Bayern ei saanud jagu Herthast (täiendatud) (17)

Saksamaa Bundesliga võimas liider Müncheni Bayern ei suutnud Hertha vastu enamat ühest viigipunktist. Viigistasid ka Mainz-Bielefeld ja Kaiserslauten-Köln. Dortmundi Borussia teenis tabelisse juurde kolm punkti.

Borussia Dortmund – MSV Duisburg 2:0 (0:0)
66. Brzenska, 87. Rosicky (pen)

Esimesel poolajal tegid Dortmundi legendi Jürgen Kohleri hoolealused Duisburgist vastaste elu kibedaks. Dortmundile tõid võidu kaks teise poolaja väravat.

Võõrustajad domineerisid täielikult esimest poolaega, kuid vastaste korralik kaitsetöö ei lubanud neil avaväravat lüüa. Ebi Smolareki pealöök lendas väravast mööda ja 13 minutit hiljem Salvatore Gaombino oma üle värava. David Odonkori löögi järel tegi külaliste väravavaht supertõrje. Duisburgi ainus võimalus oli Mario Biliskovil, kes lõi aga mööda nii väravavahist kui ka postist.

Duisburgi parim võimalus sündis teise poolaja alguses. Peale seda, kui Roman Weidenfeller tõrjus Markus Kurthi löögi, põrkus pall Klemen Lavrici ette, kes suutis selle tühjast väravast mööda saata. 66. minutil lükkas Philippe Degen Rosicky nurgalöögist tulnud palli peaga edasi taha posti juurde, kus seisis vaba Markus Brzenska, kes selle väravasse suunas. 86. minutil tõmbas Tobias Willi karistusalas pikali Degeni ja kohtunikul ei jäänud muud üle, kui mehele punast kaarti näidata. Sellele järgnenud penalti realiseeris kindlalt Rosicky.

Hertha Berlin – Bayern München 0:0

Bundesliga liidrid Münchenist kaotasid oma 2006. aasta esimesed punktid, viigistades Meistrite Liiga kohta püüdva pealinna meeskonna Hertha Berliniga. Viik teeniti hea kokkumänguga ning Hertha poolkaitsjad Kevin Boateng ja Yildiray Bastürk mängisid sama hästi kui Michael Ballack ja Sebastian Deisler.

Kui 15 minutit oli mängitud, lennutas Deisler vabalöögi Martin Demichelise pea peale, ent Gerhard Tremmel suutis löögi üle otsajoone lükata. Ballackil oli samuti hea võimalus meeskonna juhtima viimiseks. Ismaelilt söödu saanuna proovis ta palli tõsta üle vastu tuleva väravavahi. See plaan ka õnnestus, ent pall maandus valel pool võrku. Pealinlased pidid ootama pea pool tundi, enne kui said võimaluse väravaks. Basturk lõikas ilusasti vasakult äärelt läbi ja testis Oliver Kahni valmidust terava nurga alt, kuid raudvara suutis löögi latti tõrjuda.

Teisel poolajal püüdis kodumeeskond oma võtta, kuid mida ei tulnud, oli värav. Arne Friedrichi lajatatud pealelöögi suutis Kahn kindlalt tõrjuda. Seejärel võeti välja kahvatult esinenud Roy Makaay, kelle asemel tuli mängu noor peruulane Jose Guerrero. Juba esimesel katsel lõi ta palli napilt väravast mööda. Aasia parim mängija Ali Karimi asendas Deislerit. Mõne hetke pärast lendas tema löök juba posti. Siiski ei suutnud mängijad skoori avada ja Bayerni sajaprotsendiline seeria aastal 2006 katkes.

Kaiserslauten – 1. FC Köln 2:2 (1:1)
44. (pen) Sanogo, 77. Schonheim – 34., 75. Streller

Külalised Kölnist alustasid esimest poolaega paremini, ent ei suutnud esialgu väravat leida. 34. minutil sai sellega Dimitrios Grammozise söödust hakkama Marco Streller. Enne vaheaega suutsid aga võõrustajad viigistada. Lukas Sinkiewicz mängis palli karistusalas käega ja sellele järgnenud penalti lõi sisse Boubacar Sanogo.

Teise poolaja alguses käis pall korra ka Kölni väravapostis. Ervin Skela löök põrkas vastu Sinkiewiczit ja sealt posti, kust see oma väljakupoolelt minema löödi. Köln läks taas juhtima ilusa väravaga. Lukas Podolski ja Strelleri seinamängu tulemusena lõi nahkkera väravavahist Jürgen Machost mööda Streller. Kuid nad ei suutnud oma edu hoida ning Jon Inge Hoilandi tsenderduse järel pommitas värava Fabian Schonheim.

Mainz 05 – Arminia Bielefeld 1:1 (0:0)
50. (pen) Zidan – 57. Boakye

Külalised Bielefeldist raiskasid ära mitu suurepärast võimalust ja pidid seetõttu Mainziga punktid poolitama.

Esimesel poolajal ei olnud kummalgi meeskonnal selgeid väravavõimalusi. Piirduti vaid kauglöökidega. Mainz avas skoori 50. minutil. Bielefeldi kaitsja Marcio Borges oli karistusalas maha niitnud hea triblinguga sinna jõudnud Michael Thurki. Egiptimaa mängija Mohamed Zidan lõi rahulikult 11-meetri karistuslöögi väravasse.

Bielefeld, kelle ridadest puudusid tähtsad ründajad Sibusiso Zuma ja Fatmir Vata, suutis siiski ka võõrustajatele survet avaldada. Parim kasutamata võimalus langes kreeklasele Ioannis Amanatidisele, kelle katse pall väravavahist üle tõsta maandus võrgu peale.

Isaac Boakye suutis 57. minutil pärast segadust nurgalöögijärgses olukorras palli vastaste väravasse toimetada. 85. minutil mängiti vabaks kaitsja Heiko Westermann, kes suutis heast kohast palli taevastesse kõrgustesse saata. Lisaajal suutis Artur Wischniarek palli tühjast väravast mööda lüüa.

Bayer Leverkusen – WfL Wolfsburg 4:0 (1:0)
44. Berbatov, 55. Barnetta, 71. Schneider, 75. Madouni

Vapustava esitusega teisel poolajal suutis madalseisus vaevlev Leverkuseni Bayer teenida kodus purustava 4:0 võidu Wolfsburgi meeskonna üle. Võiduga lõi meeskond lahti ukse UEFA karikasarja pääsemiseks.

Mäng algas võrdsete võimalustega mõlema tiimi poolt. Pool tundi oli mängitud, kui Wolfsburgi Juan Carlos Menseguez proovis kauglöögi, mis vuhises napilt paremast postist mööda. Peale seda kuulus terve edasine mäng võõrustajatele. Bulgaarlase Dimitar Berbatovi rikošettlöök põrkas vastu Simon Jentzchi kaitstava värava posti. Meeskond suutis siiski vaheajaks eduseisu jõuda, kui Berbatov jõudis peale Voronini söötu Jentzchiga vastamisi. Noormees lükkas palli kindalalt võrku.

Teisest poolajast kulus vaid kümme minutit, kui Leverkuseni Tarnquillo Barnetta viis nad kaheväravalisse eduseisu. Mängu kindla parima värava lõi Bernd Schneider, kelle kaarjas karistuslöök lendas kenasti üle meestemüüri väravapostide vahele. Mängu lõpetas Tarnquilla tsenderdusest tulnud värav, mille lõi kaitsja Ahmed Madouni.

Borussia Mönchengladbach – Schalke 04 0:0

Schalke sai järjekordse tagasilöögi Bundesligas. Meeskond, kes loodab jõuda Meistrite Liigasse ka järgmisel hooajal viigistas head mängu näidanud MŽGladbachi Borussiaga.

Külalised mängisid ilma türklase Hamit Altintopita, kelle on ees 7- nädalane vigastuspaus. Läks vaja häbiväärset poolt tundi, enne kui kumbki meeskond tõelise väravavõimalusega maha sai. Schalke mängija Varela sai hea tsenderduse Rafinhalt ning kontrollis palli hästi, ent pöördelt virutatud löök lendas küljevõrku.

Teisel poolajal näitas samuti paremat minekut Schalke, kuid Ebbe Sandi juhtimisel ei suudetud väravat lüüa. Kasey Keller ei laskunud taanlasel lüüa oma liigahooaja kolmandat väravat, püüdes kindlalt ründaja pealöögi. MŽGladbach suutis viimaks ometi ärgata. Schalke kollkipper Frank Rost pidi end täies pikkuses välja sirutama, et tõrjuda Peer Kluge pommlööki. Viimane võimalus langes samuti Sandile, kuid endine Tottenhami väravavaht Keller nurjas sellegi.

Hannover 96 – Hamburger SV 2:1 (0:0)
48. Zuraw, 72. Hashemian – 81. Barbarez

Hamburgi meeskonna halb kaotusteseeria põhjanaabrite Hannoveri üle jätkus. Sadamalinna meeskonnal pole õnnestunud Hannveri alistada viimases seitsmes omavahelises mängus.

Hamburg sai kõigepealt hea võimaluse avavärava löömiseks, kuid heast kohast karistuslöögi löönud iraanlane Mehdi Mahdavikia sihik oli täielikult paigast ära ning löök lendas mööda. 31. minutil lõi Sergej Barbarez vabalöögist tulnud palli napilt üle värava. Hannoveri Jonas Troest leidis karistusalas teise iraanlase Mehdi Mahdavikia, kuid ründaja lõi 12 meetri pealt üle värava.

3 minutit peale teise poolaja algust rõkkas staadion rõõmust. Dariusz Zuraw viis pealöögiga kodumeeskonna ette. Sama mees oleks mõned minutid hiljem seisu kahekordistanud, ent tema löök lendas väravast mööda. 18 minutit enne mängu lõppu tundus, et Hannover on mängu võitmas. Jiri Stanjeri ja Chavdar Yankovi koostöö viis löögile Mahdavikia, kes lõi seisuks 2:0. 9 minutit hiljem suutis barbarez ühe värava tagasi lüüa, kuid enamaks polnud Bayern Müncheni konkurendid võimelised.

Nürnberg – Eintracht Frankfurt 0:1
43. Amanatidis

Frankfurt teenis auga välja oma teise võidu Nürnbergi üle sel hooajal. See surus kodumeeskonna juba ühe jalaga 2. Bundesligasse.

Võõrustajad alustasid mängu teravamalt. Eelnevalt oli meeskona olnud kaotuseta järjest 5 mängu. Marek Nikl lennutas palli üle värava karistusala joone pealt. Oma õnne proovis ka Jan Polak, kuid tema löök tõrjuti Oka Nikolovi poolt. Külalised said ka oma mängu tööle ja rohkem hakkas pall käima Nürnbergi väljakupoolel. 43. minutil lõi oma hooaja kuuenda värava meeskonna top-scorer kreeklane Ioannis Amanatidis. Sööduandjaks märgiti Alexander Meyer. Teisel poolajal päästis Nikolovi otsusekindel tegutsemine Eintrachti naha. Mees tõrjus nii Sven Mulleri kui ka Jermaine Jonesi ja markus Schrothi üritused. Rohkem väravaid ei löödud ja Eintravht Frankfurt tõusis tabelis pügala võrra.

VfB Stuttgart – Werder Bremen 0:0

Werder Bremen magas maha hea võimaluse jõudmaks järgi Müncheni Bayernile, kes samuti viigistas. Initsiatiiv oli nende käes, kuigi korra käis ka pall nende võrgus.

20 mängust 12 viiki saanud Stuttgart sai esimese võimaluse väravaks, kuid Andreas Hinkeli triblingule järgnenud löök lendas üle värava. Nelson Haedo Valdezi löök tõrjuti Timo Hildebrandi poolt ja järgnenud olukorras lõi Thomas Hitzlsperger palli tühjat väravast üle.

Ka teisel poolajal päästis Hildebrandi tegutsemine Stuttgartile punkti. Tõsine draama arenes mängu lisaajal, kui kapten Zvonimir Soldo suunas palli peaga väravasse. Kohtunik väitis, et mees oli lükanud teda katvat kaitsjat, ent kordus näitas, et puude oli olnud väga pisike.