Bergamo Alpid jäid Liverpooli jaoks ületamatuks, Roma renessanss jätkus punasest hoolimata (2)

Jürgen Kloppi viimane hooaeg Liverpooli treenerina ähvardab lõppeda õnnetult. Foto: Scanpix / EPA / MICHELE MARAVIGLIA

Euroopa liiga poolfinaalidesse jõudsid kaks Itaalia klubi, Saksamaa meistritiitli kindlustanud Leverkuseni Bayer ja prantslaste Marseille, kuid mõlemad Inglismaa esindajad langesid veerandfinaalis konkurentsist.

AS Roma omas AC Milani võõrustades juba avamängust 1:0 edu, aga pani oma üleoleku ka kodus muljetavaldavalt maksvusele. Milanos ainsa värava löönud keskkaitsja Gianluca Mancini avas ka nüüd skoori, olles Lorenzo Pellegrini postitabamuse järel esimesena jaol ja kõksates palli tühja võrku.

Milani poolelt tabas Ruben Loftus-Cheek 20. minutil latti, kuid mõned minutid hiljem tuli Roma jälle teravalt vastu ning Paulo Dybala keerutas Romelu Lukaku eeltöö järel täpse löögi tagumise posti kõrvale.

Roma olukord muutus keerulisemaks, kui esmalt tuli Lukaku vigastuse tõttu välja vahetada ning seejärel teenis Zeki Celik juba pooltunni järel otse punase kaardi, mistõttu tuli vahetusse ohverdada ka teine ründetäht Dybala. Vaatamata tund aega kümnekesi mängimisele tuli Roma kolmeväravalise edu kaitsmisega kenasti toime, olgugi et Matteo Gabbia lõi lõpu eel ühe tagasi.

Algselt hooaja lõpuni Roma tüüri juurde toodud Daniele De Rossi on teinud võimsat tööd ning teenis hiljuti välja püsiva lepingu. De Rossi saabus jaanuaris just pärast seda, kui Jose Mourinho juhtimisel kaotati 1:3 Milanile ja see osutus viimaseks piisaks klubijuhtide kannatuste karikas. Sealt alates on Roma kerkinud Serie A-s mühinal, võites 11 liigamängust 8 ja kaotades üheainsa, ning löönud Euroopa liigas konkurentsist välja nii Feyenoordi, Brightoni kui ka nüüd Milani.

Kodumängu 0:3 kaotuse järel ootas Liverpooli Bergamos suur mägi, mille ületamine näis aga igati reaalne, kui nad kohe kordusmängu alguses penalti teenisid ja Mohamed Salah selle ka realiseeris. Atalanta sai ülejäänud eduseisu kaitsmisega siiski edukalt hakkama ning teisel poolajal olid hoopis itaallased ise skoori kasvatamisele lähemal.

Veebruaris võidetud liigakarikafinaal Chelsea vastu kipub seega jääma ainsaks karikaks, mille Jürgen Klopp oma viimasel hooajal Liverpooli treenerina võidab. FA karikasarjas jäid nad alla Manchester Unitedile ning Premier League'is loovutati juhtohjad Manchester Cityle.

Avamängus Leverkuseni Bayerit külastades tugeva surve alla jäänud ja 0:2 kaotusega koju pääsenud West Ham näitas Londonis hoopis teist nägu. Michail Antonio koksas 13. minutil Jarrod Boweni tsenderduse peaga väravasse ja avapoolaja lõpuosas jättis Bowen ise ühe suurepärase šansi kasutamata.

Teisel poolajal õnnestus Leverkusenil siiski mitte ainult üldedust kinni hoida, aga ka lõpu eel Jeremie Frimpongi läbi viigistada. Niiviisi säilitasid Xabi Alonso hoolealused oma uskumatu seeria, püsides hooaja algusest peale kõikides sarjades ilma ainsagi kaotuseta.

Kodust 2:1 edu kaasa võtnud Benfica pidas Marseille surve all vastu kuni 79. minutini, mil Faris Moumbagna koksas Pierre-Emerick Aubameyangi tsenderduse viiekastijoonelt väravasse ja viis mängu lisaajale. Lisaajaks oli rohkem kütust paaki jäänud külalistel, kuid väravani ei jõudnud kumbki ja nii otsustati poolfinalist penaltiseerias, kus väljakuperemehed olid täpsemad.

Roma asub oma kolmandat järjestikust eurosarja finaalipääset püüdma duellis Leverkuseniga, Atalanta läheb vastamisi Marseille'ga.

7. pen. Mohamed Salah

Marseille - Benfica  1:0 (0:0; 1:0; 1:0)kahe mängu kokkuvõttes 2:2penaltiseerias võitis 4:2 Marseille