Levadia jõudis TVMKle lähemale (täiendatud) (35)

Meistriliiga 32. voorus üllatusi ei sündinud.

Kadrioru staadionil peetud kohtumises ei suutnud tabeliliider TVMK Narva Transi vastu enamat 0:0 viigist.

Valgas sealne meeskond Viljandi Tulevikule vastu hakata ei suutnud ning mulgid võtsid kindla 5:1 võidu. Kolm väravat Dmitri Ustritskilt.

TVMK ja Trans leppisid väravateta viiki

Kadrioru staadionil peetud vooru keskses kohtumises võtsid üksteiselt mõõtu liigatabeli liider FC TVMK ja 3. positsioonil olev JK Narva Trans.

Mängu alguses haaras oodatult initsiatiivi kodumeeskond TVMK, Trans panustas kiiretele vasturünnakutele.

Esimesel veerandtunnil omasid võimalust skoori teha TVMK mängijad Vadim Seero, Anton Paitsev ning Egidijus Juška, kuid Sergei Ussoltsevi poolt kaitstud Transi värav jäi puutumata.

Mängupilt muutus, kui 22. minutil sai kokkupõrkes tõsiselt viga TVMK leedulasest poolkaitsja Gintas Širmelis. Hüppeliigese trauma tõttu tuli mängumees platsilt ära kanda ning teda tuli asendama Maksim Kisseljov. Sunnitud vangerduse teinud TVMK loovutas initsiatiivi külalistele.

26. minutil kontrollis väravavahi valmisolekut Stanislav Kitto, kuid Vitali Teleš oli oma ülesannete kõrgusel. Kaks minutit hiljem oli hea võimalus skoor avada teisel Transi mängumehel, kuid Aleksandr Tarassenkovi poolt karistusalas sooritatud löök lendas kõrgelt üle värava.

Kõigest minut hiljem tekkis Transil kogu kohtumise parim võimalus. Karistusala piiril teeniti viga ning karistuslööki läks sooritama Dmitri Lipartov. Tugev löök lendas narvalaste kahjuks TVMK värava ristnurgast loetud sentimeetrite jagu mööda.

Poolaja lõpus olid väravale lähedal ka TVMK mängijad, kuid Tarmo Neemelo tsenderdusele ei saanud pead vahele heal positsioonil olnud Juška.

Teine poolaeg algas TVMK survega ning juba 46. minutil oli narvalastel õnne, kui Neemelo poolt sooritatud löök napilt väravaposti kõrvalt mööda lendas.

50. minutil pääses löögile Juška, kuid meisterlikult värava tagumisse nurka suunatud pallile sai napilt näpud vahele Ussoltsev, kes tõrjus palli üle otsajoone. Nurgalöögist tsenderdatud palli suunas Neemelo peaga Juškale, kellel oli taas hea võimalus skoor avada. Kümnelt meetrilt sooritatud väga tugeva löögi pareeris väravavaht Ussoltsev õlaga.

Antud olukord jäi ka mängu viimaseks tõeliselt väravahõnguliseks situatsiooniks, kuna Jevgenijs Kacanovs sai mõne minutilise vahega kaks hoiatuskaarti ning peakohtunik Margus Kotter oli sunnitud hooaja keskel TVMKsse siirdunud lätlasest mängumehe platsilt minema saatma.

Peale arvulisse vähemusse jäämist keskendus kodumeeskond põhiliselt kaitsetegevusele ning ka Narva Trans ei näidanud suurt tahtmist võiduväravat lüüa.

Närviliselt ning silmailu pakkumata mäng ka lõppes. Tulemuseks väravateta viik.

Mängu järel kiitis meistriliiga suurim väravakütt TVMK ründaja Tarmo Neemelo vastasmeeskonda ning sõnas, et kuigi ohtlikke olukordi loodi, jättis lõppviimistlus alati soovida.

Küsimusele, kas viik Transiga rahuldab TVMK-d, lausus Neemelo: "Kui Levadia oleks Tartus Merkuuriga viiki mänginud, siis poleks viga, kuid kuna Levadia suutis lõpuks ikkagi võita, ei saa tänase tulemusega rahule jääda."

Kuressaare sai ajaloo suurima võidu

Kiirelt pealinlaste väravale tugeva surve peale pannud saarlased said oma tahtmise kiirelt. Juba 13. minutil avas mänguskoori Andrus Koplimäe, kes sai värava ette suurepärase söödu Kuldar Kaljustelt. Madal ning täpne tsenderdus vuhises kõikidest kaitsjatest ja ka väravavahist mööda otse Koplimäele jala peale ning poolkaitsja saatis palli külmavereliselt võrku.

Juba järgmisel rünnakul oli kodumeeskonna eduseis kahekordistunud. Pikk pall keskväljalt leidis tee otse Andrus Koplimäe peae peale ning mees saatis mänguvahendi kindlalt taha posti seisuks 2:0.

Kuressaare rünnakulaviini lõpetas Maikko Mölder, kelle terav pealöök lendas maapõrkest napilt väravast mööda.

Peale 25. minutit ärkas ka Dünamo. Esimese võimaluse eest hoolitses Andrei Semko, kuid mehe madala ning terava löögi püüdis raskusteta kodumeeskonna puurilukk Roland Kütt.

30. minutil oli seis tablool juba 3:0. Taaskord anti täpne sööt keskväljalt vabaks jooksnud Kuldar Kaljustele, kellel polnud raskuseid palli väravavahist mööda toimetamisega.

Dünamo oli tahtmist täis ning üritas üha suuremate jõududega rünnata, mis kandis ka 32. minutil vilja, kui peale nurgalööki karistusalast välja suunatud palli saatis ilusa löögiga taha posti Maksim Židkov. Poolaja lõpus kodumeeskond küll üritas kõvasti ka neljandat väravat lüüa, kuid vaheajale mindi siiski seisul 3:1.

Teine poolaeg kujunes kahemeheshowks.

Kodumeeskond ei kavatsenudki 3:1 eduseisuga rahulduda ning ründas armutult. Teise poolaja esimesel minutil jõudis sihile Kuressaare parim väravakütt Martti Pukk, kes sai pika söödu keskväljalt ning libistas palli külmavereliselt väravavahist mööda seisuks 4:1.

Peale neljandat väravat mäng veidi rahunes ning ka Dünamol olid omad võimalused, ent Roland Kütt oli kindel ning löögid ebatäpsed.

Üle pika aja taas Kuressaare rivistuses platsile pääsenud Indrek Õunpuu tõi mängu tublisti teravust. Just tema paremalt äärelt tulnud tsenderdusest lõi Martti Pukk oma teise värava selles kohtumises.

Kohe järgmisel rünnakul olid aktsioonis taas samad mehed, kuid seekord rollid vahetusid. Pukk söötis, ning Õunpuu saatis palli tühja väravasse. 6:1!

Täielikult langes Dünamo peale Puki hat-tricki. 3-1 rünnakuvõimalust omanud kodumeeskonna viis 7:1 ette Pukk saates palli külmavereliselt värava tagumisse posti Grigori Ošmokovile püüdmatult võrku.

Mängu viimasel minutil sai hat-trickiga maha ka Andrus Koplimäe, realiseerides Maikko Möldri ilusa vasakult äärelt tulnud söödu kindlalt ning peale Maaren Olanderi lõpuvilet võis kodumeeskonna ning fännide võidutants alata.

"Suutsime kohe kiirelt tugeva pressingu peale panna ning ei lasknud vastaseid löögile. Samuti suutsime omad võimalused hästi ära kasutada," kommenteeris kodumeeskonna poolkaitsja Kaarel Raamat. "Oma mänguga võib peaaegu rahule jääda, kuigi sain enda süü tõttu vigastada," lisas ta.

"Väga tähtis oli kiire värav lüüa. Sellega saime ka hakkama. Tänu sellele saime ka rahulikumalt mängida. Dünamo hakkas peale 3:1 seisu tugevalt suruma ning sellepärast tekkisid ka augud nende kaitses ja suutsime neid hästi karistada," arvas Märt Kluge. "Oma mänguga võib enam-vähem rahule jääda," lisas keskkaitsja.

Levadia eksperiment oleks meeskonnale peaaegu punte maksnud.

Tartus toimunud mängus kohaliku Merkuuriga üllatas tiitlikaitsjate treener Tarmo Rüütli, saates algkoosseisus platsile täielikult uuenenud ründava liini. Meeskonna algkoosseisus alustasid ründajatena Andrei Šadrin ja Kaimar Saag ning ründavate äärtena Sander Puri ja Taijo Teniste. Kõik nimetatud on alles sel hooajal Levadiaga liitunud ning enamuse ajast duubelrivistuse eest mänginud.

Esimesel poolajal tundus, et Tarmo Rüütli katsetus ongi õigustatud ning noored suudavad kogenud kaitseliinile toetudes Tartu meeskonna oma tahtele allutada. Peale paarikümneminutilist võitlust suutsidki noored mehed, tõsi küll Merkuuri kaitse vigadest kaks väravat sepistada. Esmalt sai jala valgeks leedulane Marius Dovydenas, kes Merkuuri kaitseliini poolt läbilastud Teniste tsenderduse väravasse koksas ning vaid viis minutit hiljem avas oma meistriliiga väravate arve sarnasest situatsioonist ka nooruke viljandlane Kaimar Saag.

Teisel poolajal hakkas aga üha enam märku andma kogemuste puudumine Levadia eesliinides. Kuigi ründeteravust suudeti endiselt hoida, eksiti üha sagedamini söötudega ning jäädi alla mees-mehe võitluses andes sellega Merkuurile võimaluse kiireteks vasturünnakuteks. Tartlased kasutasidki seda osavalt ära ning peale paari ebaõnnestunud lahendust suutis Vladislav Ivanov väravaesisele suunatud tsenderduse kõrgel hüppel peaga Artur Kotenkole püüdmatult värava nurka suunata.

Löödud värav andis kodumeeskonnale uut indu ning üha aktiivsemalt otsiti teed vastase värava alla. 72. minutil õnnestuski, sedapuhku keskelt läbi mängides, Ivanovil seis kauni väravaga viigistada.

Viigi järgselt saatis Levadia peatreener Tarmo Rüütli koheselt platsile esmalt Vitali Leitani ning seejärel ka Ats Purje. Vahetused elavdasidki märgatavalt Levadia ründetegevust ning mängu viimastel minutitel teenitud trahvilöögist saatis Konstantin Vassiljev palli umbes kolmekümnelt meetrilt otse väravasse. Mäng oli Levadiale päästetud ning treener pääses vaid kerge ehmatusega.

Flora tuli pronksile lähemale

Mäng algas Flora pallivaldamisega, mille tulemusena ka esimene värav sündis. Kert Haavistu antud nurgalöögist suutis viiekasti joonelt oskuslikult peanupu vahele saada koondislane Kristen Viikmäe ning 1:0 oli tõsiasi. Kohe järgmisel rünnakul kombineerisid Flora pallurid jällegi osavalt ning Jürgen Kuresoo sooritatud pealöögi suutis Tammeka kaitsja joonelt tõrjuda.

Peale avaväravat muutus Flora selgelt passiivsemaks ning Tammeka hakkas palli enam valdama. Kombineeriti kohati väga oskuslikult, kuid üksiku rünajani söödud ei jõudnud. Tartlaste leegionär Marcelo Gomes Inocencio tõmbas korduvalt haneks Flora pallureid nagu koolipoisse, kuid selget tulu tema trikkidest Tammeka meeskond ei saanud.

Teine poolaeg algas Tammeka pallivaldamisega, kuid seda peamiselt oma poolel või siis keskväljal. Harvadel kordadel said ka Flora mängijad palli, kuid siis löödi pikk pall ette ning Viikmäe oli enamasti suluseisus.

54. minutil anti järjekordne pikk pall ette ning Tammeka väravavaht Kert Kütt eksis puhtaks löömisel. Flora mängumehed said keskväljal palli ja kohe toimetasid Lindpereni, kes lõi tugevalt posti äärde seisuks 2:0.

Mäng kulges edasi peamiselt Tammeka pallurite enesekindla söödumängu tähe all.

75. minutil suutsid Tammeka pallivõlurid kenasti mänguvahendi kasti toimetada ning nooruke Martin Taska mängis vastasmeeskonna palluri vastu liiga jõuliselt ja kohtunik Eiko Saar määras 11. meetri karistuslöögi, mille ka Aivar Anniste oskuslikult realiseeris.

Peale väravat jätkas tartlaste võõrleegionäär oma show'd, kuid hoopis Flora oli see kes üleminutil ühe palli Kert Küti selja taha lõid. Flora pallurid mängisid nurgalöögi lahti ning Teet Allas suutis palli karistusalasse toimetada, mille järel Tomas Sirevicus palli efektselt värava ülemisse nurka suunas.

kell 14:00 Kadrioru staadion

FC TVMK Tallinn - JK Trans Narva 0:0 (0:0)

Peakohtunik: Margus Kotter
Abikohtunikud: Rein Pajunurm, Neeme Neemlaid
Väravad: -
Hoiatused: 44. Egidijus Juška, 64., 66. Jevgenijs Kacanovs - 21. Sergei Kazakov, 43. Dmitri Lipartov
Eemaldamine: 66. Jevgenijs Kacanovs
Mängupaiga olud: Õhutemperatuur +8, pilvine ja tuuline ilm; väljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 150

FC TVMK: Vitali Teleš, Tarmo Neemelo, Tomas Rimas, Jevgenijs Kacanovs, Egidijus Juška, Andrei Borissov, Maksim Smirnov, Gintas Širmelis (24. Maksim Kisseljov), Vadim Seero, Andrei Kostin (87. Erko Saviauk), Anton Paitsev (62. Ingemar Teever).

JK Trans: Sergei Ussoltsev, Dmitri Šelehhov (65. Sergei Mitin), Dmitro Dobrovolski, Aleksandr Kulik, Andrei Tjunin, Stanislav Kitto, Aleksandr Dubõkin, Sergei Kazakov, Aleksandr Tarassenkov, Dmitri Lipartov (90. Sergei Popov), Maksim Gruznov.

kell 14:00 Tartu Tamme staadion

JK Merkuur Tartu - FC Levadia Tallinn 2:3 (0:2)

Peakohtunik: Ain Karutoom
Abikohtunikud: Ãœlo Kikas, Maikel Mikson
Väravad: 59., 72. Vladislav Ivanov - 23. Marius Dovydenas, 28. Kaimar Saag, 89. Konstantin Vassiljev
Hoiatused: 45. Andrei Usmanov - 90.+3. Ats Purje
Mängupaiga olud: Õhutemperatuur +8, pilvine ja tuuline ilm, kohati tibutab vihma; väljak heas seisukorras, ent vihmast libe.

JK Merkuur: Sergei Serdjuk, Maksim Bazjukin, Sergei Ottšik, Nikolai Lõsanov, Juri Leitan, Rodion Aleksejev, Jaanus Sirel, Artur Ossipov (85. Stanislav Russakov), Andrei Usmanov, Vladislav Ivanov, Aleksei Mamontov (89. Kaspar Rõivassepp).

FC Levadia: Artur Kotenko, Tihhon Šišov, Vitoldas Cepauskas, Andrei Kalimullin, Siksten Kasimir, Sander Puri (80. Ats Purje), Marius Dovydenas, Aleksandr Dmitrijev, Taijo Teniste (60. Konstantin Vassiljev), Andrei Šadrin (73. Vitali Leitan), Kaimar Saag.

kell 14:00 Kuressaare linnastaadion

FC Kuressaare - JK Dünamo Tallinn 8:1 (3:1)

Peakohtunik: Maaren Olander
Abikohtunikud: Hannes Reinvald, Dmitri Vinogradov
Väravad: 13., 14., 90.+2. Andrus Koplimäe, 30. Kuldar Kaljuste, 46., 83., 87. Martti Pukk, 84. Indrek Õunpuu - 32. Maksim Židkov
Hoiatus: 36. Rainer Veskimäe
Mängupaiga olud: Õhutemperatuur +9, pilvine ilm; väljak rahuldavas seisukorras, väravavahiala ebatasane.
Pealtvaatajaid: 40

FC Kuressaare: Roland Kütt, Janek Meet, Viktor Alonen, Märt Kluge, Priit Reiska (70. Martin Salong), Rainer Veskimäe, Kaarel Raamat (64. Hendrik Karlson), Andrus Koplimäe, Kuldar Kaljuste (74. Indrek Õunpuu), Martti Pukk, Maikko Mölder.

JK Dünamo: Grigori Ošomkov, Sergei Kostin, Maksim Židkov, Janek Hepner, Erik Šteinberg, Urmas Sorga (58. Sergei Kubõškin), Paul Kirsipuu, Aleksandr Gussev, Andrei Semko, Avetis Harutjunjan, Dmitri Židkov.

kell 14:00 Valga linnastaadion

FC Valga - JK Tulevik Viljandi 1:5 (0:1)

Peakohtunik: Sten Kaldma
Abikohtunikud: Allan Ilves, Sten Klaasen
Väravad: 88. Tõnis Kaukvere - 23., 48., 71. Dmitri Ustritski, 76. Mihkel Saar, 77. Martin Hurt
Hoiatused: 27. Tõnis Vanna, 60. Rait Kuusk - 19. Dmitri Ustritski
Mängupaiga olud: Õhutemperatuur +11, vahelduva pilvisusega ilm; väljak heas seisukorras, muru pikavõitu.
Pealtvaatajaid: 30

FC Valga: Rene Kaas, Andrei Mazurkevitš, Tõnis Vanna, Timo Olesk, Roman Minlibajev, Rait Kuusk, Andrei Savotškin, Kristian Marmor (74. Tõnis Kaukvere), Rait Kasterpalu (62. Dmitri Girišin), Gert Kams, Magnus Martinson (46. Janar Tükk).

JK Tulevik: Pavel Londak, Meelis Laurimaa, Mikk Haavistu, Raiko Mutle, Heikki Talimaa, Priit Sirel, Mihkel Saar, Mati Lember, Jarmo Ahjupera (74. Kaarel Tani), Dmitri Ustritski (81. Vitali Ištšuk), Martin Hurt (81. Markko Kudu).

kell 17:00 A. Le Coq Arena

FC Flora Tallinn - JK Tammeka Tartu 3:1 (1:0)

Peakohtunik: Eiko Saar
Abikohtunikud: Eduard Rõzov, Heigo Niilop
Väravad: 5. Kristen Viikmäe, 54. Joel Lindpere, 90.+2. Tomas Sirevicius - 75. pen. Aivar Anniste
Hoiatused: 75. Alo Bärengrub - 72. Ragnar Tiideberg
Mängupaiga olud: Õhutemperatuur +9, pilvine ilm; väljak väga heas seisukorras; kunstvalgustus.
Pealtvaatajaid: 130

FC Flora: Jürgen Veber, Teet Allas, Tomas Sirevicius, Alo Bärengrub, Martin Taska, Ott Reinumäe (67. Mihhail Istsuk), Kert Haavistu (88. Enver Jääger), Martin Reim, Kristen Viikmäe (79. Alfred Berge), Joel Lindpere, Jürgen Kuresoo.

JK Tammeka: Kert Kütt, Kait-Kaarel Vaino, Aivar Anniste, Timo Teniste, Ragnar Tiideberg, Ott Meerits, Taavi Vellemaa (81. Heiko Tamm), Marcelo Gomes Inocencio, Oliver Konsa, Siim Roops, Markus Jürgenson (67. Eduard Skunov).