Bayern võttis Bundesligas raske võidu (6)

Saksamaa Bundesliga 13. voorus oli valitsev meister Müncheni Bayern taaskord hädas, kui Arminia Bielefeldi alistamiseks läks neil vaja kahte hilist väravat.

Arminia Bielefeld - München Bayern 1:2 (0:0)
60. Boakye – 82., 90. Pizarro

Mitte väga kindlat mängu näidanud Bayern sai napi võidu Arminia Bielefeldi üle. Esimesel poolajal oli mõlemal meeskonnal võimalusi juhtima minna. Samuti oleks Bielefeld hea õnne korral saanud penalti, kui kahtlases olukorras appelleerisid mängijad selle üle, et vastaste väravavaht Kahn tõmbas nende ründaja Zuma pikali. 60. minutil tõi Zuma-Boakye ründeduo vilja, kui värava lõi Zuma. Kahn pidi seejärel tegema imetõrje, et tõrjuda järjekordset Zuma lööki.

Viimase kümne minuti jooksul suutis liimist lahti olev Bayern siiski lüüa kaks väravat, mille mõlema autoriks peruulane Claudio Pizarro. Pärast Paolo Guerrero head söötu sooritas Pizarro madala löögi väravale ja puurivahil ei olnud enam midagi teha. Mängu teisel üleminutil lõi peale Guerrero, kell tõrjutud löök lendas täpselt Pizarro jalale, kel ei olnud enam raskusi selle väravasse toimetamisega.

Dortmund Borussia – Hertha Berlin 2:0 (2:0)
39., 45. Smolarek

Selle hooaja üks suurimatest üllatajatest Poola koondise noor ründaja Smolarek lõi selles mängus 2 väravat, tõstes oma väravasaagi sel hooajal Bundesligas juba 11-nele. Esimese kahekümne minuti jooksul suutis Dortmund kõik Berliini meeskonna rünnakud neutraliseerida, kuid poolaja teisel poolel tekkis neil mõningaid raskusi, kui väravavaht Weidenfeller suutis näpuotstega tõrjuda Marco Pantelici löögi.

Dortmund reageeris kiirelt ja uuesti mängiti ilusat mängu. See tõi edu 39. minutil, kui poolakas lõi oma mängu esimese värava. Sama mees oli uuesti aktsioonis 45. minutill, kui lõi peaga väravasse Tomas Rosicky karistuslöögi. Pealinna meeskond üritas uuesti oma mängu käima saada, kuid tulutult.

Borussia M̦nchengladbach РBayer Leverkusen 1:1 (1:1)
14. Polanski – 5. Rolfes

Borussia MG-l oli vahetusmeestepingil istumas ka Giovane Elber, kes eelmise nädala sõprusmängus oli löönud kübaratriki.. Meeskond oli viimasest kuuest kodumängust võitnud 4, kuid siiski alustati mängu halvasti. Külalised läksid juhtima juba viiendal minutil, kui halvasti puhtaks löödud nurgalöögi järel lõi palli võrku Simon Rolfes. 9 minutit hiljem lõi kavala värava Eugen Polanski, kes pettis väravavahi Jörg Butti ära, lüües palli võrku Roque Juniori jalge vahelt.

Väravast innustatuna hakkas kodumeeskond maruliselt ründama, kuid Neuville lõi üle värava ja Butt tõrjus Polanski hea löögi. Ka vastaste väravavaht Kasey Keller tegi hea mängu, tõrjudes hiljem 2 Voronini lööki. Mängu kõige parem kasutamata väravavõimalus avanes Bernd Schneideril, kelle karistuslöök leidis tee vastu väravaposti.

1.FC K̦ln РSchalke 04 2:2 (0:1:)
47. Benschneider, 57. Epstein – 23. Kuranyi, 86. Sand

Schalkel oli hea võimalus 21. minutil mängu juhtima minna, kuid Lincolnil ei õnnestunud üle trumbata vastaste väravavahti Wesselsit. 2 minutit hiljem saadi kirja esimene värav, kui Poulsenilt söödu saanud Kuranyi mängis mööda ühest kaitsjast, enne kui palli võrku saatis. Kena mängu teinud Wessels ei lasknud aga külalistel suuremalt juhtima minna, tõrjudes Krstajici pealöögi.

Teise poolaja teisel minutil maandus Epsteini karistuslöögist pall otse Benschneideri jalal, kes tegi seisuks 1:1. Sööduandja vormistas teise värava enda nimele, lõigates vahelt Schalke väravavahi Cristofer Heimerothi halva söödu. 64. minutil tuli Sören Larseni asemel mängu teine taanlane Ebbe Sand, kes 20 minutit hiljem päästis Schalkele viigipunkti. Ründaja lõi peaga kahe posti vahele Gerald Asamoah tsenderduse.

Kaiserslauten – FC Nürnberg 1:3 (1:1)
18. Blank – 15. Banovic, 78. Muller, 83. Saenko

Nürnberg tegi koos uue treeneriga hooajale hea jätku, samas kui Kaiserslauten jäi peale seda mängu ilma nii presidendist kui ka peatreenerist. Külalised said rõõmustada juba 15. minutil, kui ilusa karistuslöögi keerutas väravanurka Ivica Banovic. Samas said kohe ka kodumeeskonna fännid juubeldada, kui kolme minuti pärast lõi Thomas Riedli tsenderdusest värava Stefan Blank.

Halil Altintop oleks peaaegu skoorinud, kuid lõi palli napilt valele poole posti. Kaiserslauteni ründaja Sanago tegi oma meeskonnale karuteene, lüües palli halvasti puhtaks. See langes lihtsaks saagiks Mullerile, kes ei eksinud. 5 minutit hiljem kindlustas Nürnberg võidu, kui vahetusmees Saenko mängis üle vastaste väravavahi.

Mainz – Frankfurt Eintracht: 2:2 (0:2)
73. Noveski, 90. Ruman Р3., 6. (m̵lemad ov) Noveski

Selles mängus tegi huvitava kübaratriki Mainzi makedoonlasest kaitsja Nikolce Noveski, kes sai kõigepealt hakkama 2 omaväravaga ning hiljem aitas oma meeskonnal kaotusseisust tagasi tulla, lüües oma meeskonna esimese värava. Kõik algas Eintrachtile hästi juba kolmandal minutil, kui Noveski kobistas rinnaga väravasse nurgalöögi.

Veel 3 minutit ja sama mängija suurendas oma väravaarvet, lüües väravasse vastaste antud tsenderduse. 73. minutil lõi ta lõpuks ka ühe sellise värava, mille üle meeskonnakaaslased õnnelikud olid. Tabamus sündis Antonio Da Silva karistuslöögi järel pealöögist. Egiptuse koondislane andis lisaajal Rumanile hea söödi, mida aga too ei suutnud kasutamata jätta ja nii jäigi derbi viiki.

Teised mängud:

Hamburg SV - Duisburg 2:0
Väravad: 38. Barbarez, 44. Lauth

Stuttgart - Hannover 2:2
Väravad: 10., 59. Tomasson - 57. Hashemian, 70. Yankov

Werder Bermen - Wolfsburg 6:1
Väravad: 5. Baumann, 43., 52. Borowski, 60., 84. Klose, 72. Naldo - 57. Klimowicz