Neidude U17 koondis vandus Luksemburgile napilt alla (0)

Neidude U17 koondis. Foto: Eesti Jalgpalli Liit

Eesti neidude U17 koondis pidas esimese kohtumise San Marinos toimuval sõprusturniiril, kui Luksemburgi eakaaslastele jäädi alla 2:3.

Kohtumise avapoolaeg kulges mõlemapoolsete võimalustega. Esimesed paarkümmend minutit möödusid küll Luksemburgi kerge initsiatiiviga – 13. minutil ragistasid vastased kauglöögi järel eestlaste latti ning 26. minutil haarati kohtumises juhtpositsioon. Veidi enam kui minuti pärast oli tablool aga viigiseis: vastase väravavaht lubas endale puuteeksimuse, mille järel saatis Rianna Väärsi värava suunas veerenud palli kindlalt võrku.

Luksemburg tegutses seejärel taas ohtlikult Eesti karistusalas ning ponnistused tõid neile tulemuse 38. minutil – Federica Morvilli konksutas end oskuslikult kaitsemängijatest mööda ning vormistas vastase juhttabamuse. Avapoolaja lõpuminutitel skooris Väärsi teistkordselt ning viis võistkonnad vaheajale 2:2 viigiseisul. Liini taha söödu saanud Hanna Haavistu läks esmalt ise pealelöögile, kuid pall põrkus väravavahist tagasi Väärsi ette, kes tekkinud olukorra kindlalt lahendas.

Kohtumise 70. minutini püsis pall keskväljal, pärast mida muutus mäng veidi lahtisemaks. Paraku sai ohtlikumaks osapooleks Luksemburg, kes end Eesti väljaku poolele pressis ning 88. minutil vastutasuks 3:2 võiduvärava teenis.

Koondise peatreeneri Ljubov Maksimova sõnul mängis Luksemburg sarnase taktika ja mängustiiliga nagu Eesti, ent otsustavaks said üks-ühele olukorrad. "Vastane tegi otsuseid natukene kiiremini kui meie ning seetõttu ei tulnud me üks versus üks olukordadega hästi toime. Saime läbi keskvälja mängimisega hakkama, kuid lõppfaasis olime vastase kolmandikul hädas ning jäime palliga olles toetusnurkade pakkumisega veidi passiivseks," rääkis peatreener, kes lisas, et need on heaks õppekohaks tulevasteks mängudeks.

Neidude U17 koondist ootab sõprusturniiril ees veel kaks kohtumist: San Marinoga minnakse vastamisi 18. aprillil Eesti aja järgi kell 17.30 ning Gruusiaga 21. aprillil kell 11.00. Kohtumiste otsepilti on võimalik jälgida Titani TV vahendusel.

Eesti koosseis: Irina Kozljajeva, Reti Marleen Ränk, Adele Sofia Berg, Mia Martina Kaalma, Arina Uzjukina, Mirell Luik, Hanna Haavistu, Grethel Sootaga, Gerda Liisa Matson, Jelizaveta Južaninova, Rianna Väärsi.
Varus: Regina Ivanova, Sofia Priidemann, Emma Sofia Pets, Maribel Laidmets, Renate Väli, Hanna Veensalu, Gerda-Liise Pärnik, Meele Kelder, Säde Sepp.