Flora alistas Viljandi ja kindlustas tiitli (galerii!) (4)

Otsustavaks saanud 19. vooru järelepeetud kohtumine ei tulnud Florale lihtsalt, sest Viljandi seisis südilt kaitses ning esimese väravani jõuti alles pool tundi enne lõppu.

Florakate sangariks tõusis lõpuks vahetusmees Hannes Anier, kes esmalt põhimõtteliselt oma esimese pallipuutega skoori avas ning hiljem ka lõppskoori vormistas. Ühe värava lisasid Valeri Minkenen ja Markus Jürgenson.

Viljandi alustab vapralt

Mängu algus möödus võrdlemisi närviliselt - vahelduva eduga ründasid mõlemad meeskonnad, kuid üha enam jäi pall mulkide värava lähistele. Korra jõudsid florakad ka rõõmustada, kuid Geir Andre Herremi peaga löödud värav tühistati suluseisu tõttu.

Teise hea võimaluse tekitas Flora poolaja keskel, kui Mikk Sillaste vea järel keerutas ingerlane Valeri Minkenen trahvilöögi Alan Ventseli kaitstava värava põiklatti. Viljandlased näitasid poolaja lõpus selgeid väsimusmärke ning nende rünnakuüritused jäid järjest harvemaks.

"Flora oli meist füüsiliselt tunduvalt üle," sõnas mängu järel Viljandi keskkaitsja Joel Indermitte. "Esimese poolaja suutsime taga nulli peal hoida, teisel poolajal aga panid nemad oma parema füüsise maksma."

Florakad saavad oma tahtmise

Teist kolmveerandtundi alustasid tiitlijahtijad isukalt - kohe avaminutil saatis läbisöödu saanud Sergei Mošnikov nahkkera värava küljevõrku. Kuigi olukorras tõusis ka suluseisulipp, oli koheselt selge, et võõrustajad midagi juhuse hooleks ei jäta.

Esimese ründelaine kannatas Viljandi kaitse aga taaskord ära ning kohati tundus, et võib korduda kevadise mängu stsenaarium, kus samade meeskondade vastasseis Lilleküla staadionil hoolimata Flora suurest survest 0:0 viigiga lõppes. "Vahepeal tundus tõesti, et läheb nii, nagu kevadel," tõdes Indermitte.

60 mänguminuti järel tõi aga kõigest mõni minut varem vahetusest sekkunud Hannes Anier mängu pöörde - läbisööt leidis kerge segaduse tulemusena tee kaitseliini taha, kust Anier selle suurema vaevata väravasse saatis - 1:0!

Värava järel oli näha, millised pinged see tabamus florakatelt maha võttis - kõik väljakumängijad tormasid Anieri ja üksteist õnnitlema ning oli selge, et suur kivi on Flora leeri südametelt langenud. "Viimased paar kuud on meie jaoks väga raskelt möödunud. Praegu tunnen metsikut pingelangust," tunnistas ka Flora kaitsja Gert Kams.

Flora lustib väljakul

Kõigest kolme minuti pärast oli seis juba 2:0 - Valeri Minkenen parandas oma eelnenud eksimuse, kui karistusala nurga juurest teele saadetud karistuslöök Alan Ventseli käte ja postipõrke kaudu tee väravasse leidis.

Teise kolli järel said florakad platsil tõeliselt rõõmu tunda - söödud leidsid oma adressaadid ning kohati ei saanud Viljandi mitme minuti jooksul teha mitte ühtegi pallipuudet. Mõne aja järel lasid ka meistrid end pisut lõdvemaks ning lasid üle pika aja ka vastastel rünnata. Peale mõne nurgalöögi ja kaugürituse aga midagi ohtlikku luua ei suudetud ning peagi oli pall taas Viljandi värava all.

Mängu lõpus tegid florakad taas mõne minuti jooksul kaks korda skoori - esmalt toksas markeerimata jäetud Markus Jürgenson tsenderduse järel palli võrku, neli minutit hiljem vormistas lõppskoori taas Hannes Anier, kes paremalt äärelt tulnud madala tsenderduse väravavõrku sahistama saatis.

"Vahetusi ei saa alahinnata!"

Flora peatreener Martin Reim tõdes, et vajaliku pöörde tõid mängu just vahetusmehed. "Teisel poolajal suutsime oma tempot ja hoogu säilitada või isegi tõsta. Oluline osa oli vahetusmeestel - Hannes lõi ju supervärava. Vahetusi ei saa alahinnata!"

"Esimesel poolajal mängisime tegelikult rahuldavalt. Kasutasime aga ääri liiga vähe, teisel poolajal suutsime seda parandada ning sealt see tulemus ka tuli."

Võidu järel lõid florakad lahti marulise peo - šampust lendas riietusruumis igas kaares ning sooviti õnne nii üksteisele, treeneritele, klubi töötajatele kui ka fännidele.

"Sprite ja koju!"

Flora on meister, mis saab edasi? "Sprite ja koju!" teatas Reim, parafraseerides Soome meistriks tulnud HJK treenerit Antti Muurineni. "Aga ilma naljata - üks mäng on veel ees, proovime hooaja ikka väärikalt lõpetada."

Reimi sõnul ei tulnud seekordne tiitel eelmisest kergemalt. "Kerge meil kindlasti ei olnud, viimased paar kuud tulid ikka närviliselt. Kuni kahe Levadia-mänguni oli kõik okei, aga kui me nende vastu kaks korda kobistasime, ei läinud meil enam nii hästi."

"Õnneks oli kõik kogu aeg meie teha - me ei pidanud lootma sellele, et keegi konkurentidest eksib. Kui keegi libastus, andis see meile hingamisruumi."

Vankri aitas 40-aastase treeneri sõnul taas ratastele võit Nõmme Kalju üle. "Mängisime selles mängus küll suhteliselt kehvasti, kuid meeletu tahtejõu pealt suutsime võidu ära võtta. Hooaja lõpp oli küll pingeline, kuid suutsime siiski lõpuks tiitli võita."

Kokkuvõttes leidis Reim, et vana ütlus peab paika. "Tõesti, tiitlit on raskem kaitsta, kui seda võita. Favoriidikoorem mängib päris olulist rolli."

Sama tunnistas ka Kams: "Kui oled valitsev meister, oodatakse sinult alati võitu. Noh, Floralt oodatakse seda muidugi niikuinii igas mängus võitu, kuid tiitel on siiski midagi erilist. Eelmisel aastal võib-olla ei oodatud meilt nii palju, kuid sel aastal olime selged soosikud."

Laupäeval lähevad Viljandi ja Flora meistrivõistluste viimase vooru raames uuesti vastamisi Viljandis. Tabeliseisu osas enam aga midagi mängus ei ole, sest selgunud on kõik Meistriliiga tabeliridade omanikud.