Eesti neidude koondis jäi avapoolajal vähemusse, kuid teenis viieväravalise võidu (lisatud tipphetked!) (0)

Dajana Smirnova. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Eesti neidude U17 koondis alustas Kasahstanis EM-valikgrupi mänge 5:0 võiduga Armeenia üle, kuigi jäi esimesel poolajal vähemusse.

Iluväravaga skoori avanud Dajana Smirnova korjas 34. minutil 2:0 eduseisus oma teise kollase kaardi, mis tähendas kokku punast. Mõlemad hoiatused sai ta vastasele sisselibistamise eest, neist esimese iseenda pallikaotuse järel oma väljakupoolel ning teise vastaste platsipoolel.

Lisaks Smirnovale, kes triblas 20. minutil kahe armeenlanna vahelt läbi ja saatis kauglöögi lati alla, lõid värava ka Nicole Kelli, Anna-Liisa Heide, Annemarii Tamm ja kapten Loviise Männiste. Lõppseis oli tablool 61. minutiks.

EM-valikturniiril koondise peatreeneri ülesandeid täitev Deniss Samoilov ütles pärast kohtumist jalgpall.ee-le, et edu taga on hea ettevalmistus ja mängijate õige häälestatus. "Keskendusime enda tugevustele ja olime kaitses konkreetsed. Punane kaart oli võib-olla segavaks faktoriks, aga tüdrukud tulid olukorraga hästi toime - nad suutsid mängus sees püsida ja võistkonnana hästi mängida. Kordagi ei tekkinud ka sellist paanikamomenti, sest vastane ei tulnud nii julgelt pressima, kui me arvasime. Küll aga andis see meile võimaluse teisel poolajal nad juba teadlikult madalamalt vastu võtta," rääkis Samoilov.

Eemaldamine annab Smirnovale puhkepäeva tema sünnipäevaks 21. märtsil, kui Eesti mängib Kasahstaniga. Kolm päeva hiljem on vastaseks Bosnia ja Hertsegoviina. Bosnialannad alistasid avavoorus Kasahstani 3:1.

Alagrupivõitjad ning parim teise koha naiskond pääsevad hooaja 2024/25 võistlussarja esimeseks ringiks A-tugevusgruppi.

Armeenia - Eesti  0:5 (0:3)
20. Dajana Smirnova, 33. Nicole Kelli, 45+5. Anna-Liisa Heide, 57. Annemarii Tamm, 61. Loviise Männiste

Hoiatused: 10., 34. Dajana Smirnova - 28. Knarik Baghdasarjan, 63. Mariia Vartanian, 77. Marianna Vardanjan
Eemaldamine: 34. Dajana Smirnova
Peakohtunik: Elena Gobjila (Moldova)
Abikohtunikud: Valentina Zop (Moldova), Dinara Idrisova (Kasahstan)
Neljas kohtunik: Sajat Karabajev (Kasahstan)

Armeenia: Lilit Babajan (66. Violeta Musahanjan), Sofi Mherjan, Ani Ohanjan, Knarik Baghdasarjan, Mane Aslanjan (36. Ani Vardazarjan), Marianna Vardanjan, Karine Mkrtšjan, Armine Vardanjan, Viktorja Hakobjan (55. Ani Tadevosjan), Mariia Vartanian, Nare Metsojan (34. Gohar Avetisjan).
Vahetusest: Violeta Musahanjan, Lilit Garabet, Ani Vardazarjan, Elen Mkrtšjan, Gohar Avetisjan, Ani Tadevosjan, Arevik Hambardzumjan, Zaruhi Hatšatrjan.

Eesti: Merit Lelov, Anna-Liisa Heide (78. Rebeka Nora Jürgens), Anni Iiris Ilisson, Arina Tarassova, Kertu Mugu (46. Isabella-Sofia Scotti), Loviise Männiste (78. Anastasija Južaninova), Dajana Smirnova, Nicole Kelli, Karmen Vapper, Annamarii Tamm (62. Darja Uzjukina), Darina Kudjavnina (46. Liis Getter Saar).
Varus: Melani Lisandra Kõrran, Alesja Kiuru, Liis Getter Saar, Darja Uzjukina, Isabella-Sofia Scotti, Rebeka Nora Jürgens, Anastassia Pikkov, Anastasija Južaninova, Jelizaveta Južaninova.