Memo | Football ja soccer ajasid ühtviisi tülpinult haigutama (2)

Inglismaa ja USA keerasid teineteist sõlme ning vaatajale midagi põnevat ei pakkunudki. Foto: Scanpix / AFP / Kirill Kudrjavtsev

Inglismaa ja USA kohtumise kokkuvõtteks sobib kõige paremini ETV kommentaatori Tarmo Tiisleri lõpuvile järel eetris välja öeldud fraas: “Football 0, soccer 0.” Nappide võimalustega mäng, kus erilise pallikõigutamisega paistsid silma avavoorus kuus väravat kõmmutanud inglased, tõi lõppedes põhjendatult kaasa publiku vilekoori – nii vähe pinget ja põnevust polnud senisel MM-il pakkunud ükski varasem vastasseis.

USA loovutas esialgu pallivaldamise vabatahtlikult inglastele, kes aga sellega esimese veerandtunni jooksul samuti suurt midagi korda ei osanud saata. Vaid korra leidis Bukayo Saka terav sööt Harry Kane’i, ent Inglismaa esiründaja pealelöögi blokeeris Walker Zimmerman. USA jõudis esimese pealelöögini 16. minutil, ent siis hakkas ka tasapisi juhtuma. 26. minutil saatis Weston McKennie healt positsioonilt palli taevasse, 33. minutil kolistas Christian Pulisic aga põiklatti.

Inglaste parimad võimalused avanesid pausile mineku eel, kui esmalt lõi Saka pärast Luke Shaw head soolot üle ning seejärel pidi Matt Turner tõrjuma Mason Mounti terava löögi. Teine poolaeg osutus veel sündmustevaesemaks – USA teenis vahepeal küll ridamisi nurgalööke, aga ei suutnud neist midagi luua, inglastel aga ei õnnestunud Turnerit kuidagi proovile panna. Kolmandal üleminutil avanes Inglismaale siiski hea võimalus kõik kolm punkti näpata, ent Luke Shaw karistuslöögi järel saatis Kane palli sihtmärgist mööda.

Pöördehetk | Kui sellises uimases mängus on üldse sobilik mingit sorti pöörangust rääkida, oli selleks inglaste topeltvahetus 68. minutil. Gareth Southgate tõi Raheem Sterlingu ja Jude Bellinghami asemele vastavalt Jack Grealishi ja Jordan Hendersoni. Mõlema eesmärk oli mängule elu sisse puhuda ja 10-15 minuti jooksul saadigi sellega hakkama.

Paraku ei tulnud kaaslased värskete meeste püüdlustega kaasa ja nii jäi energiasüst kõigest ühekordseks sähvakaks, mis tasapisi vaibus. Et ka USA ei tõtanud viimase pooltunni jooksul üleliia usinalt rünnakule, liigutati palli peamiselt keskvälja ning põnevuseseier, mida Grealish-Henderson suutsid punasele tsoonile korrakski natuke lähemale nihutada, vajus vaikselt tagasi nulli.

Üllatus | Inglaste sedavõrd suur passiivsus oli ootamatu. Võis ju aimata, et olukorras, kus kumbki meeskond ei taha eeskätt kaotada, ollakse ettevaatlikumad, aga Southgate ja tema hoolealused ilmutasid taas oma negatiivsemat külge, mis on Inglismaa koondist juba aastaid saatnud.

Tulemuse peale mängimine pole iseenesest halb, aga nüüd anti käest esiteks võimalus juba teise mänguga alagrupist edasipääs tagada, teiseks aga ka avakohtumisest saadud hea emotsionaalne hoog. Walesi vastu tuleb juba vennatapusõda ja ehkki inglastele piisab ka tolles mängus viigist, pole seekord näidatud mängupildiga sõelmängudes vähimatki peale hakata.

Muide, inglastele oli see MM-ide ajaloos juba 12. väravateta viik, enamat pole kirjas kellelgi. Äkki tasub just siit põhjust otsida kõigil neil, kes imestavad, miks tiitel ei kipu kuidagi "koju tulema"?

Olulist vastutust kannavad kohtumise sedavõrd nüriks kujunemise eest muidugi ka ameeriklased. Avavoorus tegutseti Walesi vastu oodatult tempokal moel, aga väsiti lõpuks ning lasti vastastel viigistada. Võib-olla just seda silmas pidades, aga kindlasti ka teades, et kaotus muudaks edasipääsuvõimalused juba üsna teoreetiliseks, anti nüüd initsiatiiv vabatahtlikult käest. Võimalik, et Gregg Berhalter pelgas inglaste vasturünnakuid, kuid kõigi panuste asetamine viimasele kaardile ehk kolmandale mängule Iraaniga on samuti riskantne – meeskond, kes täna üleminutitel Walesi kurvastas, oli hoopis teisest puust kui avavoorus inglastelt sauna saanu.

Staar | Harry Maguire. Inglismaa keskkaitsja suunas on pangede viisi kõntsa loobitud juba vähemalt kaks aastat. Tihti muidugi ka õigustatult. Kuid koondises on Maguire teinud alati paremaid etteasteid kui koduklubis Manchester Unitedis – seda peamiselt põhjusel, et tal pole kohustust täita ka poolkaitsjate ülesandeid, vaid ta saab keskenduda oma tugevuste realiseerimisele.

Sedapuhku nullis Maguire ära kõik ameeriklaste rünnakud, mängides eriti olulist rolli teise poolaja keskel, kui karistusalasse keerutati üks nurgalöök teiste järel – see võinuks olla inglaste murdumise hetk, aga Maguire hoidis karistusala puhtana. Vaevalt see teda muidugi pikas plaanis kriitikanooltest ülemäära säästab, aga vähemalt selle mängu kontekstis väärib keskkaitsja igal juhul kiitust.

Ilus hetk | Weston McKennie leidlikkus. Käis mängu 38 minut, kui USA poolkaitsja läks viskama pikka küljeauti, aga taipas kiirelt, et väljaku äärde pole valmis pandud ühtegi rätikut, millega käed higist kuivatada. McKennie reageeris kärmelt, astus ühe piirde taga istunud fotograafi juurde ja pühkis käed tolle fotovesti sisse. Ootamatult tähelepanu keskmesse sattunud piltnik ei nurisenud, kuivade kätega McKenniel õnnestus aga audivise küllaltki hästi. Kõik rahul!

Tsitaat | "Polnud just parim mäng. Palli hoidsime hästi, aga teravust luua ei suutnud - risti vastupidiselt mängule Iraaniga. Samas oli vastas tugev meeskond ja nullimäng annab meile viimaseks vooruks ikkagi hea edasipääsuvõimaluse," nentis Harry Kane ITV-le antud intervjuus. "Avakohtumise järel arvasid kõik, et nüüd sõidamegi igast vastasest üle, aga see on MM, siin pole lihtne. Viik ei ole sel turniiril halb tulemus."

Inglismaa - USA 0:0

Hoiatused: -
Peakohtunik: Jesus Valenzuela (Venezuela)

Inglismaa: Pickford, Trippier, Maguire, Stones, Shaw, Mount, Rice, Saka (78. Rashford), Bellingham (69. Henderson), Kane, Sterling (68. Grealish).
Varus: Pope, Rashford, Ramsdale, Walker, Grealish, Alexander-Arnold, Dier, Coady, Callagher, Henderson, White, Phillips, Wilson, Foden.

USA: Turner, Ream, Zimmerman, Robinson, Dest (78. Moore), Adams, Pulišic, McKennie (77. Aaronson), Musah, Wright (83. Reyna), Weah (83. Sargent).
Varus: Reyna, Moore, Aaronson, Long, Horvath, Ferreira, Morris, Acosta, de la Torre, Carter-Vickers, Scally, Johnson, Yedlin, Roldan, Sargent.

Tabeliseis:

Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
2
1
1
0
6:2
4
2.
2
1
0
1
4:6
3
3.
2
0
2
0
1:1
2
4.
2
0
1
1
1:3
1

SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Vaido Koddala   •  
(87.119.182.***)
Pealkiri oli enne valmis kui mäng käima oli läinud? Põnevust oli mängus küllaga. Meemi vennad said hulgaliselt materjali kui Maguire kastis triblas :D
Boii   •  
(90.191.27.***)
Aga vähemalt inglased said põlvitada!!!

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
PREMIUM LIIGA
Kui haavatav on Levadia pärast derbikaotust ja karikaehmatust? Kalju annab vastuse
TÄNA EETRIS
OTSEPILT: Kalev jahib Põlvas punaselt laternalt punkte  (koosseisud!)
PREMIUM LIIGA
Memo | Punane kaart ja üleaja tabamus aitasid Vapruse ajaloolise võiduni Flora üle  (galerii!)
Mäng häbi ja au peale: kas Arsenal jätab tiitli Manchesteri või rapib Unitedit veel korra?
(EBA)ÕNNEST
VÄLISMAISEID JUHTUMISI
PREMIUM LIIGA
Luup peale | Tanimowo proovis ja Kivila noppis. Ja ega muud suurt juhtunudki
ESILIIGA
KUU PARIMAD
Saaremaa valsist Curro-pallini. Kelle õlule toetus liiga aprillis?
KODUSEST VUTILOOST
Kohtunikuga napsutamine, Pätsilt saadud portsigar ja profistaatuse põlastamine – väljavõtteid Eesti kirjust jalgpalliloost
OTSUSTEST
Videokohtunik | Miks Levadia derbis penaltit ei saanud? Milline hüpe on punane ja milline kollane?
UUS AMET
Saladus, mis oli ühel hetkel terve koondise oma.
VÄRSKE MEISTER
Papa Carlo perfektne taustabänd, supersolist Jude ning Panter ja Kindral ehk Kuidas Real Madrid jälle häälde saadi
TASKUHÄÄLING
Pikk ette (ja ise järele) | Flora metamorfoos - varem oleks neile kuus tükki löödud juba pausiks!
UDUNE ALBION
Udune Albion | Jumal tänatud traktoristide eest, ootame lisaks banaanikoori!
RISTNURK
 
 
Kumb on odavam, kas Mbappe või näts?
ÜLEMINEKUSPEKULATSIOONID
Kumb on odavam, kas Mbappe või näts? (0)
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
11
9
1
1
30:4
28
2.
Nõmme Kalju FC
9
6
2
1
22:11
20
3.
Paide Linnameeskond
11
6
1
4
18:11
19
4.
Tallinna FC Flora
12
5
4
3
21:16
19
5.
FC Kuressaare
10
3
3
4
16:22
12
6.
Tartu JK Tammeka
10
3
3
4
12:12
12
7.
Pärnu JK Vaprus
10
3
2
5
10:16
11
8.
JK Tallinna Kalev
11
2
3
6
11:20
9
9.
JK Narva Trans
9
1
3
5
8:26
6
10.
FC Nõmme United
9
1
2
6
5:15
5
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FCI Levadia
28
Nõmme Kalju FC
20
Paide Linnameeskond
19
Tallinna FC Flora
19
FC Kuressaare
12
Tartu JK Tammeka
12
Pärnu JK Vaprus
11
JK Tallinna Kalev
9
JK Narva Trans
6
FC Nõmme United
5
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!