Flora pääses Tartust ehmatusega (0)

Hoolimata lõppskoorist tuli võit Florale nende loodetust raskemalt - selleks tuli välja tulla kaotusseisust.

Kuigi mängu avaminutid kulgesid selgelt Flora taktikepi all, ei olnud Tammekal palju vaja, et tugevat vastast hoopis ise nõelata.

23. minutil murdis Martin Hurt jõu ja kavalusega (aga põhiliselt jõuga) mööda Flora keskkaitsjast Nikita Baranovist ning lõi peale. Mait Toom sai küll löögile rusikad vastu, kuid ei suutnud seda ohutusse tsooni pareerida - selle asemel maandus mänguvahend väravaesisel, kus selleni jõudis esimesena Geir-Kristjan Suurpere - 1:0 Tammekale!

Kaotusseis mõjus Florale kui rätik härjale - rohevalgete rünnakud läksid paugupealt aktiivsemaks ning viigiväravani jõuti päris kiirelt - 28. minutil murdis vasakult äärelt läbi Irakli Logua, kelle tsenderduse järel jäi pall värava ette lahtiseks, esimesena oli sellel jaol Andre Frolov, kelle täpne suunamine tagumisse nurka pani võrgu sahisema - 1:1!

Teist poolaega alustasid florakad innukalt - tundus, et Norbert Hurdi poolajasõnum meestele oli aktiivsust ning sirgjoonelisust suurendada. Nii-öelda esimene hoog kestis aga kümnekonna minuti jagu ning taandus siis taas avapoolaja tasemele - juhtväravat aga endiselt mitte kuskilt paista polnud. Palli hoiti küll hästi, kuid sama hea oli ka Tammeka kaitse.

Läbimurre lõpuks siiski tuli - 70. minutil jätsid tartlaste kaitsjad kastis markeerimata Sakari Tukiaineni, kes paremalt äärelt tulnud tsenderduse hõlpsasti üles korjas ning viiekasti nurgast väravasse saatis - 1:2!

Kümme minutit hiljem pani Rauno Alliku mängule sisuliselt punkti peale - Tammeka pallikaotus keskväljal tekitas Flora kolm kahele kiirrünnaku, mille mees ise 16 meetri pealt väravaks realiseeris - 1:3 ning Tammeka oligi murtud.

Mängu parim - Karl-Eerik Luigend

Flora keskväljamootor oli hoolimata Tamme staadioni muru varakevadisest olukorrast tasemel, jagades sööte rohkem kui ühe mehe eest. Kena töö nii kaitse- kui ründefaasis.