Memo | Eesti lõi kolm väravat, aga nendest jäi India vastu väheks (galerii!) (0)

Eesti naiste koondis kaotas Indiale 3:4. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Eesti naiste koondis lõi aasta esimeses mängus kolm väravat, aga alustas sõprusturniiri Turkish Women's Cup 3:4 kaotusega Indiale.

Eesti peatreenerid Sirje Kapper ja Anastassia Morkovkina olid rääkinud, et pööravad sel aastal erilist rõhku oma värava puhtanahoidmisele, aga juba esimese mängu neljandal minutil oli puhas puur suures ohus, kui India tabas Siret Räämeti pallikaotuse järel üks-üks olukorras posti. Värava ette postist lahtiselt põrganud pallini jõudis Eesti õnneks esimesena keskväljalt tagasi töötanud Vlada Kubassova.

Kuus minutit hiljem tegi Pyari Xaxa vasakul äärel eeltöö ning Manisha Kalyan pääses karistusalas vabalt löögile, tema sooritus läks aga üle jala.

Samas oli Eestil endal arvestatav võimalus juba kohtumise esimesel minutil, kui Kirkeliis Lillemets võitis palli ja söötis karistusala paremasse serva Mari Liis Lillemäele, kes tsenderdas Lisette Tammikule pea peale. Tammiku pealöök lendas üle värava.

16. minutil tekitas ohtu taas Lillemäe tsenderdus, mille Kelly Rosen jätkas peaga värava ette, kuid Kubassova pealöök suurepäraselt positsioonilt viiekastist lendas samuti üle lati.

Skoori avas 17. minutil Kalyan, kes tulistas terava nurga alt palli Karina Korgi külje alt võrku. Eesti viigistas veerand tundi hiljem, mil Rosenilt söödu saanud Kubassova andis tsenderduse ja Tammik saatis peaga palli väravasse - 1:1! Tammik ja Kubassova tegid tähistamiseks ka omapärase tantsu.

Vlada Kubassova ja Lisette Tammiku omapärane väravatähistus. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Esimese poolaja teises pooles oli kontroll mängu üle pigem Eestil, kes suutis teha pikki pallivaldamisi. Teisel poolajal näitas India aga oluliselt rohkem teravust. Eesti värava all tekkis juba teise kolmveerandtunni esimestel minutitel ärevust ning eriti ohtlik võimalus avanes Indial 59. minutil, kui Rahel Repkini pehmeks jäänud tagasisöödu järel lõi puurivaht Kork palli ebaõnnestunult vastu Kalyani, kellest põrkas pall värava ette. Sinna jõudis Räämet viimasel hetkel nii palju kohale, et suutis Kalyani edukalt takistada.

61. minutil jäi Eesti uuesti kaotusseisu, kui India mängis ilusa lühisöödulise kombinatsiooniga karistusala joone tagant Indumathi Kathiresani löögile. Kathiresan saatis palli alla nurka. Kork sai küll käe vahele, kuid ei suutnud tõrjuda.

80. minutil oli Anju Tamang ilmselgelt suluseisus ja ei hakanudki palli mängima, ka kaitsja Eva-Maria Niit jättis korraks mängimise pooleli. Seda kasutas aga kavalalt ära Xaxa, kes tormas ise enne Niitu pallini, sisenes karistusalasse, möödus seal osavalt ka Räämetist ja paigutas palli tagumisse alanurka.

Möödus vaid kaks minutit, kui Xaxa andis karistusalasse täpse söödu, Kalyan tõmbas palli Maarja Saulepi jalaulatusest eemale ja virutas selle võrku - 4:1.

Eesti tundus korraks olevat täiesti lagunenud, aga lõi lõpuminutitel ootamatult kaks väravat tagasi. Esmalt skooris Lillemäe söödust Kubassova ning seejärel Lillemäe tsenderdusest peaga Anette Salei - 4:3!

Eestil oli veel kolm üleminutit aega, et püüda viigitabamusega korda saata suur tagasitulek, kuid seda ei sündinud, kuigi ühe korra jõudis veel pall lubavalt India karistusalasse.

Laupäeval kohtub Eesti Turkish Women's Cupi raames Kosovoga ning järgmisel teisipäeval Hongkongiga.

Pöördehetk | Kubassova õnnetud kaks minutit. Eesti oli väga lähedal 16. minutil skoori avamisele, aga jäi hoopis 17. minutil ise kaotusseisu. Mõlemas tähtsas momendis oli üheks kurvaks peategelaseks Kubassova. Esimese puhul langes ta India viiekasti põlvili maha ja lõi labakätega vastu muru, kuna ei suutnud peaga lähedalt palli raamide vahele suunata.

Teises olukorras teiselpool väljakut lendas Tamangi pealelöök, mis oleks väravast mööda läinud, nii õnnetult Kubassovale näkku, et lisaks haigettegemisele põrkas pall ohtlikusse tsooni, kust Kalyan kohe skooris.

Üllatus | India väravavahi riskantne viivitamine viigiseisul. 42. minutil juhtus ebatavaline seik, kui India puurivaht Shreya Hooda viivitas 1:1 viigiseisul palli kättevõtmisega. Hooda plaan oli oodata ära, kuniks Katrin Kirpu talle lähedale jõuab, et siis pall kätte haarata, aga kindanaise teostus oli nii riskantne, et Kirpu jõudis Hooda käte eest/vahelt palli varbaga ära lükata. India õnneks läks pall värava kõrvalt mööda, mitte sisse.

Staar | Mari Liis Lillemäe. Parempoolkaitsjana täismängu teinud Lillemäe tsenderdused äärelt valmistasid Indiale kohtumise jooksul tõsist peavalu. Tema tsenderduste järel pääsesid nii Tammik kui ka Kubassova avapoolajal ohtlikult peaga löögile. Teise poolaja lõpuminutitel andis Lillemäe kaks väravasöötu ning üleajal riputas ta veel ühe lubava palli karistusalasse, kus Kubassoval jäi vähe puudu, et pääseda löögile, mis oleks võinud tuua tabloole 4:4 viiginumbrid.

Ilus hetk | Salei debüütvärav koondises. Tänases kohtumises tegid A-koondise debüüdi kaks Tartu Tammeka ründajat: põhikoosseisu pääsenud Kirkeliis Lillemets ning vahetusest sekkunud Aleksandra Kelli. Märgiline oli päev ka JK Tabasalu ääremängija Anette Salei jaoks, kes lõi oma kuuendas A-koondise mängus esimese värava, suunates normaalaja viimasel minutil palli peapuutega posti kõrvale. Tabamus oli nii eriline, et kuigi Eesti oli kaotusseisus ja aega oli vähe, tõstis Salei juubeldades käed taeva poole ja võttis koos kaaslastega hetke tähistamiseks, enne kui keskringi poole suundus.

Anette Salei lõi oma esimese koondisevärava. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Tsitaat | "Väga tüüpiline hooaja ettevalmistusel toimuv mäng - palju väravaid. Kindlasti väga palju õppekohti meile kaitsefaasis ja samas palju häid emotsioone, kuna suutsime lüüa rasketel momentidel väravaid tagasi." Nii rääkis pärast mängu Eesti kaaspeatreener Sirje Kapper.