Ettevõtete turniiril võidutses Mootoripood, Soccernet.ee jäi poolfinaalist napilt välja (0)

Mootoripood võitis ettevõtete turniiri. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Aastalõputurniiri raames teist korda toimunud ettevõtete võistluse pani kinni Mootoripood.

Tiitlikaitsja Sportradar OÜ sai B-grupist poolfinaali teise koha omanikuna, kui tabelisse kirjutati kolm võitu ja ühe kaotuse, mis võeti esikohal lõpetanud Harju Kinnisvaralt. Poolfinaalis läksid nad silmitsi vastavalt Mootoripoe ja LHV-ga. Mõlemad poolfinaalid olid väravaterohked - esimeses vastasseisus läks vaja ka penaltiseeriat, milles Mootoripood Sportradarist parem oli, teises tuli Harju Kinnisvara välja 0:2 kaotusseisust, alistades LHV 3:2.

Kolmanda koha mängus piisas vaid Ats Klemmeri täpsest löögist ning LHV jättis tiitlikaitsja tänavu poodiumita.

Tulist finaalmatši asus juhtima endise Premium liiga mängija Andre Järva juhitud Harju Kinnisvara, ent siis rebis Mootoripood kiirelt 3:1 ette. Kinnisvaraeksperdid ei lehvitanud seepeale valget lippu, vaid lisasid ühe käigu juurde - ligi poole minutiga löödi vastastele kaks väravat tagasi ja seis oli 3:3 viigis. Kohtumise viimasel minutil olid punasärkide poolt täpsed Hugo Heinamaa ja Mart Laidmäe, millele Jaagup Luhakooder jõudis veel ühega tabamusega vastata, ent 5:4 võiduga rändas karikas siiski Mootoripoele.

Turniiri parimaks mängijaks valiti Harju Kinnisvara pallur Ken Nool. Parimaks väravavahiks tunnistati LHV-sse kuulunud Henri Adams ja enim väravaid kõmmutas Mootoripoe mängija Ralf Jaffa Friedemann.

Mootoripoe koosseis: Riho Pill, Rasmus Roosileht, Patrick Karemäe, Carl Henrik Kristofer Maidla, Reno Kirill Voivoda, Marcos Mõrd, Marttin Lehiste, Mart Laidmäe, Ralf Jaffa Friedemann, Ian Egert Raitma, Hugo Heinamaa, Armin Loorits, Alex Roosalu, Riko Smirnov, Hugo Georg Kalaus.

Soccernet.ee koosseis ettevõtete turniiril. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Soccernet.ee mullusest parem esitus

Soccernet.ee vapper toimetus tegi eelmise aasta turniiriga võrreldes suure arenguhüppe, sest alagrupiturniiril saadi mulluse ühe punkti asemel hoopis kuus silma, mis tekitas lootuse poolfinaali pääsemiseks. Siiski tuli jalgpalliajakirjanikel leppida viieliikmelise grupi kolmanda kohaga, sest Mootoripoel oli kirjas kümme ning LHV-l seitse punkti, mis viisid need kaks ettevõtet edasi poolfinaali.

Just kahelt edasipääsejalt need saatuslikud punktikaotused tulidki, kui LHV-lt saadi kirja suureskooriline 0:5 alistus, siis Mootoripoele jäädi alla 0:3.

Võidurõõmu tundsid soccernetlased üle ühe kohtumise. Turniiri esimeses mängus pisteti 2:0 seisuga kotti Coolbet, kui Mikk Hendrik Kelderi kavala söödu järel pani Laura Jaansen vastaste väravavõrgu sahisema juba esimesel minutil. Resultatiivse passi andnud Kelder vormistas kauni soolo järel kaheväravalise võidu.

Ka Ramirendil polnud võimalik ajakirjanike oskuste eest peitu pugeda. Ühe minutiga oli seis 2:0 Soccerneti kasuks. Avatabamuse puhul röövis Kevin Krünvald keskväljal palli omale ning andis selle Kris Ilvesele, kes virutas kera 11. sekundil paremasse alla nurka. Teisel kollil aitasid sündida värava kõrval seisnud reklaamtahvlid, mille Kelder targalt ära kasutas ning palli võrku toimetas. Lõpuvile kõlades oli tablool 2:1.

Soccernet.ee koosseis turniiril: Kevin Krünvald, Laura Jaansen, Martti Kallas, Otto Kase, Mikk Hendrik Kelder, Ivar Lepik, Jana Pipar, Kristjan Remmelkoor, Veiko Valdna, Kris Ilves.