Chelsea jätkab domineerivalt (3)

Nädalavahetusel peetud 9. vooru mängudes oli veidi üllatusi kui Arsenal ei suutnud üle olla West Bromwichist ning Newcastle pidi tunnistama Wigani üleolekut.

Chelsea endiselt kaotuseta

Laupäeval peetud kohtumises Stamford Bridgel suutis Chelsea meeskond tulla välja kaotusseisust ning tuua koju 5:1 võit. Trotterid suutsid meistreid esimesel poolajal hästi ohjeldada ning läksid poolajavileks platsilt seisuga 1:0. Väravalööjaks kreeklane Stelios Giannakopoulos. Jose Mourinho suutis aga oma mehi piisavalt motiveerida ning teisel poolajal suutsid ta käealused lüüa vastastele viis väravat. Väravad Didier Drogbalt, Frank Lampardilt ning Eidur Gudjohnsenilt suurendasid Chelsea võiduseeria juba üheksale mängule.

Liverpool kogus tabelisse kümnenda punkti

Djibril Cisse hiline värav tõi Punastele 1:0 võidu kümnemehelise Blackburni üle. Esimesel poolajal, täpsemalt siis 33. minutil sai Zura Khizanishvili punase kaardi, mis maksis ka külalistele kurvalt kätte. Prantslane Cisse suutis viisteist minutit enne mängu lõppu kodumeeskonnale eduseisu tuua. Liverpool sai oma hooaja teise võiduga tabelisse kümme punkti. Blackburn asub tabelis küll Liverpoolist ühe punktiga eespool, kuid liverpoolastel on kaks mängu varuks.

Kuradid taas võidukad

Väravad Wayne Rooneylt, Ruud van Nistelrooylt ning noorukilt Giuseppe Rossilt aitasid Unitedil võita Sunderlandi 3:1. Skoor ei peegelda siiski mängu täielikku käiku. Edwin Van der Sar pidi jälle hakkama saama imetõrjetega, et hoida oma meeskonna eduseisu.

Vaatamata Sunderlandi üllatavale pressingule suutis Rooney viia Kuradid mitte eriti teenitult väravaga ette. Rooney söödust sündis ka teine värav kui Ruud van Nistelrooy suutis palli väravavõrku saata. Stephen Elliotti värav andis aga Mustadele Kassidele lootust ning juba veidi hiljem pidi Van der Sar tegema supertõrje, et Anthony Le Tallec seisuks 2:2 ei teeks. Unitedi võidu kindlustas siiski väike itaallane Rossi lüües Unitedi kolmanda väikese abiga Gary Breenilt, kelle rikošetist pall võrku lendas.

Tottenham tabelis teine, Everton aga viimane

Tottenham suutis nädalavahetusel kindlalt üle olla Evertonist seisuga 2:0. Pealöögid Midolt ning Jermaine Jenaselt tõid Martin Joli poolele kolm punkti ning teise koha tabelis. Toffeed küll võitlesid südikalt, aga sellegi poolest ei suudetud mängust kolme punkti kätte saada. Eelmise aasta 4. meeskond asub nüüd tabeli kõige viimasel real.

Arsenali tiitlilootused veelgi väiksemad

Arsenali tiitlilootused kahanesid veelgi laupäeval, kui võõrsil ei suudetud üle olla West Bromwich Albionist kaotades mängu 2:1. Dennis Bergkampi 400. mäng klubi eest ei olnud selline nagu ta alati on olnud. Seekord ei olnud sellist sära Gunnersite mängus. Seda peegeldas ka tulemus. Chris Kirkland suutis oma mehi piisavalt joonelt juhatada, kui väravad Nwankwo Kanult ning Darren Carterilt tõstsid Albioni 15. kohale. Arsenali värava lõi Philippe Senderos, mis ei toonud aga Wengeri poolele kolme punkti, mis oleks neid veidikegi aidanud. Arsenalile pole see hooaeg hästi alanud, mida näitab ka tabel. Arsenal asub alles 8. kohal olles kahe punktiga maas Boltonist.

Wigan jätkab imelist algust

Wigan jätkas oma muinasjutulist algust võites ebakindla Newcastle'i väravaga Jason Robertsilt. Meeskond, kes astus juba südikalt vastu 1. vooru mängus Chelseale, suutis JJB Stadium'ilt lahkuda juba oma viienda võiduga kaheksast mängust.

Paul Jewelli mehed on suurepäraselt kohanenud Premiershipi kiire mängutempoga ning on tabelis juba neljandal kohal. Olles teinud teisel kohal olevast Tottenhamist ühe mängu vähem on Laticksitel teoreetiline võimalus ka teiseks tõusta. Roberts, kes tabas enne väravat ka vastaste väravaposti andis Wiganile eduseisu viis minutit enne poolajavilet. Teine poolaeg tõotas tulla veelgi intrigeerivam. Alan Sheareri löök väravale paistis olevat ületanud väravajoone vaatamata Leighton Baines'i puhtakslöögile. Äärekohtuniku arvates seda aga ei juhtunud. Viis minutit enne lõppu sai Lee McCulloch punase kaardi, mis tähendas, et Wigan peab veel viis minutit vastu pidama ning võit oleks nende. Seda nad ka nende õnneks suutsid. Newcastle pesitseb tabelis 13. kohal.

Birminghami derbyst lahkus võitjana Aston Villa

Aston Villa ülikehv algus Premiershipile tõi sedapuhku aga kaasa võidu, kui St Andrews'il alistati rivaal Birmingham City. Villa polnud võitnud ühtegi viimasest kuuest kohtumisest Cityga, kuid seekord suutis Villa peale jääda tänu Kevin Phillipsi 19. minuti väravale. See võit on Villale alles teine sel hooajal. Võit tõi nad välja relegatsioonialast kuhu aga City võib kukkuda.

Middlesborugh - Portsmouth 1:1

Yakubu Aiyegbeni oli vastakuti oma endise koduklubiga aidates Middlesbrough'l tuua koju ühe viigipunkti. Nigeerlase teise poolaja pealöök tõi Boro tagasi mängu kui Pompey oli Gary O'Neili löögist ennem ette läinud. Middlesbrough mängib nädala keskel UEFA Cupi kohtumise Grasshoppersiga samal ajal kui Portsmouth võtab järgmisel laupäeval Fratton Parkis vastu Charltoni.

Andy Cole tähistas oma sünnipäeva kahe väravaga

Andy Cole pidas laupäeval oma 34. sünnipäeva lüües päev hiljem West Hami võrku kaks, et tuua Manchester Cityle kolm punkti tabelisse. Veteranpallur suutis lüüa väravad mõlemal poolajal. Mäng oli ülimalt põnev vaatamata asjaolule, et külalised suutsid vaid pakkuda värava Bobby Zamoralt. City on tabelis juba 4. kohal.

Esmaspäeval kohtuvad omavahel Charlton Athletic ning Fulham.