Flora kestis Baseli vastu tund aega (galerii!) (0)

Foto: Gertrud AlatareTallinna FC Flora suutis Meistrite Liiga eelringis FC Baselit kodumurul üle tunni aja kuival hoida, kuid pidi lõpuks siiski 0:2 kaotuse vastu võtma.

Baseli mõlemad tabamused kanti kogenud Šveitsi ekskoondislase Alexander Frei nimele, kes oli esmalt 65. minutil täpne mänguolukorras ning 87. minutil penaltipunktil.

"Esimesel poolajal suutsime veel võidelda ja rabeleda, aga mida mäng edasi, seda rohkem tsoone vabaks jäi ja seda rohkem hiljaks olukordadesse jäime. Nii tekkisidki momendid ja väravad," sõnas Flora peatreener Martin Reim.

Flora püsib pinnal

Šveitslased alustasid mängu võrdlemisi kompivalt ning pea ees ründesse ei tormatud. Söödumänguga liiguti aga tasapisi Flora väravale lähemale ning vaikselt hakati teenima nurgalööke. Kohe esimese korner tõi kaasa ka esimese ohtliku võimaluse, kuid Aleksandar Dragovici pealöök lendas kodumeeskonna õnneks värava eest kedagi puudutamata läbi.

Florakad ei jäänud aga võlgu - ründama pääseti küll harvem, kuid vaat et seda ohtlikumalt. Supervõimalus oli Karl Möölil, kes Karl-Eerik Luigendi pika palli kaitseliini taga omaks võttis ning nahkkera vastu tulnud väravavahist üle tõstis. Pall lendas agal lisaks puurivahile ka väravast üle ning Baseli arvukad poolehoidjad võisid taas rahulikumalt hingata. Oma šanss oli ka Andre Frolovil, kelle löök õnnestus väravavahil pareerida.

Eestlaste võimalused olid omakorda äratuskellaks Baselile, kes seepeale pressi tugevdas. Lausa kaks uskumatult head võimalust luhtas David Degen, paaril korral pidi omad päästma ka Stanislav Pedõk.

Pärast võrdlemisi tormakat veerandtundi mäng pisut rahunes ning jätkus enamjaolt külaliste taktikepi all. Flora osaks jäid mõned vasturünnakud ja tsenderdused, kuid üldiselt kummalgi tiimil enam väga häid võimalusi ei olnud.

Mehed poiste vastu

Teise kolmveerandtunni algus möödus üldjoontes sarnaselt esimese lõpule - Basel küll ründas ja üritas, kuid nende proovimised takerdusid ükshaaval florakate kaitseliini.

"(teisel poolajal) Pidime veel kompaktsemalt koos hoidma. Esimesel poolajal olime hädas vasaku äärega, kust tulid momendid ning pidime selle lukku panema," selgitas Reim. "Teisel poolajal kasutasid nad aga paremat äärt ära. Nad on nii palju kvaliteetne võistkond, et suudavad vastavalt olukorrale vastase nõrku kohti üles leida."

Viimaks šveitslased oma tahtmise ikkagi said - kuigi esmalt ei vilistanud kohtunik nurgalöögi järel ära Flora kaitsja ilmselget käega mängu, oli jätkuolukorras omal kohal Alexander Frei, kes kohaletulnud häälekate Baseli fännide rõõmuks omad juhtima viis - 0:1.

"Paraku see nii juba on, et kui palju kaitses jooksed, siis rünnakumomentidesse jääb vähem ja ei ole jõudu minna. Kõrvalt oli väga hästi eriti teisel poolajal näha, et mingil hetkel oli olukord, kus mehed mängivad noorte poiste vastu. Füüsiline võimsus, minek ja palliga olek oli teisest klassist," tunnistas 41-aastane treener.

Flora vastaski väravale vahetustega - välja tulid väsinud Mööl, Luigend ja Rauno Alliku, kelle asemele sekkusid Meelis Peitre, Nikolai Mašitšev ja Siim Luts. Kõige enam suutis teravust luua viimane, kuid väsimusega võidelnud ülejäänud meeskond rünnakutega kaasa joosta enam ei jaksanud ning Lutsu aktiivsus jäi enamasti sooloüritusteks.

Lõpuminutitel vormistasid šveitslased kordusmänguks endale turvalise edu - Karl Palatu kukutas karistusalas vea hinnaga vahetusmehe Valentin Stockeri ning 11 meetri pealt oli täpne taas Frei, kelle löök tõi tabloole lõppseisu - Flora 0, Basel 2.

Enne kordusmängu veel Kalju

Reimi sõnul oli tasemevahe paratamatu. "Ma ei lähe siin kuskile pilvedesse - ütleme nii, et meie peaksime ikka väga õnnestuma, et midagi rohkemat saavutada, näiteks oleksime pidanud esimese Mööli momendi ära lööma, et ootamatust tekitada."

Kordusmängule florakad veel ei mõtle, sest nädalavahetusel ootab neid veel üks tähtis mäng. "Meil on laupäeval Kaljuga mäng. Hetkel on see mäng tähtsam, pühapäeval on juba Baseli-mäng tähtsam. Võimalused on väga minimaalsed, aga üritame kindlasti Šveitsis head mängu teha."

Koosseisu mitte kuulunud Gert Kamsi ja Mihkel Aksalu puudumise põhjuseks nimetas Reim vigastused. "Aksalu on juba pikemat aega olnud, Kams on küll vahepeal terve olnud, kuid sellises mängus ei hakka ma mängitama meest, kes on selleks 99%, mitte 100% valmis."