Kalev sai saarlaste üle napi võidu (video & galerii!) (1)

Foto: Catherine KõrtsmikMeistriliiga 10. voorus sai üle pika aja võidurõõmu maitsta Tallinna Kalev, kes koduplatsil eelmise nädala vead parandas ning FC Kuressaare tulemusega 2:1 alistas.

Kalevlastele tõid võidu Hiroyuki Mitsuyama ja Martin Kase tabamused vastavalt 4. ja 79. minutil. Kure auvärava sai enda nimele vahetusmees Andre Ilves 85. minutil.

"Mäng oli meie poolt üle kivide-kändude," sõnas Kalevi võiduvärava löönud Kase. "Võit oli esmatähtis, aga endal oli halb päev," viitas mees oma raisatud võimalustele.

"Kolm punkti on olemas, aga mängupildi unustame," muheles kalevlaste peatreener Sergei Ratnikov.

Lahtine mäng

Kohtumine algas kohe väga ilusa mänguga - mõlemad meeskonnad üritasid aktiivselt rünnata ning ka väravat ei tulnud kaua oodata - juba neljandal mänguminutil sai Kalevi jaapanlasest võõrleegionär Hiroyuki Mitsuyama keskringis palli, tõusis sellega paarkümmend meetrit edasi, ignoreeris kaaslaste söödusoove ning saatis umbes 25 meetrilt ilusa löögi otse ristnurka - 1:0!

Värav mängupilti eriti ei muutnud ning jätkus lahtine mäng - ohtlikke olukordi leidus mõlema värava all. Kord oli aktiivsem üks, kord teine meeskond, kuid kõige paremad momendid jäid siiski võõrustajatele - neist ehk parimaks oli ründajana mänginud Martin Kase võimalus, kus 18-aastane U-19 koondislane oma kaitsja üle jooksis ning Kure postide vahel seisnud Mihhail Lavrentjeviga üks-ühele olukorda pääses, kuid palli endast liiga kaugele mängis ning selle väravavahile kinkis.

Mõned minutid hiljem oli supervõimalus taas Kasel, kes seekord karistusalas kaitsja üle mängis ning sisuliselt taas vaid Lavrentjeviga silmitsi seisis. Kase suutis seekord väravavahti ennetada, kuid löök seitsmelt-kaheksalt meetrilt lendas sellegipoolest napilt postist mööda - paraku "valelt" poolt.

Kurel nii häid võimalusi küll ei olnud, kuid siiski olid omad šansid ka neil. Mitmel korral teeniti karistusala lähistelt karistuslööke ning ka kornereid, kuid päris löögile pääseti harvemini ning Kalevi puurivahil Mart-Mattis Niinepuul väga palju tööd ei olnud.

Võitlus jätkub

Teine kolmveerandtund algas sarnaselt esimesele - käis kõva võitlus ning vastasele ei soovinud kumbki meeskond midagi lihtsat kinkida. Järjest enam hakkasid rünnakud aga Kuressaare värava all toimuma ning peagi oli pidevalt õhus ka Kalevi teine värav.

Mitmel puhul oli see ka väga lähedal - ühel korral oli pall Kure värava all lausa kümmekond sekundit, kui Rasmus Tomson ja Rejal Alijev löögikohta otsides sellega omavahel kõksisid, kuid lõpuks suutis saarlaste kaitseliin selle minema lüüa ning külaliste kaotusseis püsis ikka üheväravaline.

Kure lootused said aga 70. minutil löögi - keskväljal tegi Rejal Alijev Pelle Pohlakule vea, misjärel nädala taguses mängus Kurele kahe hilise väravaga viigipunkti toonud Pohlak kohe oma hüppeliigesest kinni haaras ning valudes kunstmurule langes. Mees vahetati välja ning mängu järel polnud mehe jalavalu ikka taandunud, mistõttu jalgpalliliidu presidendi poeg ka traumapunkti suundus.

Déjà vu

79. mänguminutil sai Kalev lõpuks oma tahtmise - kiirrünnakul pääses väravavahiga silmitsi Rasmus Tomson, kelle nurga alt sooritatud pealelöögi sai küll Lavrentjev pareeritud, kuid eelnevalt mitu head võimalust raisanud Martin Kase ei lasknud end siis kaks korda paluda ning saatis palli väravasse - 2:0!

Kalevlaste teine värav elavdas ka Kuressaare mängu ning ei läinud ka kaua, enne kui nende kaotusseis taas üheväravaliseks saadi - vigastatud Pohlaku asemele mängu tulnud Andre Ilves pööras karistusalas ümber kaitsja ning tema madal löök lendas Niinepuule püüdmatult värava alumisse nurka - 2:1!

Paljudel mängu kõrvalt vaadanud inimestel tekkis Ilvese värava ajal kella vaadates suule väike muie - nimelt oli täpselt nädal aega tagasi samade meeskondade vastasseisus Kuressaares täpselt sama olukord. Kalev juhtis kahe väravaga ning 85. minutil - täpselt samal ajal kui seekord - lõi Kure ühe värava tagasi. Toona leidis saarlased lisaminutitel veel korra värava üles ning suutsid viigistada - kas ka seekord?

Kõik paistis sinnapoole liikuvat - pisut ootamatult võimaluse saanud külalised panid peale kõva surve ning mõne nurgalöögi ajal saadi ka löögile, kuid vastaste tagalas ei suudetud nädala tagust saavutust korrata - lõpuvile kõlades said kalevlased 2:1 võitu tähistada.

Kure kosus teisel poolajal

"Esimesel poolajal jäime kohe alguses surve alla ning Kalev lõi oma võimaluse ära. Meil otseselt väga võimalusi ei olnud, aga teisel poolajal kosusime. Lõpus oli ikka päris kõva surve," võttis mängu kokku Kure keskkaitsja Sami-Sander Kivi.

"Pärast meie väravat uskusime, et suudame viigistada. Aega palju ei olnud, aga arvasime, et see tuleb. Lõpus võimalusi isegi oli, aga me ei löönud neid ära. Seekord läks nii."

"Võib öelda, et esimesel poolajal mängisime korralikku jalgpalli," arvas Kalevi peatreener Sergei Ratnikov. "Me ei kasutanud aga oma võimalusi ära. Ma ei mäleta sellist mängu, kus me ühe poolajaga läheme kolm korda üks-ühele olukorda ja ei löö ära."

"See on vist meie haigus," kommenteeris 52-aastane treener Kalevi viimaste minutite raskuseid. "Kures oli samamoodi - lasime viimase viie minutiga endale kaks tükki ära lüüa. Täna oli ka selline tunne, et oleks kolm minutit veel ja oleks jälle viik."

Mängu parim - Aleksei Savitski

Vigastuspausilt naasnud Kalevi keskkaitsja näitas, et on tervena Kalevi üks kindlamaid "stoppereid" - Savitski jaoks möödus mäng suuremate eksimusteta ning palju ei jäänud ka puudu sellest, et kaitseliin oleks kirja saanud nullimängu.

Kalev TV video väravatest:

Mitteametlik protokoll (EJL-i kodulehelt):

kell 17:00 Kalevi Keskstaadioni kunstmurul

JK Tallinna Kalev - FC Kuressaare  2:1 (1:0)
4. Hiroyuki Mitsuyama, 79. Martin Kase - 85. Andre Ilves

Hoiatused: 11. Aleksei Savitski, 33. Edwin Stüf, 60. Kassim Aidara, 69. Rejal Alijev - 86. Elari Valmas
Mänguolud: +16, päikesepaisteline ilm; kunstmuru heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 164
Peakohtunik: Hannes Kaasik
Abikohtunikud: Heigo Paglant, Toomas Nõmmiste

T. Kalev: 1-Niinepuu, 7-Koroljov, 3-Mamedov, 4-A. Savitski, 14-Edwin Stüf, 10-Mitsuyama, 11-Alijev (80. 24-Ratnikov), 16-Aidara, 8-Kabashi (84. 26-Kobjakov), 6-Kase (80. 5-Kägo), 9-Tomson.
Varus: 89-D. Savitski, 26-Kobjakov, 23-Kulikov, 18-Kõrtsmik, 5-Kägo, 24-Ratnikov, 13-Viikna.

Kuressaare: 1-Lavrentjev, 33-Pajunurm (46. 13-U. Rajaver), 4-Kluge, 26-Kivi, 25-Viira, 18-Aljas, 23-Luup, 3-Könninge, 39-Valmas, 5-Reinsalu, 7-Gerassimov (39. 6-Pohlak; 70. 10-Ilves).
Varus: 12-Riido Reiman, 6-Pohlak, 8-Trasberg, 10-Ilves, 13-U. Rajaver.