Konsa värav saatis Kuressaare üleminekumängudele (täiendatud) (43)

Kaotusseisust välja tulnud Tartu Tammeka 2:1 võit JK Dünamo üle saatis meistriliigast üleminekumängudele FC Kuressaare.

2004. hooaja esiliiga suurima väravaküti Oliver Konsa 74. minuti tabamus tähendas seda, et tartlased tõusid tabelis ühe hooga üheksandalt kohalt seitsmendaks. Viljandi Tuleviku vastu samuti kaotusseisust välja tulnud saarlased päästvat juhtväravat aga lüüa ei suutnud ning 1:1 viik jättis nad pingsas heitluses eelviimasele tabelireale.

Selline asjade käik tähendas ühtlasi FC Valgale üle noatera pääsemist, sest Kuressaare võidu korral oleks just nemad pidanud Lasnamäe Ajaxile vastu astuma. Hoolimata 0:1 kaotusest TVMK-le säilitati kõrgliiga koht ka järgmiseks aastaks. Tarmo Neemelo suurendas selles mängus väravaterekordit veelgi, kirjutades oma nimele hooaja 41. tabamuse.

Teistes kohtumistes tegi FC Flora Tartu Merkuuri vastu kõik selgeks juba avapoolajal, võites lõpuks 6:0, ja FC Levadia oli 3:0 parem Narva Transist. Enver Jääger lõi Merkuuri võrku koguni neli palli ja Levadia eest sai kübaratrikiga hakkama Vitali Leitan.

Tammeka lõpetas hooaja seitsmendana

Tartu Tammeka võitis teise poolaja väravatest JK Tallinna Dünamot seisuga 1:2. Poolaeg Dünamole 1:0.

Sõle gümnaasiumi staadionil oli hooaja viimast kohtumist kogunenud vaatama 60 inimest. Kohtumine algas pingeliselt, sest Tammeka pidi kohtumise kindlalt võitma, et säilitada koht meistriliigas. Mängu seitsmendal minutil tehti olukord veelgi raskemaks kui lasti Aleksandr Gussev löögile ja ta Dünamo juhtima viis. Esimesel poolajal oli häid võimalusi Tammekal kohtumine viigistada, ent poolajale mindi Dünamo juhtimisel.

Teise poolaja algusest mängis Tammeka rahulikumat mängu ja see kandis peagi vilja. 66. minutil teenis Siim Roops karistusalas välja penalti, mille realiseeris Aivar Anniste, viigistades seisu. Kaheksa minutit hiljem viis Tammeka juhtima Oliver Konsa. Tulemusega 1:2 kohtumine lõppes.

Tammeka peatreener Meelis Eelmäe sõnas pärast võidetud kohtumist, et tahe segas mängimist. „Oli teada, et tuleb võita ja tahtmine oli kõigil suur. Esimese poolaja võimalusi ei löönud ilmselt pinge tõttu ära. Teisel poolajal rahustasime üksteist maha, Dünamo väsis ja me saime mängu omale,” ütles Eelmäe. „Hooaja plaan on kindlasti täidetud. meistriliigasse jäämine oli eesmärk ja see sai täidetud.”

Tammeka kaitsja Aivar Anniste arvates domineeriti tervet mängu, aga lahendati alles teise poolaja keskel. „Esimese poolaja õnnetu värav lisas pingeid. Eks me närveerisime. Oleks rahulikumalt mänginud, oleks veidi kergem olnud ka. Teisel poolajal võtsime oma,” sõnas Anniste. „Lõppkokkuvõttes seitsmes koht on kordaminek arvestades seda, et me enamik hooaega tabeli lõpus virelesime”

Hooaja kokkuvõttes tõusis Tammeka tänase mänguga seitsmendale kohale. 36 mänguga koguti 29 punkti ja sellega edestati FC Valgat punktiga.

Tulevik saatis Kuressaare üleminekumängudele

Kuressaare kunstmuruväljakul peetud kohtumine oli kodumeeskonnale olulise tähtsusega. Võidu korral oleks saarlased meistriliigasse kindlalt püsima jäänud, kuid viik lennutas nad üleminekumängudele Lasnamäe Ajaxi vastu.

Kogu kohtumise agressiivselt mänginud Kuressaare ei suutnud külaliste distsiplineeritud kokkumängu tõttu palju võimalusi luua. 47. minutil küll viigistati Maikko Mölderi täpsest pealöögist seis, kuid see oli ka üks vähestest võimalustest mis neil oli. Midagi erilist ei suutnud ka Tulevik - peale 11. minutil löödud värava tekkis neil häid väravavõimalusi vaid teise poolaja lõpus.

Kuna Viljandi vastu ei aidanud ükski valem, pidi kodumeeskond vaid konkurendi Tammeka mängule lootma. “Lasime kiire värava lüüa, kuid teisel poolajal suutsime viigistada. Me teadsime, et Tammeka oli kaotusseisus esimene poolaeg ja proovisime seisu hoida,” rääkis Kuressaare kaitsja Jaanis Kriska. Siiski suutis Tammeka kaotusseisust välja tulla ning Kuressaare lootused purustada. “Lootsime teisele kohtumisele ehk Dünamo võidule, kuid Konsa värav sai meile saatuslikuks ja tuleb hakata üleminekumängudele mõtlema,” lisas Kriska.

Mängu lõppedes oli kodumeeskond juba ilmselgelt väsinud. Tulevik suutis vastased koguni pressi alla panna, mis allutas täielikult Kure lootused. “Võib öelda et mängisimegi lõpuni viigipeale, sest meie värava all oli tõsine surve ja ise ei suutnud midagi ohtliku luua,” rääkis Kriska.

Vaata ka:
Kuressaare-Tulevik pildigalerii

Flora sõitis Merkuurist teerulliga üle.

Kuigi Flora tõi algkoosseisus platsile terve hulga noori mängumehi, kes seni peamiselt esiliigas mänguaega saanud, ei jätnud Tallinna klubi tartlastele mingeid võimalusi. Flora kontrollis kogu kohtumist raudse haardega ning võttis suureskoorilise võidu.

Võrdsete mängu selles kohtumises jätkus vaid hetketi. Juba 6. minutil lasti penaltipunkti juures rahulikult löögile Enver Jääger ning mees lükkas palli siseküljega rahulikult Merkuuri värava alla nurka.

Avaväravale järgnes veel ridamisi võimalusi, kus vaid õnn hoidis Merkuuri värava puhtana, ja sedagi mitte kauaks. Esimesest väravast oli aega kulunud vaid kümme minutit, kui järjekordsel Flora rünnakul murdis läbi hooaja keskel Pärnust toodud Lauri Senješ ning tema madala ristsöödu suunas oma väravasse Nikolai Lõsanov. Veel paar minutit hiljem murdis vastasservalt läbi Joel Lindpere. Tema tsenderduse vormistas väravaks Jääger.

Alles peale kolmandat sisselastud väravat suutis Merkuur veidi oma mängu käima saada ning paariks minutiks vajus mäng ka külaliste väljakupoolele. Karl Palatu eksimuse järgselt pääseti ka oma kogu kohtumise ohtlikuima pealelöögini. Aleksei Mamontov mängis suurepäraselt väravaesisel löögile Vladislav Ivanovi, kuid tolle pealöögi suutis Flora noor väravavaht siiski raskustega tõrjuda.

Rünnakule suundumisega jättis aga Merkuur oma kaitseliinid taas hõredaks ning see sai ka kohe karistatud. Aktiivselt tegutsenud Lindpere murdis end taas servalt läbi ning järgnenud tsenderduse realiseeris Lauri Senješ.

Peale neljandat väravat rahunes veidi ka Flora ning andis enam mänguruumi võõrustajatele. Millegi rohkema kui paari poolohtliku momendini nood siiski ei küündinud.

Teine poolaeg algas taas Flora dikteerimisel ning järjepanu tekitati mitmeid ohtlikke olukordi Merkuuri värava all. Võimalusi skoori suurendamiseks oli pea igal Flora ründeliini mängijal. Väravani jõuti siiski alles päris mängu lõpus. Esmalt suurendas Jääger oma isiklikku skoori nurgalöögi järgsest olukorrast „hat tricki“ mõõtmeteni ning vaid paar minutit hiljem ka nelja väravani. Viimase tabamuse eelselt oli Merkuuri kaitse mänginud ilmselgelt oma karistusalas käega, kuid peakohtunik Eiko Saar ignoreeris situatsiooni.

Mängujärgselt ütles FC Flora peatreener Janno Kivisild, et neile oli karikamängu eelselt oluline saada viimasest liigamängust hea emotsioon. Tähtsaks pidas Kivisild ka, et noored esitasid raske vastase vastu ilusa partii ning mitmeid põhitegijaid sai hoida karikamängu tarvis värskena.

kl. 13:00 Tartu Tamme staadion
JK Merkuur Tartu - FC Flora Tallinn 0:6 (0:4)

Peakohtunik: Eiko Saar
Abikohtunikud: Sten Klaasen, Allan Ilves
Väravad: 6., 19., 86., 90. Enver Jääger, 16. (ov) Nikolai Lõsanov, 24. Lauri Senješ
Hoiatus: 72. Andrei Usmanov
Mängupaiga olud: Õhutemperatuur +8, pilvine ja niiske ilm; väljak heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 100

JK Merkuur: Sergei Serdjuk, Andrei Usmanov, Nikolai Lõsanov, Sergei Ottšik, Juri Leitan (82. Kaspar Rõivassepp), Jaanus Sirel, Stanislav Russakov, Ivan O'Konnel-Bronin, Vladislav Ivanov, Deniss Serikov (86. Vadim Samulin), Aleksei Mamontov.

FC Flora: Mihkel Aksalu, Teet Allas, Andres Koogas, Karl Palatu, Tomas Sirevicius, Keijo Tomson, Enver Jääger, Martin Reim (65. Ott Reinumäe), Lauri Senješ, Joel Lindpere (69. Andrei Sidorenkov), Jürgen Kuresoo (65. Märt Kosemets).

kl. 13:00 Kuressaare kunstmuruväljak
FC Kuressaare - JK Tulevik Viljandi 1:1 (0:1)

Peakohtunik: Aivar Israel
Abikohtunikud: Are Habicht, Robert Pajussaar
Väravad: 47. Maikko Mölder - 11. Joonas Laasberg
Hoiatus: 30. Jaanis Kriska
Pealtvaatajaid: 45

FC Kuressaare: Roland Kütt, Taavi Azarov, Jaanis Kriska, Rainer Veskimäe, Priit Reiska, Viktor Alonen, Kaarel Raamat (37. Veiko Tasa), Andrus Koplimäe (80. Janek Meet), Kuldar Kaljuste, Martti Pukk, Maikko Mölder (72. Indrek Õunpuu).

JK Tulevik: Pavel Londak, Meelis Laurimaa, Aleksei Savitski, Raiko Mutle, Heikki Talimaa, Priit Sirel, Mihkel Saar (64. Markko Kudu), Mati Lember, Jarmo Ahjupera (33. Vitali Ištšuk), Dmitri Ustritski, Joonas Laasberg (85. Mikk Haavistu).

kl. 13:00 Valga kunstmuruväljak
FC Valga - FC TVMK Tallinn 0:1 (0:0)

Peakohtunik: Ain Karutoom
Abikohtunikud: Urmo Visnapuu, Maikel Mikson
Väravad: 74. Tarmo Neemelo
Hoiatused: 67. Kristian Marmor, 77. Magnus Martinson
Mängupaiga olud: Õhutemperatuur +7, pilvine ilm, kuiv; väljak heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 40

FC Valga: Rene Kaas, Timo Olesk, Tõnis Vanna, Andrei Mazurkevitš, Roman Minlibajev, Rait Kuusk, Andrei Savotškin (46. Indrek Valejev), Janar Tükk, Magnus Martinson, Kristian Marmor, Tõnis Kaukvere.

FC TVMK: Antons Trifonovs, Tarmo Neemelo, Jevgenijs Kacanovs, Erko Saviauk, Gintas Širmelis, Nikolai Mašitšev, Deniss Malov, Eduard Sarajev, Maksim Kisseljov, Ingemar Teever, Andrei Kostin.

kl. 13:00 Sõle Gümnaasiumi staadion
JK Dünamo Tallinn - JK Tammeka Tartu 1:2 (1:0)

Peakohtunik: Sten Kaldma
Abikohtunikud: Eduard Rõžov, Hannes Reinvald
Väravad: 7. Aleksandr Gussev - 66. (pen) Aivar Anniste, 74. Oliver Konsa
Hoiatused: 3. Sergei Kostin, 71. Maksim ÂŽidkov, 74. Mihhail Lissenkov, 79. Mihhail Andrejev - 30. Oliver Konsa, 62. Ragnar Tiideberg
Mängupaiga olud: Õhutemperatuur +10, pilvine ilm, tibutab peent vihma; väljak rahuldavas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 60

JK Dünamo: Mihhail Lissenkov, Sergei Kostin, Maksim Židkov, Janek Hepner (75. Anatoli Božko), Mihhail Andrejev, Paul Kirsipuu, Aleksandr Gussev, Ilja Krivošein, Erik Šteinberg, Andrei Semko, Konstantin Butajev (46. Dmitri Židkov).

JK Tammeka: Kert Kütt, Kait-Kaarel Vaino, Ragnar Tiideberg, Aivar Anniste, Timo Teniste, Siim Roops, Ott Meerits, Taavi Vellemaa, Oliver Konsa, Marcelo Gomes Inocencio (85. Eduard Škunov), Markus Jürgenson (46. Heiko Tamm).

kl. 13:00 Kadrioru staadion
FC Levadia Tallinn - JK Trans Narva 3:0 (2:0)

Peakohtunik: Margus Kotter
Abikohtunikud: Tiit Kivisild, Gunnar Nuuma
Väravad: 27., 41., 53. Vitali Leitan
Hoiatused: 30. Siksten Kasimir, 34. Tihhon Šišov, 90.+1. Eino Puri - 20. Dmitro Dobrovolski, 46. Aleksei Gorškov, 70. Aleksandr Dubõkin
Mängupaiga olud: Õhutemperatuur +8, pilvine ilm, kohati sajab vihma; väljak heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 110

FC Levadia: Artur Kotenko, Tihhon Šišov, Sergei Hohlov-Simson, Andrei Kalimullin, Siksten Kasimir (56. Marius Dovydenas), Ats Purje, Konstantin Vassiljev, Konstantin Nahk (56. Aleksandr Dmitrijev), Andrei Šadrin, Indrek Zelinski, Vitali Leitan (71. Eino Puri).

JK Trans: Sergei Ussoltsev, Andrei Tjunin, Dmitro Dobrovolski, Aleksandr Kulik (56. Sergei Popov), Dmitri Šelehhov (46. Aleksei Gorškov), Stanislav Kitto, Aleksandr Dubõkin, Sergei Kazakov, Sergei Starovoitov, Aleksandr Tarassenkov (79. Irfan Ametov), Dmitri Lipartov.