Meister selgunud! Inter tõmbas Milano derbis pikema tiku ja koos sellega eriti magusa Scudetto (0)

Milano Interist sai liigatiitlite arvestuses linna ajaloo edukaim klubi. Foto: Scanpix / Luca Bruno / AP Photo

Milano Inter alistas Itaalia kõrgliiga 33. voorus AC Milan 2:1 ning kindlustas sellega klubi ajaloo 20. meistritiitli. Karikale andis kaalu juurde fakt, et tänu sellele sai neist liigatiitlite arvestuses linna edukaim klubi.

Inter astus derbile vastu seisus, kus võit oma suurima rivaali üle kindlustaks meistritiitli. Ja sinimustad mehed ei jätnud juhuse hooleks midagi - Hakan Calhanoglu lennutas 18. minutil nurgalöögi vasakult poolt värava ette, kust Benjamin Pavard pikendas peaga Francesco Acerbile, kes suunas palli sisuliselt tühja väravasse - 1:0 Interile!

Kuigi eduseis tuli üpris kergelt, siis loorberitele puhkama jääda ei saanud, sest Milani kontrarünnakud olid ohtlikud. Üks neist sündis 29. minutil, mil Yunus Musah tormas enda karistusala juurest vastase väljakupoolele ning leidis Rafael Leao, kes murdis trahvikasti ja lõi peale, aga Interi kindamees Yann Sommer tõrjus.

Poolaja lõpu lähenedes muutus mäng varasemast põnevamaks. 38. minutil tabas Inter ründaja Marcus Thuram posti, minut hiljem tõrjus Sommer Milani äärekaitsja Davide Calabria ürituse. Ja sellest omakorda minut hiljem pareerisi punamustade kindamees Mike Maignan Henrih Mhitarjani lähilöögi.

Vaheajaks juhtis Inter 1:0, teise poolaja alguses suutsid nad edu duubeldada. Thuram võttis kaaslase püstsöödu Milani kasti vasaku nurga lähedal maha ning proovis omadele jätkata, aga kaitsja oli ees. Seejärel võttis prantslane suuna keskele ja lõi teravalt vasakusse alanurka, Maignan pallini ei küündinud - 2:0 Interile!

Järgmise kümnekonna minuti jooksul proovis Milani leerist Theo Hernandez ning Interi mees Calhanoglu, aga mõlemal korral olid väravavahid tasemel.

Milan ronis mängu tagasi 80. minutil. Samuel Chukwueze tsenderdas viiekasti vasaku nurga poole, kust Leao jätkas peaga keskele. Sealt lõi peaga Matteo Gabbia, aga Sommer tõrjus ürituse posti. Pall jäi värava ette lahtiseks, esimesena jõudis selleni Fikayo Tomori - 1:2.

Sellega olid väravad löödud, aga põnevus säilis, sest nagu ühes korralikus derbis kombeks, läks lõpp käest ära. Esmalt said üleminutitel punase kaardi Milani mees Hernandez ja Interi äärekaitsja Denzel Dumfries - mõlemad saadeti minema kähmluse pärast. Milan lõpetas aga üheksakesi, sest 90+7. minutil sõitis katus ära ka Calabrial.

Veidi pärast seda kõlas lõpuvile, sinimustad hakkasid tähistama. Selle käigus võeti välja märgid, millel oli suurelt kirjas "20". Just 20 on arv, mida Milanil (vähemalt praegu veel) pole - neil on 19 Itaalia meistritiitlit. Sellega sai Interist liigatiitlite arvestuses ajaloo edukaim Milano klubi, aga ajaloo edukaima Itaalia klubi staatuseni on veel pikk tee - Juventusel on Scudetto'sid lausa 36.

Kuigi Milan pidi meistritiitlist suu ametlikult puhtaks pühkima, siis ülemäära nukrutseda pole vaja, kuna järgmiseks hooajaks on Meistrite liiga koht sisuliselt kindel - viis vooru enne lõppu on neil kuuendal kohal olevast Atalantast 15 punkti rohkem, aga viimasena mainitul on mäng varuks.

AC Milan - Milano Inter 1:2 (0:1)
80. Fikayo Tomori - 18. Francesco Acerbi, 49. Marcus Thuram

Eemaldamised: 90+4. Theo Hernandez, 90+7. Davide Calabria - 90+5. Denzel Dumfries