Bolton võttis suure võidu (täiendatud) (29)

17. vooru avamängus oli Manchester United kindlalt üle Aston Villa meeskonnast. Kehvast seisust tuli välja ka Wigan, kes suutis üle pika aja võita.

Aston Villa - Manchester United 0:2

Manchester Unitedi vahe Chelsea'ga kahanes kuuele punktile tänu Kuradite heale esitusele Villa Parkil. Kaheväravalise võidu Aston Villa üle vormistasid Ruud van Nistelrooy ning Wayne Rooney.

Ruud van Nistelrooy lähilöök viis Unitedi juba 9. minutil ette ning teise poolaja algul suurendas Wayne Rooney külaliste edu kaheväravaliseks. Hea eeltöö väravale tegi korealane Ji-Sung Park. Villa ohtlikuimaks olukorraks jäi Milan Baroši lattilöök.

Manchester United kohtub teisipäevases Liiga Karika mängus Aston Villa rivaali Birmingham Cityga. Mäng algab kell 21:45 EET.

Wigan - Charlton 3:0

Henri Camara hat-trick tõi Wiganile magusa 3:0 võidu. See oli Wiganile alles esimene võit nende viimase kuue mängu jooksul. Hooaega väga hästi alustanud Wigan loodab, et nad suudavad tagasi saada oma hea vormi ning oma tabeliseisu parandada.

Laticud alustasid domineerivamalt ning pärast kümneminutilist mängu viis Camara Wigani ette, suunates Lee McCullochi lattilöögi järel palli väravasse. Mike Pollitt tegi hea tõrje, tõrjudes Darren Benti löögi, mis jäigi esimesel poolajal Charltoni ainsaks võimaluseks. Teise poolaja alguses viis Camara kodumeeskonna kahe väravaga ette.Jubeda kaitsemänguga kinkis kodumeeskond Camarale veel kolmanda võimalusegi, mille ta ka realiseeris.

Teisipäeval võõrustab Wigan Liiga Karika mängus Boltonit, kes täna sai suure võidu Evertoni üle.

Everton - Bolton 0:4

Bolton hävitas Goodison Parkil ebakindla Evertoni 4:0. Muidu küllaltki kesiselt mänginud Evertoni lagunes viimase 15. minutiga täielikult ning lasi oma väravasse kolm palli.

Kevin Davies viis ilusa pealöögiga külalised 32. minutil ette, andes Sam Allardyce'i meestele loodetud eduseisu. Mäng ärkas taas 75. minutil, kui karistusalas oli resultatiivne Stelios Giannakopoulos. Neli minutit hiljem kasvatas Gary Speed 11-meetri karistuslöögist Boltoni edu juba kolmeväravaliseks, pärast Nuno Valente viga Daviese vastu. Vaevalt minut hiljem oli Boltoni eduseis juba neljaväravaline, kui Giannakopoulos suurendas oma väravaarve kahele. Tema ilusa soolorünnakuga tõi Boltonile tähtsa võidu.

Fulham - Blackburn 2:1

Väravad Papa Bouba Diopilt ning Luis Boa Mortelt tõid Fulhamile tähtsa võidu, kuigi seda ohustasid Blackburni viimasel minutil tehtud ohtlikud rünnakud.

Fulham lõi täpselt poolaja lõpus värava, kui Boa Morte karistuslöögi lõi segaduses Blackburni kaitseliini vahelt väravasse Diop. Boa Morte tegi seejärel teise poolaja alguses seisuks 2:0, lüües efektselt palli Heidar Helgusoni tsenderdusest väravasse.

Zat Knighti viimase minuti omavärav andis Blackburnile lootust ning nad oleksid napilt ka viiginumbrid tabloole seadnud. Charltoni päästis sellest Mark Crossley, kes tõrjus ilusti Paul Dickovi pealelööki.

Fulham peab alles ülejärgmisel nädalal uue mängu, kus kohtutakse hetke tabeliliidrite Chelseaga.

Portsmouth - West Brom 1:0

Vahetusmees Svetoslav Todorov lõi teisel poolajal Portsmouthi võiduvärava. Tänu sellele sai Harry Redknapp oma esimesel mängul Fratton Parkil võidu.

Igava esimese poolaja tipphetkedeks olid West Bromi Nathan Ellingtoni pealelöök ning karistuslöök Lauren Robertilt. Pompey alustas teist poolaega paremini ning Todorov viis oma meeskonna ette, realiseerides Lomano Lua Lua tsenderduse. West Brom pusis kõvasti, et viigiväravat lüüa, aga seda nad ei suutnud

See võit lõpetas Portsmouth viiemängulise kaotusteseeria ning tõstis nad tabelis tagant poolt kolmandaks. Ülejärgmine nädal kohtutakse kodus West Hamiga.

West Ham - Newcastle 2:4

Michael Oweni hat-trick ning Alan Sheareri värav aitasid Newcastle'il võtta raske võit Upton Parkil.

Oweni ilus värava ees tegutsemine viis Newcastle'i ette juba pärast viie minutilist mängu. Seejärel lõi õnnetult Marlon Harewoodi tsenderdusest palli omaväravasse Nolberto Solano. Pealöök Owenilt taastas Magpie'de edu ning Sheareri värav viis nad koguni kahe väravaga ette. Siiski oli West Hamil veel veidi lootust, kui Harewood lõi sisse penalti , mis teeniti Shola Ameobi käega mängu eest karistusalas. Newcastle'ile kindlustas võidu Michael Owen, kes skooris selles mängu juba kolmandat korda.

Toon peab oma järgmise mängu ülejärgmise nädala esmaspäeval Liverpooli vastu.

Man City - Birmingham 4:1

Manchester City suur võit tekitas suurt muret nii Birminghami peatreenerile Steve Bruce'ile, kui ka Birminghami juhatusele.

David Sommeil skooris juba pärast 42 sekundi täis tiksumist ning 15. minuti penalti Joey Bartoni poolt andis Manchester Cityle kindla 2:0 eduseisu. Penalti põhjustas Siniste Nico Vaesen, kes kohtles karistusalas reeglite vastaselt Darius Vasselli. Antoine Sibierski suunas Bartoni karistuslöögist peaga palli väravasse, andes sellega Cityle kindla eduseisu poolajaks. Kodumeeskonna võidu vormistas ilusa löögiga Bradley Wright-Phillips. Jiri Jarosik suutis kuus minutit hiljem küll ühe tagasi lüüa, aga nende jaoks oli see juba liiga hilja. Teise värava süüdlane Nico Vaesen suutis veel enne mängu lõppu omale teise kollase kaardi teenida ning kohtunikul ei jäänud midagi üle, kui ta platsilt saata.

26. detsembril kohtub City JJB Stadiumil sealse Wiganiga.