Manchester United purustas Chelsea 40-mängulise kaotusteta seeria (46)

Chelsea võitude seeria purustas lõpuks ometi Manchester United, kes võitles end sellega 3. kohale tabelis. Wigani hooaja kuues võit kindlustas neile tabelis 2. koha. Samal ajal võitis Arsenal tabeli viimast Sunderlandi. Charltoni võiduseeria lõpetas Blackburn, kes purustas Addicksid 4:1.

Arsenal alistas peksupoiss Sunderlandi

Arsenal - Sunderland 3:1

Väravad: 12. Van Persie, 36., 82. Henry - 75. Stubbs

Arsenal vajas hirmsasti võitu, et neil oleks mingigi lootus meistritiitli eest võidelda. Enne mängu pesitses Arsenal alles tabeli kaheksandal real. Hetkeseisuga on nad tõusnud tabelis aga juba kolmandaks. Suuresti tänu Thierry Henry kahele väravale.

Robin van Persie oli aga mees, kes viis Gunnerid ette, kui ta sai hea pika palli Sol Campbellilt lüües palli Sunderlandi väravavõrku. Sama mees aitas ka kaasa londonlaste teisele väravale, andes söödu Laurenile, kes selle värava alla lõi ning millest Henry värava vormistas. Sunderland ähvardas Arsenalilt punkte röövida, kui Alan Stubbs lõi oma esimese Mustade Kasside eest. Siiski ei suutnud külalised midagi enamat tekitada ning kodumeeskonna võidu vormistas Henry oma teise väravaga.

Sunderland on endiselt tabelis viimasel kohal. Hetkel on neil vaid viis punkti, olles võitnud ühe ning viigistanud kaks. Järgmisel nädalavahetusel võõrustatakse Birminghami meeskonda Aston Villat.

Liverpool võttis napi võidu

Aston Villa - Liverpool 0:2

Väravad: 85. (pen.) Gerrard, 89. Xabi Alonso

Hilised väravad Steven Gerrardilt ning Xabi Alonsolt andisid Rafael Beniteze meeskonnale esimese järjestikuse võidu sel hooajal.

Mängu lõpu poole, kui oli juba arvata, et Villa Parkil viigist enamat ei näe, suutis Liverpool välja teenida penalti. Peter Crouch, kes eelnevalt oli just raisanud ära võimaluse Liverpool ette viia suutis oma vea heastada. Üheteistkümne meetri punktile asetas palli ei keegi muu, kui meeskonna kapten Steven Gerrard. Inglismaa koondislane suutis penalti realiseerida ning Liverpool oligi lõpuks ees. Neli minutit hiljem tegi Xabi Alonso seisuks juba 2:0. Hispaanlase karistusala äärelt löödud löögi oleks pidanud siiski Thomas Sorensen ära tõrjuma.

Vaatamata võidule on Liverpool tabelis alles 12. Järgmine nädal võõrustavad Euroopa karikavõitjad kodus, Anfieldil Portsmouthi.

Charlton juba kolmandat mängu järjest võiduta

Blackburn - Charlton 4:1

Väravad: 2. Emerton, 18. Dickov, 59. Pedersen, 90. Bellamy - 36. Hughes

Blackburn mängis Charltoni täielikult üle, purustades nende saja-protsendilise võõrsil võitude seeria.

Brett Emerton seadis tempo kõrgele juba teisel minutil, kui tema löögist läks kodumeeskond ette. Paul Dickovi 18. minuti pealöök duubeldas juba Roversi eduseisu. Charlton lõi küll ühe tagasi, tänu Bryan Hughesile, aga rõõmustada polnud siiski midagi erilist, kui Morten Pedersen taastas Blackburni kaheväravalise edu. Väga heas vormis olev Craig Bellamy lõi viimastel minutitel juba oma meeskonna neljanda, andes Roversile ülimagusa võidu.

Siiski on Blackburn tabelis alles 11., edestades Liverpooli punktiga. Järgmisel nädalal minnakse vastakuti Manchester Cityga.

Malbranque'i kaks väravat tõid Fulhamile tähtsa võidu

Fulham - Manchester City 2:1

Väravad: 5., 44. Malbranque - 19. Croft

Steed Malbranque skooris kahel korral klubi vastu, kes loodavad Fulhamiga kokkuleppele jõuda tema hinnas, et ta juba jaanuaris Manchesteri koliks. Manchester City tegi juba suvel pakkumise, milleks oli viis miljonit naelsterlingut. Selle pakkumise lükkas aga Fulham tagasi.

Juba kuuendal minutil viis ta kodumeeskonna ette tänu heale eeltööle Luis Boa Mortelt. Lee Croft aga viigistas täiesti vastupidiselt mängukäigule. Poolaja lõpus suutis aga Cottageride esimese värava autor ka teise lüüa, et anda Fulhamile tabelisse kolm punkti.

Fulham on tabelis 14. ning läheb järgmisel nädalal kokku kokku Middlesbrough'ga, kes üllatas eelmisel korral kogu Inglismaad võites Manchester Unitedi 4:1.

Newcastle juba kolmandat mängu võidulainel

Newcastle United - Birmingham 1:0

Väravad: 78. Emre

Hiline värav Emrelt andis Newcastle'ile juba nende kolmanda järjestikuse võidu, vaatamata sellele, et Birmingham tekitas palju peavalu neile terve mängu jooksul.

Türklase 20-nelt meetrilt löödud löök lendas ilusasti põhja-iirlasest väravavahi Maik Taylori selja taha. Samal ajal, kui Newcastle naudib võite on Birmingham punktita juba oma viimases viies kodumängus.

Newcastle'i võit tõstis neid tabelis 18-ne punktiga 10. kohale. Järgmisel mängul ootavad neid aga Stamford Bridge'il valistevad Inglismaa meistrid.

Sheringham kindlustas West Hamile kolm punkti

West Ham United - West Bromwich Albion 1:0

Väravad: 57. Sheringham

West Hamile oleks napilt kallilt maksma läinud see, et nad täiesti hoolimatult võimalusi raiskasid. Siiski suutis peale tunniajast mängu veteran Teddy Sheringham West Hamile võidu kindlustada.

Esimesel poolajal olid super-võimalused Yossi Benayounil ning Sheringhamil, aga kuidagi oli poolajaks ikka seis 0:0. Kuid peale tunniajalist mängu suutis kunagine Manchester Unitedi ründaja Sheringham realiseerida Christian Dailly hea söödu. Ka West Bromil olid omad võimalused. Vahetusmees Geoff Horsfield ning Diomansy Kamara raiskasid häid võimalusi.

Võiduga tõusis West Ham tabelis 8. otse Manchester Unitedi ette, kes mängib aga homme õhtul Chelseaga. Järgmine pühapäev kohtutakse White Hart Lane'il kohaliku Tottenhamiga.

Wigan juba kuuendat mängu järjest võidukas

Portsmouth - Wigan Athletic 0:2

Väravad: 48. Chimbonda, 79. Roberts

Wigan näitas ilusat mängu Portsmouthi vastu, võttes juba oma kuuenda järjestikuse võidu. Samal ajal pole aga Portsmouth veel koduväljakul võidukas olnud.

Pascal Chimbonda tõusis kõigist Portsmouthi kaitsjatest kõrgemale ning viis Wigani ilusa pealöögiga teise poolaja alguses ette. Chimbondal oli ka oma osa Laticsite teises väravas. Ilus sööt värava alla Jason Robertsile, kellel polnud midagi muud teha, kui pall lihtsalt väravasse lüüa.

Wigan säilitas selle võiduga tabelis 2. koha. Järgmine nädal astutakse vastu Arsenalile.

Manchester United - Chelsea 1:0
Väravad: 31. Fletcher

Sir Alex Ferguson tähistas oma 19. aastat klubiga väga erilisel moel. Manchester United suutis purustada Chelsea 40-ne mängulise kaotusteta seeria Premier League'is. Enne selle nädala jooksul kaotati aga Middlesbrough'le suurelt ning Meistrite Liigas pidi klubi tunnistama Prantsuse tiimi Lille paremust.

Fletcher oli üks neist mängijatest, keda meeskonna kapten Roy Keane MUTV's kritiseeris. Täna oli aga šotlane imelises hoos, lüües Kuradite ainsa värava. Fletcher üritas algselt hoopis palli platsil hoida, et see auti ei läheks. Palli tabas ta aga veidi vale kohaga ning õnne kombel lendas see üle nii Petr Cechist, kui ka John Terryst.

Varakult teisel poolajal oleks pidanud Ruud van Nistelrooy kodumeeskonna edu duubeldama, aga tema löök lendas üle värava. Peale Eidur Gudjohnseni sisse vahetamist muutus aga mängupilt täielikult. United jäi suure surve alla ning tõrjed Van der Sarilt vaid päästsid Kuradeid viigist.

Võit aitas Manchester Unitedil tabelis tõusta kuue koha võrra kolmandaks. Chelsea'st ollakse maas kümne punktiga, aga ollakse teinud ühe mängu vähem. Järgmine nädal kohtutakse juba Charltoniga.

Everton röövis Middlesbrough'lt kolm punkti

Everton - Middlesbrough 1:0

Väravad: 16. Beattie

James Beattie'i esimese poolaja pealöök tõstis Everton relegatsioonitsoonist välja ning lõpetas Middlesbrough kolme-mängulise võitude seeria.

See oli ühtlasi ka Evertonile hooaja esimene võit. Tabelis ollakse 16. kohal ning järgmine nädal kohtutakse West Bromwich Albioniga.