbi. Tammeka tuleb. Paju taevasse! Ei ole täna tema päev.
20:49
Ivar Lepik: KAROFELDI KÄES! Siin jäi Tammekal löömata ... Pall õnnelikult Laabusele ette viiekasti joonele, kuid napilt-napilt ei ulatu korralikku puudet tegema.
20:49
Ivar Lepik:  KÕIK! 1:1 ja läbi.
20:50
Ivar Lepik:  Tammeka kaotas kaks punkti, pole midagi muud öelda. Kuressaarele kõva võitluse pealt teenitud punkt.
20:50
Suht sarnane mäng selle hooaja esimese tammeka ja kure mänguga. Algul Tammeka mängis okeilt ja siis teine poolaeg lõpuks jälle selline nagu ülejäänud hooaeg, ei osata lihtsalt skoorida, mängu suudavad teha, aga ei suudeta üldselt tulemuseks realiseerida, järjekordna pettumus.
20:51
Ivar Lepik:  Intervjuud ka veel. Aga minu poolt aitäh ja järgmise korrani! Uus voor juba teisipäeval-kolmapäeval.