Football, bloody hell! Man United murdis Liverpooli lisaaja lõpuminutil, väravalööja saadeti tähistamise eest minema (1)

Manchester Unitedi kaks võiduarhitekti: vasakul Antony, kes viis mängu lisaajale ja paremal Amad Diallo, kes lõi 120+1. minutil võiduvärava. Foto: Scanpix / Paul Ellis / AFP

Inglismaa karikavõistluste viimase poolfinaalkoha kindlustas Manchester United, kes alistas pöörases mängus 4:3 Liverpooli. Kohtumise jooksul kahel korral kaotusseisu jäänud Punased Kuradid tulid lisaajal kaotusseisust välja ning võitsid 120+1. minuti tabamusest.

Tugeva ajalooga kohtumine kahe suurrivaali vahel algas kodumeeskonna ehk Man Unitedi taktikepi all. Võõrustajad surusid avaminutitel oma mängu peale ning jõudsid esimest korda skoorimisele lähedale neljandal minutil, kui Marcus Rashfordi löök kasti otsast oli teel parema posti kõrvale, ent Liverpooli kindamees Caoimhin Kelleher hiilgas tõrjega.

Järgmine märkimisväärne šanss tekkis üheksandal minutil teisel pool platsi, mil külaliste ründaja Darwin Nunez tsenderdas paremalt äärelt tagumisse posti Mohamed Salahle, kes lõi otse õhust napilt parema posti kõrvalt mööda.

Kui Salahl jäi pisut puudu, siis Unitedil järgmisel minutil mitte. Rashford leidis karistusalas liini taha vupsanud Alejandro Garnacho, kelle löögi Kelleher pareeris. Aga pall jäi värava ette lahtiseks ning selleni jõudis esimesena Scott McTominay, kes toksas mänguvahendi meetrilt tühja väravasse - 1:0.

Järgmised ligi 20 minutit olid võrdsed. Mõlemad meeskonnad tekitasid poolvõimalusi, aga erilist ohtu need ei kujutanud. Taas tekkis Old Traffordil ärevam moment 35. minutil, mil Unitedi noor poolkaitsja Kobbie Mainoo triblas vasakul äärel Wataru Endo ja Joe Gomezi vahelt läbi ning söötis seejärel Rashfordile, kes leidis penaltipunkti juurest McTominay. Šotlane lõi esimese puutega tugevalt, aga täpselt keskele vastu Kelleheri.

Minut hiljem tekkis Liverpoolil viigivõimalus, kui Luis Diaz mängis karistusala vasakus ääres end vabaks ja lõi, aga Andre Onana oli esipostis kohal. Sellest minut hiljem skooris Endo, kuid talle söötnud Salah oli suluseisus, mistõttu tabamus ei lugenud.

Poolaega alustas tugevamalt United, lõpp kukkus aga paremini välja Liverpoolil. Võiks isegi öelda, et palju paremini ... 21-aastane keskkaitsja Jarell Quansah tõusis palliga vastase karistusalasse, leidis siis keskelt Nunezi, kes jätkas Alexis Mac Allisterile. Argentiinlane võttis palli esimese puutega endale ette ning virutas selle teisega Mainoo rikošetist paremasse alanurka. Onana sai küll näpud vahele, aga sellest ei piisanud - 1:1.

Möödus kolm minutit ning United jäi kaotusseisu. Kodumeeskonna keskkaitsja Victor Lindelöf klaaris paremalt äärelt tulnud tsenderduse kasti otsa Diazele, kes söötis vasakule Nunezile. Uruguay ründaja tegi konksu keskele ja lõi, aga Onana tõrjus. Jätkupall langes aga ilusti ette Salahle, kes lõi jõuga postist sisse - vaheajaks oli seis 1:2.

Lõviosa teisest poolajast kuulus mänguliselt Liverpoolile, ent Nunez ega Mac Allister ei suutnud mängu ära otsustada. See jättis kõik lahtiseks, United kasutas olukorra ära. Võõrustajad tulid 87. minutil rünnakule, Antony söötis vasakule äärele Alejandro Garnachole. 19-aastane ründaja murdis keskele, aga korralikult lüüa ei saanud. Tema õnneks jõudis mänguvahend Antonyni, kes keeras penaltipunkti juures parema jala peale ja paigutas nahkkera posti kõrvale - 2:2!

Sellega polnud veel normaalaja sündmused lõppenud. Onana sattus 89. minutil väravajoonelt eemale ning samal ajal, kui ta tagasi liikus, tõstis Harvey Elliott palli värava poole. Unitedi õnneks ja Liverpooli kahjuks lendas mänguvahend vastu vasakut posti.

Vähem kui kümme sekundit enne lõppu oli hoopis Unitedil võimalus mäng võita. Rashford pääses Kelleheriga silmitsi, kuid lõi napilt parema posti kõrvalt mööda. Seejärel kõlas vile, mis tähendas, et ees ootas lisaaeg.

Lisaaja esimeses pooles oli ohtlikum United, aga nii Antony kui Lindelöfi löögid jäid pisut ebatäpseks. Vahetult enne lisaaja vaheaega läks Liverpool jälle juhtima. Elliott sai väravast ligi 20 meetri kaugusel palli, sättis selle endale ette ja lõi Harry Maguire'i põrkest vasakusse alanurka.

Kaotusseis Unitedit ei murdnud ning kuigi mehed olid väsinud, võitlesid nad lõpuni. 112. minutil lõikas McTominay vastase väljakupoolel Nunezi söödu vahelt ja andis palli kaitseliini taha tõusnud Rashfordile, kes lõpetas kindlalt - 3:3.

Liverpool otsis lõpuminutitel võiduväravat, kuid ei saanud sellega hakkama. Viimane võimalus oli neil 120+1. minutil nurgalöögist, aga selle klaaris peaga McTominay. Siiski maandus pall kastist väljas Elliotti jalal ning mees proovis seda tagasi värava alla saata, ent tema kahjuks kaotas ta selle Amad Diallole. 21-aastane Elevandiluuranniku mängumees söötis Garnachole, kes vedas omad rünnakule, ainsa kaitsjana valvas Liverpooli tagalat 20-aastane Conor Bradley ...

Garnacho oli palliga pikalt, kuniks söötis tema vasakul käel jooksnud Diallole. Bradley jõudis ääreründajat segama, aga mitte piisavalt - Diallo lõi vasaku jalaga postist sisse ning tõi omadele 4:3 võidu! Mees võttis tähistades seljast särgi ning sai selle eest punase kaardi, sest sai mõni minut varem kollase. Aga kaart ei tähendanud midagi - mees sammus seejärel aplausi saatel tunnelisse, meeskond pääses poolfinaali. Ühtlasi oli see 11. kord, mil United alistanud karikasarjas Liverpooli. Ainult Liverpool on seljatanud ühte ja sama vastast rohkem - nad on 12 korda elimineerinud Evertoni.

Kohtumise lõpu võttis ehk kõige paremini kokku Unitedi sotsiaalmeediahaldur, kes kirjutas mayhem ehk eesti keeles kaos. Seda sellepärast, et lisaks hilisele väravale mängisid mehed lõpuminutitel positsioonist väljas - tavapärane ründav poolkaitsja Bruno Fernandes tegutses keskkaitses, Antony oli vasakkaitsja.

Inglismaa karikavõistluste poolfinaalid toimuvad aprillikuus. United kohtub esiliigaklubi Coventry Cityga, teises paaris lähevad vastamisi Manchester City ja Londoni Chelsea.

Manchester United - Liverpool 4:3 (1:2; 2:2; 2:3)
10. Scott McTominay, 87. Antony, 112. Marcus Rashford, 120+1. Amad Diallo - 44. Alexis Mac Allister, 45+2. Mohamed Salah, 105. Harvey Elliott

Eemaldamine: 120+2. Amad Diallo (United)