Belgia taoti koduväljakul mutta (22)

Meeskond sai korraliku emotsioonisüsti. Foto: Timo KikasMM-valiksükli viimases kohtumises võttis Eesti koondis Belgialt 2:0 võidu ning ohtralt enesekindlust järgmisteks mängudeks.

Sinisärgid viis 30. minutil juhtima keskkaitsja kapten Raio Piiroja, kes mänguvahendi peaga vastaste puuriluku seljataha toimetas, ning kohtumise lõppseisu vormistas teisel poolajal Konstantin Vassiljev.

"Ma ei arva, et mehed Bosnia vastu alla oma võimete mängisid. Meie asi on vältida neid rumalaid vigu ja täna see õnnestus," sõnas Eesti koondise peatreener Tarmo Rüütli.

Vassiljevi värav sündis kiirest vasturünnakust, kui Dmitri Kruglov tsenderdas palli vasakult äärelt karistusalasse ning kaitsjate poolt maha magatud poolkaitsja saatis palli tagumise posti kõrvale.

Piiroja ohtlik nii enda kui vastaste kastis

Eelmise MM-valikmängu Bosnia ja Hertsegoviina vastu vahele jätnud Eesti koondise kapten Raio Piiroja viis sinisärgid juba avapoolajal Belgia vastu 1:0 juhtima.

Piiroja sai "pea valgeks" 30. minutil, kui saatis palli nurgalöögijärgses olukorras Konstantin Vassiljevi tsenderdusest Logan Bailly selja taha.

Fredrikstadi mängija oli eelnevalt lähedal ka omaväravale, kuid Sergei Pareiko suutis eestlased päästa, lüües mänguvahendi suisa väravajoonelt minema.

"Piiroja tänane mäng oli ikka pehmelt öeldes mehetegu. Tema kirglikkus ja tahe on meeskonnale väga olulised - ta tuli ja andis endast kõik, mis ta suutis," kiitis Rüütli tänase mängu üht kangelast, kes kohtumise 62. minutil välja vahetati.

Suurepärased võimalused

Kohtumine algas Eesti koondise võimaluste seeriaga. Esimese šansina saatis Vassiljev palli vasakult äärelt teenitud karistuslöögist latti.

Seejärel pääses vastaste kaitseliinist läbi Kaimar Saag, kuid tema vasaku jalaga otse õhust tehtud löök läks mööda. Väravale ei saanud pihta ka lahtimängitud karistuslöögi järel pommi teele saatnud Martin Vunk - ka tema üritus möödus väravast paari meetri kauguselt.

Belglaste ridades näitas särtsakat mängu terava vasaku jalaga Roland Lamah. Üks parimaid võimalusi avanes aga karistuslöögist Daniel van Buytenil - Bayerni mängija lõi aga mööda ning lõhkus väravaluku asemel hoopis ühe A. Le Coq Arena istme seljatoe.

Belgia surve tugevneb

Teine poolaeg möödus algusest peale vastaste domineerimisel ning nii mitmelgi korral võisid eestlased õnnejumalannat tänada, et suutsid napilt vastaste pealelöökidele ette jääda.

Sellest hoolimata suudeti ka teise kolmveerandtunni keskel võrku sahistada, kui eelnevalt kirjeldatud kombinatsiooni tulemusel skooris Konstantin Vassiljev.

"See oli ilus kiirrünnak ja ei jäänudki muud varianti, kui pall sisse lüüa," kirjeldas väravaautor oma suurepärast sooritust.

Kohtumise lõpupoole tekitas kaitseliinile väheke probleeme Belgia vahetusmees Tom De Sutter, kuid jalale haiget teinud Raio Piirojat asendanud Igor Morozov suutis kiiresti kaitsepartneritega ühele lainele saada ning kõik ohud elimineerida, tuues Eestile kaaluka võidu.

"Selge see, et kui meid panna mängima 10-mängulist seeriat, siis võib-olla kaks võitu õnnestub ära võtta. Vastane oli tugev ja meie pidime oma mängu ehitama vastumängu peale. Samas ei saa jalgpallis ka ilma õnneta hakkama."

"Täna andis iga mängija endast 100%, olime neil kõvasti seljas ja ise realiseerisime oma võimalused ära," võttis Enar Jääger kohtumise kokku.