Kapten Marmor pärast teist suurt kaotust: vastane suudab ka keskjoonelt kääridega värava lüüa, aga peame ikkagi olema enesekindlad (0)

Eesti sai kahes mängus Šveitsi vastu kogeda maailma tipptaset. Foto: jalgpall.ee / Mihkel Naukas

Eesti rannajalgpallikoondis pidas Jõulumäe liivahallis teise maavõistlusmängu Šveitsi vastu. Sarnaselt eile peetud esimesele kohtumisele lõi vastane üheksa väravat ning alistas Eesti tulemusega 9:1, vahendab jalgpall.ee.

Eesti alustas kohtumist agressiivselt, kuid Eestile eile kuus väravat löönud Glenn Hodel valmistas juba kohtumise alguses eestlastele peavalu ning viis vastased 2. minutil eduseisu. Teise tabamuse sai kirja puurilukk Eliott Mounoud.

Seejärel suutis Eesti 40 sekundi sees tekitada kolm väga ohtlikku olukorda Šveitsi värava all, kui võimalust pakuti nii Ragnar Rumpile kui Rauno Nõmmikole, kuid tulemust need endaga kaasa ei toonud. Eesti tegi kaitses head tööd ning oli mängus hästi sees – esimese tabamuse said eestlased kirja 5. minutil, kui nurgalöögi järel pääses löögile Henry Remmelgas. Minimaalses 1:2 kaotusseisus mindi ka vaheajale.

Ka teise kolmandiku algus oli Šveitsi jaoks edukas, kui meeskonna kolmanda värava vormistas Jerome Knöpfli. Eesti proovis ja proovis ning parima võimaluse seisu vähendamiseks tekitas Kristian Marmor – võimalus jäi kasutamata ning kohe karistas Šveits selle Tobias Steinemanni tabamusega ära.

Nii nagu eilses kohtumises, lagunes Eesti viimasel kolmandikul ning Šveits sai kirja viis vastuseta väravat. Kahel korral pääsesid veel löögile Jerome ja Hodel – seejuures oli Hodel täpne ka penaltipunktilt. Ühe tabamuse sai kirja Leiven Keller. Kohtumise lõpus pakuti Remmelgasele võimalust veel enda teine tabamus lüüa, kuid pall lendas väravast mööda.

Koondise kapten Kristian Marmor ütles pärast kohtumist, et saatuslikuks said lihtsad eksimused, mille Šveits kindlalt ära kasutas. "Neil on väga oskuslikud mängijad, kes väikesed eksimused ära kasutavad ja kes on võimelised isegi keskjoonelt käärlöögiga palli väravasse lööma. Kaitsefaasis oli meil raskusi nende mängu mõjutamisega ja me ei tulnud toime sellega, kuidas Šveits väravavahi abil palli hoidis," rääkis ta.

Marmor lisas, et maavõistlusmängus Šveitsi vastu näitasid ära, mis koondist sel aastal ees ootab ning mida meeskonnana parandada. "Peame tegema põhjaliku mänguanalüüsi, samuti tuleb igaühel vaadata enda sisse ning teha enesekriitiline analüüs, kust me saaksime veel juurde panna. Šveits on kindlasti maailma tipptase, kellega ongi kiiruste vahe suur, aga täna jääb meil päris palju ka enesekindluse taha, milles saab kindlasti juurde panna," rääkis kapten.

Maavõistlusmängud olid koondisele ettevalmistuseks mai lõpus Itaalias algavaks Euroliiga esimeseks etapiks.

Eesti - Šveits 1:9 (2:3; 3:5)
5. Henry Remmelgas - 2., 26. pen., 35. Glenn Hodel, 5. Eliott Mounoud, 13., 25., 32. Jerome Knöpfli, 19. Tobias Steinemann, 36. Leiven Keller