Luup peale | Mängus, kus mõni mees vajas vaid ühte-kahte pallipuudet, sai Levadia oma kõige napima võidu (galerii!) (0)

Felipe Felicio võttis hilist võiduväravat tähistades särgi seljast. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Täiseduga liider Tallinna Levadia sai oma Premium liiga hooaja seitsmendas mängus seni kõige napima võidu, olles Tallinna Kalevist parem 2:1. Varem kõik kuus vastast vähemalt kaheväravalise vahega alistanud Levadia vajas täna minimaalse võidu teenimiseks 90. minuti tabamust.

Pall püsis oodatult rohkem Levadia valduses. Avapoolajal kolistasid rohesärgid kaks korda väravaraame, aga võrku sahistada ei suutnud. 14. minutil andis Ioan Yakovlev vasakult äärelt madala palli värava ette, kus Ahmad Gero löök läks Oskari Forsmani tõrje kaudu latti. 38. minutil tegi Levadia hea kombinatsiooni ning Til Mavretici ja Joao Pedro söötude järel tabas Yakovlev lähedalt posti.

Skoor avati 57. minutil. Richie Musaba andis välisküljega läbisöödu kalevlaste vahelt Mihkel Ainsalule, kes lõi ühe puutega alla nurka - 0:1. Musabal on nüüd seitsme matšiga kirjas neli väravat ja kolm resultatiivset söötu, Ainsalul neli tabamust ja üks väravasööt.

76. minutil oli Levadial kasutada penalti. Mikk Johannes Siitami viga oma karistusalas Michael Schjönning-Larseni vastu oli kohtunik Jagnar Jakobsonil küll esialgu märkamata jäänud, aga videokohtunik Kristo Tohver oli kutsunud Jakobsoni ekraani juurde. Forsman oli kohtumise jooksul teinud juba mitmeid häid tõrjeid ja tõrjus altnurgast ära ka Til Mavretici penalti. Seejärel läks Soome puurivaht oma kindaga pettunud Mavretici pead patsutama.

Teisest sisselastud väravast pääsenud Kalev lõi kolm minutit hiljem hoopis ise viigivärava. Tristan Toomas Teevälja pikk audivise põrkas Levadia karistusalas maha, Heitor sai pea vahele, kuid ei suutnud palli kaugele klaarida ning Joosep Põder tulistas pealsega palli Karl Andre Vallneri näppude ja lati kaudu võrku - 1:1.

86. minutil andis Edgar Tur paremalt äärelt tsenderduse ja Aleksandr Zakarljuka pääses vabalt peaga löögile, kuid lõi mööda.

Kalev oli lähedal oma liigahooaja neljandale viigile seitsmest mängust, aga ei pidanud lõpuni vastu. 90. minutil mängis Felipe Felicio seinasöötu Robert Kirsiga ning saatis madala löögi postipõrkega sisse - 1:2.

Kõigis eelmises kuues liigamatšis põhikoosseisu pääsenud, aga täna vahetusest sekkunud Felicio tähistas oma väravat joviaalselt, visates särgi seljast ja joostes platsi äärde peatreener Curro Torrese embusesse. Brasiillane kerkis Premium liiga väravaküttide edetabelis liidrikohta jagama (koos Nõmme Kalju ründaja Alex Matthias Tammega). Tähelepanekuid mängust:

1. Põder vajas vaid ühte, Kirss kahte puudet

Elu kolmanda Premium liiga mängu teinud 18-aastane Joosep Põder sekkus vahetusest 78. minutil. Järgmisel minutil lõi ta värava oma kõige esimese puutega.

Joosep Põdra värav tõi 79. minutil rõõmu Kalevile. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Robert Kirss sisenes vahetusest alles 88. minutil. Esimese pallipuute tegi ta rinnaga oma väljakupoolel, kui talle selga joosti ja viga tehti. Kirsi teiseks puuteks oligi Feliciole antud võiduväravasööt.

2. Paljude puudujatega Kalev saatis platsile debütandi

Kalevi read olid täna kõvasti räsitud. Vadim Mihhailov ja Georg Pank puudusid mängukeelu tõttu, sest olid jõudnud juba kuue vooruga neli kollast kaarti korjata. Ragnar Klavan, Kaspar Laur, Ramon Smirnov, Taavi Jürisoo ja Arseni Kovaltšuk olid eemal tervisemurede tõttu. Teeväli oli hüppeliigeseprobleemi tõttu võimeline alles vahetusest sekkuma.

Nii said algkoosseisus oma võimaluse Martin Tomberg, Mikk Johannes Siitam ja Daniil Ševjakov. 18-aastane Tomberg kuulus kõrgliigas põhisse elus esmakordselt, varasemast oli tal all kaks vahetusest sekkumist (mõlemad lõpuminutitel). Sel hooajal polnud ka Siitam ega Ševjakov varem algrivistusse pääsenud.

65. minutil jooksis elu teiseks Premium liiga mänguks platsile 16-aastane Airon Kollo ning 78. minutil jõudis järg Premium liiga 16-aastase debütandi Dylan Sal-Al-Salleri kätte. Kummalgi polnud isegi oma särki - Kollo läks väljakule Mihhailovi ning Sal-Al-Saller Panga särgiga.

3. Levadia on enamikel penaltitel eksinud

Oskari Forsman tõrjus Til Mavretici penalti. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Levadia on teeninud sel Premium liiga hooajal juba viis penaltit, aga on jätnud neist enamiku - kolm - realiseerimata.

Neljandat korda lööma läinud Mavretic sai esimeseks mängijaks, kes eksinud penaltil kaks korda. Kui ta 88. minutil 1:1 viigiseisul välja vahetati, oli ta nii pettunud, et kostitas varumeestepingi seina tugeva rusikahoobiga.

4. Mängu parim - Ioan Yakovlev

Levadia ründas väga tihti vasakult äärelt Yakovlevi kaudu. Tema kiiruse ja triblinguga oli Siitam esimesel poolajal nii suures hädas, et teiseks poolajaks vahetas Kalev Siitami ja Hugo Palutaja kohad ära. Avapoolajal teenis Yakovlev ühe väga heast kohast karistuslöögi, tema madalast tsenderdusest tabati latti ja ta ise lõi posti.