Esmaspäev, 17. juuni 2019
21:43
Kasper Elissaar: Tervitused Lillekülast!
21:47
Kasper Elissaar: Oleme suurte sündmuste ootel. Lillekülas oli juba pool tundi enne pressikonverentsi algust päris mitmeid ajakirjanikke.
21:49
Külastaja rubert kommentaar
ülekannet te ei tee sellest?
21:50
Kasper Elissaar: Toome tekstis sündmused teieni. Jalgpalliliit ise näitab ilmselt sotsiaalmeedias ülekannet.
21:53
Kasper Elissaar: Otseülekande aken on nüüd selle tekstiakna all olemas.
21:53
Külastaja Linnapea kommentaar
Rogic uueks peatreeneriks?
21:54
Külastaja rubert kommentaar
Kas pigem läheb Reim või on mingi suurem uudis? Mis arvate?
21:54
Kasper Elissaar: Tõenäoliselt puudutab see kõik siin peatreeneri persooni, jah.
21:57
Külastaja Juventus kommentaar
On selge, et Reim oleks pidanud ise koheselt peale mängu tagasi astuma. Või siis oleks pidanud ennast suureks strateegiks pidav Pohlak talle selle riietusruumis selgeks tegema ja seejärel kaamerate ette tulema. See oleks teinud au ja head nii Pohlakule kui Eesti jalgpallile tervikuna. Täna on see selline väga varuväljapääsuline lahendus. Mõneti isegi hale. Ükskõik mida seal pressikal siis teatatakse. Aga aega muidugi tagasi ei keera ja midagi tuleb teha. Igaljuhul lahe, et üle pika aja on Eesti jalgpallis sedavõrd palju intriigi, et isegi mina olen siia oma pilgu pööranud. Vahva mehed! Möllu peab ju saama. Püsime lainel. Forza Volta!
21:57
Külastaja Juventus kommentaar
On selge, et Reim oleks pidanud ise koheselt peale mängu tagasi astuma. Või siis oleks pidanud ennast suureks strateegiks pidav Pohlak talle selle riietusruumis selgeks tegema ja seejärel kaamerate ette tulema. See oleks teinud au ja head nii Pohlakule kui Eesti jalgpallile tervikuna. Täna on see selline väga varuväljapääsuline lahendus. Mõneti isegi hale. Ükskõik mida seal pressikal siis teatatakse. Aga aega muidugi tagasi ei keera ja midagi tuleb teha. Igaljuhul lahe, et üle pika aja on Eesti jalgpallis sedavõrd palju intriigi, et isegi mina olen siia oma pilgu pööranud. Vahva mehed! Möllu peab ju saama. Püsime lainel. Forza Volta!
21:59
Külastaja njaa kommentaar
Oeh. Kõigil portaali ülekannates töötab ainult üks kõrvaklapp.
22:01
Rasmus Voolaid: Tervitused ka minu poolt! Kell sai 22, aga nagu eeldada võis, siis tõenäoliselt juhatuse koosolek veidi viibib.
22:03
Külastaja Urmas kommentaar
Peab jätkama lõpuni välja Reim. Grusiin oli puudu ja Sappinen Käit Poom polnud valmis mänguks.Saksamaa on Brasiilia masti meeskond ja nalja ei tuldud tegema peale Valgevenest üle tulemisest napi skooriga.
22:04
Rasmus Voolaid: Mihkel Uiboleht ja Aivar Pohlak tulid!
22:04
Külastaja hehe kommentaar
Spordiajakirjaniku töö pole ikka üldse kerge. Õhtul kell 10 aetakse ka välja.
22:07
Külastaja Sander kommentaar
Ei saa aru miks sellest nii suur draama tehakse. Kui sul tuleb üks vend Nõmme Kaljust ja teine Bayernist, siis on ikka suur vahe.
22:09
Rasmus Voolaid: Aivar Pohlak: "Täna hakkasid sündmused kiiresti arenema ja nii pidasime oluliseks seda kohe pressi ja avalikkusega jagada. Võtsime seda väga tõsiselt. Täpselt nädal aega tagasi mängisime Põhja-Iirimaaga. Suhtlesime selle nädala jooksul väga palju ja tegime enda jaoks detailideni selgeks pildi, mis olukord koondises on. Laupäeval pidasime koosoleku jalgpalliliidu juhatusega. Meiega kohtusid kõik koondise treenerid - Mart, Martin, Janno ja Andres. Selle koosoleku vajaduse otsustasime järgmisel hommikul.

Mul oli juhuslikult lepitud kokku tehnilise direktori Janno Kivisillaga pühapäevaks, see oli planeeritud arutama koondise tulevikku aastatel 2020 ja 2021. Seda ka eilsel koosolekul tegime.

Tänasele õhtule planeerisime sel teemal ka juhatuse koosoleku. Laupäevase koosoleku järel saime Tarmoga aru, et meie ei saa jalgpalliliidu juhtide poole pealt otsustada seda, kas treenerid saavad jätkata. Me saaksime otsustada seda, et nad ei jätka. Peale eilset kohtumist esitasime treeneritele palve, et nad kohtuksid täna omavahel ja nad jõuaksid veendumisele selles, et kas nad usuvad ja tunnevad, et suudavad selle kraavi läinud vankri tee peale tagasi tuua. Täna orienteeruvalt kell 18.15 ma sain kõne peatreenerilt. Ta ütles, et nad arutasid umbes poolteist tundi neid asju ja jõudsid järeldusele, et selles olukorras on õigem tagasi astuda."
22:10
Külastaja REim kommentaar
Astus tagasi
22:10
Külastaja Rob kommentaar
Kaua see Pohlak suudab seletada seal. Rääkigu asjast..
22:12
Rasmus Voolaid: "Neil ei olnud seda veendumust ja usku, et seda olukorda on võimalik positiivses suunas muuta. Nad kirjeldasid seda muuhulgas ka selliselt, et nad võivad olla septembris veel halvemas seisus kui praegu. Siis võib olla tagantjärgi tarkus see, et oleks olnud targem anda teatepulk üle juba Saksamaa kaotuse järel.

Detaile on hästi palju. Suures pildis on treenerite tiim töötanud professionaalselt. MM-valikturniiril võeti enam-vähem maksimum, Rahvuste liigas võideldi ja võeti punkte, kuigi tulemus ei olnud see, mis tahtsime. Ainuke koht, kus võime rääkida tõsisest altminekust, on Balti turniiri teine mäng Läti vastu.

Iga selline lahkuminek on alati traagiline ja toimub negatiivsete emotsioonide pealt. Kui kolm aastat tagasi Magnus Pehrsson lahkus, siis oli tema kõige kõrgema võiduprotsendiga peatreener Eestis. Nüüd lahkub Martin Reim, kes on ise tänaseks kõige kõrgema võiduprotsendiga peatreener Eestis.

Ühelt poolt kirjeldab see seda, et me liigume õiges suunas. Teiselt poolt aga seda, et kui kõrged on ootused."
22:13
Rasmus Voolaid: "Mina ise olin Saksamaal kurvaks tulemuseks valmis. Muuhulgas käisin ma pärast mängu ka garderoobis, et avaldada mängijatele toetust. Tegelikult on imelik nii mõelda, et ka Saksamaale on võimalik nii kaotada, et pärast seda astub peatreener tagasi. Võib-olla oli üks faktor see, et see oli nii paratamatu, et teisalt see muutuski negatiivseks katalüsaatoriks."
22:13
Külastaja Juventus kommentaar
Kummaline ikkagi kuidas need asjad siin Eestis käivad. Kui peatreener astub tagasi, siis annab ta ju ise sellest teada, mitte ei tule habemega lugeja Saaremaalt seda teada andma. Aga vist ei muutu midagi enne kui midagi ei muutu :).
22:14
Rasmus Voolaid: "Kui Magnus lahkus, siis mäletate, millised olid toonased jõujooned ja probleemid. Kui olime Märjamaa bussijaamas koondise treeneritega nende Bosniast naasmise järel kohtunud, siis rääkisin treeneritega, et kas meeskonda on võimalik ühtsena Magnuse selja taha saada. Praegu on mõneti sarnane, aga ka erinev olukord. Väga selge kaassüü on ka mängijatel, et see mäng nii läks. Et mingid mängud on nii läinud, nagu nad on läinud."
22:15
Rasmus Voolaid: "Oli elav ja pikk diskussioon rohkete kommentaaridega. Kahtlemata oli väga emotsionaalne koosolek. Selge see, et see oli emotsionaalne koosolek ja ühtlasi on selge, et kui selline avaldus tuleb, siis oleks juhatuse poolt rumal seda mitte aktsepteerida."
22:16
Rasmus Voolaid: Homme hommikul kell 11 toimub pressikonverents koos kõigi treeneritega!

Martin Reim on täna välismaal ja homme on esimesel võimalusel ajakirjanike ees.
22:16
Külastaja realist kommentaar
Eesti vs Valgevene tuleb siis seda huvitavam kuna mõlemal uus treener ja ilmselt keegi ei tea kuidas nad koondise mängima panevad vms ...
22:16
Külastaja njaa kommentaar
EJL teates oli kirjas, et kaks kandidaati olevat juba olemas. Paneb mõtlema, et kui nii kiirelt on juba kaks asendust olemas, siis kas nad on paremad varjandid kui Reim?
22:17
Rasmus Voolaid: "Seis on ühtpidi analoogne, aga ka mõneti äraspidine Magnus Pehrssoni ajastu lõpule. Mu mõte oli see, et vähemalt osa mängijaid ei andnud endast treeneri ees väljakul kõik."
22:18
Rasmus Voolaid: "Jah, nad astusid kõik koos tagasi. Selle põhjus oli väga selge - see oli treenerite tiim, kes töötas selle koondisega. Nad tundsid ühiselt seda vastutust. See ei tähenda seda, et järgmine peatreener ei võiks neist kedagi oma tiimi valida."

Kivisild tõenäoliselt ei jätka: "Janno ütles eilsel kohtumisel, et tema tahaks jätkata puhtalt tehnilise direktorina ja ei plaani praegusel hetkel treenerina lühemas perspektiivis jätkata."
22:19
Rasmus Voolaid: Juhatuse vastutusest: "See on praegu konkreetne valiktsükkel koos konkreetse kaotusega. Juhatus tajub oma vastutusi väga hästi. See oleks väga vastutustundetu niimoodi suvaliselt hakata ühe konkreetse kaotuse pealt sellisele tasandile laskuma."
22:19
Külastaja järelikult kommentaar
ju siis on koondislastele ikkagi vaja sellist roykeaneilikku ora perses venda
22:21
Külastaja asd123 kommentaar
Kui juba kaks treenerit selliste probleemide pärast lahkuma pidanud on, siis ehk on võistkonna sisekliimas midagi sellist valesti, mis veel avalikkuse ette pole tulnud? Samuti ei mõista ma väga Operi ja Poomi lahkumist, nemad on oma valdkonnas Eesti tipud ning vaevalt nad selle bardakiga seotud on.
22:21
Külastaja Karl kommentaar
Kas tõesti oli reimi võiduprotsent läbiaegade parim?
22:23
Rasmus Voolaid: Suuremast pildist: "Suurem pilt ei avaldaks A-koondise mängudele sellist mõju. Kui me räägime praegu sellest, et üks peatreener ja järgmine peatreener saavutavad ajaloo kõige kõrgema võiduprotsendi. Kahtlemata ei ole praegu see põlvkond, kes on viimased kuus-seitse aastat koondist vedanud. Selle koha peal oli teatav auk ja seal olid selged põhjused ja loogika. Täna on täiesti üheselt tulemas peale uus põlvkond, vaadates U17 koondise tulemusi või U21 mängu, siin seda seost ma ei näe."

"Me ei ole rahul klubide noortetööga ja rakendame forsseerivaid meetmeid selleks, et seda kõike parandada. Meie valik ja tase on täna piisav, et mitte saada sakslastelt 0:8."

"Praegu jäi sellele tiimile kolm aastat, Magnuse periood oli veidi lühem kui kolm aastat. Jalgpallikoondis on protsess, mida tuleb motiveerida ja seda on piiratud koguses. See on selline sisemine energia, millega suudad vedada kollektiivi enda järel."
22:24
Rasmus Voolaid: Kellega edasi? "Arutasime juhatuse koosolekul läbi ka selle, kuidas edasi. Küll põgusamalt kui mineviku. See on see sama koht, miks üldse Janno Kivisillaga see esialgne kohtumine oli. Olime seda diskussiooni Jannoga juba varem alustanud ja eile viisime selle lõpuni. Praegu saime jalgpalliliidult volitused alustada läbirääkimisi kahe kandidaadiga. Üks eestlane, üks välismaalane. Rohkem ma ei kommenteeriks, ütlesin isegi palju."
22:24
Külastaja muigega kommentaar
Kuidas siis Rüütli madalama koefitsendiga jäänud on?
22:24
Külastaja Viljandi Minevik kommentaar
Järgmine treeneri on siis ametis 13. oktoobrini.
22:27
Rasmus Voolaid: Mida uuelt treenerilt oodatakse? "2020 on väga huvitav aasta ja me oleme pannud paika väga kindlad asjad, mida tahame saavutada. Need on Balti turniiri ja Rahvuste liiga D-tasandi võit. See on ka see kriteerium, millest me täna oma valiktes lähtume. Ideaalis oleksime me soovinud vahetada treenerit aastast 2021, see on ideaalis. Ma hakkasin mõnda aega tagasi pelgama, et eelmainitud asju saavutada, siis tuleb see muudatus teha aastal 2020. Nüüd sundis see Saksamaa mäng meid forsseerima seda seisu."

"Kui isikuomadustest rääkida. Tavaliselt tekib spetsiifiline probleem, mille sa pead järgmise treeneriga lahendama. Meie tänaseni töötanud treeneritetiim oli väga ratsionaalne ja jalgpallipõhine. Mängijate mees-mehe (man management) juhtimine ja emotsionaalne ettevalmistamine mängudeks oli see kõige nõrgem koht. Mingi nurga alt kirjutan ma alla ka Mart Poomi sõnadele, et "kurat, Eesti koondises mängimiseks ei pea mehi ju motiveerima". Paratamatult käib motiveerimine iga juhtimise alla. Need on need omadused, mida me järgmiselt peatreenerilt me eriti ootame."
22:28
Rasmus Voolaid: Millal saab paika uus peatreener? "Ühelt poolt tundub, et aega veidi on. Ei juhtuks midagi, kui peatreener saaks paika näiteks juuni lõpuks. Ma ei arva, et meil läheb nii kaua."
22:29
Külastaja Viljandi Minevik kommentaar
Reimil 36%. 36 mängust 13 võitu, 8 viiki. Pehrsson 33%, rüütli 30%
22:29
Rasmus Voolaid: Uue peatreeneriga suheldud ei ole. "Põhjus on väga lihtne, sest see protsess algas täna. 18.15 - 19.00 rääkisin ma praeguse peatreeneriga ja pärast seda olen olnud koosolekutel. Tavapärane on see, et need ideed räägitakse läbi juhatuse koosolekutel. Rohkem detaile ma uute treenerikandidaatide kohta ei avalda. Tahtsin kindlasti välja öelda seda, et konkreetsed ideed on olemas, aga vist oleks targem olnud vaikida."
22:29
Külastaja Fänn kommentaar
Ega kui mängida mingide Fijide, Vanuatude, Gibraltarite jne vastu siis muidugi on tulemuseks kõrge võiduprotsent. Rüütli aegadel me ju mängisime Brasiiliade ja Uruguaide vastu sõpruskohtumisi mitte ei paisutanud kunstiliselt võiduprotsente.
22:30
Rasmus Voolaid: "Üks kandidaat on number üks ja teine number kaks. Kui kandidaat number üks ütleb jah, siis number kahega pole enam põhjust rääkida. Tõenäoliselt ei saa teine isegi teada, et ta kandidaat oli."
22:31
Rasmus Voolaid: Reimi tulevasest rollist. "Kõik käis väga kiiresti ja selleks polnud ruumi. Kui kõik ära rääkida, siis leppisime Martiniga neljapäevaks kahe mehe õhtusöögi kokku. Täna käis see kõik telefoni teel, ka treenerite koosolek. Üks jalgpalliliidu olulisi aspekte on see, et oleme püüdnud hoida oma inimesi ja rakendada nende teadmisi ka keerulisematel aegadel. Ma ei kahtle, et me sellega ka praegu hakkama saame."
22:31
Külastaja njaa kommentaar
Ilmselt see kandidaat number kaks on eestlane siis.
22:31
Külastaja mc kommentaar
Jose Mourinho on üks kandidaat
22:31
Külastaja dick kommentaar
arno
22:33
Külastaja Oeh kommentaar
See peatreeneri vahetus on nagu panna plaaster kuulihaavale peale, enne kui Pohlak ei lahku ja süstemaatilist muudatust ei toimu pole ka oodata mingit suurt paranemist ja arengut.
22:33
Rasmus Voolaid: "Nagu ma enne ka ütlesin, siis ta töö oli hästi tehtud. Tema ja tema tiim võtsid maksimumi. Siia tulid sisse paar halba ja rasket momenti, aga tulemuste mõttes saab ette heita ainult Balti turniiri mitte võitmist. Ma arvan, et mitte kõige paremas seisus oleva koondisega võttis ta enam-vähem maksimumi. Hinne kas 4- või 3+. Kindlasti Martin ja tema tiim ei ebaõnnestunud peatreenerina."
22:35
Külastaja mc kommentaar
Eestlasest kandidaat on Jürgen Henn
22:35
Rasmus Voolaid: "Mart oli juhatuse koosolekul väga emotsionaalne ja tema eest ma ei oska kõnelda. See on selline koht, kus hommik on õhtust päriselt targem. Me pole ju alustanud kellegagi läbirääkimisi. Peatreeneri puhul on ju oluline see, et ta saaks oma esimesed eelistused teha ise. Välismaa peatreener kirjeldab tavaliselt ära tüübi ja palub meie nõu. Või siis ütleb, et esimene abitreener tuleb välismaalt ja teine Eestist. Magnus tahtis näiteks kindlasti saada sidet eelneva perioodiga ja ta palus esimeseks abitreeneriks Tarmo Rüütlit. Arno Pijpers tahtis säilitada Teituri poolt üles ehitatud kaitseloogikat."

"Ma ei välista, et täna on treenerite valik oluliselt laiem kui varem olnud, siis potentsiaalseid abitreenereid on üksjagu."
22:36
Külastaja Kaspar kommentaar
Kasper võiks küsida, et kas uus treener eelistab rohkem ründavamat jalgpalli või millist? Et milliseid eeldusi ta uuelt treenerilt loodab?
22:36
Külastaja Viljandi Minevik kommentaar
Pohlakul on kummalisi kontakte, Pijpers kindlasti ei ole.
22:39
Rasmus Voolaid: Kas sa oled selliseks koosolekuks juba mõned kuud valmis olnud? "Ma arvan, et ma olen selline inimene, kes on kogu aeg valmis igasugusteks asjadest. Ühtepidi peab see paika. Märgid olid õhus. Treenerite tiimi signaal oli, et Põhja-Iirimaa mänguks valmistumine oli keerulisem kui tavaliselt, sest treeningprotsess ei toiminud. Mäng iseenesest toimis, aga märgid on olnud õhus."
22:39
Külastaja asd123 kommentaar
Saaremaa on põhimõtteliselt välismaa ju... Kas Pellel on paberid?
22:40
Külastaja Mart kommentaar
Räägitakse võiduprotsendist, aga ei räägita et osa võite on saadud Kreeka üle kes sai isegi Fääride käest tappa
22:42
Külastaja arno kommentaar
Uud peatreener on Norbert Hurt
22:42
Külastaja njaa kommentaar
Küsige kas koondis palkab ka psühholoogi nagu U17 on?
22:42
Rasmus Voolaid: "Vaapo Vaher tõi juba varem välja selle sama fakti, et mainekaotus on olnud tohutu. See on selle asja üks pool. Teine pool on see, et selles saab näha ka positiivselt. Järelikult huvi jalgpallikoondise vastu kasvab. Nii palju pole jalgpalliliit sõimukirju varem saanud."

"Üks pool on homse päevaga tegelemine ja teine on tänase päevaga tegelemine. Homse päeva jaoks oleme teod ära teinud. Me oleme käivitanud isegi sellised protsessid, mida jalgpalliliit tegema ei peaks. Eestis ei ole lihtsalt teisel moel võimalik. Näiteks kogukonnajuhtide, noortetöö ja stipendiaatide projekti jaoks võetakse Euroopas meilt eeskuju. Meiesuguses väikeriigis ju tegelikult puudub klubijalgpalli majandamise loogika. Ainuke võimalus on, et jalgpalliliit on käivitaja."
22:44
Külastaja Rob kommentaar
No vahva, mida see Pohlak ajab, astugu ise tagasi ja siis näeb, et asjad olid hoopis seal kinni.
22:44
Külastaja realist kommentaar
Huvitav et kas Pohlak viimasele praamile ei tahagi jõuda enam vms ...
22:45
Rasmus Voolaid: Enne kontrollisime üle, et viimane praam läheb 00.30.
22:46
Rasmus Voolaid: Spordipsühholoogist. "Ei ole kaalunud. Mingite arutelude ja kommentaaride järel tegi keegi juhatusest naljaga pooleks pakkumise palgata spordipsühholoog. Fakt on see, et seda rolli peab täitma treener."
22:46
Külastaja Mart kommentaar
Kui ainuke probleem on kaotus Lätile, siis miks pidi tagasi astuma?
22:47
Rasmus Voolaid: Kõik! Pressikonverents on lõppenud. Praeguse seisuga on treenerite tiim ajakirjanike ees kell 11 hommikul. Aitäh kõigile!
22:47
Külastaja realist kommentaar
No ja sinna sadamasse sôidad ju umbes 2h nkn kuijust (oluliselt) kiirust ei ületa või mis
Nimi:
 
Kommentaar või küsimus edastatud!