Meistrite liiga koht hakkab käest libisema? Athletic Bilbao kaotas teist vooru järjest punkte (0)

Athletic Bilbao jäi üleminutite penaltist võidust ilma. Foto: Scanpix / Miguel Tona / EPA

Athletic Bilbao mängis Hispaania kõrgliigas kodus eduseisu maha ja leppis Villarrealiga 1:1 viiki. Tabeliseisu silmas pidades sai Athleticu unistus kuninglikust eurosarjast järjekordse tagasilöögi.

Athletic peab olema õnnelik, et esimene poolaeg lõppes 0:0 viigiseisuga, sest Villarreal jättis 11. minutil realiseerimata penalti. Villarreali ründaja Gerard Moreno lõi penalti posti ja seejärel ise tagasipõrkunud palli võrku, aga reeglite järgi on see keelatud ja värav ei lugenud.

Villarreali olukord muutus keeruliseks teise poolaja esimesel minutil, kui Santi Comesana sai teise kollase kaardi ja pidi väljakult lahkuma. Athletic kasutas arvulise ülekaalu ära teise poolaja keskel, kui Oihan Sancet avas skoori ja viis võõrustajad juhtima. Üleminutitel määrati aga Villarreali kasuks käega mängu eest penalti ja Daniel Parejo lõi selle kindlalt ristnurka.

Teist vooru järjest punkte kaotanud (eelmisel nädalavahetusel jäädi võõrsil Real Madridile alla 0:2) Athletic jätkab tabelis viiendal kohal, aga kaotab neljandale ehk viimasele Meistrite liiga kohale nelja punktiga. Praeguse seisuga hoiab viimasest Meistrite liiga kohast kinni Atletico Madrid. Villarreal paikneb üheksandal positsioonil.

Tabelis on Athleticu lähim jälitaja Real Sociedad, kes mängis kodus punase laterna Almeriaga 2:2 viiki ja kaotab Athleticule seitsme punktiga. Almeria asus mängu 30. minutil Adrian Embarba väravast juhtima, aga Sheraldo Beckeri ja Mikel Oyarzabal pöörasid selle 2:1 eduks, kuni Embarba lõi 88. minutil penaltist 2:2.

Sevilla sai tabeli keskmike lahingus võõrsil 2:0 võidu Las Palmase üle, kui esimese poolaja lõpus skooris Youssef En-Nesyri ja teise poolaja lõpus Dodi Lukebakio. Sevilla tõusis võiduga 13. tabelireale, kaotades eesolevale Las Palmasele kolme punktiga.

Tabeli alumises otsas lõpetas Granada oma 11-mängulise võiduta seeria, alistades kodus Myrto Uzuni ja Lucas Boye' avapoolaja väravatest Deportivo Alavesi. Granada oli eelmisest 11 liigamängust saanud vaid kolm viigipunkti. Granada asub 19. ja Alaves 14. kohal.

Athletic Bilbao - Villarreal 1:1 (0:0)