Lisaaeg, laks näkku ja võiduvärava eest punane: Maracana pandi täie raha eest rõkkama (Marcelo: kõvem kui Meistrite liiga!) (0)

Kullasadu: Fluminense krooniti esmakordselt Lõuna-Ameerika parimaks klubiks. Foto: Scanpix / AFP / Pablo Porciuncula

Tänavuse Copa Libertadorese võitjaks krooniti esmakordselt klubi ajaloos brasiillaste Fluminense, kes alistas finaalis lisaajal 2:1 Argentina suurklubi Boca Juniorsi.

Rio de Janeiro vanim jalgpalliklubi, kuhu ulatuvad ka Brasiilia rahvuskoondise juured, oli varem Lõuna-Ameerika tugevaima klubisarja finaalis mänginud vaid korra. Ent 2008. aastal, kui finaal peeti veel kodus-võõrsil formaadis kahemängulisena, kaotati teise mängu järgses penaltiseerias kodusel Maracana staadionil valusal moel Ecuadori klubile LCD Quito. Argentina esiklubi Boca on seevastu nüüd mänginud rekordilises tosinas finaalis ja neist pooled ka võitnud, jäädes tiitlite arvult ühega alla vaid kodumaisele konkurendile Independientele.

Ametlikult külalismeeskonna rollis olnud, ent Maracanal mängides ikkagi koduseinte toetust nautinud Fluminense asus finaali avapoolajal juhtima, kui kaasmaalaste vastu tegi 36. minutil skoori kogenud argentiinlasest ründaja German Cano. Teise poolaja keskel ehk 72. minutil jõudis Boca aga kümnete tuhandete Argentinast kohale reisinud fännide rõõmuks tänu Luis Advincula suurepärasele kauglöögile viigini.

Nii mindi lisaajale, kus vahetusmees John Kennedy 99. minutil uuesti brasiillased juhtima viis. 21-aastane Fluminense kasvandik tähistas tabamust aga publikusse tormates nii ülevoolavalt, et kolumblasest kohtunik Wilmar Roldan näitas talle kollast kaarti. Kuna see oli ründajale mängu jooksul juba teine, tuli tal platsilt lahkuda.

Arvuline ülekaal näis andvat Bocale suurepärase võimaluse viigistamiseks, kuid peagi rikkus olukorra Frank Fabra. Kolumblasest kaitsja lõpetas mängijate vahel tekkinud rüseluse sellega, et andis Fluminense kaptenile Ninole kõrvakiilu, ning nägi enda silme ees samuti punast kaarti. Lisaaja teisel poolel valdas Boca küll rohkem palli, aga tabamusele jõudis lähemale hoopis Fluminense, kui Guga löök tabas posti.

Marcelo: vabandust, aga Real Madrid mõistab!

Fluminense ridades krooniti võitjaks ka finaalis algkoosseisu kuulunud, ent 80. minutil puhkama vahetatud Marcelo. 35-aastane kaitsja võitis varasema karjääri jooksul Real Madridis veedetud 16 hooaja jooksul viiel korral Meistrite liiga, lisaks kuus liigatiitlit, neli klubide MM-tiitlit, kaks Hispaania karikat, kolm Euroopa superkarikat ja viis Hispaania superkarikat. Ühtekokku on ta nüüd mänginud karjääri jooksul 21 suures finaalis ja lahkunud võitjana platsilt koguni 18 korral.

Realist esialgu Kreekasse Olympiakose ridadesse siirdunud äärekaitsja liitus tänavu veebruarias Fluminensega, kust tema karjäär alguse sai. "Real Madrid mõistab, kui nii ütlen, aga see on klubijalgpallis mu elu tähtsaim võit, sest see klubi kasvatas mu üles ja andis mulle kõik oskused, et elus läbi lüüa," lausus Marcelo ESPN-ile. "Sellest võidust suuremat autasu ei saa olla, see on hindamatu."

Marcelo liitus ühtlasi üsna väikese klubiga, kuhu kuuluvad mehed, kes on suutnud tõsta pea kohale nii Copa Libertadorese kui ka Meistrite liiga karika. Kokku on niisuguseid mängijaid nüüd 15, lisaks Marcelole on sellega hakkama saanud ka näiteks Ronaldinho, Neymar ja Julian Alvarez.