Eesti alistus Soomele viimase hetke väravast (0)

Sappineni väravast täna punktiks ei piisanud. Foto: Gertrud AlatareTäna Peteburis peetaval Kubok Sodružestval esimese mängu pidanud Eesti U-21 koondis pidi kohe avakohtumises tunnistama valusat kaotust, kui üleminutite väravast alistuti minimaalselt Soomele.

Esimene kolmveerandtund kahe naabri heitluses möödus võrdlemisi rahulikult, kus kergelt domineerinud Soome paaril korral kaugemalt Matvei Igoneni testis.

Infoneti puurilukk oli aga joonel kindel ning kindlate püüetega suutis ta Soome ohu varakult kustutada. Samuti näitas vasakul äärel aktiivsust üles Levadia mees Jere Aallikko, kuid ka tema ääres suutis Andre Paju ohtlikumad käigud kinni panna.

Paraku ei õnnestunud ka peamiselt vasturünnakutest ja äärelt tsenderdustega väravat jahtinud Martin Reimi hoolealustel Soome puurivahti üle mängida ning seega mindigi riietusruumi 0:0 viigiseisul.

Teise poolaja tormiline algus

Teisel poolajal pakkusid meeskonnad juba hoopis lahtisemat jalgpalli ning kuue minuti möödudes tõi avatum mängupilt ka tulemuse. 51. minutil murdis Pavel Marinilt söödu saanud Rauno Sappinen ligi 30 meetrilt soomlaste trahvikasti ning seal Otso Virtaneniga silmitsi olles Flora mees ei vääratanud - tugev löök ettenurka maandus võrgus ning Eesti 1:0 eduseis oli tõsiasi!

Üleliia kaua aga eestlased juhtohjadest kinni ei hoidnud. Juba kolm minutit hiljem lendas soomlaste nurgalöök läbi meestesumma tahanurka ning sinna sööstnud Dani Hatakka oivalist võimalust kasutamata ei jätnud - regulaarselt Veikkausliigas mänguaega teeniva kaitsja pealöök mõnelt meetrilt maandus omakorda Matvei Igoneni võrgus ning tabloole tuli kirjutada numbrid 1:1.

Hiljuti A-koondisegi lõhna nuusutanud Igonen Eestit punktile tõrjuda ei suutnud. Foto: Raul OjassaarIgoneni tõrjed hoiavad vee peal

Löödud väravast indu saanud põhjanaabrid jätkasid aktiivset ründetegevust ka järgnevad kümme minutit. Eesti noorte õnneks oli mees omal kohal Matvei Igonen, kes õigeaegse väljajooksuga palli vastase ründaja eest puhastas. Peagi pidi Infoneti noor kindamees taaskord oma võimeid näitama, kui kastis mängis end löögile Rootsi kõrgliigas palliv Simon Skrabb. Kuigi väiksekasvulise poolkaitsja löök nurka oli tugev ja täpne, siis suutis 18-aastane Igonen kiire refkeksiga palli pareerida ning see tähendas, et viigiseis tablool jäi muutumata.

Tiheda mängugraafikuga turniirile omaselt tegid mõlemad pooled ka arvukalt vahetusi ning kuna selle tulemusena mängupilt mõnevõrra taas vaibus, siis tundus, et kindlaid väravavõimalusi kumbki pool enam üleliia ei tekita. Lõpu lähenedes põhjanaabrite surve aga kergelt suurenes ning teisel üleminutil paraku Soome ka Dani Hatakka kaudu palli Igoneni selja taha saatis - see tähendas, et viimase hetkega suutis Soome siiski suure sammu edasipääsu poole teha ning eestlased peavad lootma jääma järgmistele päevadele.

Kuna kaheksa parema hulka pääsevad gruppide kaks edukamat ning lisaks kaks paremat kolmanda koha saanud meeskonda, siis omab Eesti hoolimata kaotusest veel täiesti reaalset võimalust murda play-offi. Eesti noorte jaoks jätkub turniir juba homme, kui meie aja järgi kell 18.00 minnakse vastamisi Valgevene eakaaslastega. Alagrupiturniiri lõpetuseks kohtutakse esmaspäeval Türkmenistaniga.