Luis Suarez võitis sini-must-valge all esimese karika. Ja kohe võimsa kübaratrikiga! (0)

Gremio ründaja Luis Suarez Rio Grande do Suli osariigi superkatikavõitja medaliga. Foto: Scanpix / EPA / Ricardo Rimoli

Teenekas Uruguai ründaja Luis Suarez liitus aasta alguses Brasiilia jalgpalliklubiga Gremio. Läks kõigest veidi üle kahe nädala, kui 35-aastasel edurivimehel õnnestus uue klubi ridades võita esimene karikas. Ja seda kohe nii võimsalt, et lõi finaalis kolm väravat.

Tegemist oli Rio Grande do Suli osariigi superkarikaga, mille finaalis kohtus osariigi mullused meistrivõistlused võitnud Gremio sama piirkonna karikavõistluste esikohaomaniku Sao Luiziga ja võitis 4:1. Suarez vormistas kübaratriki juba kohtumise esimese 38 minutiga ning kutsuti 59. minutil ovatsioonide saatel vahetusse.

"Paremat debüüti pole võimalik ette kujutada. Fännid usuvad temasse ja meie kah. Luis näitas oma taset. Tänu lahkele iseloomule on ta kiiresti meeskonda sulandunud," kiitis Gremio peatreener Renato kogenud ründajat. "Arvan et see oli mu karjääri parim debüüt!" sõnas Suarez ise.

Et Gremio värvideks on sinine, must ja valge, kasutab klubi oma sotsiaalmeedias sageli Eesti lippu ehk et 1884. aastal Otepääl alguse saanud sini-must-valge loo üks haru on jõudnud otsaga Brasiiliasse. Eesti lippu on pärast klubiga kahe-aastase lepingu sõlmimist agaralt kasutanud ka Suarez ning tegi seda ka pärast Recopa Gaucha (Rio Grande do Suli superkarika nimi) võitmist:

Et Gremio tõusis algavaks hooajaks Brasiilia kõrgliigasse (Serie A), aga Sao Luiz tugevuselt neljandal tasemel (Serie D), polnud tulemus üllatav. Brasiilia meistrivõistlused algavad aprillis. Enne seda toimuvad osariikide meistrivõistlused.