Arenev Trans jäi punktideta (video!) (1)

Trans langes taas, kuid vaikselt hakatakse juba jalule saama. Foto: Hendrik OsulaMeistriliiga 10. voorus jäi taas punktideta Narva JK Trans, kui vaatamata pingutustele teist nädalat järjest Tallinna FC Flora 2:1 paremust tunnistada tuli.

Varasemalt sel hooajal superkarikafinaalis 0:4 ja eelmisel laupäeval Sportland Arenal 1:2 Flora paremust tunnistanud Trans näitas, et eelmistes mängudes kinni ei olda ja nii alustati tormikalt, kuid edu see ei toonud.

Terve kohtumise vältel näidati oma paremaks muutunud mängu, kuid sellest hoolimata jäädi avapoolajal Zakaria Beglarišvili tabamusest kaotusseisu, mille Gert Kams heitluse lõpus kaheväravaliseks suurendas.

Taaskord ilma välislähetusel viibiva peatreeneri Sergei Prihhodkota mänginud piirilinlased võitlesid aga lõpuni ja nii õnnestus Alekseis Kuplovs-Oginskisel Transi auvärav lüüa.

Transi suurepärased 23 minutit

Sel hooajal esimest korda liigas Narva Kreenholmi staadioni murule pääsenud Trans alustas hästi, pannes Flora kõva surve alla. Esimese kaheksa minutiga teeniti kolm nurgalööki, millest jõudsid löögilie Dmitris Medeckis ja Vitali Gussev, kelle esimesed sooritused siiski ebatäpseteks jäid.

Seejärel üritas ka Flora oma esimesed rünnakukatsed teha, ent esialgu üsna tulutult. 16. minutil pani hoopis Erik Grigorjev karistuslöögist külaliste värava suunas teele tõelise puraka, mis Albert Prosa jalast meetrijagu raamidest mööda lendas.

Hetk hiljem oli värav aga juba veel lähedamal, kui Grigorjevi paremalt äärelt antud karistuslöögist Aleksandr Kulik peaga löögile pääses - Mihkel Aksalu supertõrje lati alt päästis aga valitseva meistri.

Üritas Trans veel mis ta üritas, 24. minutil tekitas Zakaria Beglarišvili narvakate värava all teravuse, kaotas palli, võitles selle tagasi, saatis kaitsjad kohvile ning veeretas nahkkera vaikselt postipõrkest Vladimir Malkovi selja taha.

Ei üks ega teine

Flora mäng elavnes värava järel silmnähtavalt, kuid peagi oli ka Trans šokist üle saanud ning järgnes mõlemapoolsete võimalustega lahing. Keskväljakuvõitluse järel jäid aga rünnakulahendused veidi soovida ja nii said Aksalu ja Malkov kordamööda palle noppida.

Teisel poolajal tõusis narvakate kaitseliin kõrgemale ja üha janulisematena pääses Aleksei Aleksejev 50. minutil kaitsjate selja taha, saates palli 18 meetri pealt napilt posti kõrvalt mööda. Tagaliini nihutamine avas aga ukse Flora kontrarünnakutele ja nii tekkisid võimalused Beglarišvilile ning Prosale, kes siiski eduseisu suurendada ei suutnud.

Seepeale paugutasid aga Transi mehed kauglöökidest mööda ja ainus, mis Flora karistusalas toimus, oli Vitali Gussevi lootusetu penalti õngitsemine, mille ohvriks kogenud Kristo Tohver ei langenud.

87. minutil mängis Martti Pukk küljesisseviske järel passiga karistusalasse Karl-Eerik Luigendi, kes võõrustajate kaitsjad ja väravavahi enda peale meelitas, misjärel palli vigastuspausilt naasnud Gert Kamsile söötis, kes nahkkera tühjade raamide vahele saatis.

Trans ei jätnud sellele oma vastust andmata, lüües 89. minutil auvärava, kui Alekseis Kuplovs-Oginskis umbes 23 meetri pealt mänguvahendi karistuslöögist otse ristnurka prõmmutas, vormistades mängu, kus puudus üks selge domineerija, lõppseisu 1:2.

Kams: võit tuli tahtmisega

Flora teise värava autor Kams sõnas võidu tagamaade kohta: "Ma arvan, et selline suur tahmine oli. Näha oli, et kutid tahtsid kolm punkti koju viia ja arvan, et see aitas."

"Ega ta väga ilusat jalgpalli ei soosinud ja pidid olema kontsentreeritud ja oma võimalused ära lööma," lausus Kams Narva Kreenholmi staadioni muru seisukorra kohta.

Liigatabelis jätkab Flora kümnest mängust kogutud 22 punktiga kolmandal kohal, Narva Trans on kuuest kohtumisest teenitud ühe punktiga kindlalt viimane.

Mängu parim - Mihkel Aksalu

Flora väravavaht lasi enda selja taha küll ühe palli, kuid selles tal suurt süüd ei olnud, kuna tegemist oli lihtsalt niivõrd suurepärase löögiga. Muidu oli puurilukk aga kindel ning võttis ära nii lihtsamad kui ka raskemad pealelöögid, jättes Transi vaatamata piirilinlaste pingutustele punktideta.

Tipphetked:

Mitteametlik protokoll (EJL-i kodulehelt):

28.04. kell 14:00 Narva Kreenholmi staadionil (26. juuli 4, Narva)

Narva JK Trans - Tallinna FC Flora 1:2 (0:1)
89. Alekseis Kuplovs-Oginskis - 24. Zakaria Beglarišvili, 87. Gert Kams

Hoiatused: 90+2. Dmitris Borisovs
Mänguolud: +17, päikesepaisteline tugeva külgtuulega ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.