Kalju murdis kodus Transi (galerii!) (7)

Foto: Gertrud AlatareEesti Meistriliiga 25. vooru kohtumisest Nõmme Kalju ja Narva Transi vahel lahkusid 1:0 võiduga väljakuperemehed. Kohtumise ainsa värava lõi Tarmo Neemelo.

Selle hooaja eelmised omavahelised mängud rääkisid selgelt Kalju kasuks, sest hooaja hakul mängiti Tallinnas 1:1 viiki ning viimases vastasseisus võideti võõrsil narvalasi 3:1.

Hädasti võitu vajanud nõmmelased oma tahtmise ka said. Üsna võimalustevaeses mängus löödi üks värav ning endale ei lastud ühtegi lüüa. Sellega olid vajalikud kolm punkti teenitud ning suur samm meistritiitlile taas lähemale tehtud. "Väga hea, et meil on nüüd Floraga sama palju punkte," oli Prins silmnähtavalt rõõmus.

Väga uimane esimene poolaeg

Kohtumise esimene kolmveerandtund oli uskumatult sündmustevaene. Enamiku ajast oli pall keskväljal ning midagi ohtlikku kumbki meeskond avapoolajal teha ei suutnudki. "Eks kaotada oli palju ja võib-olla oli natuke rabe mäng tingitud sellest," mõtiskles võiduvärava autor Tarmo Neemelo.

Küsimusele, kas kunstmuru kastmine enne mängu aitab ka midagi, vastas ründaja, et kahtlemata on see kasuks, kuid kahjuks ainult mängu alguses. Seisu vaadates sobis Kaljule aga pigem kuiva muru peal mängimine, sest tõeliselt ärgati alles teisel poolajal.

Kalju selgelt aktiivsem teise poolaja algus

Kui avapoolajal ei suutnud kumbki meeskond midagi korda saata, siis teise poolaja alguses oli Kalju justkui ümber sündinud. Ei otsitud enam ainult läbisööte, vaid üritati ka kaugelt lüüa. Neemelo sõnul midagi spetsiaalselt aga teiseks poolajaks ei muudetud. "Läksime samamoodi peale, võitlesime kaitses ja üritasime momente luua," sõnas ründaja.

73. minutil Kalju oma tahtmise aga sai. Nurgalöögijärgses olukorras pääses löögile Tarmo Neemelo, kes väravavahile mingit võimalust ei jätnud.

Nii roosiliselt kõik aga ei jätkunud. Juba mõned minutid pärast väravat kukkus Neemelo murule ning väljakule ta enam ei naasnud. "Jalg jäi keha raskuse alla ning väänasin selle välja. Hetkel on valu muidugi väga tugev, kuid loodan, et olen järgmiseks nädalaks rivis," sõnas väravakütt.

Kaljul probleeme nii mängijate kui ka fännidega

Algkoosseisus pidi täna Kalju eest väljakule jooksma soomlane Kaarlo Rantanen, kuid mees vigastas enne kohtumist jalga ning väljakule tuli asendus saata. Kalju peatreener Igor Prins sellest aga suurt probleemi ei teinud: "Rantaneni vigastus väga midagi ei muutnud, pingilt tuli järgmine kõva mees," sõnas Prins.

Puudu olid ka kaks põhikaitsjat - Alain Garcia pidi mängukeelu tõttu kohtumise vahele jätma ning Andres Koogas puudus hetkel teadmata põhjusel. Kõige selle tulemusena mängis keskkaitses portugallane Rodrigues, äärekaitses Eino Puri ning keskpoolikus Sergei Terehhov. "Eks mehed on enne ka nendel positsioonidel mänginud ja nad said hästi hakkama," kiitis Neemelo.

Kui võistkond suutis ennast lõpuks kokku võtta, siis Nõmme Kalju fännid olid täna kui karud talveunes. Fännide tavalisest lahjem esinemine ei jäänud märkamatuks ka mängijatele, kes soovivad järgmisteks mängudeks suuremat toetust.

Transi uskumatu vastuvärav

Nii mõnegi nõmmelase süda kukkus piltlikult öeldes saapasäärde, kui Narva Trans kümme minutit enne kohtumise lõppu viigivärava lõi. Kõik nägid, et olukorras oli selge käega mäng, kuid kohtunik seda ei näinud ja luges värava.

Kogu Nõmme Kalju meeskond jooksis peadest kinni hoides kohtuniku juurde, fännid aia taga lasid hoiatuseks raketi taevasse, publik vilistas üksmeelselt - need on vaid vähesed emotsioonid vahetult pärast väravat toimunud sündmustest.

Pärast abikohtunikuga nõu pidamist jõudis peakohtunik aga otsusele, et värav ei loe. See vallandas suure pahameele aga Transi mängijates ja mängu lõpuni lõhuti tallinlasi päris kõvasti.

Mängu parim - Tarmo Neemelo

Neemelo kaotas vähesed õhuvõitlused, mängis söötu, oli õhus nii ohtlik, et kaitsjad pidid teda kohati kahe mehega peale võtma ning tagatipuks lõi mees veel ka Kalju võiduvärava. Mida veel ühelt ründajalt tahta? Neemelo kaotus oleks Kaljule väga suur ja valus löök.

Teistes mängudes mitu üllatust

Samal ajal Saaremaal toimunud kohtumine lõppes üllatusliku tulemusega - pikka aega vaid ülisuuri kaotusi tunnistanud Lasnamäe Ajaxi vastu ei suutnud kohalik FC Kuressaare enamat 0:0 viigist.

Teine üllatus sündis Tartus, kus kohalik Tammeka suutis FC Viljandi vastu 1:0 eduseisu maha mängida 1:3 kaotuseks. Kaks väravat sai esimesel poolajal kolme minuti sees enda nimele Andrei Veis, ühe tabamusega toetas viljandlasi Karl Mööl. Tammeka poolt oli täpne Albert Prosa.

Sillamäel toimunud kohtumises sai kohalik Sillamäe Kalev magusa revanši, alistades Paide Linnameeskonna tulemusega 4:0. Kübaratrikiga sai hakkama Artjom Dmitrijev, ühe värava lisas Alexander Nikulin.

Liigatabelis tõusis liidri FC Floraga samale pulgale Nõmme Kalju - mõlemal meeskonnal on nüüd kogutud 54 punkti, kuid florakatel on veel üks kohtumine varuks.

Kalju-Trans, Sillamäe-Paide ja Tammeka-Viljandi väravad ning Kuressaare-Ajax tipphetked:

Mitteametlikud protokollid (FC Flora kodulehelt):

Nõmme JK Kalju - Narva JK Trans 1:0 (0:0)
73. Tarmo Neemelo

Hoiatused: 45. Kristen Viikmäe - 28. Dmitri Šiškin, 62. Aleksandrs Abramenko
Mänguolud: +19, vahelduv pilvisus; kunstmuru heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 266
Peakohtunik: Silver Kõiv
Abikohtunikud: Andrei Karhu, Rein Pajunurm

JK Kalju: 69-Kütt, 7-Puri, 5-Bärengrub, 23-Rodrigues, 14-Kallaste, 10-Konsa, 15-Jevdokimov, 75-Wakui, 18-Terehhov (90. 6-Mitsuyama), 11-Viikmäe, 99-Neemelo (87. 19-Kouadio).
Varus: 1-Savitski, 6-Mitsuyama, 12-Tšegodajev, 28-Bianchi, 19-Kouadio, 25-Vnukov.

JK Trans: 1-Vyalchinov, 14-Grigorjev, 2-Rimas, 18-Kulik, 16-Šiškin, 10-Abramenko, 7-Bezykornovas (84. 12-Plotnikov), 21-Bazjukin (65. 11-Leontovitš), 17-Tarassenkov, 8-Cekulajevs, 9-Gruznov (58. 5-Kazakov).
Varus: 33-Godenov, 5-Kazakov, 11-Leontovitš, 12-Plotnikov, 15-Kitto.

FC Kuressaare - Lasnamäe FC Ajax  0:0 (0:0)

Hoiatused: 38. Märten Pajunurm, 90. Märt Kluge - 16. Aleksandr Kirpu
Mänguolud: +20, vahelduv pilvisus; muruväljak rahuldavas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 104
Peakohtunik: Roomer Tarajev
Abikohtunikud: Heigo Paglant, Marko Leevand

FC Kuressaare: 12-Riido Reiman, 22-Azarov (46. 25-Viira), 4-Kluge, 26-Kivi, 8-Pajunurm, 23-Luup, 3-Saar, 14-Jäger (69. 20-Margus Rajaver), 9-Pukk, 2-Lõppe (50. 39-Valmas), 10-A. Ilves.
Varus: 11-Randmann, 25-Viira, 20-Margus Rajaver, 39-Valmas, 13-Rauno Reiman, 19-Hiiuväin.

FC Ajax: 16-Boldõrev, 3-A. Kirpu, 2-Kovtun, 21-Ljahhovetski, 19-Mussajev, 22-Papichyts, 15-J. Romanov, 17-Dugan (89. 8-Jarjomenko), 11-Starodub, 18-Struzkin, 9-Gaidajenko.
Varus: 8-Jarjomeko, 10-Tasso, 1-Mamutov.

JK Sillamäe Kalev - Paide Linnameeskond 4:0 (1:0)
43., 82., 90. Artjom Dmitrijev, 90+1. Alexander Nikulin

Hoiatused: 13. Sergey Mironov, 25. Artjom Dmitrijev, 46. Jakub Hejret, 73. Igor Dudarev - 73. Mait Nõmme
Eemaldamine: 72. Rauno Kald
Mänguolud: +17, pilves ilm; muruväljak heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 110
Peakohtunik: Mart Martin
Abikohtunikud: Raul Kaivoja, Marger Pormann

JK Sillamäe Kalev: 1-Starodubtsev, 25-Gladilins, 3-Valaitis, 12-Dudarev, 33-Užkuraitis, 17-Vihrov, 18-Nesterovski, 13-Mironov, 14-Nikulin, 7-Hejret (69. 21-Novikov), 8-Dmitrijev.
Varus: 2-Cherkasov, 22-Tamberg, 23-Paponov, 21-Novikov, 27-Aleksejev, 77-Kruša, 16-Levizi.

Paide LM: 1-Kaalma, 13-Mägi, 2-Holst, 26-Nõmme, 23-Lomp, 3-Tubarik, 16-Ustaal, 6-Puhke (85. 20-Stepanjan), 9-Ellram (76. 22-U. Rooba), 7-Kald, 12-Kõrtsmik.
Varus: 21-Uusküla, 22-U. Rooba, 20-Stepanjan, 17-Varendi.

Tartu JK Tammeka - FC Viljandi 1:3 (1:2)
18. Albert Prosa - 29., 32. Andrei Veis, 49. Karl Mööl

Hoiatused: 58. Siim Roops, 78. Albert Prosa
Mänguolud: +15, pilves vihmane ilm; muruväljak heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 238
Peakohtunik: Martin Salong
Abikohtunikud: Gunnar Nuuma, Jaanus Nilp

JK Tammeka: 16-Toom, 3-Kiidron (84. 8-Jõgi), 4-Roops, 10-Kallandi, 23-Valtna (70. 14-Ivanov), 11-Sonn, 7-Tenno, 32-Tamm (66. 17-Laas), 9-Torop, 99-Prosa, 90-Haljak.
Varus: 31-Kutter, 14-Ivanov, 8-Jõgi, 17-Laas.

FC Viljandi: 12-Rajando, 5-Sillaste, 22-Tutk, 4-Indermitte, 15-Liivamägi, 17-Veis (70. 45-Munskind), 77-Lätt, 8-Sinilaid, 10-Mööl, 11-Vassiljev (66. 26-laht), 18-Lepik (70. 21-Junolainen).
Varus: 1-Ventsel, 45-Munskind, 26-Laht, 21-Junolainen.