Levadia alistas väravaterohkes mängus Läti klubi (3)

Foto: Jana PiparHooajaeelsete kontrollmängudega jätkanud Tallinna FC Levadia alistas Männiku hallis Läti möödunud hooaja üheksanda meeskonna Riia FK Daugava väravaterohkes kohtumises 3:2.

Võimalustevaesel avapoolajal õnnestus Levadial 1:0 juhtima asuda, kui oma võimaluse kasutas 36. minutil ära Artur Rättel.

"Teise poolaja alguses avanes meil ühe rünnakuga kaks supervõimalust eduseisu suurendamiseks, paraku ei läinud pall väravasse. Ohtlike hetki oli veelgi. Kui oleksime 2:0 või 3:0 ära löönud, siis oleks mäng rahunenud," tõdes meeskonna abitreener Indrek Zelinski Levadia kodulehel.

Ja 67. minutil suutsidki vastased mänguseisu viigistada. Levadialased aga viigiga ei leppinud ja kui mängida jäi veel kümmekond minutit, viis Igor Subbotini resultatiivne penalti kodumeeskonna uuesti ette. 85. minutil kahekordistas testimisel olev Venemaa ründaja Nikita Koljajev Levadia eduseisu, kuid ka see ei jäänud mängu viimaseks väravaks: vastased murdsid 90. minutil veelkord Levadia kaitseliinist läbi.

"Kokkuvõttes võib öelda, et oleme jätkuvalt kimpus väravavõimaluste realiseerimisega ning lubame vastasel endale väga lihtsalt väravaid lüüa. Õnneks on hooaja alguseni veel natuke aega," võttis Zelinski mängupildi kokku.

Daugava vastu on sellel talvel kätt proovinudki teised Eesti meeskonnad: Sillamäe Kaleviga tehti Riias 1:1 viik, nädalapäevad tagasi alistati aga Tallinnas FC Flora 3:1. Levadia jätkab ettevalmistusmänge reedel, kui vastaseks on Meistriliiga uustulnuk FC Infonet.

12. veebruaril kell 14:00 Männiku hallis

Tallinna FC Levadia - Riia FK Daugava 3:2 (1:0)
36. Artur Rättel, 81. pen. Igor Subbotin, 85. Nikita Koljajev - 67., 90.

Levadia: Roman Smiško, Aleksandr Kulinitš (57. Andero Pebre), Artjom Artjunin. Aleksei Jahhimovitš, Maksim Podholjuzin, Artur Pikk, Ilja Antonov, Marek Kaljumäe (80. Andreas Raudsepp), Igor Subbotin, Artur Rättel (62. Nikita Koljajev), Rimo Hunt.