Barcelona oli kindlalt üle Atleticost, Poola ründeliider andis Eestile tormihoiatuse (0)

Robert Lewandowski oli Atletico Madridi vastu hiilgav. Foto: Scanpix / Francisco Macia / Imago / Photo Players Images

FC Barcelona alistas Hispaania kõrgliiga 29. vooru kohtumises 3:0 Atletico Madridi. Heas hoos oli neljapäeval EM-valikturniiri sõelmängus Eesti vastu astuv Poola tipuründaja Robert Lewandowski, kes lõi värava ja andis kaks resultatiivset söötu.

Kohtumise esimene võimalus avanes seitsmendal minutil kodumeeskond Atleticol, kui Rodrigo de Paul leidis trahvikasti otsast Pablo Barriose, kes lõi napilt parema posti kõrvalt mööda. Aga vaatamata teravale algusele jäid mänguohjad üsna ruttu külaliste kätte.

Mänguline ülekaal tõi tulu 38. minutil, kui Lewandowski leidis värava eest Joao Felixi, Atleticost laenul olev portugallane lahendas kindlalt - 0:1. See jäi avavaatuse ainsaks tabamuseks.

Barcelona alustas teist poolaega võimsalt ning duubeldas eduseisu juba 47. minutil. Raphinhalt palli saanud Lewandowski tekitas endale pisut ruumi ning lõi tugevalt mööda maad vasaku posti põrkest sisse.

Atleticol oli 53. minutil suurepärane võimalus mängu tagasi tulla, kui nurgalöögi järel pääses ligi 15 meetri pealt vabalt löögile Marcos Llorente. Poolkaitsja üritus oli teel vasakusse alanurka, kuid Barca kindamees Marc-Andre ter Stegen tõrjus. Pall jäi värava ette lahtiseks ning esimesena jõudis selleni nädala sees Meistrite liigas Interi vastu Atletico hilise viigivärava löönud Memphis Depay, ent ter Stegen sättis tema löögile jala ette.

Barcelona vormistas lõppseisu 65. minutil. Lewandowski leidis värava eest tsenderdusega Fermin Lopezi, 20-aastane mees skooris peaga. Eesti vutisõbrad tõenäoliselt loodavad, et Lewandowski hoog oleks neljapäeval kehvem, sest kui Eesti suudab Poola alistada, mängivad Sinisärgid EM-pileti nimel Walesi või Soomega.

Kui seis ise polnud Atletico jaoks piisavalt halb, siis olukord muutus kurvemaks 90+2. minutil. 19-aastane Barca mängumees Vitor Roque tõttas Atletico värava poole ning vahetult enne seda, kui ta jõudis karistusalasse, võttis Atletico kaitsja Nahuel Molina ta selja tagant murule - karistuslöök Barcelonale, punane kaart Molinale.

Barcelona on 64 punktiga La Ligas teine, liider Real Madrid edestab neid üheksa vooru enne lõppu kaheksa silmaga. Atletico on 55 silmaga viies, nende ees olevast Athletic Bilbaost lahutab neid üks punkt.

Võidulisa said ka Rayo Vallecano, kes alistas 2:0 Real Betisi, Almeria, kes lõpetas pika põua 1:0 triumiga Las Palmase vastu, Villarreal, kes oli samuti 1:0 üle Valenciast ning Celta Vigo, kes alistas 2:1 Sevilla.

Atletico Madrid - Barcelona 0:3 (0:1)