Kalju alistas Flora ja haaras trumbid enda kätte (galerii!) (8)

Damiano Quintieri tähistas väravat koos fännidega. Foto: Gertrud AlatareMeistriliiga 8. vooru medaliheitluses näitas suurepärases hoos Nõmme Kalju rammu tiitlikaitsjale FC Florale, saates nad koju 0:2 kaotusega ning tõustes sellega tabelis ainuliidriks.

Nõmme Kalju kevadisel koduväljakul Sportland Arenal, mis on tegelikult rohkem kodusem Florale, algas kohtumine üldiselt kompivalt ning pigem Flora kerge domineerimisega, kuid sellegipoolest kahepoolselt tempokalt ning võitluslikult.

Ilmataat polnud soosiv, puhus kõva tuul ning taevast kallas õrnalt vihma. Tuule tõttu tuli ära jätta ka vaheajaks planeeritud langevarjuri hüpe staadionile. Mängu oli aga see-eest küllaga.

Floral oluline lüli puudu

Flora poolelt puudus meeskonna üks võtmemängijaid Gert Kams, kes oli kimpus vigastusega. Täna kuulus ta protokollis rohevalgete algkoosseisu, kuid viimase hetke vangerdusena pidi külalismeeskond siiski Karl-Eerik Luigendit äärel kasutama.

"Tal oli juba eile treeningul valus, Paide mängust saadud vigastus lõi taas välja. Proovis, kas ta saab mängida, kuid siiski ei saanud ja pidime vangerdama," rääkis Flora kapten Karl Palatu meeskonnakaaslasest.

Kalju avas 551-pealise publiku ees skoori 39. minutil, kui itallane Damiano Quintieri jaapanlase Hideaki Takeda tsenderduse väravaks vormistas, saates selle Flora uue kollkipri Mihkel Aksalu jalgevahelt väravasse.

"Esimesel poolajal oli meie vastu kõva vastutuul. Üritasime domineerida ja üritasime olla mängus ja ma arvan, et me ei pidanud midagi häbenema. Kaljul üks väga hea võimalus oli ning see ka ära löödi. Eks see jättis sellise pitseri meie mängule," arvas Flora loots Martin Reim.

Paremini realiseeriv Kalju lisab teise

Teisel poolajal tegi Flora seda, mida peab tegema kaotusseisus olev meeskond - ründama. Sellegipoolest püsis Kalju värav tühjana ning mäng võrdsustus peagi, kuna ka Kalju tahtis väravat, et libedat seisu kindlamaks muuta.

"Flora tuli teisel poolajal väga isukalt ründama ning sealt tekkisidki meil omad võimalused, üritasime vasturünnakutele mängida," kinnitas Tarmo Neemelo.

Libe seis suudeti rõõmupeoks muuta alles 89. minutil, kui Neemelo palli Tihhon Šišovile söötis ja too selle kindlalt väravavahiga üks-ühele olukorras ära realiseeris, pannes punkti Kalju magusale võidule.

"Suutsime täna kaks väravat lüüa. Jalgpallis näitab paremust see, kes rohkem väravaid lööb, ning täna olime see meeskond meie. Keegi võidab, keegi kaotab, täna suutsime me need väravad ära lüüa. Ega meile midagi kergelt ei tulnud, Flora oli agersiivne, kuid õnneks tuli võit ära," lisas Kalju peatreener Igor Prins võidukalt, olles aastal 2012 Nõmme Kaljuga endiselt ühegi kaotuseta!

Kalju tegi seega Floraga sisse kolmepunktilise vahe, kusjuures nõmmekatel on veel ka üks kohtumine vähem peetud. Tiitlikaitsja Flora langes koguni kolmandaks, kuna Tallinna Levadia alistas kolm tundi hiljem 2:1 Tallinna Kalevi.

Mängu parim - Damiano Quintieri

Kalju itaallasest äärepoolik oli täna igal pool, abistades nii kaitseliini kui ka vajadusel tipurünnet - sealt tuli ka ta värav. Näha on, et ta jalas on olemas korralikud oskused ning oma kiiruse ja tehnikaga suutis ta Flora paremat äärt, kus teda oleks pidanud pidurdama Gert Kams, korralikult terroriseerida.

Tipphetked ja Igor Prinsi intervjuu:

Mitteametlik protokoll (EJL-i kodulehelt):

14.04. kell 14:00 Sportland Arenal

Nõmme JK Kalju - Tallinna FC Flora 2:0 (1:0)
39. Damiano Quintieri, 89. Tihhon Šišov

Hoiatused: 27. Markus Jürgenson, 71. Siim Luts, 77. Valeri Minkenen, 82. Andre Frolov - 45+1. Tarmo Neemelo, 60. Oliver Konsa
Mänguolud: +5, pilves, uduvihmane tuuline ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 551
Peakohtunik: Roomer Tarajev
Abikohtunikud: Sten Klaasen, Silver Kõiv
Neljas kohtunik: Eiko Saar

Kalju: 1-Teleš, 3-Koogas, 14-Kallaste, 77-Šišov, 5-Bärengrub, 75-Wakui, 7-Puri, 10-Konsa (90+2. 18-Terehhov), 9-Quintieri (80. 15-Jevdokimov), 99-Neemelo, 23-Takeda (89. 11-Viikmäe).
Varus: 96-Koppel, 15-Jevdokimov, 6-Rodrigues, 18-Terehhov, 16-Melts, 11-Viikmäe, 8-Ceesay.

Flora: 1-Aksalu, 5-Peitre, 24-Palatu, 25-Frolov (87. 18-Mašitšev), 41-Minkenen, 33-Mööl (68. 7-Beglarišvili), 16-Jürgenson, 9-Alliku, 73-Luigend (79. 99-Prosa), 6-Mets, 11-Luts.
Varus: 12-Toom, 22-Baranov, 7-Beglarišvili, 4-Jahhimovitš, 18-Mašitšev, 99-Prosa, 10-Pukk.