Kalju võttis Tammeka üle kindla võidu (13)

Nõmmekatel oli põhjust rõõmustamiseks. Foto: Hendrik Osula (arhiiv)Meistriliiga neljandas voorus teenis korraliku võidu Nõmme Kalju, kes oli kodusel Hiiu staadionil Tartu Tammekast üle tulemusega 4:0.

Terve mängu vältel kohtumist domineerinud nõmmekad läksid juhtima 23. minutil, kui täpne oli Tarmo Neemelo. Teisel poolajal kindlustasid Kaljule suure võidu Hidetoshi Wakui, Jüri Jevdokimovi ja Kaarlo Rantaneni tabamused.

"Mängisime väga hästi ja ei jätnud vastastele võimalust," sõnas Kalju võitu väravaga panustanud Jevdokimov. "Kindlasti aitas kaasa see, et plats oli esimest korda hea ja lumest täiesti puhas."

Meistriliiga äärmiselt tihedas tabelis jätkab Kalju võidupunktide toel viiendal real, jäädes liidernelikust Trans-Sillamäe-Flora-Levadia maha vaid ühe silmaga. Siiani võiduta Tammeka kukkus aga koguni kaheksandaks, jäädes nõmmekatest maha juba viie silmaga.

Kalju paneb kvaliteedi maksma

Juba kohtumise esimestest minutitest peale oli selge, kes hakkab seda mängu valitsema - harvad olid hetked, kui tartlased palliga üle poole väljaku said. Võõrustajad seevastu ehitasid oma rünnakuid rahulikult ja mõtestatult, kuid esimestel minutitel supervõimalusteni siiski ei jõutud.

Nõmmekate surve ei püsinud aga kaua tulemuseta - 23. minutil võttis Tarmo Neemelo kõrge palli karistusala piiril endale rinnaga ette, mängis kaitsjast mööda ning tulistas palli tartlaste puurilukule Göksu Hasancikile püüdmatult väravavõrku - skoor oligi avatud.

Pärast avaväravat küll Tammeka hetkeks elavnes, kuid nende rünnakuüritused piirdusid enamasti Kalju väljakupoolel paari-kolme sööduga. Aegamisi võttis Kalju taas mängu juhtohjad enda kätte ning taastas esimesele väravale eelnenud surve.

"Täna oli meeskondade erinevus hästi näha - üks mängis jalgpalli, teine küll üritas, aga välja ei tulnud midagi," lausus Tammeka peatreener Marko Kristal. "Pole midagi öelda - selge klassivahe."

Nõmme jätkab domineerimist

Teine poolaeg oli Kalju jaoks puhtalt võidu vormistamine - sarnaselt avapoolajaga ei suutnud Tammeka ründefaasis suurt millegiga hakkama saada, nõmmekad aga võtsid taas initsiatiivi endale juba avavilest. 165-pealisel publikul ei tulnud ka teist väravat kaua oodata - juba kaheksa minutit pärast teise kolmveerandtunni algust saatis suurepärase läbisöödu saanud Hidetoshi Wakui palli Hasancikist mööda ning võis kodupubliku ette juubeldama lipata.

Kalju kaheväravaline edu ei püsinud aga kaua - kuus minutit hiljem tõmbas Tammeka kaitsja Kaarel Kiidron karistusalas vea hinnaga pikali läbimurdele asunud Sergei Terehhovi, mille peale näitas mängu peakohtunik Eiko Saar kõhklemata penaltipunktile. 11 meetri karistuslöögile asus Jüri Jevdokimov, kes selle ka külmavereliselt realiseeris - just nagu poolteist nädalat tagasi FC Viljandi vastu.

"Sellistes kohtumistes saab hästi meile seni probleeme valmistanud kokkumängu harjutada - olles kahe-kolme väravaga peal, saad rahulikult söötu lükata ning meeskonnakaaslasi tundma õppida," rääkis Jevdokimov.

Täpselt selline seisul 3:0 mängupilt ka oli - Kalju keskendus rohkem söödumängule, lastes mängus esimest korda ka Tammekal pikemaid rünnakuid üles võtta. Korra avanes hea võimalus ka tartlastel, kui Albert Prosa paremalt äärelt tulnud tsenderdusele varba vahele sai, kuid pall lendas siiski napilt väravast mööda.

Mäng rahunes veelgi pärast seda, kui nõmmekad oma ainsa vahetuse tegid - suurte ovatsioonide saatel lahkus platsilt suure töö ära teinud "Toshi" Wakui, keda asendas teine jaapanlane Hiroyuki Mitsuyama. See oli Mitsuyama jaoks eriline hetk, sest juba eelmise hooaja algul Nõmmele mängima tulema pidanud poolkaitsja jaoks oli see ametlikuks debüüdiks Kalju ridades.

Enne lõpuvilet suutsid nõmmekad aga veel ühe naela tartlaste kirstu lüüa - vasakult äärelt tõusnud Ken Kallaste terav löök-sööt tabas Hasancikit, kes palli kõigest värava ette suutis pareerida. Seal oli esimesena jaol aga Kaarlo Verneri Rantanen, kes mänguvahendi mõnuga väravasse kõmmutas - Kalju 4, Tammeka 0.

Kristal: ootused on liiga suured

Kuigi Tammeka on esimesest neljast voorust kogunud vaid kaks viigipunkti, ei näe Kristal põhjust liigseks nukrutsemiseks. "32 mängu on veel mängida, pikk hooaeg on veel ees. Midagi katastroofilist veel pole, aga siit saavad asjad ainult paremaks minna."

"Usun, et meie ebaedu taga võivad olla liialt suured ootused ja lootused, mis panevad mängijatele tahes-tahtmata pinge peale."

Ka Jevdokimov leidis, et oma klubi hooaja algus just kõige hullem pole olnud. "Ei ole põhjust liiga rõõmus ega liiga kurb olla," sõnas ründaja. "Kui oleksime kas Floraga viigi teinud või Transi võitnud, võiksime täiesti rahul olla. Ka liigatabelis pole veel midagi kadunud - seis on tihe ja tipust lahutab meid ju tegelikult vaid paar punkti [Liider Transi ja Kalju vahel on pärast neljandat vooru üks punkt - toim.]."

Mängu parim - Hidetoshi Wakui

28-aastane jaapanlane näitas taaskord seda, milleks ta Kaljusse toodi - tema täpsed söödud ning suurepärane tehnika on ta kõigest mõne mänguga teinud Kalju fännide üheks lemmikmängijaks. Lisaks filigraansetele söötudele hiilgas Wakui seekord ka kena väravaga, mis oli mehele Kalju särgis esimeseks.

Mitteametlikud protokollid (FC Flora kodulehelt):

kell 16:45 Hiiu staadionil

Nõmme JK Kalju - Tartu JK Tammeka 4:0 (1:0)
23. Tarmo Neemelo, 53. Hidetoshi Wakui, 59. pen. Jüri Jevdokimov, 89. Kaarlo Verneri Rantanen

Hoiatused: 41. Kaarel Kallandi, 59. Kaarel Kiidron, 66. Göksu Hasancik
Mänguolud: +6, pilves sademeteta ilm; kunsmuru heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 165
Peakohtunik: Eiko Saar
Abikohtunikud: Raul Kaivoja, Andrei Karhu

Kalju: 69-Kütt, 3-Koogas, 4-Gutierrez, 5-Bärengrub, 14-Kallaste, 18-Terehhov, 11-Viikmäe, 9-Neemelo, 15-Jevdokimov, 75-Wakui (75. 6-Mitsuyama), 8-Rantanen.
Varus:
1-Savitski, 22-Kõrtsmik, 6-Mitsuyama, 29-Tammemägi, 10-Konsa, 7-Puri.

Tammeka: 1-Hasancik, 3-Kiidron, 4-Roops, 5-Kaldoja, 10-Kallandi, 22-Hausenberg (57. 11-Sonn), 6-Kasimir (64. 12-Alve), 7-Tenno, 17-Laas (83. 8-Rääbis), 9-Torop, 99-Prosa.
Varus:
77-Vomm, 31-Kutter, 12-Alve, 90-Haljak, 21-Hansi, 11-Sonn, 8-Rääbis.

kell 16:45 Paide kunstmuruväljakul

Paide linnameeskond - FC Kuressaare 4:1 (1:0)
21. Martin Ustaal, 57. Tiit Tikenberg, 70. Mait Nõmme, 77. Rauno Kööp - 63. Elari Valmas

Pealtvaatajaid: 125
Peakohtunik
: Mart Martin
Abikohtunikud: Neeme Neemlaid, Aron Härsing

Paide LM: 1-Kaalma, 13-Mägi (83. 3-Tubarik), 7-Kald, 26-Nõmme, 2-Vanna, 23-Lomp, 17-Reinsoo (73. 10-Sillaste), 8-Kõll (69. 9-Ellram), 6-Tikenberg, 4-Kööp, 16-Ustaal.
Varus: 21-Koppel, 10-Sillaste, 9-Ellram, 3-Tubarik.

Kuressaare: 1-Pikker, 15-U. Rajaver (68. 8-Trasberg), 13-Rauno Reiman, 3-K. Saar, 25-Viira, 18-Aljas (80. 26-Kivi), 22-Azarov (55. 4-Kluge), 5-Aava, 39-Valmas, 9-Pukk, 10-A. Ilves.
Varus: 12-Riido Reiman, 6-Pohlak, 4-Kluge, 8-Trasberg, 26-Kivi.

kell 17:00 Sportland Arenal

Narva JK Trans - Lasnamäe FC Ajax 7:0 (1:0)
26., 49., 65. Aleksandrs Cekulajevs, 68. Maksim Gruznov, 75., 90+3. Marius Bezykornovas, 84. Anton Epikhin

Hoiatused: 45+1. Stanislav Kitto, 90+1. Viktor Plotnikov
Mänguolud: +5, pilves sademeteta ilm; kunstmuru rahuldavas seisukorras.