Flora sai euromängudeks ideaalse peaproovi (1)

Uus Sander Post? Andre Geir Herrem lõi sellest olukorrast värava. Foto: Gertrud AlatareTallinnas toimunud miniturniiri viimases kohtumises tegid Eesti meister FC Flora ja Poola meister Krakowi Wisla 2:2 viigi.

Avamängu kaotanud klubide heitlust läksid võõrustajad kaks korda juhtima, kuid mõlemal korral suutis Ivica Iliev seisu viigistada. Flora eest tegid skoori värsked täiendused Nikolai Mašitšev ja Andre Geir Herrem.

Turniirivõidu kindlustas mõned tunnid varem Bukaresti Rapid, kes alistas Belgia tšempioni Genki 2:1.

"Ei lähe Meistriliiga pealt šokki saama"

Flora jaoks oli tegemist ideaalse peaprooviga järgmisel nädalal algavateks Meistrite liiga eelmängudeks iirlaste Shamrock Roversiga. Kaks päeva enne viiki Wislaga mängiti ka Genkiga, kellele kaotati kolme vastuseta väravaga.

"Üleeile oli mäng sujuvam, täna lõime jällegi väravaid," võttis paremkaitsja Gert Kams turniiri kokku. "Saime kaks head mängu ja tundub, et liigume õiges suunas. Tugevad vastased ja hea tempo - Shamrockiga tuleb ilmselt midagi sarnast."

Peatreener Martin Reim, kas Flora on euromängudeks valmis? "Ma loodan küll, et liigume tõusujoones. Need kaks mängu olid väga heaks eelmänguks, et rütmi sisse saada. See on värskelt meeles - Iirimaal läheb kõvaks andmiseks ja kõrge tempoga - ja nüüd me ei lähe sinna Meistriliiga pealt šokki saama."

Uued mehed täpsed

Nagu Sergei Pareiko, nii jäid ka suurem osa teistest Wisla põhimeestest Flora vastu pingile. Mänguline ülekaal kuulus sellest hoolimata enamuse ajast poolakatele, aga florakad ei jäänud häbisse ja lõid ka ise teravaid olukordi. Ka Eesti meister kasutas kahes mängus suhteliselt erinevaid koosseise.

Mõlema poolaja esimene pealelöök leidis tee Wisla väravasse ning mõlemal puhul tegid seda Flora uued mängumehed. 8. minutil suunas Karl Palatu Valeri Minkeneni nurgalöögi värava ette tagasi ja palli suskas üle joone Mašitšev. 56. minutil andis Zakaria Beglarišvili suurepärase läbisöödu Herremile ning norrakas võttis palli ühe puutega omaks ja saatis teisega võrku.

Võimalusi oli mõlemal meeskonnal veel mitmeid, Wislal küll omajagu rohkem. Avaväravale vastasid nad poolaja lõpus, kui Nikita Baranov ei suutnud palli klaarida ning järgnenud kiirrünnaku lõpetas Ivica Ilievi lähilöök, mis põrkas sisse kaitsja rikošetist. 2:2 sündis 69. minutil sama mehe pea läbi - Marko Jovanovic mängis paremal äärel mitu Flora kaitsjat üle ning andis täpse tsenderduse, mille Iliev täiesti vabana puuri koksas.

Pedõk või Orgla?

Kohtumise üleajal avanes Wislal veel kaks suurepärast väravavõimalust, kuid Flora väravas seisnud Stanislav Pedõk päästis nendes olukordades oma meeskonna.

Kes kaitseb pärast Marko Meeritsa lahkumist Flora väravat Iirimaal - kas Genki vastu mänginud Aiko Orgla või Pedõk? "Ei tea veel. Stas ka kogus ennast mängu jooksul ja kogus tõrjetega enesekindlust. Usun, et võimalused on võrdsed," vastas Reim.

Flora mängib Roversiga võõrsil teisipäeva õhtul Eesti aja järgi kell 22:00 ning võõrustab neid A. Le Coq Arenal nädal hiljem.